Olimpia Grudziądz

2

Warta Poznań

1

• Warta, która miała, wydawałoby się komfortową przewagę nad strefą spadkową musi coraz bardziej spoglądać za plecy. W tej chwili została wyprzedzona w tabeli przez Olimpię, która zrównała się z nią punktami, ale ma korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich (po 2:1 dla Olimpii w obu). Przewaga nad strefą spadkową zespołów z Poznania i Grudziądza wynosi obecnie pięć punktów.

• Tak jest, Warta nie miała już kolejnej okazji i sędzia kończy mecz!

• A jednak bramka kontaktowa dla Warty! Strzelcem Piceluk. Na wyrównanie już jednak chyba za późno.

• Trzy minuty doliczone. Już nic nie jest w stanie odebrać Olimpii zwycięstwa.

• Siły wyrównane i Olimpia próbuje podwyższyć rezultat. Z rzutu wolnego Kryszak jednak prosto w mur.

• Ruszkul zmienia bohatera Olimpii! Żegnany brawami z boiska schodzi Cieśliński, który rozegrał dobry mecz. Ostatnia zmiana w spotkaniu.

• A tymczasem siły się wyrównały! Bartczak faulował Dąbrowskiego i zobaczył drugie żółtko!

• Właśnie dowiedzieliśmy się, że przebywający w szpitalu Tomasz Magdziarz odzyskał przytomność, którą stracił po starciu na boisku. Na razie nie wiadomo, czy jego uraz jest poważny.

• Jeszcze akta Warty, ale dobra interwencja defensorów gospodarzy, którzy powstrzymali szarżującego Bereszyńskiego.

• Żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany Kłus.

• Olimpia już nie kombinuje. Zmasowana obrona i długie podania do Cieślińskiego wydają się być jednak dobrą taktyką na utrzymanie korzystnego rezultatu. Warta jest bezradna.

• Warta w końcówce meczu przeważa, ale niewiele z tego wynika. Olimpia dobrze broni się w "10".

• Wróbel popisał się dobrą interwencją, broniąc strzał Reissa.

• Z rzutu wolnego uderzył Kryszak i piłka tylko minimalnie minęła bramkę.

• Dobrą zmianę dał Cieciura, bo Olimpia mimo osłabienia wyszła z groźnym atakiem. Cieciurę faulował Sobieraj za co obejrzał żółtą kartkę.

• Druga zmiana w Olimpii. Cieciura za Grischoka.

• Coraz śmielsze ataki gości. Po wrzutce głową uderzał Mysiak, ale na posterunku był Wróbel.

• Piceluk z kolei zastępuje Jasińskiego.

• Ofensywna zmiana w Warcie. Na boisku melduje się Reiss, który zmienia Grzeszczyka.

• Warta próbuje szans ze stałych fragmentów. Teraz po rzucie rożnym dla gości nie było jednak zagrożenia.

• Po zagraniu Mysiaka niepewnie interweniował Staniek, ale czujność zachował Wróbel i wyłapał piłkę.

• Na razie nie udało się nam ustalić, jaki jest stan Tomasza Magdziarza. Został odwieziony do szpitala karetką na sygnale jeszcze w czasie przerwy.

• Dobra okazja Grischoka, ale jego uderzenie przeszło tuż nad poprzeczką.

• Rzut karny został podyktowany za zagranie ręką w polu karnym.

• Cieśliński pewnie wykonała jedenastkę. Strzelił w lewy róg, a bramkarz rzucił się w prawy.

• Rzut karny dla Olimpii! Będzie okazja na do podwyższenia rezultatu!

• Na drugą połowę nie wybiegł Dziedzic. W jego miejsce Kryszak.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa. Wydaje się nam, że przerw było więcej.

• W miejsce Magdziarza, który opatrywany jest w karetce, wchodzi Jakóbowski.

• Magdziarz znoszony z boiska na noszach bo brutalnej interwencji Białka! Kapitan Warty krwawi na twarzy. Białek ukarany czerwoną kartką.

• Warta zaczyna przejmować inicjatywę i stara się odrobić straty.

• Próba Warty, ale uderzenie Artura Maricniaka minęło bramkę Wróbla.

• Olimpia teraz stara się zdominować mecz i ma teraz przewagę. Na razie jednak nie ma kolejnych bramek.

• Dziedzic z piłką w polu karnym, chciał dośrodkować, ale za mocno uderzył piłkę i ta minęła wszystkich w polu karnym.

• Warta miała dwa rzuty rożne, ale pierwszy raz piłkę wybili obrońcy a drugą wrzutkę wyłapał Wróbel.

• Cieśliński dostał piłkę na prawej stronie, wbiegł z nią w pole karne i chciał dograć do Dziedzica, ale po rykoszecie od obrońcy Warty piłka wpadła do bramki,

• Goooool! Adam Cieśliński wyprowadza Olimpię na prowadzenie!

• Na razie na boisku bardzo dużo fauli. Sędzia skrupulatnie wszystkie odgwizduje. Więcej na korzyść Warty.

• Kolejne niecelne uderzenie z dystansu. Tym razem kapitan Warty, Tomasz Magdziarz z rzutu wolnego.

• Okazja dla Olimpii. Z rzutu wolnego piłkę wrzucał Grischok, dopadł do niej przed polem karnym Frańczak, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Nerwowo robi się na boisku. Przed chwilą po jednym z fauli doszło do małych przepychanek, ale obyło się bez kartek.

• Frańczak próbował ograć obrońców Warty w polu karnym, z jednym sobie poradził, drugi już go zatrzymał.

• Po faulu na Dziedzicu Olimpia wykonywała rzut wolny. Wrzutka w pole karne gości bez efektu, takie zagrania pozytywnego efektu przynieść raczej nie mogą.

• Warta próbuje teraz atakować, ale wszystko najczęściej kończy się przed polem karnym gospodarzy. Sporo niedokładności w grze obu zespołów. Spotkanie na razie nie porywa.

• Rzut wolny dla Warty z 25 metrów. Wykonał Grzeszczyk, ale obrońcy wybili piłkę.

• Ucierpiał w starciu Bereszyński. Nie wydaje się jednak, że to coś poważnego.

• Próby ataków skrzydłami w wykonaniu Olimpii na razie nie przynoszą efektów. Aktywni starają się być Cieśliński i Kłus.

• Pierwszy rzut rożny dla Warty. Bez efektu.

• Gra toczy się głównie w środku pola, oba zespoły nie forsują tempa. To typowy mecz ligowych średniaków, dlatego nie spodziewamy się dziś fajerwerków.

• Początek spotkania!

• Goście grają dziś w różowych koszulkach, Olimpia w zielono-białe pasy.

• Piłkarze obu zespołów już na boisku. Za moment początek spotkania.

• Dzisiejszemu spotkaniu towarzyszy zbiórka pieniędzy dla chorej na raka Izabeli Partyki.

• Znamy już składy obu zespołów. Na rezerwie Olimpii Mateusz Zaniewski, Jarosław Ratajczak, Hubert Kościukiewicz, Jakub Cieciura, Mariusz Kryszak, Piotr Ruszkul i Przemysław Sulej. Rezerwowymi Warty są dzisiaj Łukasz Radliński, Rafał Kosznik, Piotr Reiss, Michał Ciarkowski, Alain Ngamayama, Michał Jakóbowski i Paweł Piceluk.

• Zespoły już rozgrzewają się na murawie, za dziesięć minut początek spotkania.

• Witamy w relacji ze spotkania Olimpii Grudziądz z Wartą Poznań. Dla obu zespołów dzisiejszy mecz ma spore znaczenie w walce o spokojne utrzymanie. Kto będzie dziś bliżej tego celu?