Olimpia Grudziądz

2

Miedź Legnica

1

• KONIEC!! Olimpia wygrywa 2:1 na własnym stadionie! To dopiero drugie zwycięstwo grudziądzan u siebie w tym sezonie!

• Broni bramkarz! Ale Fin poszedł za piłką i zdołał ją dobić! Miedź przegrywa już 1:2!

• Do piłki podchodzi Petteri Forsell...

• RZUT KARNY DLA MIEDZI!!

• Angielski dostaje owacje na stojąco!

• Zmiana u gospodarzy. Schodzi strzelec pierwszej bramki, Karol Angielski, a wchodzi Jose Furtado. Gospodarze kradną cenne sekundy.

• Rozpaczliwe ataki Miedzi. Jeden z przyjezdnych uderza po dośrodkowaniu z lewej strony, ale piłka mija bramkę.

• Wesslem atakuje prawą, lecz został szybko zatrzymany przez defensorów.

• Strzał Forsella, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Zmiana w ekipie gości: Bartulović zastępuje Rybickiego.

• Dużo walki w środku pola.

• Bardzo ofensywne wejścia podopiecznych trenera Tarasiewicza. Brakuje tylko precyzji

• Banasiak za Ferugę. Debiut tego drugiego bardzo udany.

• Grzegorz Bartczak ukarany za ostry faul na Kaczmarku.

• Ależ blisko teraz Olimpia! Angielski znów przed szansą na zdobycie gola. Oddaje strzał z około 20 metrów, ale minimalnie się myli!

• Łobodziński wchodzi z piłką w pole karne, ale przegrywa pojedynek z obrońcą i traci piłke.

• Remis oddala się od Miedziowych coraz bardziej, a ci wciąż nie potrafią znaleźć sposobu, by pokonać Wrąbla.

• Zmiana w zespole gości: Garguła w miejsce Pennanena.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Michalika zastępuje Antonio Wesslem.

• Mogło być 3:0!! Karol Angielski próbował wykorzystać dośrodkowanie Kaczmarka, ale świetnie broni Kapsa!

• Ciechanowski próbował dośrodkować w pole karne, ale piłka wylądowała za linią końcową. Będziemy mieli rzut rożny.

• Przerzut piłki przez Michalika. Kaczmarek dośrodkowuje, ale piłkę przejmują goście.

• Wysoka piłka do Rybickiego, zawodnik szykuje się już do przyjęcia piłki, ale Ciechanowski był szybszy i przerywa akcję.

• Forsell uderza z dystansu! Nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Forsella z rzutu wolnego. Zamieszanie w polu karnym, które szybko zostaje stłumione przez defensorów Olimpii.

• Damian Ciechanowski ukarany żółtą kartką za faul na Rybickim. Pierwsza kara indywidualna w meczu.

• Woźniak próbuje indywidualnie, ale po dryblingu uderzył w boczną siatkę bramki Kapsy.

• Groźnie po drugiej stronie. Kontratak w wykonaniu gospodarzy, Angielski znalazł się z piłką w polu karnym, ale jeden z defensorów Miedzi oddalił zagrożenie.

• Goście jak najszybciej chcą odrobić. Keon wbiegł z piłką na lewą stronę pola karnego, podjał próbę dośrodkowania, ale tylko rzut rożny.

• Zaczęli! Czy Miedziowi odrobią stratę w postaci dwóch bramek??

• Zawodnicy pojawili się na płycie boiska. Niebawem rozpoczęcie II połowy.

• Koniec I połowy! Ryszard Tarasiewicz ma pewnie teraz duży ból głowy. Ma zaledwie kwadrans my wpłynąć na swoich zawodników tak, by odmienili losy meczu.

• Forsell posyła prostopadłą piłkę w pole karne Olimpii, ale na jej drodze jak spod ziemi wyrasta Klemenz, który przerywa dobrze zapowiadającą się akcję.

• Miedziowi mają teraz duży problem. Muszą odrobić dwubramkową stratę, a póki co nadal bronią się przed atakami Olimpii.

• 2:0!!! Damian Michalik!

• Smoliński z dystansu, ale w dość dużej odległości od bramki gości.

• Obie drużyny zdecydowanie powinny poprawić stałe fragmenty gry.

• Rzut wolny dla gospodarzy: Kaczmarek przeciągnął dośrodkowanie, więc piłka przekracza linię końcową.

• Feruga z linii pola karnego, ale nieczysto trafił w piłkę, więc niebezpieczeństwo zażegnane zostało samo przez siebie.

• Legniczanom wyraźnie brakuje precyzji przy kluczowych podaniach.

• Pennanen próbował prostopadle do Rasaka, ale piłka nie dociera do adresata.

• Rzut wolny dla gości: Petteri Forsell dośrodkowuje na głowy swoich zawodników, ale obaj znaleźli się na pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale wysoko nad poprzeczką Woźniak.

• Kąśliwa piłka na pole karne Miedzi i tylko rzut rożny.

• Podanie na dobieg w kierunku Łobodzińskiego, ale jego siła była zbyt duża. Piłka opuszcza boisko i spokojnie od bramki wznawia Wrąbel.

• Miedź próbuje odrobić, ale próba lewą stroną Rybickiego zatrzymana przez...linię boczną boiska.

• Były napastnik m.in. Śląska Wrocław i Piasta Gliwice doskonale znalazł się w polu karnym i uderzeniem z bliska pokonał Kapsę. Po drodze futbolówka minęła jeszcze Midzierskiego, ale i on nie powstrzymał precyzyjnego strzału.

• Karol Angielski!!! Olimpia prowadzi!

• Teraz Miedź w natarciu! Łobodziński wystawia Rasakowi piłkę dosłownie kilka metrów od bramki, ale ten uderza prosto we Wrąbla!

• Podopieczni Jacka Paszulewicza mieli już dwie dogodne okazje, ale nie potrafili ich zamienić na gole. Czy to się zemści?

• Kolejna szansa dla Olimpii! Angielski wychodzi sam na sam z Kapsą, ale górą bramkarz legniczan.

• Forsell! Tym razem lepszy strzał, ale tuż nad poprzeczką.

• Strzał z dystansu Angielskiego i broni Kapsa.

• Okazja do poprawy rzutu wolnego sprzed chwili - Łobodziński faulowany nieco bliżej bramki Olimpii.

• Dośrodkowanie w pole karne! Piłka w rękach Kapsy.

• Rzut wolny około 30. metrów od bramki, ale Forsell mocno i niecelnie. Wysoko nad poprzeczką.

• Dwie interwencje Woźniaka na prawej stronie. Rasak nie potrafi sobie z nim poradzić.

• Piłkarze Olimpii chyba posłuchali mojej poprzedniej rady! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym, w którym najlepiej znajduje się Damian Michalik , który z pierwszej piłki uderza na bramkę Kapsy i podwyższa prowadzenie!

• Gospodarze na razie mają wyraźną przewagę.

• Mocne otwarcie! Piłkarze Olimpii przeprowadzili akcję lewą stroną pola karnego, gdzie ustawiony był Kaczmarek. Ten dośrodkował na 16. metr do jednego z kolegów, który uderzył głową. Kapsa z trudem wybił na róg.

• Gospodarze dziś na biało-zielono, natomiast goście w całości na niebiesko.

• Zaczęli!

• Ciekawie, ciekawie! ;-)

• Zawodnicy pojawili się już na murawie!

• Tydzień temu podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrali zaległy pojedynek z 19. kolejki, w którym pokonali 2:0 MKS Kluczbork. Z trzydziestoma punktami w tabeli Miedź jest czwarta i chce jeszcze powalczyć o awans do piłkarskiej elity.

• Sytuacja Olimpii po części przypomina tą sprzed roku. Jednak teraz jest trochę lepiej. Grudziądzanie mają 5 punktów przewagi nad miejscem barażowym i jeszcze do rozegrania zaległy mecz, a wtedy zamykali tabelę.

• Na inaugurację biało-zieloni podejmą Miedź. Zespół, który już od kilku lat, typowany jest jako kandydat do awansu. Jednak ciągle mu się to nie udaje. Ekipa z Legnicy to najbardziej stabilna drużyna na zapleczu ekstraklasy. Czy teraz uda się spełnić marzenia? - W mojej opinii to Miedź jest faworytem meczu, ale zrobimy wszystko, by punkty zostały w Grudziądzu - mówi trener Paszulewicz.

• Witamy! Już o godzinie 17 w Grudziądzu miejscowa Olimpia zmierzy się z Miedzią Legnica w ramach 20. kolejki 1. ligi. Zapraszamy na relację na żywo.