Paris Saint-Germain

3

AS Monaco

0

• O tym wieczorze Leonardo Jardim i jego podopieczni (oraz rzecz jasna kibice) chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Pewna wygrana po trafieniach (dwóch) Edinsona Cavaniego i Angela Di Marii. Ale duży udział w tych golach miał Kulian Mbappe -to po faulu na nim (Kamila Glika) sędzia podyktował rzut karny, a potem zaliczył asysty przy pozostałych dwóch golach. Zawodnikom z Księstwa zabrakło argumentów. Raz co prawda udało się skierować piłkę do siatki, ale po weryfikacji VAR sędzia gola nie uznał.

To tyle z mojej strony. Za wspólny spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje w GOL24.

I w tym miejscu składam wszystkim życzenia spokojnych oraz radosnych świąt wielkanocnych w rodzinnym gronie

• Atak PSG przynosi rzut rożny. Krótkie rozegranie i sędzia kończy mecz! W finale Pucharu Francji PSG pewnie pokonuje AS Monaco 3:0!

• Clement Turpin dolicza 2 minuty.

• Piłkarze PSG spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. ASM nie kwapi się do odbioru.

• Kolejna kontra PSG okazała się zabójcza. Kylian Mbappe dostał piłkę na 25. metrze i biegł w stronę pola karnego. Bał się starcia bark w bark z Kamilem Glikiem i podaje w "szesnastkę" do Urugwajczyka. Ten urwał się spod krycia rywala i płaskim uderzeniem w stronę lewego dolnego rogu ustrzelił dublet!

• TO JUŻ PO WSZYSTKIM. EDINSON CAVANI!!!

• Próba akcji rezerwowych ASM spaliła na panewce. Stevan Jovetić podaje nie w tempo do Adama Diakhaby'ego. Kevin Trapp niespiesznie wznawia grę z "piątki".

• Unai Emery wzmacnia defensywę. Za Juliana Draxlera pojawia się Lassana Diarra.

• Joao Moutinho na noszach opuszcza boisko. Na murawie jest już Rachid Ghezzal.

• Joao Moutinho teraz ucierpiał. Najpierw został pchnięty przez Presnela Kimpembe, a potem rozpędzony wpadł na jednego z kolegów z drużyny, który trafił w kolano Portugalczyka. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Andrea Raggi chyba minął się z powołaniem Skosił Kyliana Mbappe jak trawę na wiosnę, który jeszcze widowiskowo koziołkował jak samochody w jednym z ostatnich filmów Patryka Vegi. "Tylko" żółta kartka.

• Edinson Cavani drugi raz wpisuje się na listę strzelców! Gol nie został jednak uznany, bowiem w momencie podania Kyliana Mbappe był na spalonym.

• Schodzi Rony Lopes, wchodzi Adama Diakhaby.

• Giovani Lo Celso zmienia Maro Verattiego.

• Kylian Mbappe opuści boisko z kilkoma siniakami. Ucierpiał teraz po bezpardonowym wejściu Andrei Raggiego. Bez kartki.

• Ciężar gry przeniósł się pod drugą "szesnastkę" Po interwencji Presnela Kimpembe piłka wychodzi na rzut rożny. Nie ma zagrożenia, a sędzia dopatrzył się faulu Stevana Joveticia na Kylianie Mbappe. Wkurzony Radamel Falcao (sygnalizował "padolino" Francuza" kopie piłkę. Sędzia upomina go żółtą kartką.

• Piłka co chwila, jak bumerang, wraca w pole karne ASM. Obrońcy nerwowo wybijają na uwolnienie.

• Kylian Mbappe znowu przed szansą! Tym razem uderza tuż obok dalszego słupka!

• "Dzieje się"

• Mogło być 2:1, a po kilkudziesięciu sekundach... 3:0! Danijel Subasić wygrywa pojedynek sam na sam z Kylianem Mbappe - wślizgiem wybija piłę spod nóg byłego kolegi z drużyny!

• Jak niewiele zabrakło Rony'emu Lopesowi do szczęścia! Uderzył z prawej strony pola karnego w stronę dalszego rogu, ale piłka odbija się od spojenia i wychodzi poza plac gry!

• Julian Draxler ogrywa dwóch rywali jak juniorów i podaje do Javiera Pastore. Jego atomowe uderzenie z pola karnego blokuje Jemmerson w ostatniej chwili.

• Z kontrą ruszył Kylian Mbappe! Tam szybko biegł, że... zostawił piłkę ok. 30 metrów od bramki rywala.

• Javier Pastore zmienia rodaka, Angela Di Marię.

• Dani Alves przejmuje piłkę po zagraniu Juliana Draxlera, ale jego podanie zostaje wybite poza linię końcową. Drugi stały fragment gry i pewnie interweniuje Danijel Subasić.

• Atak PSG, tym razem w rolę asystenta chciał się wcielić Edinson Cavani. Prostopadłym podaniem szukał Angela Di Marię, ale na linii podania stanęli obrońcy ASM. Paryżanie mają jednak rzut rożny.

• Brzydki faul Joao Moutinho na Kylianie Mbappe na prawej stronie. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki, choć mógł pokazać Portugalczykowi "żółtko".

• Druga połowa rozpoczęta! W ekipie PSG nie ma zmian personalnych.

• W AS Monaco zmiana na drugie trzy kwadranse: Stevan Jovetić za Youriego Tielemansa.

• Wracamy na Matmut-Atlantique w Bordeaux, gdzie dobiega końca przerwa w meczu PSG - AS Monaco w finale Pucharu Francji. Po pierwszej połowie prowadzą paryżanie po golach Edinsona Cavaniego z rzutu karnego i Angela Di Marii. Co nas czeka po zmianie stron?

• Pierwsze trzy kwadranse stały pod znakiem VAR-u. Najpierw przy jego pomocy został podyktowany rzut karny po starciu Kamila Glika z Kylianem Mbappe, a potem nie został uznany gol Radamela Falcao (przy dośrodkowaniu Rony'ego Lopesa był na spalonym). W międzyczasie był jeszcze gol Angela Di Marii po zabójczej kontrze.

AS Monaco próbuje coś zdziałać, ale brakuje precyzji (Rony Lopes nie wykorzystał sytuacji sam na sam), albo dobrze dysponowany jest Kevin Trapp (obronił dwa groźne strzały w jednej akcji).

PSG są coraz bliżej zdobycia Pucharu Francji. Czy Leonardo Jardim coś wymyśli, co mogłoby pokrzyżować plany ekipie ze stolicy? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. PSG prowadzi z AS Monaco w finale Pucharu Francji po golach Edinsona Cavaniego z rzutu karnego (sprokurował go Kamil Glik) i Angela Di Marii. Dodatkowo trafienie Radamela Falcao z 37. minuty zostało anulowane po weryfikacji VAR

• Rzut rożny dla paryżan. Thiago Silva wyskakuje wyżej od Kamila Glika, po czym główkuje dwa metry obok prawego słupka.

• Nie ma trzeciego gola dla PSG! Danijel Subasić z najwyższym trudem paruje piłkę po uderzeniu Edinsona Cavaniego z kilku metrów!

• Korner nie przynosi zagrożenia.

Joao Moutinho chciał prostopadłym podaniem uruchomić Kolumbijczyka. Zagranie okazało się za mocne.

• Kevin Trapp! Najpierw paruje strzał Rony'ego Lopesa z pola karnego, a dobitkę Radamela Falcao kieruje na rzut rożny!

• Piłkarze Leonardo Jardima przez moment cieszyli się z gola kontaktowego! Po miękkiej wrzutce Rony'ego Lopesa z prawej strony celną główką popisuje się Radamel Falcao, który uprzedził wychodzącego do piąstkowania Kevina Trappa. Po weryfikacji VAR sędzia Clement Turpin gola nie uznał!

• W odpowiedzi Edinson Cavani pudłuje z kilkunastu metrów, uderzając obok bramki Danijela Subasicia po podaniu Kyliana Mbappe!

• Jak mógł to spartolić Rony Lopes?! Dostał kapitalne podanie z głębi pola i wyszedł sam na sam z Kevinem Trappem! Lobuje Niemca z kilkunastu metrów tak, że piłka mija bramkę metr obok prawego słupka!

• I jeszcze przewinienie Fabinho w kole środkowym na Angelu Di Marii. Bez konsekwencji kartkowej.

• Żółta kartka dla Kamila Glika za faul na Adrienie Rabiot. Najpierw wyprostowaną nogą wszedł w kolano Francuza, a potem siłą impetu powalił go jak w MMA.

• W odpowiedzi Youri Tielemans znowu decyduje się na strzał z dystansu. Podobnie jak wcześniej, posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Edinsonowi Cavaniemu brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę po podaniu Angela Di Marii. Był na spalonym.

• AS Monaco wygląda jak pięściarz, który dostał dwa gongi.

• Książkowo wyprowadzona kontra paryżan, w której wystarczyły 2-3 podania. Kylian Mbappe dostał piłkę na własnej połowie i zagrał na 30 metrów między stoperów do rozpędzonego Angela Di Marii. Ten w sytuacji sam na sam z Danijelem Subasciem strzela w stronę bliższego (lewego) słupka i mimo jego rozpaczliwej interwencji nie udało się zbić piłki!

• ANGEL DI MARIA PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia, ale z kontrą wychodzi PSG...

• Djibril Sidibe wcielił się w prawoskrzydłowego. Urwał się prawą stroną i już centrował w pole karne, ale zablokował go Yuri Berische.

• Ostre wejście Youriego Tielemansa w środku pola w Daniego Alvesa. Ten mocno odczuł to na swojej skórze, ale może grać dalej.

• Rzut rożny dla PSG. Po krótkim rozegraniu Angel Di Maria centruje zdecydowanie za mocno w pole karne. Żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

• Powoli do głosu dochodzą piłkarze z Księstwa. Najpierw dośrodkowanie Andrei Raggiego z lewej strony pewnie łapie Kevin Trapp. A po chwili Youri Tielemans uderza zza pola karnego nad poprzeczką.

• Piłkarze Unaia Emery'ego idą za ciosem. Tym razem Edinson Cavani dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• EDINSON CAVANI SZCZĘŚLIWIE TRAFIA DO SIATKI
    Uderza mocno niemal w środek bramki, "przełamując" rękę bramkarza AS Monaco!

• Jest rzut karny dla PSG!

• Clement Turpin zbiega z boiska. Trwa weryfikacja VAR!

• Kylian Mbappe pada w polu karnym Monaco po tym, jak dostał z biodra od Kamila Glika! Sędzia początkowo wskazywał na wapno, ale zmienia decyzję! Nie spodobało się to piłkarzom i przede wszystkim kibicom.

• Atak piłkarzy Leonardo Jardima został przerwany w środku pola i to pozwoliło PSG wyjść z kontrą. Pojedynek biegowy na prawym skrzydle Kyliana Mbappe z Andreą Raggim wygrywa Francuz, który niemal z linii końcowej zagrywa na bliższy słupek. Edinson Cavani został uprzedzony przez Danijela Subasicia.

• Clement Turpin gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają paryżanie!

• Przenosimy się na Matmut-Atlantique w Bordeaux! Obie drużyny wychodzą na murawę!

• Sędzią głównym tego spotkania jest 35-letni Clement Turpin. Na liniach będą mu pomagać Nicolas Danos i Cyrill Gringore. Sędzią technicznym jest za to Mikael Lesage.

• Rezerwowi PSG: Alphonse Areola - Matquinhos, Thomas Meunier, Giovani Lo Celsio, Lassana Diarra, Layvin Kurzawa, Javier Pastore.

• "Goście" dzisiejszego spotkania (mecz jest rozgrywany na Matmut-Atlantuqie z Bordeaux) w półfinale poradzili sobie z Montpellier po dublecie Radamela Falcao.

Z kolei paryżanom nie było tak lekko, łatwo i przyjemnie. Co prawda do 85. minuty prowadzili 3:0 (gole: Thomas Meunier, Marquinhos, Giovani Lo Celso), to ostatecznie skończyło się 3:2. Emocje dodały trafienia Diafry Sakho i Sanjin Prcić w doliczonym czasie gry. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

• Rezerwowi AS Monaco: Seydou Sy - Jorge, Rachid Ghezzal, Stevan Jovetić, Adama Diakhaby, Kevin N'Doram, Almany Toure.

• Na relację NA ŻYWO z finału Francji zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• W zeszłym roku mieliśmy inne priorytety, ale w tym sezonie jest inaczej - nie walczymy już o tytuł mistrza Francji. Zrobimy wszystko, aby przywieźć to trofeum [puchar Francji - przyp. TG] do domu

- powiedział Kamil Glik przed finałowym spotkaniem Pucharu Francji (cytat za Łączy nas Piłka). Zadanie wydaje się być bardzo trudne, bo PSG również ma ochotę na to trofeum, które lekko zmyłoby plamę za niepowodzenie w Lidze Mistrzów.

Starcie gigantów francuskiego podwórka już za 25 minut!