Piast Gliwice

2

Górnik Łęczna

2

• Ależ emocjonująca końcówka spotkania. Pan Mariusz Korzeb zakończył spotkanie. Piast Gliwice - GKS Bogdanka 2:2.

• Zganiacz zagrywa do Kedziory, ten dogrywa w kierunku Jurado, ale lepszy bramkarz Bogdanki Sergiusz Prusak.

• Sołdecki ukarany kartką za faul taktyczny na zawodniku Piasta.

• Nildo wycofuje przed pole karne piłke do Nikitovicia, ten uderzył jak z armaty wprost w poprzeczkę. W odpowiedzi Piast prawą stroną zagranie w pole karne do Jurado ten został sam na sam z Prusakiem ale nie opanował piłki i wracający obrońcy Bogdanki wyjaśniają sytuację.

• Za faul na bramkarzu gości.

• Peśir ukarany żółą kartką

• Cicman dostał piłke w polu karnym przymierzył i nie dał szans Prusakowi.

• Rzut wolny z za lini pola karnego spore zamieszanie w polu ramkowym Bogdanki ale obrońcy wyjaśniają sytuacje.

• Prusak ukarany żółtą kartką za grę na czas.

• Jan Buryan zastępuje Bodziocha

• Zmiana w zespole Bogdanki Zuber za Żukowskiego

• Sam poszkodowany pewnie wymierza sprawiedliwośc.

• W polu karnym faulowany Kędziora

• Przez chwile na murawie leżał zawodnik gości Mateusz Żukowski. Interwencja masażysty i już chyba wszystko w porządku.

• Jurado z ok 30 metrów- wprost w nogi obrońców. Odzyskuje piłke podaje do wbiegającego w pole karne gości Bodziocha ale ten gubi sie i marnuje dogodną sytuacje.

• Zawodnicy z Łęcznej grają mądrą piłke. Zmuszają Gliwiczan do biegania.

• Gospodarze grają coraz bardziej nerwowo. Dużo niedokładności co powoduje, że goście zdobywają przewage i prowadzą swoją gre.

• Nildo robi spore zamieszanie w szeregach gospodarzy, jest bardzo szybki i dobry technicznie. Obrona Piasta nie radzi soie z nim.

• Rzut wolny dla Łęcznej, wrzutka w kierunku Peśira, ten zgrywa głową do Nildo, strzał- ponad bramką.

• Sołdecki zabiera piłkę Klepczyńskiemu, podaje do wbiegającego w pole karne Nildo, a ten po ziemi obok Treli strzela drugą bramkę dla gości.

• Groźny atak gliwiczan. Bodzioch zagrywa w pole karne do Kędziory, a ten z 7 metra wycofuje na 11 do Urbana, strzał wędruje wprost w nogi obrońców GKS-u.

• Piast rzucił sie do odrabiania strat. Bogdanka liczy na kolejny kontratak i drugą bramke.

• Pielach uwolnił się obrońcom i z ok 16 metrów zdobył przepiękną bramkę mierzonym strzałem pod poprzeczkę.

• Mateusz Pielach goście prowadzą 1:0

• Rzut wolny dla Łęcznej. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na 5 metr Trela mija się z piłką ale napastnik gości nie wpakował piłki do siatki.

• Drugą połowę zaczyna GKS Bogdanka.

• Zawodnicy powoli zmierzają na murawe stadionu.

• Przerwa, zapraszam za 15 minut. Myślę, że po rozmowie trenerów z zawodnikami, druga część spotkania bedzię równie emocjonująca.

• Dośrodkowanie Podgórskiego na 7 metr, strzał głową któregoś z zawodników Piasta wprost w ręce Prusaka.

• Indywidualna akcja Pietrzaka wpada w pole karne, ale obrońcy na rzut rożny.

• Podanie z głebi pola w kierunku Bodziocha, alke tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• To druga żółta kartka dla zawodników z Łęcznej.

• Zamieszanie w polu karnym gości żułtymi kartkami ukarani Paulauskas i Pielach.

• Tomasz Bzdęga ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Jurado, minimalnie z piłką w polu karnym gości minęli się Klepczyński i Paulauskas.

• Grożny indywidualny atak Cicmana z prawej strony wpadł w pole karne strzela, ale Prusak wybija nogą na rzut rożny.

• Przewaga Piasta ale brakuje skutecznych podań pod bramką przeciwnika. Zawodnicy gości ograniczają sie do kontrataków( są one grożne).

• Mamy przerwę w grze. Z pomocy służb medycznych musi skorzystać poturbowany Renusz.

• Kontratak gości, Nildo wpada w pole karne, ale obok bramki Treli.

• Żułkowski podcina Mariusza Zganiacza.

• Indywidualna akcja Nildo, strzał obok lewego słupka Treli

• Przechwyt Adriana Klepczyńskiego w środku pola, podanie do Jurado, a ten strzela z ok 30 metrów. Ponad poprzeczką.

• Dwa z rzędu brutalne faule Michała Renusza na zawodnikach Piasta. Sędzia nie zdecydował się na pokazanie kartonika.

• Wymiana ciosów akcja za akcje, lecz bez wykończenia. Jak na razie obrońcy obu zespołów bezbłędnie.

• Piast spokojnie konstruuje akcje w ataku pozycyjnym. Jak na razie goście z Łęcznej bronią się bardzo skutecznie.

• Rzut rożny dla Gliwiczan mało brakowało. W odpowiedzi Bogdanka wyprowadza szybki atak lecz w pore wrócili obrońcy.

• Cicman z prawej strony, dośrodkowuje do Bzdęga ten strzela głową i znów na posterunku Prusak.

• Szybka akcja gospodarzy Jurado do Podgórskiego ten wypuszcza Cicmana ale Prusak ubiega zawodnika Piasta.

• Szymon Matuszek pewnie wyjaśnia dośrodkowanie w pole karne gliwiczan.

• Lekka przewaga gospodarzy.

• Indywidualna akcja prawą stroną Jurado, ale dośrodkowanie zatrzymują obrońcy.

• Obie ekipy badają swoje możliwości. Dużo walki w środku pola.

• Strzał z dystansu Nikitovicia jednak niecelnie.

• Pan Mariusz Korzeb rozpoczął zawody. Zaczyna Piast Gliwice.

• Oba zespoły wychodzą na murawę. Gospodarze w jednolitych czerwonych strojach natomiast goście na czarno.

• Około 200 osób edzie dopingowac gospodarzy w dzisiejszych zawodach. Jeśli Piast pokona zespół z Łęcznej zrówna się punktami z liderem Zawiszą Bydgoszcz.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi skład sedziowski z Małopolski. Sędzia główny- Mariusz Korzeb 1 asystent- Mariusz Borkowski 2 asystent- Kamil Wójcik sędzia techniczny- Katarzyna Woś

• Dzisiejsze zawody są prawdopodobnie ostatnim spotkaniem Gliwiczan w Wodzisławiu. Kolejny bój o ekstraklase Piast odbedzie na nowej arenie w Gliwicach.

• Rezerwowi obu drużyn Piast: Korbecki; Buryan; Kędziora; Groborz; Nalepa; Pietroń; Urban. Bogdanka: Socha; Fałkowski; Łuczak; Michalak; Mitaszka; Ninkovic; Zuber.

• Na tym obiekcie Piast Gliwice podejmie dziś Bogdanke Łęczna. Piękna słoneczna pogoda. Obie ,,11" już na murawie prowadzą rozgrzewke.

• Witam państwa ze Stadionu Miejskiego w Wodzisławiu.