Ostatnia kolejka 1. ligi 21 - 0 Multirelacja

21

7 1 połowa

Multirelacja

0

• Na koniec wspomnijmy, że Okocimski gładko rozprawił się z Wartą i zajął 15. miejsce. Teraz Piwosze muszą czekać na informację, czy licencję dostanie Polonia Warszawa.

• Okazji do historycznego, pierwszego awansu nie wykorzystały Termalica i Flota. Szczególnie zastanawia metamorfoza niecieczan, którzy nie wyszli na boisko w drugiej połowie. Przypomnijmy, że gracze Termaliki mieli wszystko pod kontrolą i prowadzili.

• Wiemy już wszystko. W Bydgoszczy strzeliły szampany, trwa świętowaniu na murawie w Bytomiu. Do Ekstraklasy awansuje również Cracovia, która wygrała z Miedzią w Legnicy.

• Koniec! Termalica na kolanach, znowu nie udało się awansować do Ekstraklasy. Duże brawa dla Floty, która walczyła do końca i pokazała charakter.

• GOOOOL!!! Michał Stasiak dobija Słoniki! Flota prowadzi z Termaliką już 4:1.

• Koniec meczu w Legnicy. Piłkarze Cracovii jeszcze się nie cieszą, czekają bowiem na wyniki meczów w Bytomiu i Świnoujściu.

• GOOOOL!! Kontakt z Kolejarzem łapią również sądeczanie, za sprawą trafienia Petara Borovicanina

• GOOOOOL! A Tomasz Ostalczyk stawia kropkę nad "i". Polonia - Zawisza 0:4.

• GOOOOOOOOL!!! Bartosz Śpiączka wybija z głowy Ekstraklasę zawodnikom Termaliki!

• GOOOOOOL!!! Zawisza pieczętuje awans do Ekstraklasy! Ładny strzał Ziajki i bramkarz nawet nie drgnął!

• Dlaczego Termalica nie atakuje? Niecieczanie nie mogą już raczej liczyć na Cracovię - muszą sami zagrać na miarę awansu. Słoniki od Ekstraklasy dzieli jedna bramka, ale póki co, to gospodarze są bliżej podwyższenia prowadzenia.

• GOOOOL!! Cracovia strzela na 3:1! Pięknie w uliczkę dogrywa Budziński, do piłki dopada Dudzic i w sytuacji sam na sam pokonuje Ptaka dając Pasom dwubramkowe prowadzenie!

• GOOOOOL!! Olimpia podwyższa prowadzenie ze Stomilem. Tym samym grudziądzanie mogą być praktycznie pewni 9. miejsca na koniec sezonu.

• Miedź miała wyborną okazję na wyrównanie! W polu karnym po zamieszaniu do piłki doszedł do piłki Zbigniew Zakrzewski, który oddał strzał na bramkę, jednak trafił w sam środek i obronił Krzysztof Pilarz.

• Jakub Biskup miał idealną piłkę na 2:2, ale ratuje Flotę Grzegorz Kasprzik!

• Zupełnie nie mogą otrząsnąć się niecieczanie. Podopieczni Kazimierza Moskala są w odwrocie, to Flota naciera i dąży do zdobycia trzeciego gola.

• GOOOOOOL!!! Adam Banasiak wyprowadza Olimpię na prowadzenie po uderzeniu z dalszej odległości.

• GOOOOOOL!! Abbott bohaterem Zawiszy! Bydgoszczanie już za niecałe pół godziny mogą świętować awans.

• GOOOOOOL!! Czwarty rzut karny w Legnicy, drugi dla Miedzi! Tym razem Grzegorzewski pokonał Pilarza, ale bardzo szczęśliwie! Miedź - Cracovia 1:2.

• Swoją sytuację miała również Polonia Bytom, która mogła spłatać figla Zawiszy i wyrównać. Adrian Laskowski jednak się pomylił.

• Tym samym, to Cracovia jest teraz bliższa awansu do Ekstraklasy. Przypomnijmy, że Termalice potrzebny jest w takim układzie remis.

• GOOOOOL!! Zasłużona bramka dla Floty, którą zdobywa Olszar, strzałem piętką! Słonikom opadły trąby.

• GOOOOOOL!! Drugą bramkę zdobywa także Kolejarz, również bardzo piękną.

• GOOOOOL!!! Okocimski nokautuje! Warta przegrywa już 0:2 i jest coraz bliżej degradacji. Nie wiadomo tylko do której ligi.

• GOOOOOL!!! Okocimski obejmuje prowadzenie z Wartą!Tym samym brzeszczanie są coraz bliżej wywalczenia 15. pozycji, która daje nadzieję na utrzymanie.

• Duże szczęście niecieczan! Mateusz Szałek z z rzutu wolnego obił poprzeczkę!

• Po pięciu minutach opóźnienia rozpoczęło się spotkanie w Świnoujściu.

• Znowu najszybciej rozpoczęło się spotkanie Miedzi z Cracovią. W Świnoujściu zawodnicy dopiero wychodzą na murawę.

• Pierwsze połowy na wszystkich stadionach zakończone. W Ekstraklasie póki co Zawisza i Termalika, ale walka o awans trwa dalej. Cel realizuje też Okocimski, który remisuje z Wartą 0:0.

• W Legnicy mamy już przerwę.Cracovia

• Niecieczanie nadal na pozycji wicelidera, ale ich sytuacja nie jest już tak komfortowa.

• GOOOOOOL!! Rybski przed kolejną okazją, ale tym razem zabrakło szczęścia. W odpowiedzi kontra Floty i wyrównanie!

• Aktualnie w Ekstraklasie są Zawisza i Termalika. Cracovia, mimo prowadzenia, tylko na 3. miejscu.

• Polonia - Zawisza

• GOOOOOOOOOL!!! Paweł Abbot pewnie wykorzystał jedenastkę i Zawisza prowadzi z Polonią 1:0!

• Będzie rzut karny dla Zawiszy! Mika sfaulował Ziajkę, który wpadł jak błyskawica w pole karne.

• Jakub Grzegorzewski zmarnował karnego! W Legnicy nadal 2:0 dla Cracovii!

• Wiemy już, że między Flotą, a Termaliką barażu nie będzie. Obecnie Słoniki awansowały na fotel lidera. A między Zawiszą, a Cracovią miałby odbyć się baraż!

• GOOOOOOOL!!! Po chwili Andrzej Rybski precyzyjną główką pokonał Kasprzika!

• Ależ sytuacja Termaliki! Sam na sam wyszedł Emil Drozdowicz, ale uderzył fatalnie i poradził sobie Grzegorz Kasprzik.

• Co i rusz piłka gości w polu karnym Polonii, ale zawodnicy Zawiszy nie są w stanie oddać groźnego strzału w światło bramki rywala.

• GOOOOL!! Piękne trafienie z dystansu Dariusza Walęciaka i Kolejarz prowadzi na wyjeździe z Sandecją.

• Świetna sytuacja dla Floty, ale Charles Nwaogu uderzył tylko w boczną siatkę! Duże szczęście zawodników Termaliki.

• GOOOOL!!! Kolejny rzut karny i kolejny gol Boljevicia dla Cracovii! Pasy prowadzą już 2:0, ale muszą nerwowo nasłuchiwać donosów ze Świnoujścia i Bytomia.

• 100% sytuacja dla Zawiszy, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wykorzystać Wójcicki. Ławka bydgoszczan podskoczyła w górę, ale na radość za wcześnie.

• Na moment przenosimy się do Brzeska, gdzie Okocimski ma sporą przewagą nad Warta, ale nadal nieudokumentowaną.

• Takiego oblężenia kibiców, nie było już dawno w Bytomiu. Fani Zawiszy podzieleni są na trzy grupy. Pierwsza znajduje się na sektorze gości, druga na sektorze zajmowanym przez fanów Polonii, a trzecia jest obecna przed stadionem.

• Bardzo ciekawe i zacięte widowisko w Legnicy. Miedź i Cracovia stworzyły po kilka bramkowych sytuacji, lecz po pierwszym kwadransie na prowadzeniu nadal Pasy.

• Przy Bukowej pierwsza bramka. Przemysław Pitry wyprowadza GieKSę na prowadzenie.

• Ależ sytuacja dla bydgoszczan, z najwyższym trudem broni Mateusz Mika! W Bytomiu ciągle bezbramkowy remis.

• Na trybunach w Bytomiu dzisiaj piorunujący doping, jakiego w tym sezonie jeszcze tutaj nie było. Kibice Polonii i Zawisza na ostatnim meczu sezonu

• W obecnej sytuacji, przy remisach Zawiszy, Termaliki i Floty, Cracovia jest w Ekstraklasie. Ale to dopiero 7. minuta.

• GOOOOL!!! Cracovia prowadzi po rzucie karnym z Miedzią! Strzelcem bramki Vladimir Boljević!

• Rozpoczynamy ostatnią kolejkę, chociaż wszystkie mecze nie wystartowały równo.

• Za chwilę gwizdek w Świnoujściu, a juz zaczęto grać w Legnicy, nieco przed czasem.flota

• Jesteśmy już na wszystkich stadionach gospodarzy ostatniej kolejki 1. ligi. Trwają rozgrzewki przedmeczowe, a na zdjęciach piłkarze Zawiszy:Zawisza - PoloniaZawisza - Polonia

• - Chcemy zagrać swoją piłkę i nie skupiamy się na tym. To jest dla nas, tak jak już powiedziałem wcześniej kolejny mecz, a czy to jest Polonia Bytom, czy Flota Świnoujście, to podchodzimy do tego tak samo i tak jak mówię - zawsze gramy o zwycięstwo i tym razem będzie tak samo - zapowiada Jakub Wójcicki z bydgoskiego Zawiszy.

• Jesteśmy już na stadionach w Bytomiu, Świnoujściu i Nowym Sączu, gdzie trwają nasze relacje na żywo.

• Nowy biurowiec i kino w Niecieczy.Nowy biurowiec i kino w Niecieczy.

• Dzisiejszy dzień może stać się historycznym dla Krzysztofa Witkowskiego. Bo to właśnie sponsorowana przez niego Termalica ma szansę awansować do ekstraklasy. Cieszą się także kibice i mieszkańcy Niecieczy, ale nie tylko z powodu zespołu. Podtarnowska miejscowość będzie oglądać te wydarzenia w nowo otwartej sali kinowej.

• Jego piłkarze, choć grają o przysłowiowe warzywo, zamierzają godnie pożegnać się z kibicami. Godnie, czyli zwycięstwem. - Ta runda wiosenna nie ułożyła się dla nas tak, jak byśmy wszyscy chcieli. Liczę na trzy punkty. W ten sposób możemy choć częściowo zmazać plamę za tę nieudaną rundę - zauważył Piotr Madejski.

• - Typowałem Cracovię i Zawiszę jako głównych faworytów do awansu. Nie chciałbym jednak, by trener Stawowy otwierał w Legnicy szampana, dlatego zrobimy wszystko, by wygrać - mówi trener Bogusław Baniak.

• Kto Waszym zdaniem awansuje dzisiaj do Ekstraklasy? Zachęcamy do zagłosowania w ankiecie i polubienia naszego profilu na Facebooku!

• - Jeśli spojrzymy na liczbę różnych rozwiązań dotyczących awansu, to widać, że wszystkie cztery drużyny mają szanse - mówi Marek Chojnacki, ekspert stacji Orange Sport. - W najlepszej sytuacji jest Zawisza, który gra z teoretycznie najsłabszym rywalem, choć z drugiej strony nie powinno się tak mówić, bo można się na tym boleśnie sparzyć. Los w swoich rękach ma też zespół z Niecieczy, ale przed nim trudne zadanie, bo Flota u siebie jest groźnym zespołem. Dlatego gdzie dwóch się bije, tam może skorzystać Cracovia. Stawiam, że to ona awansuje obok Zawiszy.

• Stawką pozostałych spotkań będzie godne pożegnanie się z kibicami i udane zakończenie rundy i sezonu. Nie zmienia to jednak faktu, że na wszystkich boiskach 1 ligi może być dzisiaj ciekawie. Zapraszamy na relacje live ze wszystkich ośmiu aren, na których rozegra się ostatnia kolejka zaplecza Ekstraklasy!

• W trudnej sytuacji znajduje się Cracovia, która do awansu, poza zwycięstwem z Miedzią w Legnicy potrzebuje jeszcze wpadki Termaliki w Śwninoujściu, Zawiszy w Bytomiu, bądź najlepiej obu zespołów.

• Z kolei o krok od upragnionego awansu jest bydgoski Zawisza, który by go wywalczyć potrzebuje wygranej ze spadającą do niższej klasy rozgrywkowej Polonią Bytom. Zadanie wydaje się być formalnością i prawdopodobnie licznie przybyła na Śląsk grupa fanów Zawiszy będzie świętować dzisiaj awans do Ekstraklasy.

• Z kolei o utrzymanie powalczą dzisiaj Okocimski i Warta. Sytuacja zespołu "Zielonych" mocno skomplikowała się po tym, jak zespół został ukarany walkowerem za mecz z Miedzią Legnica, w którym wystąpił Igor Jurga. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zawodnik wystąpił wcześniej w zespole rezerw i przekroczył dozwoloną liczbę minut rozegranych w ciągu 48 godzin. Warta od decyzji się odwołała, ale do dzisiejszego meczu przystąpi z punktem w tabeli mniej, i chcąc się utrzymać, musi z "Piwoszami" wygrać. Im z kolei wystarczy nawet bezbramkowy remis.

• Termalica, której do awansu prawdopodobnie wystarczy punkt, w tym sezonie nie straciła jeszcze w jednym meczu czterech lub więcej goli. - Termalica jest bardzo zgranym kolektywem, zwłaszcza w obronie - przyznaje trener Floty Tomasz Kafarski. - Sforsowanie jej defensywy będzie dla nas dużym kłopotem, ale mam nadzieję, że sobie jakoś z tym poradzimy - kończy.

• W Niecieczy zdecydowanie lepiej zaprezentowała się Termalica, jednak u siebie to Flota może być groźniejsza. Termalica po dramatycznym meczu przegrała z Flota Świnoujściem. Zobacz galerię zdjęć ze spotkania!

• Szanse Floty są bardzo małe, ale dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Po pierwsze gospodarze muszą pokonać Termalikę aż 5:0. Zadanie mało realne do wykonania, bo popularne "Słoniki" po raz ostatni w jakichkolwiek rozgrywkach straciły pięć goli w meczu z Dolcanem Ząbki (1:5) w czerwcu 2011 roku. Zresztą nawet przy zwycięstwie 5:0 Flota musi jeszcze liczyć, że Cracovia nie wygra w Legnicy z Miedzią. Ten scenariusz jest już jednak bardziej realny.

• W dwóch spotkaniach spotkają się dzisiaj zespoły, które walczą o te same cele! W Świnoujściu bezpośredni bój o awans stoczą tamtejsza Flota i Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Z kolei w Brzesku Okocimski w boju o utrzymanie podejmie Wartę Poznań, najsłabszy zespół rundy wiosennej.

• W sobotę przed nami ostatnia kolejka niezwykle emocjonujących w tym sezonie rozgrywek pierwszej ligi! Przed decydującą serią spotkań aż sześć zespołów walczy o realne cele! Cztery zespoły liczą się w grze o ekstraklasę, natomiast dwa zagrają o utrzymanie.