• Nie ma co ukrywać, że Celtic po tym spotkaniu jest zdecydowanym faworytem do awansu do fazy grupowej Champions League. Wszystko jednak się wyjaśni w rewanżu na Celtic Park za tydzień. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Remis 1:1 w Mariborze.

• Kartka dla Lustiga.

• Celtic już stara się tylko utrzymać korzystny wynik.

• Teraz z kolei z piłką w polu karnym rywala znalazł się Johansen, ale jego zablokowany strzał wychodzi na rzut rożny.

• Słoweńcy atakują, ale Celtic bardzo skutecznie się broni, co jest swego rodzaju nowością w tym sezonie.

• Ibraimi jeszcze wywalczył korner dla gospodarzy.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Handanović musiał teraz wyjść przed pole karne i uprzedzić szarżującego McGregora. Dobra interwencja Słoweńca!

• Biton wchodzi w miejsce Kayala.

• Maribor utrzymuje się z piłką pod polem karnym przeciwnika.

• Jeszcze będzie rzut rożny dla Mariboru.

• Gordon! Świetny strzał z dystansu Mertelja doskonale broni szkocki bramkarz! Fenomenalna interwencja!

• McGregor w teatralny sposób próbował wymusić jedenastkę. Sędzia nie dał się nabrać.

• Jeszcze jedna zmiana. Mertelj za Dervisevicia.

• Roszada także w ekipie gości. Griffiths za Stokesa.

• Zmiana w Mariborze. Schodzi strzelec bramki Bohar, wchodzi Sallalich.

• Żółta kartka dla McGregora za faul taktyczny.

• Bardzo dobry strzał z dystansu Van Dijka przenosi nad poprzeczką Handanović!

• Kayal w pojedynku ze słoweńskim obrońcą przewrócił się na skraju pola karnego, ale arbiter nie podyktował jedenastki dla Celtiku.

• Ambrose z kolei wchodzi w miejsce Bergeta.

• Mendy zmienia Vrsicia w ekipie gospodarzy.

• Co też teraz znowu zrobił Johansen?!!! Norweg doskonale wbiegł w pole karne, wyszedł sam na sam z bramkarzem, po czym zupełnie się pogubił i Handanović zdołał mu wyłuskać piłkę spod nóg!

• Beznadziejna próba Kayala zza pola karnego.

• Nie jest to wielki mecz, szczególnie po przerwie.

• Stokes dośrodkował tak, że piłka zmierzała w światło bramki, ale Dervisević został wybił ją na rzut rożny.

• Suler na lewym skrzydle faulował Bergeta. Rzut wolny dla gości.

• Teraz było blisko! Stokes wygrał pojedynki z Sulerem i Rajkoviciem, ale jego płaski strzał minimalnie minął bramkę Handanovicia!

• Stokes dostał dobre podanie za linię obrony, ale z kilkunastu metrów uderzył nieczysto i niecelnie.

• Po dośrodkowaniu McGregora główkował teraz Stokes, a zablokował go Rajcević. Irlandczyk był zdania, że ręką, ale sędzia nie przerwał gry.

• Gordon! Po dośrodkowaniu Vilera Szkoci zapomnieli zupełnie od Vrsiciu, który uderzył głową z dziesięciu metrów, ale to uderzenie zdołał odbić Gordon!

• Od pierwszych minut po przerwie to gospodarze mają inicjatywę, ale nie potrafią zagrozić bramce Gordona.

• Bohar zza pola karnego uderza nad poprzeczką bramki Gordona.

• Gordon łapie dośrodkowanie Bohara z lewego skrzydła.

• Żółta kartka dla Filipovicia.

• Dobry strzał Tavaresa z dystansu mija bramkę Gordona.

• Wznawiamy grę w Słowenii!

• Do przerwy mamy remis w Mariborze. Na bramkę McGregora jeszcze w pierwszym kwadransie gry zdołał odpowiedzieć Bohar. W kolejnych minutach to Celtic miał przewagę, ale nie potrafił jej wykorzystać. Zobaczymy, jak to spotkanie będzie wyglądało w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Koniec podobieństw do meczu z Łazienkowskiej. W tym momencie Legia prowadziła 2:1 i grała już z przewagą zawodnika.

• Gordon broni uderzenie z dystansu Ibraimiego, a dobitka Vrsicia z ostrego kąta Panu Bogu w okno!

• Zdaniem sędziego Ibraimi w polu karnym rywala przyjmował piłkę ręką. Akcja Mariboru przerwana.

• Celtic wrócił do rozgrywania piłki w ataku pozycyjnym.

• Teraz z kolei kabaretowe zagranie zaprezentował Craig Gordon, który nieatakowany piąstkował piłkę tak, że nie trafił w ogóle w piłkę! Na jego szczęście nie dopadł do niej Vrsić.

• Nieprawdopodobne!!! Po rzucie rożnym Van Dijk główkował z kilku metrów i trafił w Johansena na linii bramkowej!!! Norweg zabiera koledze pewnego gola!

• Będzie rzut rożny dla gości.

• Stokes złapany na spalonym.

• Stojanović! Świetnie włączył się ten zawodnik do akcji ofensywnej, otrzymał na prawym skrzydle podanie od Tavaresa, ale jego strzał odbił Gordon!

• Van Dijk wybił głową piłkę po centrze Vrsicia.

• Dośrodkowana piłka przez Vrsicia z rzutu wolnego, interwencja Izaguirre i korner tym razem dla gospodarzy.

• Znowu było groźnie, bo raz jeszcze do piłki dopadł Mulgrew, ale tym razem uderzył głową ponad poprzeczką!

• Trzeci z rzędu korner wywalczony przez bardzo ofensywnie usposobionego dziś Lustiga.

• Jeszcze jedna wrzutka Lustiga zablokowana, jeszcze jeden rzut rożny, ale tym razem Johansen dośrodkowywał bardzo kiepsko.

• Szansa dla Celtiku! Po dośrodkowaniu Johansena, z ostrego kąta znakomicie uderzył głową Mulgrew, ale z linii bramkowej wybił piłkę Filipović!

• Rzut rożny dla Celtiku po zablokowanym dośrodkowaniu Lustiga.

• Odbita przed pole karne piłka spadła pod nogi McGregora, ale tego strzał został zablokowany.

• Celtic wrócił do ataku pozycyjnego, bo po raz kolejny okazało się jak słaba jest defensywa The Bhoys. Rzut rożny dla Celtiku po centrze Izaguirre i interwencji Sulera.

• Świetna akcja Mariboru! Kapitalne prostopadłe podanie Filipovicia do Tavaresa, który wychodzący na czystą pozycję był faulowany przez Van Dijka, ale do piłki dopadł Bohar i w sytuacji sam na sam pokonał Gordona! Mamy remis, a mecz przypomina dokładnie to, co działo się trzy tygodnie temu na Łazienkowskiej!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Damjan Bohar!

• Kontra Mariboru, nieźle zabrał się z piłką Ibraimi, ale tym razem zupełnie nie w tempo zagrał do dobrze ustawionego Tavaresa.

• Bardzo przestraszeni wyszli na ten mecz gospodarze i zupełnie oddali pole rywalom. Teraz świetnie przedarł się prawym skrzydłem Lustig, ale nie był w stanie celnie zagrać przed bramkę do Stokesa.

• Zupełnie nieudany strzał z dystansu Vilera.

• Świetne długie podanie w pole karne do Ibraimiego, ale ten jej nie opanował. Prosty błąd Macedończyka.

• Celtic zaczyna podobnie jak w Warszawie! Piłka za linię obrony do Bergeta, który poradził sobie z obrońcami, ale jego strzał z bliska obronił Handanović, jednak i on musiał skapitulować po dobitce McGregora! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Callum McGregor!

• Celtic jest zmuszany do ataku pozycyjnego, z kolei Maribor cofnięty na własną połowę. Słoweńcy chcą grać z kontrataku.

• Van Dijk poradził sobie z Tavaresem we własnym polu karnym.

• Suler wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Izaguirre.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Tavares (Maribor) oraz Charlie Mulgrew (Celtic).

• Sędzią tego spotkania będzie czeski arbiter międzynarodowy, Pavel Kralovec, który prowadził chociażby mecz Polska - Ukraina półtora roku temu.

• Ławka Celtiku: Łukasz Załuska, Kris Commons, Teemu Pukki, Efe Ambrose, Liam Henderson, Leigh Griffiths, Nir Biton.

• Ławka NK Maribor: Aljaz Cotman (GK), Ales Mejac, Arghus, Sintayehu Sallalich, Ales Mertelj, Luka Zahović, Jean-Philippe Mendy.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• W związku z tym faktem nie ma co ukrywać, że dzisiaj drużynie NK Maribor przybędą być może nawet miliony fanów z Polski. Słoweńcy z kolei eliminowali kolejno mistrza Bośni i Hercegoviny, zespół Zrinjski (0:0 i 2:0), a następnie poradzili sobie z izraelskim Maccabi Tel Awiw (1:0 i 2:2).

• Wszyscy dobrze wiemy, w jaki sposób w tej fazie rozgrywek znalazł się Celtic Glasgow. Mistrzowie Szkocji najpierw rozgromili w 2. rundzie islandzki Reykjavik, a następnie przegrali wysoko w dwumeczu 1:6 z Legią Warszawa, ale uratowała ich UEFA, która dopatrzyła się nieuprawnionego trzyminutowego występu Bartosza Bereszyńskiego i wynik rewanżu w Edynburgu zweryfikowała z 0:2 na 3:0 dla Celtiku.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym słoweński NK Maribor podejmie szkocki Celtic Glasgow.