Olimpia Grudziądz

2

Kolejarz Stróże

1

• Olimpia kończy tym samym passę trzech meczów bez zwycięstwa, a stadion w Grudziądzu wciąż pozostaje niezdobyty.

• Olimpia Grudziądz pokonuje KS Kolejarz Stróże 2-1

• Ostatni gwizdek sędziego.

• Końcówka bardziej wyrównana. Swoje sytuacje mieli goście, jednak nie udało im się skierować piłki do bramki strzeżonej przez Wróbla.

• Sędzia dolicza 4 minuty.

• Gorąco pod bramką Wróbla. Ostatecznie jednak piłkę wybijają obrońcy Olimpii.

• Po tym spięciu piłkarzy żółtą kartką ukarany jeszcze Dawid Szufryn. Oj gorąco dziś jest na boisku w Grudziądzu.

• Żółty kartonik zobaczył także Gryźlak.

• Żółtą kartką ukarany Rogalski.

• Kolejarz nawet grając w "dziesiątkę" potrafił stworzyć zagrożenie pod bramką Olimpii. Po ostatniej interwencji Wróbla goście jeszcze dwa razy wykonywali rzuty rożne i dwa razy oddali strzał - najpierw jeden z nic został przyblokowany, a następnie główką minęła bramkę.

• Duże zamieszanie w polu karnym gospodarzy, ostatecznie jednak bramkarz Olimpii rozpocznie od własnej bramki.

• Żółta kartka dla Kłusa za faul na Niane. Od rzutu wolnego goście.

• Adam Cieśliński mógł zdobyć trzecią bramkę, ale jego strzał wybronił Forenc. Na dobitkę nie pozwolił arbiter, który odgwizdał spalonego.

• Akcja Kolejarza jednak zabrakło dokładności.

• Seria rzutów rożnym grudziądzan, ale niewiele z tego wynika.

• Zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Walęciak, w jego miejsce Pietrzak.

• Dobre wejście na boisko zalicza Adrian Frańczak, który już w swojej pierwszej akcji był bliski pokonania Forenca.

• W sytuacji w której sędzia podyktował rzut karny żółtą kartką został ukarany zawodnik Kolejarza - Krzysztof Markowski.

• Wcześniej ostatnia zmiana w szeregach Olimpii. Frańczak za Szczota.

• Niesamowite, Olimpia strzeliła dziś drugą bramkę z karnego i drugiego gola zaliczył w ten sposób Cieśliński. Wyobrażamy sobie jak wściekły musi być teraz trener Kolejarza...

• GOOOOOL! Cieśliński po raz drugi pokonuje Forenca. Olimpia - Kolejarz 2-1

• Rzut karny dla zespołu Olimpii. Wykonywać będzie Cieśliński.

• Rzut wolny dla Olimpii wykonuje Szczot. Pewna interwencja Forenca.

• Na kolejną zmianę zdecydowała się trener Asensky. Gawęcki zmienia Kryszaka.

• Zmiana w szeregach gospodarzy. Rogalski za Grischoka.

• Piłkarze Olimpii wciąż atakują, skutecznie broniący się goście szukając swoich szans w kontratakach.

• Dobra indywidualna akcja Szczota, który ograł kilku rywali podał na skrzydło do Grischoka, który dośrodkował w pole karne. Tam jednak skuteczniejsi byli obrońcy gości.

• Doszło do drobnych przepychanek w wyniku których żółtą kartką zostali ukarani Grischok i Niane.

• Widoczna przewaga Olimpii gra toczy się głównie na połowie zespołu ze Stróży.

• Paul Grischok strzela niecelnie z bardzo ostrego kąta.

• Dużo niedokładności w szeregach obu ekip.

• Sędzie rozpoczyna 2 połowę spotkania. Przy piłce goście.

• Warto jeszcze dodać to o co pytacie w komentarzach - sędzią spotkania jest Marek Karkut z Warszawy. A Kowalczyk dostał drugą żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego, kiedy w sytuacji sam na sam starł się z Wróblem.

• Sporo emocjo mamy dziś w Grudziądzu i bardzo podobny przebieg meczu do tego sprzed dwóch tygodni, kiedy Olimpia zremisowała 1:1 z Bogdanką. Wtedy też obie bramki padły już na samym początku meczu. Oby teraz było inaczej - mamy nadzieję, że przerwie też zobaczymy gole.

• Przemysław Cecherz nie dał jeszcze za wygraną. W przerwie kiedy sędziowie schodzili do szatni jeszcze wytykał im błędy. Zapewne chodziło o żółte kartki dla Kowalczyka, które w efekcie osłabiły jego zespół.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Grudziądzu 1-1.

• W ostatniej sytuacji w pierwszej części meczu Konrad Forenc broni strzał z rzutu wolnego Mariusza Kryszaka.

• Arbiter dolicza 2 minuty do pierwszej połowy spotkania.

• Dośrodkowanie Woźniaka, z główki próbuje Szczot jednak piłkę pewnie wyłapuje bramkarz gości.

• Gorąco się zrobiło w Grudziądzu.... Wściekły na decyzje sędziego Cecherz będzie musiał prowadzić swoją drużynę z trybun. A na trybunach aplauz i gromie "wyp....". No cóż - emocje robią swoje na piłkarskim stadionie.

• Trener Kolejarza odesłany na trybuny za liczne dyskusje z arbitrem.

• Odważna i szybka reakcja Przemysława Cecherza, który chce udowodnić, że rzeczywiście przyjechał do Grudziądza po punkty i przełamanie fatalnej passy. Krzysztof Gajtkowski pewnie będzie odgrywał na boisku taką rolę, jak Kowalczyk.

• Zmiana w szeregach gości. Gajtkowski za Bociana.

• Żółtą kartką ukarany Cieśliński.

• Kolejarz, który do tej skupiał się głównie na kontratakach, będzie miał mocno utrudnione zadanie. Bez Kowalczyka, który jest najlepszych strzelcem 1. ligi (10 goli) będzie ciężko budować szybkie, oparte na jednym czy dwóch podaniach, akcje. Olimpia m wymarzoną sytuację bo przeciwnika przycisnąć.

• Kartka dla Kowalczyka najprawdopodobniej jednak za symulowanie i próbę wymuszenia rzutu karnego, na którą nie dał się nabrać arbiter spotkania.

• Kowalczyk faulował Wróbla w sytuacji sam na sam. Otrzymał drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Do końca meczu Kolejarz będzie musiał grać w 10.

• Faul Kryszaka na Nitkiewiczu. W konsekwencji zawodnik Olimpii ukarany żółtą kartką.

• Kowalczyk karany żółtym kartonikiem.

• Z dystansu próbował Walęciak, jednak piłka poszybowała kilka metrów nad bramką strzeżoną przez Michała Wróbla.

• Groźnie pod bramką Wróbla, jednak Maciej Kowalczyk nie dał rady oddać strzału. Od bramki Grudziądzanie.

• Dośrodkowanie Pisarczuka źle jednak przyjął Ruszkul.

• Kolejna akcja Olimpii jednak dośrodkowanie Szczota bardzo niecelne.

• Dość niespodziewanie Olimpia traci błyskawicznie prowadzenie. Wszystko zaczęło się od groźnego strzału z dystansu, po którym Michał Wróbel wybił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu zrobiło się w polu karnym spore zamieszanie i najlepiej w tej sytuacji zachował się Dawid Szufryn.

• GOOOOL! Rzut rożny, dośrodkowanie i Szufryn pokonuje Wróbla. Olimpia - KS Stróże 1-1.

• Olimpia próbuje iść za ciosem. Jednak brakuje dokładności. Od bramki rozpoczyna Forenc.

• GOOOOOOL. Cieśliński pokonuje bramkarza gości!

• Rzut karny! Faulowany Ruszkul.

• Pierwszy gwizdek. Rozpoczynają Grudziądzanie.

• Zawodnicy wychodzą na murawę i już za moment rozpoczną swoje zmagania.

• ŁAWKI REZERWOWYCH:

Olimpia: Daniel Osiecki, Tomasz Adamczyk, Dariusz Gawęcki, Marcin Smoliński, Adrian Frańczak, Sławomir Mzurkiewicz, Maciej Rogalski

Kolejarz: Marcin Zarychta, Rafał Pietrzak, Krysian Pieczara, Grzegorz Arłukowicz

• Za moment nastąpi uroczyste wyjście zawodników obu drużyn, których tradycyjnie wyprowadzać będą najmłodsi z przedszkola piłkarskiego Olimpii.

• Zawodnicy kończą rozgrzewkę i schodzą z murawy.

• - Chcemy dzisiejszy mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Tak jak naszą passę przerywano, tak teraz my liczymy, że przerwiemy serię przeciwnika. Zmierzymy się jednak na pewno z kadrowo jedną z lepszych drużyn na zapleczu ekstraklasy - chwali rywali opiekun Kolejarza, Przemysław Cecherz.

• W daleką podróż piłkarze ze Stróż udali się już z czwartku na piątek. Wczoraj w godzinach spotkania zespół trenował na bocznym boisku Olimpii. Wieczorem odbyła się przedmeczowa odprawa.

• Ładna pogoda dziś w Grudziądzu, choć przed południem nic na to nie wskazywało. Kibiców jednak wciąż na stadionie, ale cóż... rywal dziś z pewnością nie rzuca na kolana.

• Olimpia swoje dwa ostatnie ligowe mecze zremisowała, Kolejarz notuje natomiast passę trzech porażek z rzędu.

• Witamy z Grudziądza, gdzie o 15 Olimpia podejmie Kolejarza Stróże. Oba zespoły plasują się w środku pierwszoligowej stawki i nie mają raczej ambicji na walkę o awans.