Paris Saint-Germain

3

OGC Nice

0

• Koniec meczu! Podopieczni Carlo Ancelottiego nieco poprawili sobie humory po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Francji. Paryżanie pewnie pokonują OGC Nice 3:0 i MIstrzostwo Francji mają już na wyciągnięcie ręki. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Maciej Frelek.

• Arbiter dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Ibrahimović przepycha się z Civellim w polu karnym i pada na murawę - drugiej jedenastki nie będzie.

• GOOOOOOLLLLL!!! Chantome! Świetna klepka Zlatana z Sakho zakończona wyłożeniem piłki na piąty metr do Chanrome'a. Wprowadzony przed chwilą zawodnik bez problemów umieszcza piłkę w siatce, 3:0!

• David Beckham nie pojawi się dzisiaj na placu gry. Carlo Ancelotti wykorzystuje ostatnią zmianę wprowadzając Kevina Gameiro w miejsce niewidocznego Pastore.

• Podopieczni Clauda Puela przeprowadzili przed chwilą najskładniejszą akcję w ostatnim kwadransie. Paryżanie ukrócili ten zuchwały czyn w okolicy koła środkowego.

• Strzelec pierwszej bramki dla paryżan kończy swój występ w dzisiejszym spotkaniu. Żegnanego owacją Meneza zmienia Chantome.

• Z perspektywy ostatnich kilkunastu minut można z powodzeniem stwierdzić, iż 2:0 to zdecydowanie zbyt niski wymiar kary dla ekipy przyjezdnych.

• Ibrahimović! Szwed dostał świetne podanie od Thiago Silvy, ale uderzył wprost w bramkarza!

• Co też zrobił Menez?! Francuz dostał znakomite podanie od Zlatana, po którym pędził z piłką nieniepokojony przez kilkadziesiąt metrów. W polu karnym Francuz chciał jeszcze przełożyć sobie futbolówkę na lewą nogę i stracił ją na rzecz obrońcy.

• Katastrofalny błąd Anina, po którym piłka trafiła do Pastore na pole karne. Argentyńczyk zastanawiał się jednak zbyt długo, w efekcie czego stracił panowanie nad futbolówką.

• Maxwell! Po serii błędów bloku defensywnego Nicei Brazylijczyk dostał piłkę w polu karnym i atomowym strzałem wyekspediował ją w trybuny.

• Piłka w siatce! Thiago Silva minął bramkarza i uderzył z UJEMNEGO kąta! Choć futbolówka wpadła do bramki, arbiter nie mógł uznać gola strzelonego zza linii końcowej.

• Wynik meczu jest już właściwie przesądzony. Gospodarze grają teraz na coraz większym luzie przez co możemy spodziewać się kolejnych bramek.

• Lavezzi! Pozostawiony bez opieki na skrzydle uderzył bez zastanowienia. Mocno, ale i niecelnie.

• GOOOOLLLL! Zlatan Ibarhimović! Bramkarz wyczuł róg, ale wobec tak silnego uderzenia był bezradny, 2:0!

• I oczywiście mamy także zmianę. Pled schodzi z boiska, w jego miejsce pojawia się drugi bramkarz, Joris Delle.

• Oczywiście golkiper gości został za to zagranie ukarany czerwoną kartką.

• RZUT KARNY DLA PSG! Lavezzi Katastrofalny błąd Ospiny, który właściwie podał piłkę Lavezziemu. Próbując uratować sytuację rzucił się mu pod nogi, a arbiter bez wahania wskazał na wapno!

• Menez uwikłał się w enty drybling w dzisiejszym starciu. Wprawdzie rzadko notuje straty, ale większych korzyści z jego indywidualnych popisów jak na razie nie widać.

• Maxwell starał się uruchomić Zlatana ostrą wrzutką w pole karne. Szwed wyciągnął nogę najdalej jak mógł, ale piłki nie sięgnął.

• Digard spróbował uderzenia z ponad trzydziestu metrów, które jednak nie wyszło mu zbyt dobrze. Później szukał jeszcze aprobaty w oczach kolegów, ale takowej nie znalazł.

• Pejčinović fatalnie strzelał/dośrodkowywał. Piłka w rękawicach Sirigu.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu - Abriel wchodzi za Traore.

• Menez ograł dwóch przeciwników, wpadł w pole karne, padł jak długi i znacząco spoglądał na arbitra. Arbiter widocznie nie zrozumiał aluzji i nakazał grać dalej.

• To powinno być 2:0! Zlatan zagrał płasko na piąty metr do Meneza, który fatalnie skiksował! Później próbował jeszcze Lavezzi, ale został zablokowany przez obrońców.

• Jeremy Menez szarżował przy linii bocznej. Zdołał ograć dwóch obrońców, ale ostatecznie musiał wycofać piłkę w stronę koła środkowego.

• Długie zagranie Anina przecięte przez Thiago Mottę.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania na Parc des Princes. Czy doczekamy się większych emocji?

• Gospodarze jeszcze czekają w tunelu na drużynę z Nicei. Druga połowa rozpocznie się z lekkim opóźnieniem.

• Za to "spięcie" Ibrahimović obejrzał żółty kartonik, wyglądało to dość..niecodziennie: d

• Tak Jeremy Menez otworzył wynik w dwunastej minucie:

• Koniec pierwszej odsłony. Po wyrównanym widowisku paryżanie prowadzą do przerwy 1:0. Jak zakończy się to spotkanie? Na kontynuację zapraszam za kilkanaście minut.

• Żółta kartka dla Zlatana za przepychanki z obrońcą lub też późniejsze komentarze w stronę sędziego.

• Zlatan obija mur uderzeniem z rzutu wolnego. Później domaga się jeszcze jedenastki za zagranie ręką jednego z obrońców, arbiter pozostaje jednak niewzruszony.

• W międzyczasie żółtym kartonikiem ukarany także Civelli.

• Digard stwierdził, że dwudziesty metr to optymalny moment na przerwanie kontrataku przeciwnika. Arbiter uznał, że to optymalny moment na pokazanie mu za to żółtej kartki.

• Ładna wymiana piłki między piłkarzami Nice zakończona dobrą interwencją Sakho.

• Było blisko! Statyczna obrona pozwoliła Menezowi na swobodny rajd z piłką pod pole karne. Później Francuz starał się jeszcze dograć do Zlatana - futbolówka padła łupem Ospiny.

• Mimo korzystnego wyniku szkoleniowiec Paris Saint Germain nie może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Od kilkunastu minut jedyne zagrożenie pod bramką Ospiny to efekt indywidualnych błędów defensorów Nicei.

• Błąd w kryciu we własnej szesnastce mógł mieć fatalne skutki dla podopiecznych Claude;a Puela. Thiago Motta przechwycił piłkę na dziesiątym metrze i uderzył minimalnie niecelnie.

• Uderzenie Ibrahimovicia zablokowany przez obrońcę OGC Nice.

• Kolejny błąd Sirigu. Tym razem bramkarz paryżan zaliczył pusty przelot przy centrze z rzutu rożnego - ponownie bez konsekwencji.

• Digard spróbował zaskoczyć Sirigu uderzeniem z trzydziestu metrów. Golkiper gospodarzy łapał piłkę na dwa razy, ale ostatecznie zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką.

• Menez! Po dośrodkowaniu Zlatan zgrywał piłkę strzelcowi bramki a ten z pięciu metrów trafił w bramkarza!

• Civelli! Defensor gości świetnie odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i tylko skuteczna interwencja Thiago Silvy uchroniła paryżan od straty bramki..

• Menez ukarany za opóźnianie rozpoczęcia gry z rzutu wolnego.

• Dobra centra Digarda zmusiła Ibrahimovicia do interwencji we własnej szesnastce. Goście wywalczyli rzut rożny, po którym jednak nie było zagrożenia dla PSG.

• Menez starał się jak najdłużej utrzymać z piłką przy chorągiewce. Oczywiście w tym momencie nie można o mówić o grze na czas, ale na pewno nie dla takich akcji fani przyszli do Parku Książąt.

• Zagranie Digarda ze środka pola mocno niecelne, piłka ląduje w rękawicach Sirigu.

• Po strzelonej bramce podopieczni Carlo Ancelottiego cofnęli się do defensywy - spotkało się tą z głośną krytyką ze strony trybun

• Digard centrował z rzutu wolnego - sytuację wyjaśniają obrońcy gospodarzy.

• Goście walczą o bramkę wyrównującą, Anin faulowany na trzydziestym metrze.

• GOOOOOLLL!! Menez! Fantastyczne zachowanie Pastore, który przerzucił piłkę nad bramkarzem i wyłożył ją Menezowi. Ten ze stoickim spokojem umieścił ją w siatce, 1:0!

• Nonszalanckie zagranie Maxwella zakończyło się stratą. Teraz to goście częściej utrzymują się przy piłce.

• Pierwsza wycieczka przyjezdnych pod bramkę Sirigu zakończona podniesieniem chorągiewki przez arbitra bocznego - spalony.

• Maxwell próbował wstrzelić piłkę na piąty metr, dobrą interwencją wykazał się Kołodziejczak.

• Zlatan! Szwed skorzystał z kiksu obrońcy, przejął piłkę na dziesiątym metrze i uderzył bez zastanowienia. Futbolówka odbiła się od słupka i ponownie trafiła do Ibrahimovicia, jednak tym razem jego uderzenie wylądowało w trybunach,

• Sakho poturbowany w starciu z dwoma obrońcami. PSG od początku kontroluje sytuację na boisku.

• I już na początku dobra okazja dla paryżan. Jeremy Menez znalazł się z piłką w polu karnym i próbował jeszcze zagrywać do Ibrahimovicia. Futbolówka minęła obrońców, ale dobrą interwencją wykazał się Ospina.

• Piłka w grze, rozpoczynają gospodarze.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Dzisiejszą rywalizację z wysokości trybun oglądać będzie m.in. trener reprezentacji Francji, Didler Deschamps.

• "Nie mamy problemów w spotkaniach z dużymi klubami, dużymi markami - z nimi radzimy sobie bardzo dobrze. Jednakże, inaczej wygląda sprawa z zespołami słabszymi na papierze - często sprawiają nam problemy" - oto słowa Carlo Ancelottiego. Czy będziemy dzisiaj świadkami sensacji?

• Statystki pokazują, że Nicea nie była ostatnio najwygodniejszym przeciwnikiem dla paryżan. Z ostatnich piętnastu spotkań PSG wygrało zaledwie trzy, trzykrotnie padał także remis, a aż dziewięciokrotnie komplet punktów notowali piłkarze OGC Nice.

• Ławka rezerwowych PSG:Douchez, Jallet, Alex, Armand, Chantome, Beckham, Gameiro.

• Ławka rezerwowych Nicei: Gomis, Abriel, Meriem, Palun, Bahoken, Delle, Puel

• "Podejdziemy do tego spotkania zmotywowani z wiarą w sukces, który pozwoli nam w spokoju skupić się na następnych pojedynkach" - Tak wypowiadał się Javier Pastore przed dzisiejszym starciem.

• Drużyna z Nicei w tegorocznych rozgrywkach radzą sobie nad wyraz dobrze. 54 oczka po 32. kolejce to wynik stawiający podopiecznych Claude Puela w dobrej pozycji wyjściowej przed walką o puchary w końcówce sezonu.

• Tak wyglądał stadion w Paryżu na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania. ..

• Paryżanie notują niezłą serię - z ostatnich pięciu potyczek w lidze wygrali cztery. Ostatnie dni to jednak smutny okres dla fanów PSG - w środę po kompromitującym występie piłkarze z parku książąt odpadli z rozgrywek Pucharu Francji ulegając Evian TG w rzutach karnych.

• Za nieco ponad pół godziny pierwszy gwizdek Tony'ego Chaprona na Parc des Princes. W ostatnim niedzielnym spotkaniu Ligue 1 podopieczni Carlo Ancelottiego podejmować będą na własnym stadionie drużynę Nicei.