Piast Gliwice

1

Górnik Zabrze

2

• Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Po tym meczu niestety dla sympatyków gliwickiego klubu zapowiada się długi i bardzo trudny sezon. Z kolei kibice Górnika mogą uznać to zwycięstwo za rekompensatę w związku z zamieszaniem związanym z miejscem rozgrywanych spotkań w sezonie 2012/2013.

• Punktem zwrotnym dzisiejszego meczu była czerwona kartka dla Mateusza Matrasa, po czym spotkanie wymknęło się z pod prowizorycznej kontroli, bo tak należy nazwać prowadzenie Piasta. Już od pierwszych minut podopieczni Marcina Brosza mieli spore problemy nawet z wyjściem z własnej połowy, nie mówiąc już o składnych akcjach.

• Koniec meczu. Górnik Zabrze zasłużenie pokonuje Piasta Gliwice 2:1 i wraca do Zabrza z kompletem punktów.

• Dośrodkowanie Podgórskiego zablokowane.

• Łukasiewicz pojawia się na murawie w miejsce strzelca drugiej bramki - Arkadiusz Milika.

• Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Prejuce Nakoulma zdobył bramkę po świetnym kontrataku, ale sędzia liniowy zasygnalizował spalony.

• Jan Buryan zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

• Ostatnie minuty wyraźnie pod dyktando zawodników Górnika.

• GOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ MILIK ZDOBYWA BRAMKĘ NA 2:1!

• Kibice tworzący młyn opuścili swoje sektory i ustawili się przy płocie za bramką Skorupskiego.

• Iwan został zastąpiony przez Łuczaka.

• Oziębała wchodzi za Gancarczyka.

• Sikora z kolei wszedł za Kędziorę.

• Buryan zastępuje Rubena.

• Wspaniała akcja w wykonaniu zawodników Piasta w stylu Barcelony, ale dośrodkowanie Cicmana zostało zablokowane.

• GOOOOOOOOOOL! MARIUSZ PRZYBYLSKI STRZAŁEM GŁOWĄ DOPROWADZA DO REMISU! Trela był bliski obrony, ale piłka odbiła mu się od ręki i wpadła do bramki.

• Mateusz Matras otrzymał czerwoną kartkę za wślizg z uniesioną nogą.

• Mariusz Zganiacz oddał bardzo ładny strzał z 21 metrów i jeszcze lepszą paradą popisał się Skorupski.

• Gancarczyk wykorzystał to, że piłka jest poza linią boczną, uciął pogadankę z arbitrem liniowym i wrócił do gry.

• Przybylski pozazdrościł Alvaro i także otrzymał żółtą kartkę.

• Alvaro Jurado ukarany żółtym kartonikiem.

• Ruben znalazł się sam na sam przed Skorupskim, ale wolał nie ryzykować z ostrego kąta, wycofał piłkę do Zganiacza, który bardzo słabo uderzył z 17 metrów - aż trudno to strzałem nazwać.

• Podgórski dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w głowę Olkowskiego znajdującego się w murze.

• Zagranie ręką Gancarczyka przy narożniku pola karnego.

• Kolejny strzał Nakoulmy, tym razem w polu karnym, ale został zablokowany.

• Nakoulma świetnie podprowadził piłkę w kierunku pola karnego, ale strzał z 18 metrów zostawiał wiele do życzenia - wyraźnie źle złożył się do strzału i piłką mu zeszła, używając żargonu piłkarskiego...

• Dośrodkowanie Cicmana zablokował Szeweluchin.

• Olkowski dośrodkował na głowę Iwana, ale nowy nabytek zabrzan źle uderzył i spokojnie piłkę chwycił Trela.

• Strzał z dystansu oddał Olkowski i w ostatniej chwili Trela odbił piłkę ręką.

• Od środka drugą połowę zaczęli goście.

• Piłkarze już powrócili - za chwilę rozpocznie się druga połowa.

• W przerwie na boisku w Gliwicach zagościł futbol amerykański :)

• Tak padła jedyna do przerwy bramka w Gliwicach: T-Mobile Ekstraklasa. Piast Gliwice - Górnik ZabrzeT-Mobile Ekstraklasa. Piast Gliwice - Górnik Zabrze

• Koniec pierwszej połowy - Piast pokonuję Górnika 1:0, mimo, że wcale nie prezentuje się lepiej.

• Kędziora w dogodnej sytuacji fatalnie uderzył z 16 metrów, na jego szczęście jeden z obrońców Górnika zablokował ten strzał i był przynajmniej rzut rożny.

• Podręcznikowy kontratak przeprowadził Nakoulma, po czym podał piłkę do Milika, ten z kolei źle przyjął piłkę, dlatego też futbolówkę przechwycili piłkarze Piasta.

• Michael Bemben przerwał groźnie zapowiadający się atak pozycyjny zawodników Piasta.

• Na spalonym był Olkowski i Górnik po raz kolejny nie zdołał przeprowadzić składnej akcji. Jak widać, ta bramką podcięła skrzydła podopiecznym Adama Nawałki.

• Górnik próbuje wyrównać

• Z prawej strony dośrodkował Zganiacz, ale świetnie wyszedł z bramki Skorupski. Trudne chwile przeżywa golkiper Górnika. Praktycznie nie miał żadnej okazji do interwencji, poza sytuacją bramkową, a mimo to jego zespół przegrywa.

• Sprytny, techniczny strzał Przybylskiego z 17 metrów i kapitalną interwencją popisał się bramkarz Piasta Gliwice.

• Mądrze asekurował piłkę przy linii końcowej Mateusz Matras, dzięki czemu od bramki rozpocznie Trela.

• Olkowski znalazł się sam na sam z Trelą i zdecydował się na płaski techniczny strzał, po czym piłka minimalnie minęła lewy słupek. Nie miał prawa w takiej sytuacji pudłować.

• Nakoulma przeprowadził samotny rajd po czym przy próbie minięcia Zbozienia został sfaulowany na 18 metrze przed bramką Treli. Z rzutu wolnego uderzał Gancarczyk i pewnie obronił ten strzał golkiper gospodarzy.

• Zganiacz głową zdobył pierwszą bramkę dla Piasta po dośrodkowaniu Matrasa z prawej strony.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! MARIUSZ ZGANIACZ WYPROWADZA PIASTA NA PROWADZENIE!

• Olkowski mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Trelą, ale świetnym odbiorem popisał się Zbozień.

• Długie desperackie podanie Treli w kierunku Kędziory i do piłki dopadł Danch.

• Póki co ok. 7 tys. fanów na stadionie. Dokładną liczbę prawdopodobnie będę mógł podać w drugiej połowie.

• Idealna wrzutka Bembena, głową uderzał Iwan i w ostatniej chwili Trela piąstkował piłkę rzut rożny.

• Przybylski po zamieszaniu próbował uderzyć z 15 metrów, ale jego strzał został zablokowany przez Podgórskiego.

• Stały fragment gry wykonał po raz kolejny Gancarczyk i tym razem ponownie jeden z zawodników Piasta, dokładniej Oleksy, zablokował to dośrodkowanie.

• Pusty sektor gości

• Klepczyński wybił piłkę głową i będzie rzut rożny dla Górnika.

• Rzut wolny dla Górnika wykonywał Gancarczyk - dośrodkował w pole karne, ale Klepczyński wybił piłkę głową i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Cicman dośrodkował na głowę Kędziory, ale napastnik Piasta zdążył tylko musnąć piłkę głową, po czym futbolówka trafiła do jednego z obrońców Górnika.

• Zagranie ręką Mariusza Zganiacza przy linii środkowej.

• Sektor Piasta

• Póki co zawodnicy Piasta nie potrafią wyjść z własnej połowy.

• Fatalny błąd Alvaro Jurado wykorzystał Nakoulma, ale w ostatniej chwili Oleksy odebrał mu piłkę w polu karnym.

• Szymon Marciniak zagwizdał po raz pierwszy. Derby Śląska rozpoczęte!

• Pierwszy z beniaminków rozgromił Zagłębie aż 4:0, już za chwilę przekonamy się na co stać kolejnego...

• Zawodnicy rezerwowi Piasta dziś to: Jakub Szumski, Jan Buryan, Wojciech Lisowski, Łukasz Krzycki, Matej Izvolt, Tomas Docekal, Adrian Sikora

• Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Pan Szymon Marciniak z Płocka. Sędzia ten całkiem niedawno bo 27 maja sędziował już przy Okrzei zwycięski pojedynek z Zawiszą, który pieczętował awans do Ekstraklasy.

• Pod stadionem coraz głośniej a to nieodzowny znak, że zbliżają się kibice Piasta, którzy na ten mecz docierali w wspólnym pochodzie z gliwickiego Rynku

• Stały ekspert stacji trener Andrzej Zamilski obecny już jest także na stadionie.

• Telewizja Canal + przygotowuje się już jak zwykle do transmisji. Stacja dzisiejsze spotkanie transmitować będzie w ramach tzw. Super Piątku.

• Kupcy sprzedający znicze przed pobliskim cmentarzem w związku zapewne ze zbliżającym się spotkaniem zamknęli już dziś swoje stoiska.

• Atmosfera przed tym spotkaniem była bardzo napięta od samego początku. Emocje podgrzał jeszcze fakt, że decyzją służb na to spotkanie nie zostaną wpuszczeni kibice gości.

• Za nieco ponad półtorej godziny początek Derbów w Gliwicach. Zapraszamy na relację NA ŻYWO prosto ze stadionu Piasta przy Okrzei już teraz.