Olympique Marsylia 1 - 2 Borussia Dortmund

Olympique Marsylia

1

Borussia Dortmund

2

• Oglądaliśmy dziś na Stade Velodrome całkiem dobre spotkanie, które zakończyło się happy-endem dla podopiecznych Juergena Kloppa. Bramka w samej końcówce Kevina Grosskreutza sprawiła, że BVB melduje się w 1/8 finału LM. Dla gości będzie to na pewno smutny wieczór, ponieważ zapiszą się w historii Ligi Mistrzów jako jedna z nielicznych drużyn, która nie potrafiła wywalczyć w fazie grupowej choćby punktu. Za wspólnie spędzony czas dziękuję Państwu Mariusz Lesiak.

• Koniec spotkania. Borussia Dortmund wygrywa w Marsylii 2:1 i zapewnia sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów!

• Żółta kartka dla Sarra za faul taktyczny.

• Cztery minuty doliczone, ależ emocje na Stade Velodrome!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Kevin Grosskreutz wpisuje się na listę strzelców!!!

• Robert Lewandowski pada w polu karnym!!!!! Arbiter odgwizduje jednak rzut wolny dla OM uznając, że Polak próbował wymusić "11". Powtórki pokazują, że sędzia popełnił katastrofalny błąd!!

• Dortmund biję głową w mur, ależ dzielnie bronią się gospodarze!

• Już tylko 10 minut zostało, aby grająca z przewagą jednego zawodnika Borussia strzeliła bramkę na wagę wygranej.

• Zmiana także w ekipie gospodarzy. Za Thauvina wchodzi Imbula.

• Schodzi także Reus, w jego miejsce wchodzi Scheiber.

• Boisko opuszcza Kehl, w jego miejsce wchodzi Piszczek.

• Andre-Pierre Gignac znalazł się w sytuacji sam na sam Weidenfellerem. Golkiper gości wyszedł jednak bardzo odważnie i uprzedził napastnika OM.

• Żółta kartka dla Gignaca.

• To co teraz dzieje się na boisku jest niesamowite! Kolejną stu procentową szansę miała Borussia! Hofmann popędził z piłką prawą stroną i zagrał przed bramkę, gdzie na piłkę nabiegał już Reus. Niemiec jednak z czterech metrów nie trafił w światło bramki.

• Co zrobił Lewandowski wie tylko on sam!!! Katastrofalny błąd Diawary, który za lekko podawał do bramkarza. "Lewy" uprzedził i minął golkipera OM, jednak nie trafił do pustej bramki!!

• Boisko opuszcza Błaszczykowski, w jego miejsce wchodzi Hofmann.

• Prawą stroną przedzierał się Błaszczykowski, jednak Polakowi zabrakło zimnej krwi w ostatniej części akcji. Po wbiegnięciu z futbolówką w pole karne zagrał... wprost w ręce Mandandy.

• Bardzo dobre zawody rozgrywa dziś Nuri Sahin, Można powiedzieć, że Turek ma dziś oczy dookoła głowy, a na dodatek wszystko mu wychodzi. Jego zagrania są na światowym poziomie.

• Borussia osiąga coraz większą przewagę, wydaje się że bramka dla BVB jest kwestią czasu.

• Kolejne świetne zagranie Roberta Lewandowskiego do Mkhitaryana, ale Ormianin strzela w słupek! Świetna okazja dla BVB, powinno być 1:2.

• Znowu w natarciu goście. Na prawym skrzydle znalazł się Grosskreutz, który ładnie zacentrował na długi słupek, gdzie do futbolówki dopadł niepilnowany Błaszczykowski. Polak bez zastanowienia uderzył głową, jednak fantastycznie w bramce spisał się Mandanda!

• Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Na placu gry melduje się Morel, który zmienił Khalifę.

• Saber Khalifa z dystansu, uderzenie piłkarza OM minęło jednak w znacznej odległości bramkę Weidenfellera.

• Fantastyczne prostopadłe podanie Sahina do Mkhitaryana. Ormianin wywalczył rzut rożny.

• BVB od mocnego uderzenia rozpoczyna drugą część. Raz po raz atakują bramkę Mandandy, brakuje jednak ostatniego decydującego podania.

• W przerwie na pierwszą zmianę zdecydował się José Anigo. Boisko opuszcza Mendes, w jego miejsce wchodzi Abdallah.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka grę wznowili Dortmundczycy.

• Trzeba jeszcze odnotować, że bramka dla Marsylii nie powinna zostać uznana! Diawara był na pozycji spalonej!

• Sędzia Strahonja kończy pierwszą połowę spotkania. Jak na razie OM remisuje z BVB 1:1.

• Z szybką akcją wyszła Borussia, ale podanie Błaszczykowskiego do Reusa nie przyniosło zamierzonego efektu. Zaledwie rzut rożny dla BVB.

• Jak na razie nie widać w ogóle, że OM gra w "10". BVB ma duże problemy ze skonstruowaniem szybkiej akcji, na razie wygląda to tak, że goście za wszelką cenę chcą wejść z piłką do bramki.

• Cztery minuty doliczył Chorwacki sędzia do pierwszej połowy.

• Faul Lewandowskiego w ofensywie. Wydaje się jednak, że sędzia trochę przesadził z decyzją, Mógł spokojnie puścić grę.

• Gignac sprowadzony do parteru przez Sokratisa. Od rzutu wolnego OM.

• Bardzo ostry atak Lemina na nogę Marco Reusa. Mogło skończyć się to bardzo źle dla piłkarza BVB.

• Marsylia w natarciu. Strzał Thauvin z narożnika pola karnego nie sprawił jednak problemów Weidenfeller'owi. Pewna interwencja.

• Powtórki pokazują, że arbiter mógł wstrzymać się z drugim kartonikiem dla Payet'a.

• Coś nieprawdopodobnego!!! Dimitri Payet wylatuje z boiska!!! Arbiter pokazuje Francuzowi drugą żółtą kartkę!! Bezsensowne zachowanie piłkarza gospodarzy, który próbował wymusić rzut karny.

• Payet bardzo ostro zaatakował od tyłu Błaszczykowskiego. Arbiter nie miał wątpliwości i ukarał Francuza żółtą kartką.

• Słabszy okres gry w wykonaniu Borussii. Na razie OM zamknęło BVB we własnym polem karnym.

• Bramkarz OM zabawił się teraz z Lewandowskim. Steve Mandanda "nawinął" Polaka.

• Żadna z drużyn nie może na razie osiągnąć wyraźniej przewagi.

• Niepotrzebny faul Kehla, rzut wolny na 30 metrze dla gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOL!!! Mamy wyrównanie!!! Na listę strzelców wpisał się Diawara! Payet dośrodkował w pole karne, z bramki na siódmy metr wyszedł Weidenfeller, który starał się wybić futbolówkę, jednak piłkę sprzed nosa sprzątnął mu Khalifa. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, najszybciej dopadł do niej Diawara i strzałem głową z najbliższej odległości dopełnił formalności!!! 1:1 !!!

• Sprytne podanie Błaszczykowskiego, jednak Polak nie zrozumiał się z kolegą z drużyny i cała akcja spaliła na panewce.

• Pierwsza próba strzału z dystansu Nuriego Sahina, ale uderzenie Turka z około 30 metrów w znacznej odległości minęło bramkę Mandandy.

• W dzisiejszym spotkaniu z BVB ekipę Marsylii poprowadzi José Anigo, który zastąpił zwolnionego Elie Baup'a.

• GOOOOOOOOOOOL!!!!! BVB wychodzi na prowadzenie!!! Robert Lewandowski!!! Polak ładnie oderwał się od obrońcy i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Marsylii!! Imponujący początek gości!

• Marsylia zagra dziś na biało, goście w swoich tradycyjnych żółto-czarnych trykotach.

• Rozpoczynamy! Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmiał nad Stade Velodrome, od środka zaczynają gospodarze!

• Piłkarze zameldowali się już murawie, czas na hymn Champions League!

• Do rozpoczęcia spotkania zostało parę minut, wczujmy się więc w specyficzny nastrój jaki panuje przed każdym spotkaniem Ligi Mistrzów!

• Przed rozpoczęciem spotkania warto bliżej przyjrzeć się arbitrowi tego meczu. Chorwat Marijo Strahonja, w tym sezonie prowadził pięć spotkań w lidze chorwackiej, pokazał w nich 26 żółtych kartek oraz cztery czerwone, z czego aż 3 bezpośrednio. W Champions League było mu dane gwizdać w spotkaniu PSG - Anderlecht, w którym wlepił 3 "żółtka" oraz jedno "czerwo" (za dwie żółte).

• Do pierwszego gwizdka zostało pół godziny, a więc zapraszamy serdecznie do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

• Warto przypomnieć, że obie ekipy spotkały się w fazie grupowej w sezonie 2011/2012. Wówczas zarówno u siebie jak i na wyjeździe wygrywała Marsylia. Szczególnie dotkliwy był dla Dortmundu mecz we Francji, w którym drużyna Juergena Kloppa musiała przełknąć gorycz wysokiej porażki (3:0).

• Ławka gospodarzy: Samba, Abdallah, Morel, Aloe, Imbula, Jordan Ayew, Bangoura.

• Ławka gości: Langerak, Kirch, Piszczek, Günter, Hofmann, Aubameyang, Schieber.

• W pierwszym spotkaniu (zostało rozegrane 1 października) lepsza okazała się Borussia, która rozgromiła Marsylię, aż 3:0. Dwie bramki w tamtym meczu zdobył Robert Lewandowski.

• Niewątpliwie jest to mecz o wysoką stawkę zarówno dla Marsylii jak i Borussii. Oczywiście większy ciężar gatunkowy ciąży na gościach, którzy zagrają o awans do następnej rundy i aby tak się stało muszą zainkasować komplet punktów, jednakże gospodarze również mają o co grać. Marsylia zagra dziś o coś więcej niż tylko o grupowe punkty … o honor, o zmazanie plamy z poprzednich rywalizacji grupowych, w których nie zdobyli ani jednego punktu!!

• Witamy serdecznie! Już tylko godzina dzieli nas od pierwszego gwizdka na Stade Velodrome- gwizdka, który rozpocznie rywalizację pomiędzy Olympique Marsylią a Borussią Dortmund. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie, bowiem emocji na pewno nie zabraknie. A jak nieprzewidywalna i emocjonująca potrafi być ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów mieliśmy okazję przekonać się wczoraj oraz dziś.