Olympique Lyon

4

AS Roma

2

• Koniec meczu! Olympique Lyon powtórzył remontadę z meczu FC Barcelona - PSG i w drugiej połowie, strzelając trzy gole, wygrywa z Romą 4:2!

• GOL MECZU ALEXANDRE LACAZETTE'A

• Może snajper OL nie był zbyt widoczny przez 90 minut, ale w doliczonym czasie dał o sobie znać - uderzył z ok. 20 metrów w samo okienko! Alisson był bezradny!

• U LA LA! ALEXANDRE LACAZETTE "ZDEJMUJE PAJĘCZYNĘ"!

• Nabil Fekir huknął z lewej strony pola karnego. Alisson z trudem paruje piłkę!

• Anthony Taylor dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

A po trybunach niesie się Marsylianka.

• Mocne, soczyste uderzenie Emersona. Piłka leciała w sam środek bramki, więc Anthony Lopes miał mocno ułatwione zadanie.

• Corentin Tolisso huknął z dystansu tuż obok lewego słupka! Jęk zawodu na trybunach.

• Przewinienie Kostasa Manolasa ok. 25 metrów od własnej bramki. Mathieu Valbuena trafia w mur, ale gospodarze mają rzut rożny.

• Bezbarwny Radja Nainggolan kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Diego Perotti.

• Prostopadłe podanie Nabila Fekira nie znajduje adresata w polu karnym gości. Po chwili Mathieu Valbuena strzela daleko od bramki.

• Pierwsza (!) zmiana w Romie. Leandro Paredes zmienia zmęczonego Daniele De Rossiego.

• Corentin Tolisso pada w polu karnym rywala po starciu z Kostasem Manolansem. Sędzia nie wskazuje na "wapno" i... ucieka jak najdalej od zawodników Romy, którzy domagali się kartki dla Francuza. Po chwili uderzenie głową Edina Dżeko nie sprawia trudności bramkarzowi OL.

• SOLÓWKA NABILA FEKIRA

• Goście próbują szybko wyrównać, ale w drugiej połowie praktycznie nie istnieją jak PSG na Camp Nou. Anemiczne uderzenie Bruno Peresa broni Anthony Lopes z dziecinną łatwością.

• Maxwel Cornet pojawia się na murawie za Rachida Ghezzala. Limit zmian w ekipie gospodarzy wykorzystany.

• Fantastyczna akcja rezerwowego, który po "odejściu" dwóm rywalom w "szesnastce" przymierzył "pasówką" po dalszym rogu nie do obrony!

• WEJŚCIE SMOKA NABILA FEKIRA!!!

• Za kontuzjowanego Emanuela Mammanę pojawia się Nabil Fekir.

• I jeszcze jeden po świetnej interwencji brazylijskiego bramkarza! Tym razem bez zagrożenia.

• Mathieu Valbuena zagrywa górą do Alexandre'a Lacazette'a. Dobrze ustawiony Federico Fazio wybija na korner.
    Szybkie wznowienie i napastnik huknął z ponad 20 metrów - Alisson paruje piłkę na korner!

• "Żółtko" dla Kostasa Manolasa za przewinienie.

• Mohamed Salah ruszył na bramkę gospodarzy. Sam biegł na trzech-czterech rywali, ale powstrzymał go wracający Maxime Gonalons. Egipcjanin zdołał odzyskać piłkę, po czym centruje za głęboko w "szesnastkę" wprost do Anthony'ego Lopesa.

• W ostatnich minutach gra OL w ofensywie jest monotematyczna - podanie na wolne pole do Jeremy'ego Morela, który zagrywa płasko w pole karne. Mimo to obrona Romy ma z tym spore problemy.

• Strzał Rachida Ghezzala nie mógł zaskoczyć Alissona. Mocniejsze piłki łapie na treningach.

• Corentin Tolisso upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Kolejna akcja Jeremy'ego Morela. Bruno Peres wybija piłkę poza linię końcową. Ostro bita piłka z lewego narożnika i jeszcze jeden korner. Bez zagrożenia pod bramką Alissona.

• Jeremy Morel przytomnie podłączył się do akcji ofensywnej. Jego podanie w "szesnastkę" nie znajduje adresata.

• Na trybunach m.in. selekcjoner "Trójkolorowych", Didier Deschamps

• Niepewnie interweniuje Anthony Lopes po centrze z prawej strony. Chciał złapać piłkę jedną ręką, ale ta mu wypadła niemal pod nogi Radji Nainggolana. Zdołał w porę naprawić swój błąd.

• To powinien być gol dla piłkarzy Luciano Spalettiego! Dogodnej okazji nie zdołał wykorzystać Edin Dżeko,który zwlekał ze strzałem. "Tylko" rzut rożny.

• GOL CORENTINA TOLISSO

• Gorąco robi się w "szesnastce" Romy. Federico Fazio bez patyczkowania wybija piłkę na uwolnienie.

• Dzieje się! Najpierw uderzenie Alexandre'a Lacazette'a zablokował wślizgiem Kostas Manolas, a kontra rywali mogła okazać się zabójcza! Jednak Anthony Lopes zdołał odbić piłkę po płaskim strzale Kevina Strootmana!

• Fantastyczny początek OL. Dwójkową akcję z Alexandre'em Lacazettem przeprowadził Corentin Tolisso, którego atomowe uderzenie zza linii 16. metra ląduje w siatce przy lewym słupku! Alisson nie sięgnął futbolówki!

• CO ZA GOL CORENTINA TOLISSO!!!

• Druga płowa rozpoczęta. W "jedenastce" gości bez zmian.

• Zmiana w ekipie OL. Christophe Jallet będzie grać za Rafaela, który zmagał się urazem.

• +2' Siła złego na jednego. Wzięty w kleszcze Edin Dżeko traci piłkę na rzecz trzech rywali. Po chwili Emerson nie zdołał opanować piłki przed linią końcową.
    Anthony Taylor kończy pierwszą połowę. Na Parc OL, w pierwszym meczu o ćwierćfinał Ligi Europy, Olympique Lyon przegrywa z Romą 1:2

• +1' Dośrodkowanie Rafaela z prawej strony nie znajduje adresata w okolicach dalszego słupka bramki gości.

• Mathieu Valbuena uderza nad murem, ale zbyt lekko, by pokonać Allisona.

• Dalekie zagranie Correntina Toliso na wolne pole do Alexandre'a Lacazette'a. Ten wycofuje do Rachida Ghezzala, który jest faulowany blisko prawego narożnika "szesnastki".

• GOL FEDERICO FAZIO

• Żółta kartka dla Emersona za faul na Rachidzie Ghezzalu.

• Wracamy do Lyonu, gdzie dobiera przerwa w meczu 1/8 finału Ligi Europy, w którym Olympique mierzy się z Romą. Mimo że prowadzenie jako pierwsi objęli gospodarze, to do szatni schodzili na tarczy.

• Mathieu Valbuenie udało się wywalczyć rzut rożny z lewej strony. Po centrze piłkę z własnego pola karnego wybija Juan Jesus

• Przedmioty lecące z trybun w stronę Daniele De Rossiego

De Rossi

• Piłkarze Bruno Genesio próbują szybko wyrównać. Jednak Rafael został zablokowany.

• Gospodarze wybili piłkę przed pole karne po centrze z rzutu rożnego, ale pod nogi Daniele De Rossiego. Ten dośrodkowuje idealnie na 5. metr na głowę Argentyńczyka, który strzałem kontrującym daje Romie prowadzenie!

• GOL! FEDERICO FAZIO!!!

• Korner po kornerze dla Romy. Wykonanie utrudniają kibice OL, którzy rzucają przedmiotami w zawodnika Romy.

• Kevin Strootman marnuje "setkę"! Znowu na przedpolu pomylił się Mouctar Diakhaby i Mohamed Salah podaje prostopadle do Holendra. Ten strzela z pola karnego wprost w bramkarza!

• Przerwa w grze. W ferworze walki o piłkę drobnego urazu doznał Rafael. Najpierw przy nim na murawie był sztab medyczny. Po chwili Brazylijczyk opuścił na moment plac gry.

• Mała ciekawostka: Mohamed Salah miał wpływ na 18 z 26 Romy we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. To jego 11. gol i ma 7 asyst na koncie.

• Rachid Ghezzal wywalczył rzut wolny z ok. 25 metrów od bramki gości. Uderza bezpośrednio prosto w mur.

• GOL MOHAMEDA SALAHA

• Edin Dżeko przegrywa pojedynek z Anthonym Lopesem. Ułamek sekundy wcześniej Bośniak był na spalonym.

• Mouctar Diakhaby niepotrzebnie puścił piłkę w kozioł i poślizgnął się, "otwierając" korytarz Egipcjaninowi. Ten popędził na bramkę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył nie do obrony!

• REMIS NA PARC OL! MOHAMED SALAH!!!

• Dla Mouctara Diakhaby'ego to drugi gol z rzędu w Lidze Europy. Wcześniej trafił w rewanżowym spotkaniu z AZ Alkmaar (7:1).

• GOL MOUCTARA DIAKHABY'EGO

• Kolejna okazja piłkarzy z Wiecznego Miasta. Tym razem Edin Dżeko uderza piłkę nad poprzeczką po wrzutce Mohameda Salaha.

• Anemiczne uderzenie Bruno Peresa z prawej strony pola karnego bez wysiłku broni Anthony Lopes.

• Niektórzy kibice gospodarzy widzieli piłkę w siatce po strzale Mathieu Valbueny! Jednak kilka metrów przed linią bramką piłkę zmierzającą w stronę bramki zablokował Kostas Manolas.

• Centrę na dalszy słupek przedłużył głową Rafael, a środkowy obrońca gospodarzy kieruje piłkę do siatki z bliskiej odległości!

• ... i GOL! MOUCTAR DIAKHABY!!!

• W odpowiedzi atak gospodarzy przerywa faulem Federico Fazio. Mathieu Valbuena wrzuca w "szesnastkę"...

• Radja Nainggolan bliski gola

• Tym razem na tej pozycji znalazł się Edin Dżeko, który podaje na 13. metr do nadbiegającego Mohameda Salaha. Egipcjanin huknął na wiwat, wysoko nad poprzeczką.

• Kolejna akcja Belga. Tym razem nie wyszło mu dośrodkowanie z lewej strony boiska.

• Efektowna oprawa kibiców OL

• Wyciągnięty jak struna Anthony Lopes z najwyższym trudem paruje uderzenie Radji Nainggolana zza pola karnego!

• Próba akcji piłkarzy OL prawą stroną z zagraniem w pole karne do Alexandre'a Lacazette'a. Na linii podania stanął jednak Federico Fazio. Próba szybkiej kontry w postaci dalekiego podania na wolne pole do Edina Dżeko. Ten był jednak na spalonym.

• Na gwizdek sędziego Anthony'ego Taylora zaczynają ze środka goście!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie storn, w którym - poza sędzią głównym - wezmą udział kapitanowie: Maxime Gonalons i Daniele De Rossi.

• Rezerwowi OL: Mathieu Gorgelin - Mapou Yanga-Mbiwa, Jordan Ferri, Christophe Jallet, Sergi Darder, Nabil Fekir, Maxwell Cornett.

• Sędzią technicznym jest Anglik Anthony Taylor. Na liniach będą mu pomagać Jake Collin i Simon Bennett. Sędzią technicznym jest za to Adam Nunn.

• Rezerwowi Romy: Wojciech Szczęsny - Leandro Paredes, Diego Perotti, Francesco Totti, Thomas Vermaelen, Mario Rui, Stephan El Shaarawy.

• Goście do fazy pucharowej awansowali po wygraniu grupy E. Z 12 punktami na koncie wyprzedzili Astrę (8 "oczek), Victorię Pilzno (6) i Austrię Wiedeń (5). Później, w 1/16 finału, uporali się z Villarealem (4:0 i 0:1).

Z kolei piłkarze Bruno Genesio "spadli" do Ligi Europy z Ligi Mistrzów. Zajęli w niej trzecie miejsce z dorobkiem ośmiu punktów. Do drugiej Sevilli traciła trzy "oczka", a do Juventusu - sześć. Outsiderem grupy było Dinamo Zagrzeb, które nie dość, że nie zdobyło nawet punktu, to jeszcze nie strzeliło choćby jednego gola. W fazie play-off dali popis skuteczności, aplikując holenderskiemu AZ Alkmaar aż 11 goli tracąc zaledwie 2 (4:1 i 7:1)

• Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Tomasz Górski Dobry wieczór i kłaniam się nisko.

• Emocje po wczorajszych meczach Ligi Mistrzów - a w szczególności tym na Camp Nou - już opadły, więc pora na piłkarski czwartek z Ligą Europy. Za 20 minut Olympique Lyon podejmie u siebie AS Romę, której rezerwowym jest Wojciech Szczęsny.