2

Stade Rennais

0

• Dziękuję serdecznie za dzisiejszą relację. Żegna się Karol Wojnarowski.

• Koniec spotkania na Grand Stade Lille Metropole. Gospodarze bardzo pewnie pokonują Stade Rennes 2:0 po samobójczym golu Mavingi i trafieniu Payeta. Gracze Rudiego Garcii są w tym momencie na ósmym miejscu w tabeli i wciąż zachowują szansę na europejskie puchary w nowym sezonie.

• Dobry strzał Salomona Kalou! Ale piłka przeszła tuż obok bramki Costila.

• Ostatnia roszada Rudiego Garcii. Marvin Martin opuszcza boisko, a za niego witamy Diovcka Origiego. 4 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Z boiska schodzi bohater spotkania, żegnany owacją na stojąco - Dimitri Payet. W jego miejsce stoper, David Rozehnal.

• Faul Salomona Kalou na Kana-Biyiku, obyło się bez żółtej kartki. Do końca spotkania niecałe 4 minuty.

• Dopiero pierwsza zmiana w Lille - Nolan Roux w miejsce Ronny'ego Rodelina. Bardzo dobry występ skrzydłowego gospodarzy.

• Sędzia Cailleux po naradzie z asystentem ukarał Martina "żółtkiem"

• Chwila przerwy, na boisku leży Herita Ilunga. Ostry faul Marvina Martina, na pewno nie było to rozważne zagranie.

• Lille nie rezygnuje z podwyższenia prowadzenia. Gospodarze są dziś w znakomitej dyspozycji, warto to wykorzystać

• Kapitalna akcja gospodarzy! Świetne dośrodkowanie przed bramkę Francka Berii, a tam zupełnie niepilnowany Dimitri Payet zdobywa bramkę głową!

• Gracze Lille znów dominują, pierwsza próba dośrodkowania Ronny'ego Rodelina nieudana

• Wracamy po przerwie, Lille prowadzi 1:0. Drugą połowę rozpoczynają goście.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Lille prowadzi 1:0 po samobójczym golu Mavingi. Chwila przerwy, wracamy za kwadrans.

• Zakończył się regulaminowy czas pierwszej połowy, sędzia doliczył 2 minuty.

• Kapitalna kontra Lille po rzucie rożnym! Dimitri Payet za długo zwlekał z podaniem w pole karne, ale akcję jeszcze kontynuował Marvin Martin, który z lewej flanki dośrodkowywał, ale piłka nie znalazła partnerów

• Coś niedobrego stało się z Alessandrinim, który przy pomocy lekarzy na razie opuścił boisko

• Rzut wolny dla Rennes, przy piłce Julien Feret i Romain Alessandrini, do bramki około 23 metry. Strzał tego pierwszego przechodzi tuż obok bramki!

• Bramka dla Lille! Zaczęło się od strzału z lewej strony Salomona Kalou, który obronił Costil. Do piłki dopadł Ronny Rodelin i trafił w leżącego Chrisa Mavingę, a piłka wpadła do siatki! Kuriozalna bramka.

• Gwiazda drużyny Rennes, Romain Alessandrini na razie zupełnie nie może znaleźć miejsca na boisku

• Faul Alou Diarry na Dimitrim Payecie, chyba ostatnie ostrzeżenie dla byłego gracza Bordeaux

• Dobra kontra gości, strzał głową Juliena Feret zablokował Chedjou, rzut rożny.

• Kalou zagrywał do wchodzącego z prawej strony obrońcy Francka Berii, ale szybszy bramkarz gości

• Zaczęła przeważać drużyna Lille, bardzo aktywni są Ronny Rodelin i Salomon Kalou, Dośrodkowanie z rzutu rożnego Payeta wybija Benoit Costil.

• Bardzo słaby początek spotkania, czekamy na pierwsze większe emocje.

• Alessandrini faulowany w środkowej strefie, na razie właśnie w tych rejonach jest rozgrywana piłka. Sporo nieudanych zagrań.

• Próba kontry gospodarzy, Florent Balmont nie wygrał jednak pojedynku biegowego ze stoperami Rennes

• Kolejny strzał Turka, byłego gracza PSG - Mevluta Erdinga, tym razem wysoko ponad bramką

• Rozpoczęli gracze Rennes, i już pierwszy strzał Mevluta Erdinga broni Steve Elana!

• Początek spotkania już za chwilę, sędzią meczu będzie dzisiaj Jean-Charles Cailleux.

• Stawka tego meczu jest niebagatelna, Rennes w przypadku wygranej awansuje aż na trzecie miejsce wyprzedzając Olympique Marsylia, Lille ma szansę na zbliżenie się do strefy pucharowej

• Co do drużyny gości, meczu nie rozpocznie Jonathan Pitroipa, który niedawno wrócił z Pucharu Narodów Afryki.

• Znamy już składy obu zespołów, w drużynie Lille wciąż brakuje Rio Mavuby, nie ma także Nolana Roux i Benoit Pedrettiego, w ich miejsce Salomon Kalou i Idrissa Gueye.

• To będzie spotkanie otwierające kolejkę numer 25. Więcej o obu drużynach dowiecie się z zapowiedzi tego spotkania: Zapowiedź spotkania Lille - Rennes

• Dobry wieczór! Serdecznie zapraszam na relację z jedynego piątkowego meczu francuskiej Ligue 1. Na Grand Stade Lille Metropole spotkają się Lille oraz Rennes.