PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

• Po rzucie roznym, piłkę wypiąstkował Szmatuła

• Zjawiński w starciu z Vackiem wywalczył korner dla swego zespołu

• Jaroszyński zagrał w pole karne, lecz jego zamiary odczytali rywale

• Arbiter doliczył 3 minuty

• Kapustka zagrał na prawe skrzydło do Wdowiaka, Ten pociągnął do przodu i niczym na tacy podał piłkę w pole karne do Covilo. Pomocnik Pasów strzelił głową.

• Zjawiński dostał dwa fantastyczne dośrodkowania. Kolejno podawali mu Kapustka oraz Wdowiak, ale napastnik Cracovii nie zdołał trafić w światło bramki

• Rzut rożny dla Piasta wykonywał Badia. Do piłki skakał Korun, lecz nie zdołał zaskoczyć Sandomierskiego.

• Szeliga odebrał piłkę Jaroszyńskiemy po czym chciał podać do Nespora. Jego zamiary odczytał Bejan

• Martin Bukata zastąpił Pawła Moskwika.

• Covilo ukarany żółtą kartką za faul na Moskwiku w środku boiska

• Świetna szansa Vestenickiego. Młody zawodnik świetnie zachował się na połowie rywali i uderzył z linii pola karnego. Przed golem powstrzymała go jedynie fantastyczna interwencja Szmatuły

• Jaroszyński fajnie rozgrywał piłkę z Jendriskiem. W końcu ten pierwszy zcentrował do Cetnarskiego. Nic jednak z tego nie wyszło

• Kolejny stały fragment gry Cracovii. Cetnarski z rzutu wolnego. Piłka poszybowała prost w kłebiących sie pod polem karnym zawodników. Wypiąstkował ją jednak Szmatuła

• Jendrisek umieścił piłkę w siatce! Gol jednak nie został uznany, gdyż napastnik po podaniu Bejana, znajdował się na pozycji spalonej

• Cetnarski dośrodkował w pole karne w kierunku Bejana. Będzie jeszcze korner dla Pasów

• Faul Heberta na Wójcickim. Krótka przerwa w grze.

• Mraz zgrał piłkę w pole karne. Świetna interwencja Bejana, który wybił ją na środek boiska

• Pierwsi pod bramką rywali znaleźli się krakowianie. Dwa razy do piłki w polu karnym doszedł Vestenicky. Jak na razie bez efektu

• Zaczynamy drugą część gry. Od srodka goście

• Jacek Zieliński zdecydował się na premierową zmianę. Do boju ruszył Tomas Vestenicky. Zastąpił Marcina Budzińskiego

• Koniec pierwszej połowy. Po 45-minutach Piast prowadzi 1:0 po bramce Mateusza Maka

• Po podaniu Heberta, z woleja Sandomierskiego próbował zaskoczyć Moskwik. Nie tym razem

• Całą akcję rozpoczął Szeliga. To on popędził z piłką prawą stroną i znalazł się pod polem karnym. Scentrował ją do Nespora. Krótka wymiana podań i doszedł do niej Mak. Uderzył raz - prosto w Sandomierskiego. Golkiper Cracovii odbił futbolówkę prosto pod nogi Mateusza Maka, który drugi raz już sie nie mylił.

• GOL! Mateusz Mak daje gospodarzom prowadzenie!

• Budziński chciał zagrac do Cetnarskiego, lecz piłkę przejął Korun

• Cetnarski próbował dograc pod bramkę Szmatuły, lecz jego zamiary bez kłopotu odczytał Mraz

• Po dograniu Mraza, strzelał Mak. Bardzo mocno i bardzo niecelnie

• Cetnarski z rożnego w pole karne. Nikt jednak nie odebrał tej piłki

• Kapustka dobrze zagrał na lewo do Jendriska. Ten wrzucił piłkę w pole karne, lecz prosto do Heberta

• Mraz dośrodkował w pole karne, lecz przyniosło to jedynie kontratak Cracovii. Lewą stroną pociągnął Jaroszyński. Podał do Jendriska, lecz zahamował go wracający na własną połowę Szeliga

• Po uderzeniu Vacka, piłkę na rzut rożny wybił Bejan

• Murawski wykorzystał błąd Deleu i podał do Nespora. Ten jednak zahamowany przez Bejana

• Żółty kartonik dla Marcina Budzińskiego

• Vacek zagrał mocną pilke do Nespora. Ten z trudem, lecz skutecznie ograł Jaroszyńskiego i podał do Moskwika. Do futbolówki doszedł w końcu Vacek, podał do Szeligi, ale ten został złapany na pozycji spalonej

• Strzał Jendriska po zgraniu Wójcickiego. Z woleja, lecz obok bramki

• Cetnarski popędził do przodu i wywalczył rzut rożny

• Sprytna interwencja Maka. Zatrzymał długie podanie Jaroszyńskiego w kierunku Cetnarskiego.

• Po podaniu Wójcickiego, w pole karne gliwiczan próbował wedrzeć się Kapustka. Nie zdołał jednak oszukac Vacka

• Mraz z rogu posłał piłkę prosto w pole karne. Piłkę przedłużył Nespor, lecz spokojnie wybił ją Covilo

• Wójcicki wrócił na własną połowe za Mrazem, jednak to zawodnik gospodarzy wywalczył korner dla swego zespołu

• Nespor po podaniu Maka dał się złapac na pozycji spalonej

• Do przodu ruszył Hebert, lecz nie zdołał odebrać bardzo długiego podania Murawskiego

• Po podaniu Kapustki z daleka uderzył Cetnarski. Prosto w jednego z gliwiczan.

• Rzut wolny dla Cracovii wykonywał Cetnarski. Chciał posłać piłkę w kierunku Deleu, ale na drodze stanęli mu rywale

• Dobra interwencja Jaroszyńskiego. Zatrzymał akcję rywali i ruszył do ataku. Popędził lewą stroną, a zatrzymać dał sie dopiero pod polem karnym Piasta. Faulem zahamował go Vacek

• Minuta ciszy dla zmarłego kibica Piasta Gliwice

• Kapitanowie, Radosław Murawski oraz Marcin Budziński, przywitali się z sędziami oraz wylosowali strony.

• Arbiter tego spotkania, Paweł Raczkowski, wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Już za nieco ponad dziesięć minut rozbrzmi premierowy gwizdek przy Okrzei w Gliwicach. Lokalny Piast podejmie Cracovię. Pojedynek ten zapowiada się niezwykle pasjonująco. Gospodarze zajmują jak dotad drugą pozycję, a Pasy znajdują się tuż za podium. Podział punktów sprawił, że obie drużyny dzieli zaledwie sześć punktów.