Piast Gliwice 1 - 1 Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice

1

Jagiellonia Białystok

1

• Z jednej strony kibice w Gliwicach mogą żałować przestrzelony karny Robaka, z drugiej jednak strony passę meczów bez porażki przedłużyli już do 4 meczów i to jest jednak powód do dumy... Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan, zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net i życzę wszystkim fanom futbolu Wesołych Świąt.

• Tuż przed końcem z 20 metrów Zganiacz mocnym uderzeniem mógł pokonać Słowika, ale trafił tylko w trybuny. Po tej akcji sędzia tego meczu zakończył spotkanie.

• Ewidentny błąd Szmatuły, wyszedł na 20 metr i podał wprost pod nogi Quintana, który zdecydował się na natychmiastowy strzał z 40 metrów, ale nie udało mu się trafić do pustej bramki.

• Robak podał piłkę na skrzydło do niepilnowanego Zbozienia, ale obrońca Piast uderzył z ostrego kąta nad bramką.

• Rzut rożny wykonał Quintana, ale świetnie piąstkował Szmatuła.

• Robak na spalonym.

• Przewrotką uderzał Gajos, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Muszę przyznać, że uważnie obserwowałem Robaka podczas rozgrzewki i dostrzegłem, że wszystkie jego strzały były niecelne, albo w środek bramki - nie inaczej było podczas karnego.

• FATALNIE WYKONANY RZUT KARNY PRZEZ ROBAKA - W ŚRODEK BRAMKI. PO CHWILI PRÓBOWAŁ DOBIJAĆ, ALE WYSOKO NAD BRAMKĄ.

• Modelski fauluje Podgórskiego w polu karnym - RZUT KARNY!

• Zganiacz zastępuje Lazdinsa i trzeba przyznać, że był to całkiem udany występ Łotysza.

• Tuż przy linii bocznej faulował Podgórski.

• Dźwigała próbował dośrodkować przed bramkę, ale obrońcy tak zablokowali piłkę, że futbolówka wróciła wprost pod nogi obrońcy Jagiellonii, który oddał niecelny strzał.

• Z 18 metrów uderzał Quintana, ale piłka poszybowała obok bramki Szmatuły.

• Za faul w ofensywie Modelskiego, prawy obrońca gości otrzymał kartonik.

• Rzut wolny wykonywał Quintana, ale odległość do bramki była zbyt mała, żeby zmieścił piłkę w bramce.

• Szmatuła pojawił się za Rubena i Piast dokończy spotkanie w osłabieniu.

• Na 17 metrze Kupisza faulował Trela za co otrzymał czerwoną kartkę.

• Kolejny niewidoczny zawodnik kończy spotkanie, tym razem jest nim Docekal, zastąpiony przez Robaka.

• W sytuacji sam na sam mógł się znaleźć Docekal, ale uprzedził go Słowik.

• Smolarek zastępuje niewidocznego Kima.

• Na strzał Polaka odpowiada Modelski, ale jego uderzenie z narożnika pola karnego było niecelne.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego głową uderzał Polak, był to jednak strzał niecelny.

• fotkapiast

• Strzał z 25 metrów oddał Matras, ale źle złożył się do uderzenia, dlatego też piłka tylko potoczyła się kilkanaście metrów od bramki.

• W środku pola Podgórski faulował Grzyba.

• Na spalonym był Jurado.

• Agresywnie rozpoczął Pazdan faulując Docekala, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Do przerwy lepiej prezentował się Piast, ale dzięki instynktowi strzeleckiemu Frankowskiego póki co zapowiada się na podział punktów. Miejmy nadzieję, że po przerwie padną kolejne gole i nie zabraknie emocji.

• Krzysztof Jakubik po upływie doliczonej minuty zakończył pierwszą połowę.

• Była to już 167 bramka "Franka" w ekstraklasie. Dzięki czemu zrównał się z Gerardem Cieślikiem, który zajmuje trzecie miejsce w całej klasyfikacji.

• Z minuty na minutę Docekal prezentuje się coraz gorzej i mocno pracuje nad zmianą. Tym razem faulował w ataku.

• Po dośrodkowaniu Podgrórskiego głową uderzał Docekal, ale pewnie obronił ten strzał Słowik.

• Gajos wyprostowaną noga atakował Podgórskiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

• GOOOOOOL! FRANKOWSKI DOPROWADZA DO REMISU TRAFIAJĄC Z 7 METRÓW PO ŚWIETNIE WYŁOŻONEJ PIŁCE OD KUPISZA! PIŁKA ODBIŁA SIĘ OD SŁUPKA, ZANIM WPADŁA DO BRAMKI!

• Krótko rozegrany rzut rożny Quintany po czym jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Lazdinsa.

• Kolejny faul Matrasa.

• Hanzel pojawił się za Norambuenę.

• GOOOOOOOOOOOL! PIERWSZĄ BRAMKĘ W BARWACH PIASTA STRZELIŁ ARTIS LAZDINS - STRZAŁ Z 14 METRÓW I DZIĘKI TEMU, ŻE JURADO PRZESZKADZAŁ SŁOWIKOWI TEN MIAŁ PROBLEM Z PEWNĄ INTERWENCJĄ.

• Groźnie pod bramką Słowika, ale na spalonym był Podgórski.

• Quintana świetnie przedryblował dwóch zawodników Piasta, ale świetnie asekurował kolegów Mateusz Matras i wybił piłkę na rzut rożny.

• Na rozgrzewce już są Urban, Sidqy i Robak.

• Ofensywny faul Matrasa na połowie gości.

• Kapitalna akcja Piasta prawą stroną sam na skrzydle znalazł się Cicman, który wycofał piłkę do Podgórskiego - podanie było jednak minimalnie niecelne, co wystarczyło, by Podgórski nie był w stanie oddać strzał na bramkę Słowika.

• Na rajd zdecydował się Ruben, ale strzał z ostrego kąta z kilku metrów pozostawił wiele do życzenia.

• Za mocna centra Kupisza i od bramki rozpocznie Trela.

• fotkapiast Fani gości

• Z 15 metrów przy słupku celował Cicman, ale czujny w bramce był Słowik.

• Zbozień wrzucał piłkę z autu wprost na głowę Docekala, ale Czech przegrał walkę o górną piłkę z niższym o głowę Pazdanem.

• Zbozień faulował Gajosa przy linii bocznej.

• Z rożnego Quintana i po raz trzeci Klepczyński wybił piłkę z pola karnego.

• Faul Lazdinsa w środku pola.

• Pazdan potrzebuje interwencji klubowego lekarza.

• Cicman zdecydował się na strzał dystansu i choć wszyscy kibice widzieli piłkę w bramce, futbolówka odbiła się od lewego słupka i powróciła na boisko!

• Docekal w sytuacji sam na sam trafił wprost w nogi Słowika.

• Alexis dośrodkował z lewej strony i ponownie dobrą interwencją popisał się Klepczyński, podając piłkę klatką piersiową Treli.

• Kolejny niecelny strzał, tym razem także z dystansu - Kupisz.

• Dośrodkowanie Modelskiego, ale Klepczyński pewnie wybija piłkę.

• Piast rozpoczął spotkanie i od razu zdecydował się na strzał ze środka boiska, ale było to jednak uderzenie niecelne.

• Rezerwowi Jagiellonii: Skowron, Hanzel, Bandrowski, Porębski, Kowalski, Smolarek, Fidziukiewicz

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Szmatuła, Sidqy, Murawski, Zganiacz, Bzdęga, Urban, Robak.

• W całej historii spotkań gliwiczan z Jagiellonią Piast wygrał tylko raz i miało to miejsce 22 września ubiegłego roku. Z drugiej strony, goście jeszcze nigdy nie odnieśli zwycięstwa w ekstraklasie w Gliwicach.

• Co prawda mamy dzisiaj Wielką Sobotę, ale 20. kolejkę trzeba rozegrać, dlatego zawodnicy Piasta Gliwice i Jagiellonii Białystok zamiast z koszykiem przespacerować się do kościoła, będą musieli walczyć o kolejne punkty.

• Sanki także na stadionie :) fotkapiast