Olimpia Grudziądz 4 - 2 Zagłębie Sosnowiec

Olimpia Grudziądz

4

Zagłębie Sosnowiec

2

• Sędzia patrzy na zegarek i kończy mecz! Olimpia wygrywa z Zagłębiem 4:2, mimo że tuż po rozpoczęciu drugiej połowy przegrywała! Piłkarze Jacka Paszulewczia weszli nomen omen na Olimp swoich możliwości, czym zdobyli komplet punktów

• Wojciech Fabisiak przerwał akcję rywali poza polem karnym zagraniem ręką, ale sędzia puścił grę. Dobrze zrobił, bo kontrę wykończył Adam Banasiak!

• GOL, ADAM BANASIAK!!!

• Daniel Ciechanowski ratuje swój zespół przed stratą bramki! Zdołał wślizgiem zablokować strzał Roberta Bartczaka. Korner bez zagrożenia.

• Kolejna zmarnowana akcja przez gospodarzy. Strzały Nildo i Adama Banasiaka w ostatniej chwili zostały były zablokowane. Brazylijczyk był jeszcze na ofsajdzie.

• Sędzia dolicza cztery minuty do drugiej połowy.

• Zdaniem sędziego Marcin Sierczyński był faulowany przez Piotra Darmochwała.

• Mogło być po meczu! Adam Banasiak uderzył tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką!

• Ok. pięciu minut do końca meczu. Czy Zagłębie zdoła się podnieść?

• Marcin Smoliński kończy występ w dzisiejszym meczu. W jego miejsce melduje się Kamil Kurowski.

• Jakub Wilk zastępuje Michała Bajdura.

• Sportowa złość Nildo. Brazylijczyk zagrał do Dejana Żigona, który z 10 metrów pokonał Wojciecha Fabisiaka. Ależ powrót gospodarzy - przegrywali 1:2, a jest 3:2!!

• GOL, DEJAN ŻIGON!!!

• Jakub Araka wchodzi za Adriana Paluchowskiego.

• Nildo nie sięgnął piłkę po centrze gdyż był przytrzymywany! Pada na murawę, ale sędzia uznał, że Brazylijczyk symulował. Żółta kartka na jego koncie.

• Adam Banasiak ustawia piłkę w narożniku. Centruje za mocno i nikt nie zamknął akcji.

• Nildo nie zdołał opanować piłki po zagraniu z głębi pola. Wojciech Fabisiak pewnie i spokojnie interweniuje.

• Marcin Smoliński faulowany przez Łukasza Matusiaka. Sędzia nie sięga do kieszonki, choć powinien. W przeciwnym razie goście kończyliby mecz w "dziesiątkę"!

• Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego. Piłka od poprzeczki wpada do siatki!

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

– skandują kibice gospodarzy

• GOL, MARCIN SMOLIŃSKI!!!

• Adam Banasiak faulowany przed linią 16. metra. Groźna sytuacja pod bramką Wojciecha Fabisiaka.

• Znowu Brazylijczyk miał "setkę"! Michał Bajdur znalazł się we właściwym meijscu i czasie! Olimpia przycisnęła!

• Nildo był bliski wyrównania! Chciał strzelić piętką z kilu metrów, ale piłkę na rzut rożny wybił Krzysztof Markowski.

• Trener Olimpii decyduje się na drugą zmianę. Dejan Zigon wchodzi za Sebastiana Bartlewskiego.

• Kapitalne uderzenie z ok. 20 metrów pod poprzeczkę! Bartosz Fabianiak bez szans!

• GOL, MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ!!!

• Robert Bartczak czekał na podanie, ale uprzedził go Dejan Zigon.

• Rzut rożny dla gości. Michal Piter-Bucko tym razem zablokował plecami strzał Krzysztoffa Markowskiego.

• Próba składnej akcji Olimpii. Sebastianowi Bartlewskiemu brakowało dokładności w podaniu do Piotra Darmochwała.

• Gospodarze w komplecie - Piotra Darmochwał wraca do gry.

• Wojciech Fabisiak broni anemiczny strzał głową Nildo.

• Łukasz Sołowiej skosił Piotra Darmochwała jak trawę na wiosnę. Ten nie podnosi się z murawy, a zawodnik gości obejrzał żółtą kartkę.

• Mariusz Malec wyjaśnia na moment sytuację wybiciem piłkę na rzut rożny. Zagłębie przycisnęło po zmianie stron.

• Piotr Darmochwał wrócił za akcją rywala, ale odbierając piłkę Sebastianowi Dudkowi spowodował jego upadek przed polem karnym. Bartosz Fabiniak na raty broni strzał Roberta Bartczaka.

• Krzysztof Markowski uderza głową nad poprzeczką.

• Może być groźnie pod bramką Olimpii. Sebastian Dudek faulowany ok. 20 metrów od bramki.

• Gospodarze dążą do ponownego wyjścia na prowadzenie. Nieudane dośrodkowanie Jakuba Szarpaka zaprzepaściło akcję.

• Bartosz Fabiniak był zmylony przez zawodnika sosnowieckiego zawodnika.

• GOL, SEBASTIAN DUDEK NIE MYLI SIĘ!

• Michal Piter-Bucko fauluje Adriana Paluchowskiego w polu karnym. Rzut karny!

• Faulem taktycznym Łukasz Matusiak przerwał akcję Nildo. "Żółtko" na koncie zawodnika Zagłębia.

• Mariusz Malec nie spodziewał się, że piłka spadnie pod jego nogi. Bramkarz gości wznawia grę z "piątki".

• A jednak! Wojciech Fabisiak paruje piłkę po strzale Adama Banasiaka!

• Marcin Smoliński faulowany ok. 30 metrów od bramki gości. Raczej nie można spodziewać się bezpośredniego strzału.

• Drugie trzy kwadranse rozpoczęte!

• Od początku drugiej połowy będzie grać Piotr Darmochwał. Zastąpi Marcina Kaczmarka.

• Powracamy do Grudziądza na drugą połowę meczu Olimpia - Zagłębie Sosnowiec. Do przerwy gospodarze prowadzą po golu Nildo z 42. minuty. Wcześniej przeważały serie dośrodkowań i rzutów rożnych w wykonaniu obu stron. Czy walczący o awans do Ekstraklasy Zagłębie podejmie rękawice?

• Sędzia nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Olimpia prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec po golu Nildo w 42. minucie.

• Brazylijczyk mógł, a właściwie powinien, podwyższyć prowadzenie i swój dorobek bramkowy. Nildo strzelił głową obok prawego słupka po zagraniu Daniela Ciechańskiego!

• Zabójcza kontra gospodarzy. Po prostopadłym zagraniu Sebastiana z głębi pola i Nildo, mimo że był naciskany przez dwóch rywali, uderzył nie do obrony.

• GOL DLA OLIMPII, NILDO!!!

• Żarko Udovicić umiejętnie powstrzymał Adama Banasiaka.

• Od początku meczu kibice Zagłębia wolno wchodzili na stadion. Wydaje się, ze w komplecie zameldowali się w sektorze gości.

• Mało celnych strzałów w pierwszej połowie. Bramkarze najczęściej łapią piłki po dośrodkowaniach z bocznych sektorów lub mamy rzuty rożne.

• Łukasz Matusiak ma rozregulowany celownik. Nieudanie zamknął akcję po centrze Sebastiana Dudka.

• Obrona Zagłębia radzi sobie z dośrodkowaniem Adama Banasiaka.

• Nildo przewinił w polu karnym gości. Po chwili Żarko Udovicić radzi sobie z Sebastianem Bartlewskim.

• Mnożą się rzuty rożne jak Polacy, słysząc o programie 500+. Tym razem ten stały fragment nie przyniósł powodzenia gościom.

• Michal Piter-Bucko w ostatniej chwili powstrzymał Michała Fidziukiewicza.

• Pierwszy raz od kilu minut zaatakowało Zagłębie. Daniel Ciechanowski przeciął podanie Roberta Bartczaka i sosnowiczanie będą mieli rzut rożny.

• Pewna interwencja Łukasza Matusiaka po rzucie rożnym gospodarzy. Jak dotąd piłkarzea Jacka Paszulewicza przeważają, ale nie potrafią tego udokumentować.

• Adrian Paluchowski nie "wszedł" jeszcze mecz. Najpierw był łapany na ofsajdzie, a przed momentem przegrał walkę o górną piłkę z Jakubem Szarpakiem.

• Bartosz Fabiniak z najwyższym trudem interweniuje po strzale Michała Bajdura!

• Faul Sebastiana Bartlewskiego w ofensywie. Sfaulował Sebastiana Dudka, który odebrał piłkę byłemu piłkarzowi Podbeskidzia i Dolcanu Ząbki.

• I drugi bramkarz popisuje się udaną interwencją. Zagrywał Adam Banasiak.

• Bartosz Fabiniak łapie piłkę po centrze Roberta Bartczaka.

• Wojciech Fabisiak spokojnie zagrywa do Marcina Sierczyńskiego. Wcześniej podanie Sebastiana Bartlewskiego do Nildo było niedokładne.

• Defensywy Olimpii i Zagłębia są bardzo dobrze dysponowane. Łukasz Sołowiej przecina podanie Jakuba Szarpaka.

• Kibice raczej nie mogą narzekać na poziom gry. Piłką niemal to w jednym, to w drugim polu karnym. Po centrze Roberta Bartczaka Matić Zitko wyjaśnia sytuację.

• Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego Łukasz Sołowiej wybija piłkę poza linię końcową.

• Krzysztof Markowski blokuje strzał Marcina Smolińskiego strzela z 20 metrów.

• Dobra ofensywna akcja Marcina Sierczyńskiego. Bartosz Fabiniak chwyta piłkę.

• Daniel Ciechanowski strzela po indywidualnej akcji obok bramki gości.

• Michał Bajdur centruje, ale pewnie interweniuje Mariusz Malec, który wybił piłkę na aut.

• Matić Zitko powstrzymuje Adriana Paluchowskiego. Po chwili Sebastian Dudek wznawia grę z rzutu rożnego. Bez zagrożenia.

• Jęk zawodu kibiców Olimpii. Michal Piter-Bucko trafia w boczną siatkę!

• Gospodarze zaczęli z "wysokiego C". Po rzucie rożnym Wojciech Fabisiak przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Nildo!

• Wojciech Fabisiak łapie piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Szarpaka.

• W pierwszej akcji gospodarzy na spalonym dał się złapać Adrian Paluchowski.

• Gwizdek sędziego i goście zaczynają ze środka!

• Wychodzą na murawę. Zagłębie na czerwono, Olimpia tradycyjnie na biało-zielono!

• Do Grudziądza dotarli też fani Zagłębia. Liczmy więc na nie tylko piłkarski spektakl, lecz także zacny doping kibiców

• W rundzie jesiennej obie drużyny podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie. Dzisiaj taki wynik nie urządza nikogo.

• Z kolei przyjezdni złapali "lekką" zadyszkę. Przed tygodniem udało się przerwać czterech porażek z rzędu po wygranej z Sandecją Nowy Sącz. 40 punktów daje czwarte miejsce, a do wicelidera z Płocka traci już 12 "oczek". Między nimi jest Zawisza (42 punkty). Na fotelu lidera umocniła się Arka (56 pkt) po wczorajszej wygranej w Nowym Sączu.

Bilans pięciu ostatnich meczów na wyjeździe: 1 zwycięstwo, 1 remis i 3 porażki (w tym dwie ostatnio z rzędu).

• W ostatnich tygodniach grudziądzanie zanotowali bardzo dobrą serię - w pięciu spotkaniach zdobyli aż 11 punktów. Obecnie daje to piętnaste (barażowe) miejsce, ale w przypadku dzisiejszego kompletu punktów piłkarze Jacka Paszulewicza mogą skoczyć na 13. lokatę

Forma u siebie w ostatnich pięciu meczach: po dwa remisy i porażki.

• Rezerwowi Zagłębia: Matko Perdijić, Jovan Ninković, Dimitar Vezalov, Grzegorz Fonfara, Carles Marc Martinez Embuena, Jakub Arak, Jakub Wilk.

• Rezerwowi Olimpii: Patryk Królczyk, Piotr Darmochwał, Marcin Woźniak, Kamil Kurowski, Dejan Zigon, Patryk Skórecki, Oskar Trzepacz.

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO między walczącymi o różne cele Olimpią Grudziądz i Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze chcą uciec z dna, a przyjezdni chcą włączyć się do walki o miejsca premiowane grą w Ekstraklasie