Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Kolejorz może napotkać na twardy opór. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO!

1

Lech Poznań

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Już w najbliższy czwartek Lech Poznań zagra swój mecz w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy przeciwko litewskiemu Żalgirisowi Kowno, natomiast w następny weekend "Kolejorz" zagra u siebie z Radomiakiem Radom, a Piast Gliwice pojedzie do Mielca na pojedynek ze Stalą.

• Michał Chrapek - 3
    • Patryk Dziczek - 3, (Marcel Bykowski - bez oceny)
    • Michael Ameyaw - 3, (Damian Kądzior - 3)

• Elias Andersson - 3
    • Radosław Murawski - 3, (Barry Douglas - 3)
    • Jesper Karlstroem - 3, (Afonso Sousa - 2)
    • Adriel Ba Loua - 3, (Dino Hotić - 3)
    • Filip Marchwiński - 5
    • Kristoffer Velde - 4, (Filip Szymczak - bez oceny)
    • Michael Ishak - 2, (Artur Sobiech - 2)
  • Koniec meczu w Gliwicach! Lech Poznań zasłużenie wygrywa z Piastem 2:1!

• Wrzutka do Jakuba Czerwińskiego, ten oddał strzał, który wybronił Filip Bednarek, do dobitki dopadł Arkadiusz Pyrka i nie trafił do bramki z mniej niż metra! Coś niesamowitego!

• Michał Chrapek dośrodkował na głowę Grzegorza Tomasiewicza, ale ten uderzył wprost w bramkarza "Kolejorza".

• Filip Marchwiński także zakończy mecz z żółtą kartką.

• Filip Marchwiński ucierpiał po jednym ze starć.

• Afonso Sousa ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył aż osiem minut.

• Ostatnia zmiana w Piaście Gliwice. Marcel Bykowski zmienił Patryka Dziczka.

• Zagranie w pole karne Lecha, ale tam spokojnie interweniował Filip Bednarek.

• Ostatnia zmiana w barwach gości. Filip Szymczak zmienił Kristoffera Velde.

• Po wrzutce w pole karne Lecha Jakub Czerwiński stanął przed szansą na wyrównanie, ale pojedynek z nim wygrał Filip Bednarek!

• "Kolejorz" oddał piłkę Piastowi, ale ten na razie nie potrafi z tego skorzystać.

• Zmiana także w barwach gospodarzy. Damian Kądzior zmienił Michaela Ameyawa.

• Wymuszona zmiana w barwach Lecha Poznań. Barry Douglas zmienił Radosława Murawskiego.

• Radosław Murawski ucierpiał po jednym ze starć.

• Lech Poznań w ataku pozycyjnym wyczekuje na błąd w obronie gospodarzy.

• W drugiej połowie "Kolejorz" wydaje się być dużo lepszy. Piast nie może znaleźć sposoby, by prowadzić wyrównany bój jak w pierwszej połowie.

• Kristoffer Velde ukarany żółtą kartką po ostrym faulu.

• Zmiana w Lechu Poznań. Serhij Krykun zmienił Jorge Felixa.

• Afonso Sousa ucierpiał po starciu z rywalem.

• Natomiast Artur Sobiech zastąpił Mikaela Ishaka.

• Afonso Sousa pojawił się w miejsce Jespera Karlstroema

• Trzy zmiany w Lechu Poznań. Dino Hotić zmienił Adriela Ba Luoę

• Kristoffer Velde kapitalnie dośrodkował na głowę Filipa Marchwińskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem dał prowadzenie Lechowi!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Marchwiński zdobywa piękną bramkę!!!

• Od początku drugiej połowy to Lech przeważa. Na razie Piast ma problemy w uspokojeniu gry.

• Filip Marchwiński dostał znakomite prostopadłe podanie i mocnym strzałem zza obrońcy umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Marchwiński doprowadza do wyrównania!!!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na drugą część meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Piast prowadzi z Lechem 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Kristoffer Velde dośrodkował w pole karne Piasta, a tam piłka po przypadkowym odbiciu się od jednego z graczy trafiła w słupek!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Patryk Dziczek wykorzystuje rzut karny i gospodarze na prowadzeniu!!!

• Rzut karny dla Piasta Gliwice po faulu Filipa Bednarka na Michaelu Ameyawie!

• Joel Pereira dośrodkował ze skrzydła, ale piłka nie trafiła do partnera.

• Grzegorz Tomasiewicz zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił w rywala.

• Po upływie pół godziny gry obraz meczu się nie zmienia. Obserwujemy "typowy mecz walki".

• Złe dośrodkowanie w pole karne Lecha zupełnie bez zagrożenia.

• Piast Gliwice wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Lecha.

• Joel Pereira dośrodkował w pole karne Piasta, ale wprost do rywala.

• Jesper Karlstroem został ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• Ten mecz ma takie kilkuminutowe fazy. Na początku atakował Piast, potem przejął inicjatywę Lech, a teraz znowu gospodarze dochodzą do głosu.

• Zachowawcza gra obu zespołów. Widać, że jedni i drudzy dysponują dużą siłą i zespoły darzą się wzajemnym respektem.

• Ariel Mosór ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Pierwsze minuty meczu bardzo spokojne, oba zespoły raczej się badają niż poważnie chcą zagrozić bramce rywala.

• Teraz Lech przechodzi do prowadzenia gry, ale na razie tylko utrzymuje się przy piłce w środku pola.

• Grzegorz Tomasiewicz zagrał prostopadle, ale Kamil Wilczek nie zdołał dojść do piłki.

• Piast zaatakował na początku meczu, ale na razie bez konkretów.

• Rozpoczynamy hit 1. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Lecha Poznań:

• Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na dzisiejsze spotkanie:

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie najlepszy arbiter na świecie Szymon Marciniak z Płocka.

• Przypomnijmy, że poprzedni sezon PKO Ekstraklasy Lech Poznań zakończył na najniższym stopniu podium, natomiast Piast Gliwice na piątym miejscu, czyli tuż za strefą europejskich pucharów, a jeszcze jesienią zespół z Gliwic raczej myślał wyłącznie o utrzymaniu w lidze.

• W poprzednim sezonie Piast Gliwice zremisował u siebie z Lechem Poznań 1:1 po bramkach Michała Chrapka dla Piasta i Niki Kvekveskiriego dla Lecha. Natomiast w Poznaniu triumfował "Kolejorz" 1:0 po bramce Afonso Sousy.

• Jak do tej pory Piast Gliwice nie poczynił spektakularnych transferów, raczej postawił na młodych i perspektywicznych zawodników. Natomiast w Lechu Poznań kilka razy było głośno z powodu ciekawych transferów. "Kolejorz" sprowadził Eliasa Anderssona z Djurgardens IF, Miha Blazića z Angers SCO, Aliego Gholizadeha z Kasimpasy SK czy Dino Hotića z Cercle Brugge.

• Natomiast Lech Poznań w przerwie między sezonami zagrał tylko trzy mecze towarzyskie i nie wygrał żadnego z nich. Szczególną uwagę przyciąga wysoka przegrana z AZ Alkmaar aż 0:4.

• Piast Gliwice latem rozegrał pięć sparingów i wygrał wszystkie z nich. Na rozkładzie były tylko polskie ekipy, a najmocniejszą z nich wydaje się być Ruch Chorzów. Dzisiaj zobaczymy, czy znakomita forma w sparingach przełoży się na rozgrywki ligowe.

• Witamy serdecznie! W chyba najciekawiej zapowiadającym się meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzy się na własnym stadionie z Lechem Poznań! Na relację na żywo z tej batalii zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/6
przejdź do galerii

©PAP/EPA

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE. Pierwszą sobotę w nowym sezonie zwieńczy bardzo ciekawy mecz na stadionie przy Okrzei. Piąty zespół poprzednich rozgrywek zagra z trzecim, który marzy o odzyskaniu mistrzostwa Polski. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Lech Poznań ONLINE

Lech mówi wprost o swoich celach. Chce sięgnąć po tytuł i dostać się do grupy Ligi Konferencji. Gdyby tego dokonał, w jednym sezonie skumulowałby sukcesy dwóch poprzednich.

Pierwszy wyjazd może okazać się potencjalnie jednym z najtrudniejszych w całej rundzie. Piast był przecież rewelacją wiosny. Poza tym nie stracił żadnego piłkarza z podstawowego składu.

Za Lechem bardzo trudny okres przygotowawczy. Nie wszyscy gracze są zdrowi, zwłaszcza pozyskani w letnim okienku. Zespół nie brylował w przedsezonowych sparingach. W próbie generalnej dostał lekcję od holenderskiego AZ Alkmaar, przegrywając 0:4 (skrót poniżej).

Piast do sezonu ćwiczył nad morzem - w Gniewinie. Wygrał wszystkie pięć meczów, ale za rywali miał drużyny głównie z niższych szczebli, jak Lechię Gdańsk (3:1) czy Arkę Gdynia (3:2). Z beniaminkiem ekstraklasy Ruchem Chorzów zwyciężył dzięki trafieniu Michała Chrapka (1:0).

Zawody w Gliwicach poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. VAR obsłużą Tomasz Musiał i Radosław Siejka.

Aleksandar Vuković, trener Piasta: - Wiem, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Nie lubię gadania, że jesteśmy gotowi. To trzeba potwierdzić na boisku. Jestem zdania, że ta weryfikacja jest najważniejsza. Wiadomo, że zależy nam na tym, aby nasza jesień była lepsza od tych poprzednich. Nie zmieniamy jednak naszego podejścia i nie chcemy wybiegać daleko w przyszłość. Teraz skupiamy się tylko na sobotnim meczu, w którym chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony.

John van den Brom, trener Lecha: - Zawsze jestem optymistą przed meczem. Czeka nas ciężkie spotkanie, bo te na wyjazdach zawsze są trudniejsze. Największym znakiem zapytania jest to, ilu piłkarzy przez ile minut będzie mogło grać. Liczba minut niektórych zawodników będzie zależała od tego, jak będzie wyglądało spotkanie z Piastem Gliwice, w którym chcemy kontrolować grę. Podkreślę, że są niektórzy zawodnicy są jeszcze w okresie przygotowawczym.

Piast Gliwice - Lech Poznań na żywo w TV i online. Gdzie oglądać mecz Ekstraklasy? TRANSMISJA STREAM LIVE [22.07.2023]

Nie zagrają w meczu Piast - Lech:
Piast: Mucha, Kostadinov
Lech: Kwekweskiri, Dagerstal, Gholizadeh, Amaral, Salamon

Piast Gliwice - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport i w Canal+ 4K Ultra HD. W internecie mecz w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Adam Marchliński - Kamil Kosowski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!