Wisła Kraków

1

1 2 połowa

3 karne

• Jerzy Brzęczek nadal czeka na zwycięstwo w roli trenera Wisły Kraków. Biała Gwiazda czeka za to na wygraną w tym roku. W spotkaniu ćwierćfinałowym z Olimpią Grudziądz zespół ze stolicy Małopolski stracił już bramkę w 2. minucie po skutecznie wykonanym przez gospodarzy aucie. Goście wyrównali w drugiej połowie, ale cała ich dominacja kończyła się na słabych strzałach i niedokładnych wrzutkach. W loteryjnym konkursie rzutów karnych Olimpia pokonała Wisłę i awansowała do półfinału.

• Ależ to była nerwówka. Koniec spotkania, zespół z Grudziądza może czekać już na losowanie kolejnego rywala.

• MARKO ZAWADA uderza w lewy róg Biegańskiego z naskokiem i tym trafieniem zapewnia Olimpii historyczny awans do półfinału Pucharu Polski!

• OSTATNI(?) rzut karny. Jeśli Zawada trafi, Olimpia wchodzi do półfinału!

• Falzagić trafia! Zmylony Olszewski.

• Jose Cabrera podniósł piłkę i uderzył w lewy róg Biegańskiego. Ten znów rzuca się w innym kierunku.

• Marko Poletanović również poczekał z uderzeniem i też dał się na to nabrać Olszewski.

• Wicki zwolnił tuż przed strzałem, Biegański rzucił już się w swoje prawo i zawodnik Olimpii delikatnie uderzył w drugą stronę!

• Olszewski broni! Skvarka uderzył zbyt czytelnie i Olimpia prowadzi po dwóch seriach!

• Cywiński już nie tak mocno, jak Warcholak, ale w drugą stronę. Biegański wiedział już, jak się rzucić, ale było to precyzyjne uderzenie.

• Kibice Wisły dodają otuchy bramkarzowi, skandując jego nazwisko.

• Kapitan Wisły, Maciej Sadlok, pewnie w lewy róg Olszewskiego!

• Marcin Warcholak mocno w lewą stronę bramki z perspektywy Biegańskiego, który czekał do końca na strzał!

• Zaczynamy rzuty karne!

• Losowanie wygrane przez zawodników Olimpii, a więc to oni zaczynają konkurs jedenastek.

• Przede wszystkim to prawdziwa wojna nerwów dla Mikołaja Biegańskiego. Młody bramkarz Wisły stanął dziś na wysokości zadania, ale w rzutach karnych również musi wybronić cokolwiek, by goście mogli liczyć na awans.

• Koniec drugiej części dogrywki! MAMY RZUTY KARNE!

• Warcholak z wolnego! Rykoszet od muru, uderzenie głową Karankiewicza i piłka przelatuje tuż obok słupka!

• Piłkarze Olimpii mogli wyjść z groźną kontrą, ale faulował jednego z nich Skvarka. Mamy jednak rzut wolny przed polem karnym gości!

• Jak to nie wpadło!? Dośrodkowanie z rzutu rożnego, świetnie uderzył głową Karankiewicz, ale fenomenalnie obronił to Mikołaj Biegański. Młody bramkarz odbił piłkę przed siebie, prosto do Karankiewicza, lecz w tej sytuacji zawodnik Olimpii z najbliższej odległości nie trafił już w bramkę.

• Dobra akcja miejscowych, ale wrzutka Leszczyńskiego została zatrzymana na Hanousku. Jest rzut rożny dla Olimpii.

• Ależ pomyłka Momo Cisse! Świetna kontra gości, akcja środkiem i zagranie Starzyńskiego w światło bramki do Cisse. Gwinejczykowi wystarczyło delikatnie przyjąć piłkę i uderzyć na bramkę, ale futbolówka przejechała mu po stopie i opuściła boisko.

• Wysoki pressing Olimpii. Gdyby wiślacy byli bardziej ruchliwi, to mogliby sobie z nim poradzić, ale dominują długie piłki.

• Oba zespoły już chyba czekają na rzuty karne, bo mało jest zagrożenia pod bramkami.

• Rzut rożny dla Olimpii. Centra w pole karne, ale za głęboka i piłka opuściła boisko.

• Zaczynamy drugą połowę dogrywki.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Warcholak uderzał z rzutu wolnego, ale jego próba została zablokowana.

• Debiut Marko Poletanovicia! Zastąpił Luisa Fernandeza.

• Dwa groźne faule Luisa Fernandeza. Hiszpan ma już żółtą kartkę, ale sędzia wyraźnie nie chce wyrzucić go z boiska. Zawodnik musi się jednak pilnować, bo kolejne przewinienie juz na pewno skończy się kartką.

• Warcholak faulował na skrzydle i również został upomniany kartką.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne Olimpii, ale Olszewski poradził sobie z nim bez kłopotów.

• Szot ostro fauluje rywala, przerywa też kontrę, więc mamy kartkę.

• Zaczynamy pierwszą połowę dogrywki.

• Wrzut z autu na wysokości pola karnego Wisły, uderzał z dystansu Cabrera i tym akcentem kończymy drugą połowę. Będziemy mieć dogrywkę.

• Skvarka za Hugiego.

• Gospodarze już tylko wybijają piłkę przed siebie. Chcą za wszelką cenę wyczekać do dogrywki. Wiślacy niecelnie wrzucają w pole karne.

• Dwie bardzo podobne akcje Momo Cisse. Młody skrzydłowy zatrzymuje się przed polem karnym, próbuje kiwać i traci futbolówkę. Nie wykorzystują tego jednak gospodarze.

• Leszczyński próbował centrować z prawej strony w pole karne, ale jego zagranie zostało zablokowane.

• Hanousek zdjął piłkę z głowy Leszczyńskiemu. Dużo szczęścia mieli teraz wiślacy po kornerze zawodników Olimpii.

• Kaczmarek uderzał z rzutu wolnego. Piłka trafiła jednak prosto w bramkarza.

• Colley przegrał pojedynek z Warcholakiem, faulował i dostał kartkę.

• Patryk Leszczyński za Rzepkę.

• Za mocne prostopadłe zagranie do Szota. Chciał wpuścić w pole karne Piotra Starzyńskiego, ale jego podanie pod linię było bardzo niedokładne.

• Żukow w miejsce Kuveljicia.

• I teraz słupek po strzale Dor Hugiego! Wrzutka Szota na dalszy słupek, skrzydłowy uderzył z powietrza i zdezorientowany Olszewski nie wiedział, gdzie jest futbolówka. Ta odbiła się od słupka i odkręciła się w stronę boiska.

• Prostopadła piłka do Kaczmarka, który wyszedł niemal do sytuacji sam na sam! Uderzenie na dalszy słupek świetnie wybronione przez Biegańskiego! Dobitka innego zawodnika Olimpii zablokowana przez Colleya

• Wysoka piłka na któregoś z napastników Olimpii i Biegański przejął ją w powietrzu.

• Antkowiak wyszedł ze swojej strefy i chciał zabrać piłkę Kuveljiciowi, ale faulował rywala.

• Próbujący dryblować Cisse został zablokowany i mamy korner.

• Walka o górną piłkę zakończona uderzeniem w twarz jednego z zawodników gospodarzy.

• Szot faulowany przez Kaczmarka.

• Zmiana u gospodarzy. Zawada w miejsce Bojasa.

• Górna piłka wygrana przez pomocnika Wisły, kontra przeprowadzona środkiem boiska, gdzie ponad 30 metrów z futbolówką przebiegł Dor Hugi. Zagrał na lewo do Cisse, który płaskim uderzeniem na dalszy słupek pokonał Olszewskiego!

• GOOOOOOOOOL! MOMO CISSE!

• Błąd w przyjęciu piłki przez Cisse, ale w końcu uderzał Szot. Zablokowana piłka przez Cabrerę, ale w końcu ląduje ona w rękach Olszewskiego.

• Bojas poturbowany przez Cisse.

• Uderzenie z powietrza Fernandeza po rzucie rożnym, ale tym razem daleko od bramki.

• Fernandez znakomicie z rzutu wolnego! Jeszcze lepszą interwencję zanotował jednak Olszewski, który wyczuł intencje strzelającego, podbiegł na dalszy słupek i wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Karankiewicz wyjaśnił zagrożenie, ale jego partner znów faulował przed polem karnym. Czy wiślacy wykorzystają chociaż jeden stały fragment gry?

• Po dośrodkowaniu Starzyńskiego piłkę złapał Olszewski.

• Kopia sytuacji sprzed przerwy! Druga minuta drugiej połowy, wrzutka z autu w pole karne i w ogromnym zamieszaniu znalazł się Antkowiak, który uderzył jednak prosto w Biegańskiego.

• W przerwie mieliśmy dwie zmiany po stronie Wisły. Momo Cisse zastąpił Jana Klimenta i Piotr Starzyński wszedł za Mateusza Młyńskiego.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Groźna strata Szota i jego błąd musiał naprawić Fazlagić.

• Warcholak dorzucił piłkę na główkę partnera, ale jego uderzenie pewnie wybronił Biegański.

• Indywidualna akcja Tomasza Kaczmarka i Colley wybił mu wslizgiem piłkę spod nóg. Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

• Bardzo ładna i składna akcja Wisły. Colley oszukał atakującego go Bojasa, uruchomił Sztoa, który zagrał do Fernandeza, a ten w stronę Hugiego. Podanie na skrzydło do Hanouska, który nisko dośrodkował w pole karne i aż trzech zawodników Białej Gwiazdy minęło się z futbolówką.

• Fernandez obok z rzutu wolnego. "Spadający liść" nie został jednak dokręcony w kierunku bramki.

• Znów faul gospodarzy tuż przed polem karnym. Poturbowany Fernandez, ale czy wiślacy to wykorzystają?

• Prosta strata Kuveljicia. Obrońca przeczytał jego zagranie do Hanouska i gospodarze są w posiadaniu piłki.

• Kapitalna interwencja Adriana Olszewskiego. W końcu nie wrzutka, a prostopadłe zagranie po ziemi do Jana Klimenta, ten uderzał w sytuacji sam na sam z dość ostrego kąta i w ostatniej chwili Olszewski podniósł swoją lewą rękę. Uchronił tym swój zespół od utraty gola.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie - za wysokie dla Klimenta.

• Akcja wiślaków czterech na trzech, mógł dośrodkować Dawid Szot prosto na głowę jednego z niepilnowanych partnerów. Na jednego Klimka w polu karnym obecnych było bowiem dwóch atakujących. Piłka trafiła prosto na obrońcę Olimpii.

• Ajjjj słupek! Wrzutka z prawego skrzydła, Hanousek dość miękko dośrodkował, ale dopadł do niedokładnie wybitej piłki Kuveljić i na wślizgu uderzył tylko w słupek!

• Chwilowa przewaga Wisły, ale tylko optyczna i tylko do momentu, kiedy nie wymaga się konkretów. Poza tym goście niecelnie wrzucają piłkę w pole karne i słabo strzelają na bramkę. Bardzo źle się to ogląda.

• Wrzutka na bliższy słupek z rzutu rożnego, ale goście oddalili zagrożenie.

• Niewykorzystany rzut wolny przez wiślaków, jedna daleka piłka na Kaczmarka, który wywalczył rzut rożny. I to Olimpia ma teraz szansę na bramkę.

• Kaczmarek pada w polu karnym, ale sędzia dopatrzył się "symulki" w celu zyskania karnego, więc kartka dla zawodnika gospodarzy.

• Gospodarze mogli wyprowadzić zabójczą kontrę, dryblujący Warcholak wyrzucony nieco na bok, a potem jego wrzutkę wybronił Maciej Sadlok.

• Dor Hugi opanował podanie, nie schodził do skrzydła, tylko zmylił obrońcę zwodem i uderzył z 22 metrów na bramkę. Prosto w Olszewskiego.

• Miękka wrzutka w pole karne, Fernandez dopadł do futbolówki, ale uderzał z powietrza, więc celny strzał był tu bardzo trudny do wykonania. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Obraz gry nie zmienia się. Wiślacy wciąż nieporadni grają piłką między sobą, a Olimpia mądrze się broni, nie angażując się w atak bardziej, niż jest to możliwe.

• Rzut wolny gospodarzy dobrze obroniony przez gości. Niecelne wrzutka, Colley główkował przed siebie, ale kontry z tego nie było.

• Olszewski minął się z futbolówką, ale czekający na dalszym słupku Fernandez nie uderzył w światło bramki. Zablokował go rywal.

• Fazlagić huknął z rzutu wolnego, ale prosto w Adriana Olszewskiego. Mamy korner.

• Akcja prawym skrzydłem, niecelna wrzutka i ostra walka o piłkę. Fernandez był faulowany na ok. 19. metrze od bramki.

• Stracił piłkę Cabrera, szybki atak Wisły, przeniesiony ciężar gry z lewej strony na prawą i z dystansu skiksował Mateusz Młyński. Słaby i niecelny strzał.

• Nieudana wrzutka z autu w pole karne Wisły. Goście odebrali futbolówkę, ale nie uruchamiają szybkiej kontry, tylko znów rozgrywają na własnej połowie.

• Wiślacy w ataku pozycyjnym mają problem z utrzymaniem się na połowie Olimpii. Obrońcy wypychają ich i mają całkowitą kontrolę nad przebiegiem gry.

• Ależ kapitalnie się to zaczęło dla gospodarzy! Wrzut z autu na wysokości pola karnego Wisły, podanie z prawego skrzydła prosto na Jakuba Bojasa, który wybiegł przed obrońców i w łatwej sytuacji pokonał Mikołaja Biegańskiego!

• GOOOOOOOOL! JAKUB BOJAS!

• Zaczynamy!

• Zawodnicy wyszli już na murawę, nastąpiło przywitanie kapitanów i za chwilę zaczniemy.

• W bieżącej edycji Pucharu Polski Olimpia pokonała Hutnika Kraków 1:0, Wartę Poznań 2:0, rezerwy Lecha Poznań 3:0 i Świt Nowy Dwór Mazowiecki po serii rzutów karnych. Wiślacy ograli Stal Mielec 3:1, GKS Tychy 3:1 i Widzew Łódź 3:1.

• Brzęczek mocno podkreśla, że w Wiśle nie lekceważy się Pucharu Polski mimo trudnej sytuacji w lidze: - Dla nas jest to bardzo ważne spotkanie. Jesteśmy w ćwierćfinale, więc naszym celem i marzeniem jest dojść do finału. Gramy z przeciwnikiem, który na co dzień występuje w niższej lidze, ale jest bardzo dobrze zorganizowany. I takim, który we wcześniejszych rundach pokazał, że potrafi wygrywać z drużynami z ekstraklasy - przyznaje szkoleniowiec Wisły.

• - To są mecze pułapki, jeśli drużyna z wyższej ligi podchodzi zbyt lekko do takich konfrontacji. Zespoły z niższych lig są niesamowicie zmobilizowane. To będzie dla nich mecz sezonu. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby któryś z naszych piłkarzy chciał bez zaangażowania w tym meczu wystąpić - dodaje trener "Białej Gwiazdy".

• Tego typu mecze bywają pułapkami. Olimpia, choć dzisiaj jest drużyną z III ligi, to w obecnej edycji Pucharu Polski ma już na rozkładzie m.in. Wartę Poznań. - O tym już rozmawialiśmy po meczu z Legią - podkreśla trener Wisły Jerzy Brzęczek.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków!

Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz

Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków ONLINE. Ćwierćfinałowa rywalizacja w Pucharze Polski rozpocznie się w Grudziądzu. Na stadionie przy ul. Piłsudskiego rewelacja z III ligi skonfrontuje się z Wisłą Kraków. Pierwszy gwizdek sędziego we wtorek o godz. 18. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Puchar Polski: Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków ONLINE

W Grudziądzu Wisła nie będzie mogła skorzystać z kontuzjowanych Jakuba Błaszczykowskiego oraz Patryka Plewki. Za czerwoną kartkę z… 2018 roku pauzuje Zdenek Ondrasek. Czech napomnienie otrzymał w meczu z Lechią Gdańsk.

- Przygotowujemy się do tego meczu jak do każdego innego - twierdzi Marcin Płuska, trener Olimpii. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę z rangi spotkania i z jakim zespołem zagramy. Jednak tonujemy nastroje i spokojnie do wszystkiego podchodzimy, choć to spotkanie najwyżej rangi. Już w trakcie sparingu z KS Kutno sprawdzaliśmy pewne elementy, które chcemy zastosować w meczu z Wisłą. Z całym sztabem oglądaliśmy cztery ostatnie mecze rywali. Dodatkowo wraz z asystentem byliśmy w Warszawie na meczu Legii z Wisłą. Jesteśmy dobrej myśli - dodał szkoleniowiec.

Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków TRANSMISJA TV i ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków na antenie Polsatu Sport. W internecie mecz będzie dostępny na stronie i w aplikacji Polsat Box Go (dostęp płatny). Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00.

18:00 Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków POLSAT SPORT