Olimpia Grudziądz

2

Polonia Bytom

2

• W ostatniej akcji meczu zakotłowało się jeszcze pod bramką Miki. Piłkarze Olimpii mieli pretensje do sędziego, że ten nie odgwizdał rzekomej ręki jednego z piłkarzy Polonii. Jeszcze chwilę po ostatnim gwizdku sędziego trwały na boisku przepychanki.

• Sporo emocji zafundowali nam w końcówce piłkarze obu zespołów. Zarówno Olimpia, jak i Polonia zagrały o zwycięstwo, a skończyło się podziałem punktów.

• Koniec meczu!

• Była jeszcze jedna szansa dla Olimpii, ale drugi raz się już nie udało.

• Doliczony czas gry. W pole karne pobiegł nawet Wróbel. Po pierwszej próbie nie było bramki, ale za drugim razem bramkarz Olimpii zgrał piłkę, a Gawęcki dopełnił formalności! Mamy remis!

• GOL! Dariusz Gawęcki wyrównuje!

• Wożniak niecelnie z dystansu. Znowu.

• Kartonik dla Daniela Pietrychy.

• Młody napastnik Olimpii mógł szybko wpisać się na listę strzelców. Gospodarze wykorzystali jego wzrost, Gawęcki dobrze dośrodkował, ale Pawłowski przestrzelił.

• Obudził się trener Tomasz Asensky. Pierwsza zmiana w Olimpii - Jan Pawłowski wchodzi za Marcina Kokoszkę.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska, a w polu karnym niepilnowany był Płókarz, który w drugiej połowie pojawił się na boisku i efektownym strzałem, niemal nożycami, pokonał Wróbla. Piękna bramka!

• GOL dla Polonii! Michał Płókarz strzelcem bramki!

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Daniel Pietrycha wchodzi w miejsce Damiana Michalika.

• W drugiej połowie przewagę ma Olimpia, która często próbuje strzelać z dystansu. Jest też sporo fauli - gra jest ostrzejsza niż przed przerwą.

• Mała sprzeczka w ekipie gospodarzy. Wróbel fatalnie wrzucił piłkę do gry, oddając ją piłkarzom gości. Po chwili dostał za to burę od Smolińskiego.

• Szczot strzela z dystansu, ale niecelnie.

• Dawid Jarka melduje się na boisku. Doświadczony snajper, który w czterech ostatnich meczach zdobył trzy gole zmienia Roberta Wojsyka.

• Mimo, że w drugiej połowie dominują piłkarze Olimpii, to gości stać jeszcze na odpowiedź. Teraz strzelał Adrian Laskowski, ale niecelnie.

• Niezła oskrzydlająca akcja gospodarzy. Dośrodkowanie na głowę Marcina Woźniaka, ale jego strzał przeszedł nad poprzeczką.

• Znów Frańczak w indywidualnej akcji. Wpadł w pole karne na szybkości, ale uderzył po raz kolejny ponad bramką.

• Zmiana w drużynie gości, Boisko opuści Kamil Białkowski, a w jego miejsce melduje się Michał Płókarz.

• Kibice Polonii po przerwie już nie brali się za dopingowanie. Atmosfera w sektorze gości jest piknikowa, a po straconej bramki morale jeszcze zmalało.

• Wożniak dopadł do piłki, okiwał w polu karnym obrońcę i chyba chciał podawać do lepiej ustawionych kolegów. Tymczasem piłkę dotknął lekko jeden z obrońców gości i ta wpadła do bramki. Mamy remis w Grudziądzu!

• GOL! Marcin Woźniak strzela wyrównującą bramkę dla Olimpii!

• Adrian Frańczak uderzył teraz troszkę lepiej zza pola karnego, ale mimo wszystko takie strzały nie zaskoczą dziś bramkarza gości.

• Smoliński próbował chyba dośrodkować, ale wyszedł z tego bardzo lekki strzał, z którym nie miał problemu Mika.

• Zaczynamy od ataków Olimpii, która będzie chciała odrobić straty. Na razie strata to słowo klucz, bo piłkarze gospodarzy tracą piłkę zbyt często by myśleć o zdobyciu gola.

• Bez zmian oba zespoły przystępują do drugiej części gry.

• Zaczynamy drugą połowę meczu w Grudziądzu.

• Co tu dużo mówić - najsłabszy zespół 1. ligi jest dziś lepszy na boisku. Biało-zielony grają słabiutko, prawie nie stworzyli sobie szans pod bramką rywala. Czekamy na lepszę grę po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Jeszcze jedna szansa dla gości, którzy wyprowadzili kontratak. Damian Jaroń popędził z piłką pod bramkę Olimpii, ale nie potrafił dobrze jej dograć. Mogło być groźnie.

• Chyba najlepsza akcja piłkarzy gospodarzy. Robert Szczot zdecydował się na indywidualną szarże, uderzył z dystansu, ale Mika na posterunku.

• Z rzutu wolnego piłkę bił Smoliński, Mateusz Mika nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

• Kamil Białkowski z impetem wpadł teraz w Wróbla, który wybił wcześniej piłkę. Piłkarz Polonii przesadził z pressingiem i mamy żółtą kartkę.

• Szczot wrzucał piłkę w pole karne, ale Gawęcki przegrał główkowy pojedynek z obrońcą.

• Michał Wróbel zupełnie zmylony. Bramkarz Olimpii rzucił się w lewy róg, a najstarszy piłkarz w zespole gości, Jacek Broniewicz jak na doświadczonego piłkarza przystało strzelił pewnie w środek bramki.

• Broniewicz strzela w środek bramki i GOL dla Polonii!

• Będzie rzut karny dla Polonii Bytom!

• Faulował Broniewicz i pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Mamy przerwę w grze, bramkarz Olimpii jest opatrywany.

• Ostro potraktowany teraz Wróbel przez Gawęckiego.

• Wreszcie zaczęli dopingować fani z Bytomia! Chyba goście musieli być zmęczeni po podróżny, ale teraz na stadionie mam już doping dla obu stron.

• Dobre prostopadłe podanie dostał Wojsyk, ale Wróbel wybronił jego strzał, a obrońcy wybili piłkę.

• A tymczasem groźnie pod bramką Michała Wróbla! Robert Wojsyk sam na sam z bramkarzem i nie ma gola!

• Olimpia troszkę wzięła się do roboty. Nie ma z tej mąki jeszcze chleba, ale piłkarze gospodarzy są coraz częściej pod polem karnym Polonii.

• Chcieliśmy strzałów z dystansu to je mamy. Marcin Smoliński próbował w swoim stylu uderzyć zza szesnastki, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Adrian Frańczak na lewej stronie boiska zagrał fatalnie. Ni to strzał, ni dośrodkowanie i piłka wylatuje za boisko.

• Kolejny rzut rożny dla gości, tym razem kończy się strzałem, który broni Wróbel.

• Aktywny jest od pierwszych minut 21-letni Damian Michalik, który w ostatnim meczu Polonii z Wartą strzelił gola i został wybrany piłkarzem meczu wg kibiców bytomskiego klubu.

• Rzut rożny dla Polonii, ale nic z tego nie wyszło. Obrońcy Olimpii wybili piłkę.

• Ależ okazja Polonii! Damian Jaroń uderzył z woleja z pola karnego i piłka otarła się o słupek. Początek spotkania i coraz więcej do powiedzenia mają goście.

• Na razie na boisku obustronne badanie sił. Czekamy na jakieś akcje, strzały, emocje.

• Dodajmy jeszcze, że strzelać z dystansu na pewno się dzisiaj opłaca. Przed spotkaniem murawę srogo skropił padający tu deszcz. Teraz na szczęście już nie pada.

• Pierwsza dobra akcja gości i odważny strzał Damiana Michalika z dystansu. Pewnie interweniuje w tej sytuacji Michał Wróbel.

• Na stadionie Olimpii dziś pustki. Dopisali za to kibice gości, których jest około setki w sektorze gości.

• Groźnie pod bramką gospodarzy już w pierwszej akcji meczu. Kamil Białkowski nie trafił jednak w piłkę będąc w polu karnym.

• Zaczynamy. Pierwszy gwizdek sędziego.

• Olimpia jest już pewna utrzymania, choć cele na ten sezon były zupełnie inne. Piłkarze z Grudziądza nie lekceważą gości. - Uważam, że będzie to jeszcze trudniejszy mecz niż ten z Arką Gdynia. Jeśli wszyscy nie damy z siebie 200% to spotkanie z Polonią nie będzie spacerkiem i z góry chciałbym przed tym wszystkich uprzedzić - stwierdził Robert Szczot., cytowany przez oficjalny serwis klubu.

• Zawodnicy zakończyli chwilę temu rozgrzewkę.

• - Z biegiem czasu przychodzi jakość. Ci młodzi chłopcy uwierzyli, że to, co staramy im się przekazywać na treningach, jest dobre i przynosi efekty. Na początku nie za bardzo się do tego przekonywali i przegrywaliśmy w różny sposób, natomiast w chwili obecnej przychodzą również zwycięstwa - mówił ostatnio Trzeciak.

• Goście są niepokonani od pięciu meczów, ale od ostatniej kolejki są już pewni gry w drugiej lidze. Ten fakt pewnie niewiele zmieni w nastawieniu graczy z ul. Olimpijskiej, gdyż ci pod koniec rundy złapali wiatr w żagle i chcą dalej wygrywać.

• Polonia wystąpi dziś w Grudziądzu nieoczekiwanie bez Dawida Jarki, który mecz zacznie na ławce rezerwowych. Zamiast niego w napadzie bytomian wystąpi Robert Wojsyk, który po raz czwarty w tej rundzie zacznie mecz w pierwszym składzie zespołu Jacka Trzeciaka.

• Ławka rezerwowych Polonii: Rafał Maścibrzuch, Michał Płókarz, Maksym Pokotyliuk, Daniel Pietrycha, Kacper Grzybek, Dawid Jarka

• Ławka rezerwowych Olimpii: Jędrzej Woźniak, Sławomir Mazurkiewicz, Hubert Kościukiewicz, Mariusz Kryszak, Mateusz Górka, Bartosz Fafiński, Jan Pawłowski

• Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 23 marca, ale z powodu ataku zimy w Grudziądzu, mecz przełożono na późniejszy termin. Nie jest to dobra informacja dla Olimpii, z której z każdym meczem coraz bardziej schodzi powietrze.

• Zapraszamy na relację LIVE z zaległego meczu 20. kolejki 1. ligi, w którym Olimpia Grudziądz zmierzy się z Polonią Bytom.