Olympique Marsylia 0 - 2 Bayern Monachium

Olympique Marsylia

0

Bayern Monachium

2

• Nie wystarczy grać agresywnie w obronie, by pokonać Bayern. Trzeba jeszcze wykorzystywać swoje pod bramką przeciwnika, jak Loic Remy na samym początku spotkania. Elinton Andrade zagrał dobre spotkanie. Przy pierwszej straconej bramce piłka przeszła mu po rękach, a w sytuacji sam na sam z Arjenem Robbenem był bez szans. Monachijczycy z kolei zgodnie z planem - wygrali na wyjeździe i na spokojnie przygotują się na rewanż przed własną publicznością. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski.

• Koniec meczu. Bayern wygrywa na Stade Velodrome z OM po golach Mario Gomeza i Arjena Robbena.

• Bruno Cheyrou strzela z dystansu ponad bramką Manuela Neuera.

• Carlos Velasco Carballo dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Manuel Neuer pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Żółta kartka dla Davida Alaby za faul w okolicach bocznego sektora boiska.

• Arjen Robben popędził z piłką przez pół boiska. Huknął jak z armaty wysoko nad bramką Elinton Andrade.

• Gospodarze gubią się przed własnym polem karnym. Niewiele brakowało, by strata piłki w tym miejscu miałaby tragiczne skutki.

• Kibice OM powoli opuszczają trybuny Stade Velodrome. Nie wierzą, by ich ulubieńcy strzelil choćby jedną bramkę. Arjen Robben faulowany, a Mario Gomez złapany na spalony.

• Bayern przerwał swoją akcję. Luiz Gustavo faulował Andre Ayew.

• Bastian Schweinsteiger ukarany żółtą kartką. Będzie pauzował w meczu rewanżowym.

• Bastian Schweinsteiger nieprzepisowo zatrzymywany w środkowej części boiska.

• Ostatnia zmiana w Bayernie. Danijel Pranjić zastępuje żegnanego brawami i... gwizdami Francka Ribery'ego.

• Dośrodkowanie Mathieu Valbeuny za słabe i Manuel Neuer łapie piłkę.

• Nieudane dośrodkowanie Mario Gomeza. Od bramki Elinton Andrade.

• I zmiana w OM: Benoit Cheyrou zastępuje Alou Diarrę.

• Bastian Schweinsteiger zmienia Thomasa Muellera.

• Arjen Robben wpisuje się na listę strzelców. W sytuacji sam na sam z bramkarzem OM pewnie posyła piłkę w długi róg. Kapitalna asyst Thomasa Mullera.

• Mathieu Valbuena faulowany w środku boiska.

• Zmiana w OM: Brandao wchodzi w miejsce Morgana Amalfitano.

• Thomas Muller za słabo podawał w pole karne do Mario Gomeza, który po krótkiej przerwie kontynuuje grę.

• "Tylko" żółta kartka dla Stephane M'bia. Bezpardonowy atak łokciem na Mario Gomeza i duże szczęścia gracza OM, że zostaje (jeszcze) na boisku.

• Pierwsza zmiana w Bayernie i meczu: za Toniego Kroosa wchodzi Anatoliy Tymoschchuk.

• Niedokładne podanie do Mario Gomeza. Od bramki Elinton Andrade.

• Loic Remy przepchnął obrońcę Bayernu i strzelił groźnie na bramkę Manuela Neuera. Piłka po jego interwencji wychodzi na rzut rożny.

• Elinton Andrade nogami obronił strzał Mario Gomeza. Gdyby nie ta rozpaczliwa interwencja, to Bayern prowadziłby dwoma golami.

• Loic Remy strzela głową z ok. 14 metrów. Manuel Neuer bez trudu łapie piłkę.

• Mario Gomez na spalonym.

• Arjen Robben centruje w pole karne, ale Elinton Andrade spokojnie łapie piłkę. Spóźnione wyjście bramkarza wyjaśnił obrońca OM wybijając piłkę na rzut rożny.

• Rzut sędziowski. Na boisku pojawiły się dwie piłki.

• Mathieu Valbuena strzela głową. Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Manuela Neuera.

• I wracamy na drugą połowę. Zaczyna ją OM.

• Bez zagrożenia pod bramką Manuela Neuera. Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania.

• Ostatnia akcja w pierwszej połowie przynosi OM rzut rożny.

• Arjen Robben zagrał na wolne pole do Mario Gomeza. Ten strzela z ok. 20 metrów i piłka po rękach Elintona Andrade wpada do siatki!

• Loic Remy dopadł do piłki i strzelił zza szesnastki. Manuel Neuer broni.

• Piłka jak bumerang co chwila wraca w pole karne OM. Obrońcy jednak wybijają piłkę.

• Kontra Marsylczyków przerwana przez Jerome'a Boatenga.

• Toni Kroos strzela z dystansu. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Wolny dla Bayernu. Arjen Robben miękko centruje na Mario Gomeza. Niemiecki napastnik przegrał pojedynek główkowy.

• Zaostrza nam się mecz: Luiz Gustavo ostro zaatakował nogi Stephane'a M'bia. Żółta kartka jak najbardziej słuszna.

• Elinton Andrade bez wysiłku łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

• Alou Diarra faulował w środku boiska Mario Gomeza. Żółta kartka i nie zagra w meczu rewanżowym.

• Toni Kroos też ukarany, ale za faul. W jego obronie stanął P. Lahm i obaj ujrzeli żółte kartki.

• Żółta kartka dla Phillipa Lahma za dyskusje z sędzią.

• Thomas Muller za mocno dośrodkował w pole karne Elinton Andrade. "Szukał" tym zagraniem Francka Ribery'ego, ale go nie znalazł...

• Andre Ayew, zdaniem sędziego, faulowal Phillipa Lahma. Napastnik OM zdziwiony tą decyzją, tym bardziej, że piłka po interwencji Manuela Neuera wyszła na rzut rożny.

• Toni Kroos ucierpiał w starciu ze Stephane M'bia. Niemiec wstał i sędzia nakazał grać dalej.

• Prostopadła piłka adresowana do Arjena Robbena była niedokładna. Od bramki Elinton Andrade.

• Franck Ribery na spalonym. Elinton Andrade popełnił mały błąd - nie opanował piłki i ta wyszła na rzut rożny. Ale Brazylijczyk prezentuje się bardzo pewnie jak na pierwszy mecz w LM.

• Gorąco w polu karnym Bayernu po dośrodkowaniu Mathieu Valbueny z rzutu rożnego. Ostatecznie piłka pada łupem Manuela Neuera.

• Mario Gomez uprzedzony przez zawodnika OM, który wybił piłkę na korner. Błyskawiczna kontra gospodarzy przerwana tuż za linią środkową boiska.

• Thomas Muller zwlekał z oddaniem strzału w polu karnym OM. Holował piłkę do linii końcowej, wycofał do Francka Ribery'ego. Ten zagrał do środka i piłka wybita za pole karne. Dopadł do niej David Alaba - pilka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

• Bayern chciał wykorzystać przewagę - najpierw Arjen Robben chciał "wkręcić" w ziemię przeciwnika, ale zgubił piłkę. Z kolei po dośrodkowaniu Phillipa Lahma pewną główką popisał się Nicolas N'Koulou.

• OM przez chwilę gra w "10" - poza boiskiem opatrywany jest Alou Diarra.

• Rezerwowi: OM - J. J. Ayew, G. Bracigliano, Brandao, B. Cheyrou, A. P. Gignac, C. Kabore, D. Traore Bayern - H. J. Butt, D. Contento, I. Olić, D. Pranjić, Rafinha, B. Schweinsteiger, A. Tymoshchuk

• Loic Remy był bardzo bliski strzelenia gola! Po centrze z rożnego strzelał głową jeden z obrońców gospodarzy. Manuel Neuer z trudem odbił piłkę pod nogi Loica Remy'ego, ale Francuz strzelił obok słupka.

• Olympique Marsylia - Bayern Monachium

• Elinton Andrade pewnie piąstkuje piłkę dośrodkowaną przez Arjena Robbena, co zapoczątkowało groźną akcję. W porę przerwaną przez Toniego Kroosa. Rożny dla OM

• Żadnego zagrożenia. Centra Arjena Robbena zablokowana. Rożny dla Bawarczyków.

• Akcja Mario Gomeza lewą stroną boiska przerwana przez dwóch zawodników gospodarzy. Andre Ayew po indywidualnej akcji przez pół boiska dośrodkował w pole karne Bayernu. Manuel Neuer pewnie łapie piłkę.

• Pierwszą połowę zaczyna Bayern Monachium.

• Słuchamy hymnu Ligi Mistrzów a już za moment początek spotkania!

• Oczy widzów na Stade Velodrome będą zwrócone na Elintona Andrade'a, który zastąpi etatowego bramkarz OM, czyli Steve'a Mandandę. Brazylijczyk, w ciągu trzech lat, zagrał tylko ośmiokrotnie w druzynie z Marsylii. Do podstawowego składu wraca Loic Remy. Francuz pauzował za kartki. Bayern zagra w najmocniejszym składzie. To jest szczególny mecz dla Francka Ribery'ego, który do Bawarczyków przeniósł się właśnie z Olympique'u. Na relację live ze spotkania zaprasza Państwa Tomasz Górski.