3

3 1 połowa

Dolcan Ząbki

2

• Jeśli chodzi o podopiecznych Marcina Brosza, ci z kolei przypomnieli, że zawsze muszą dostarczyć fanom "dreszczyk emocji", szczególnie w końcówce spotkania. Za wspólne 90 minut serdecznie dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Goście po raz kolejny udowodnili, że po stracie bramek dopiero zaczynają dobrze grać. Mimo wszystko za drugą połowę zasługują na pochwały i trzeba przyznać, że przy odrobinie szczęścia mogliby nawet wrócić do Ząbek z trzema punktami...

• Koniec spotkania! Po raz kolejny Piast Gliwice wraca na fotel lidera!

• Fatalnie zachował się Kędziora w polu karnym, mógł zdobyć trzecią bramkę a jest tylko rzut rożny,

• Oblężenie pod bramką Leszczyńskiego trwa - mocny strzał Podgórskiego zablokowany.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z prawego skrzydła zbyt mocne i będzie aut dla gości.

• Docekal dośrodkowuje z własnej połowy do Kędziory, ale za mocno i łapie piłkę Leszczyński.

• Kibiców Piasta czekają jeszcze 4 nerwowe minuty. Po za tym na trybunach zasiada dzisiaj 3 757 fanów.

• Docekal wchodzi za kontuzjowanego Rubena Jurado.

• Jurado zwija się z bólu i niezbędna będzie zmiana.

• Z bardzo bliskiej odległości fatalny strzał Kędziory, wprost w nogi Hirsza.

• Po dośrodkowaniu Głowackiego niewiele brakowało, by Szmatuła minął się z piłką.

• Niepewna interwencja Szmatuły na 15. metrze, ale obrońcy Piasta ratują błąd bramkarza.

• Strzał Podórskiego z rzutu wolnego, jednak piłka po strzel skrzydłowego Piasta ląduje w rękach Leszczyńskiego.

• Rezerwowy Pulkowski otrzymał drugą zółtą kartkę - w konsekwencji czerwoną.

• Jak widać goście chcą zdobywać kolejne bramki i nie poprzestają w atakach.

• Po centrze Świerblewskiego bardzo dobrze głową uderzał Tataj, ale Szmatuła w ostatniej chwili wybronił ten strzał na linii bramkowej.

• Z ostrego kata uderzał Kędziora, ale tuż obok dalszego słupka.

• Tak jak mówiłem, bramka wisiała na włosku i w końcu udało się gościom zdobyć drugą bramkę.

• GOOOOOOOL! ŁUKASZ ZANIEWSKI STRZAŁEM GŁOWĄ POKONAŁ SZMATUŁĘ!

• "Piekny" strzał Zganiacza z 17 metrów. Takimi strzałami nigdy nie pokonają Leszczyńskiego.

• Po dośrodkowaniu Świerblewskiego głową strzelał Hirsz, ale po koźle broni Szmatuła.

• Świerblewski wywalczył rzut rożny.

• piast

• W drugiej połowie to Dolcan zdecydowanie bliższy strzelenia bramki. Dosłownie bramka wisi na włosku.

• Zaniewskie strzałem z 35 metrów chciał pokonać Szmatułę, ale uderzył mocno niecelnie.

• Niezłe dośrodkowanie Świerblewskiego na głowę Tataja, piłka po strzale najlepszego strzelca Dolcanu poszybowała 3 metry obok bramki.

• Lisowski próbował mocnym strzałem z rzutu wolnego pokonać Leszczyńskiego, ale piłka ostatecznie wylądowała w młynie kibiców Piasta.

• piast "Tak się bawi Piastunka" niesie się na trybunach przy Okrzei

• Grzelak otrzymuje zółtą kartkę za faul na Zganiaczu.

• Groźną akcję Świeblewskiego zatrzymuje odbiorem Lisowski.

• Wyraźnie brakuje skuteczności w zagraniach Piasta po strzeleniu trzeciej bramki.

• Dośrodkowanie Rubena z prawej strony, po indywidualnej akcji, ale na raty łapie piłkę Leszczyński.

• Jurado minął zwodem jednego z rywali, ale piłka po zbyt słabym płaskim strzale trafia wprost w ręce Leszczyńskiego.

• Szmatuła przez moment zwijał się z bólu, ale może już kontynuować grę.

• Alvaro Jurado próbował górną prostopadłą piłka "uruchomić" Cicmana, ale Leszczyński uprzedził skrzydłowego Piasta.

• Po dośrodkowaniu Rubena, Cicman uderzył głową minimalnie obok słupka z poprzeczką.

• Zaniewskie uderza za lekko i niecelnie, piłka leci obok bramki.

• Piłka po strzale Podgórskiego z 20 metrów poszybował obok bramki.,

• Po faulu na Kędziorze, z rzutu wolnego z 30 metrów uderzał Lisowski, ale wprost w mur.

• Niewiele brakowało, by piłka odbiła się od klatki piersiowej Matrasa i wpadła do bramki Szmatuły.

• W ostatnich minutach Dolcan przeważa...

• Cicman zwija się z bólu i będzie niezbędna interwencja klubowych lekarzy.

• piast

• Lisowski wybijając piłkę w aut przerywa akcję gości.

• Zaniewski za Chwastka.

• Kontratak Dolcanu, ale Klepczyński pewnie odbiera piłkę Tatjowi.

• Głowacki zastępuje Jakubika.

• Piesio otrzymuje żółtą kartkę.

• W sytuacji sam na sam Kędziora z ostrego kąta trafia wprost w Leszczyńskiego.

• Dolcan przez pierwsze minuty drugiej połowy próbuje grać jak równy z równym, ale absolutnie im to nie wychodzi.

• Podgórski dośrodkował do Kędziory, ale zdecydowanie za mocno, by napastnik Piasta mógł przechwycić piłkę.

• Nawet z rzutu wolnego goście wolą podać piłkę do bramkarza, który słabym podaniem oddaje piłkę rywalom.

• Lisowski dosłownie wskoczył na Chwastka i otrzymuje żółtą kartkę.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Podgórski wchodzi za Świątka.

• Piast na obecną chwilę jest liderem.

• piast W przerwie jak zawsze na murawie występują dziewczyny z Fabryki Tańca w Gliwicach

• Jacek Małyszek kończy pierwszą połowę.

• Maciej Tataj uderzał z 25 metrów, ale trafił wprost w jednego ze swoich zawodników.

• Strzał Pulkowskiego zablokowany i będzie tylko rzut rożny.

• Faul Matrasa przy kole środkowym.

• Jacek Małyszek dolicza 1 minutę do regulaminowego czasu gry.

• Pulkowski faulował Kędziorę i otrzymują żółtą kartkę.

• GOOOL! PODRĘCZNIKOWY KONTRATAK DOLCANU I TATAJ STRZELA BRAMKĘ PO PODANIU PIESIO!

• Mocny strzał Zganiacza z 17 metrów w ostatniej chwili obronił Leszczyński.

• Po niezłej akcji Dolcanu strzał Piesio zablokowany przez Bodziocha i będzie tylko rzut rożny.

• Dośrodkowanie Rubena na raty chwyta Leszczyński.

• Prostopadłe podanie Kędziory, ale za wolno biegł Cicman i pewnie chwyta Leszczyński.

• Piłkę lewą strony rozgrywał Świerblewski, ale Matras pewnie odbiera piłkę.

• Piesio zagrywał na skrzydło do Świerblewskiego, ale były zawodnik Ruchu nie zdołał przyjąć piłki.

• Dolcan po stracie 3. bramki ma problemy z tym by wyjść z własnej połowy.

• Dolcan "na kolanach" - wydaje się, że już jest po meczu...

• GOOOOL! WOJCIECH KĘDZIORA Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI 3 RAZY UDERZAŁ Z 4. METRA I W KOŃCU UDAŁO MU SIĘ POKONAĆ LESZCZYŃSKIEGO!

• Dośrodkowanie Świerblewskiego z rzutu rożnego piąstkuje Szmatuła.

• Matras w ostatniej chwili blokuje niezły strzał Świerblewskiego.

• Krzyżowe podanie Matrasa z rzutu wolnego, ale zbyt mocno i od autu rozpoczną goście.

• Świątek faulowany w środku polu.

• Po wspaniałej akcji Cicmana, Rubena i Kędziory ten trzeci trafia do bramki... ale rozlega się gwizdek sędziego - spalony.

• piast

• Grzegorz Piesio "huknął" z 30 metrów i piłka poszybowała tuż obok prawego słupka.

• Matras fauluje Chwastka i otrzymuje żółtą kartkę.

• piast Dolcan już 2 razy musiał zaczynać w tym meczu od środka

• Daleko z bramki wyszedł Szmatuła, podał wprost pod nogi Hirsza, ale goście po wymianie kilku podań ponownie stracili piłki.

• Atak pozycyjny w wykonaniu zawodników Piasta...

• Po wrzutce Pulkowskiego, głową wybił piłkę Matras, po czym Jakubik zatrzymał faulem kontratak Piasta, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Alvaro Jurado faulował i otrzymuje żółtą kartkę.

• GOOOOOL! WOJCIECH KĘDZIORA STRZAŁEM Z 16 METRÓW POKONUJE LESZCZYŃSKIEGO! Bramkarz gości był bliski obronienia strzału.

• Na trybunach rozlega się okrzyk "Jeszcze jeden, jeszcze jeden!"

• Po rozpoczęciu przez Dolcan ponownie Piast atakował, ale nieskutecznie i od bramki Leszczyński.

• Bardzo mocny strzał Alvaro Jurado z 20 metrów, ale piłka poszybowała obok bramki.

• GOOOOOOOOOOOOL! Tym razem "Święty" dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Klepczyńskiego, który przymierzył tuż przy słupku i wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

• Dośrodkowanie Świątka z rzutu rożnego wprost w ręce Leszczyńskiego.

• Dośrodkowanie Rubena zablokowane przez Bazlera.

• Ładny rajd Cicmana z prawej strony, dośrodkowanie wprost do Rubena Jurado, ale strzał Hiszpana tuż obok lewego słupka.

• Matras wybija piłkę na aut z pod nóg Piesio.

• Dośrodkowanie Rubena Jurado wprost w ręce Leszczyńskiego.

• Adrian Świątek uderzał z 17 metrów, ale wprost w Leszczyńskiego.

• Piesio uderzał z 20 metrów, ale już tracił równowagę, dlatego strzelił wysoko nad bramką.

• Po 10 minutach Piast bliższy strzelenia bramki.

• Świerblewski wbiegł w pole karne, ale Matras skutecznie blokował skrzydłowego Dolcanu i od bramki rozpocznie Szmatuła.

• Strzał Grzgorza Piesio z 30 metrów zablokowany - będzie tylko rzut z autu dla Dolcanu.

• Z ostrego kąta bardzo mocno uderzył Cicman, ale Leszczyński w ostatniej chwili piąstkował piłkę - rzut rożny.

• Pulkowski zastępuje kontuzjowanego Daniela Chylaszka.

• Mogło być bardzo groźnie, Świerblewski wbiegł w pole karne Piasta Gliwice ale potknął się ... o własne nogi.

• Po dośrodkowaniu Światka strzał głową oddał Matras, ale pewnie broni Leszczyński.

• Chylaszek fauluje Światka i będzie rzut wolny dla Piasta.

• Damian Jakubik zwijał się z bólu, ale może już kontynuować grę.

• piast Tak prezentują się dziś kibice Piasta

• Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze.

• Faul Zganiacza na połowie Dolcanu.

• Jacek Małyszek gwiżdże po raz pierwszy!

• Piłkarze już gotowi, za chwilę zaczynamy...

• Ruch Radzionków przed kilkoma minutami pokonał najgroźniejszego rywala gliwiczan w walce o awans - Termalicę Bruk Bet Nieciecza.

• Jeśli chodzi o podopiecznych gości, to za wyjątkiem ostatniego przegranego spotkania z Wartą (3:0) nie przegrywali w 5 kolejnych meczach. Piast na własnym boisku po modernizacji odniósł porażkę tylko raz - z Ruchem Radzionków.

• Ławka rezerwowa Dolcanu: Humerski, Wełna, Pulkowski, Ciesielski, Głowacki, Zapaśnik, Zaniewski.

• Ławka rezerwowa Piasta: Korbecki, Pietrzak, Murawski, Podgórski, Docekal, Nalepa, Hałgas.

• piast Sędziowie także przygotowują się do spotkania

• piast Rozgrzewka gości

• piast Rozgrzewają się gospodarze

• Już za niecałe pół godziny rozpocznie się bardzo ważne spotkanie w ramach 30 kolejki I ligi, w którym walczący o awans Piast Gliwice zmierzy się z Dolcanem Ząbki znajdującym się na spadkowym 15. miejscu.