Piast Gliwice 1 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Piast Gliwice

1

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Co prawda pierwsza połowa była wyrównana, ale po przerwie zdecydowanie przeważali gospodarze dzisiejszego pojedynku, dlatego śmiało można stwierdzić, że było to zasłużone zwycięstwo. Bohaterem spotkanie okrzyknięty został Dariusz Trela, bez którego dzisiaj Piast nie byłby w stanie wygrać meczu. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Koniec spotkanie - Piast po raz drugi z rzędu zdobywa 3 punkty. Goście po raz kolejny "obeszli się smakiem".

• Bzdęga pojawia się w miejsce Kędziory i tym samym notuje drugi występ w T-Mobile Ekstraklasie.

• Dośrodkowanie Izvolta zablokowane przez jednego z obrońców "Górali".

• Znowu goście nie radzą sobie z Kędziorą - tym razem w roli faulującego Pietrasiak.

• Niecelny strzał z dystansu oddał tym razem Podgórski.

• Piter-Bucko po raz kolejny fauluje Kędziorę.

• Tomasz Podgórski zanotował dzisiaj 17 dośrodkowań, dlatego trudno się dziwić, że jedno z tych podań zamieniło się w asystę.

• Klepczyński pojawia się w miejsce strzelca bramki.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego zostało zablokowane przez Sokołowskiego.

• Piter-Bucko fauluje Kędziorę przy narożniku boiska.

• GOOOOOOOOOL! RUBEN JURADO POKONUJE ZAJACA STRZAŁEM GŁOWĄ Z 6 METRÓW PO DOŚRODKOWANIU PODGÓRSKIEGO Z LEWEJ STRONY!!!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Król odegrał piłkę do Paweli, który oddał strzał głową, ale nad bramką.

• Pawela zastąpił Demjana.

• Zbozień wrzucił piłkę z autu wprost na głowę Matrasa, który podał do Kędziory, ten z kolei uderzył głową, ale po raz kolejny nad bramką.

• Ruben Jurado przymierzył z prawej strony pola karnego tuż przy słupku, ale w ostatniej chwili ten strzał obronił Zajac.

• Dośrodkowanie Kędziory zablokowane przez Króla.

• Demjan na spalonym.

• Na początku pierwszej połowy było groźnie po obu stronach, ale w ostatnich minutach wyraźnie zawodnicy obu zespołów potrzebują chwili na zebranie sił i gra koncentruje się w środkowej strefie boiska.

• Malinowski zastąpił Chmiela.

• Kolejny strzał z dystansu tym razem próbował Oleksy i pewnie obronił ten strzał Zajac.

• Z rzutu wolnego w środek bramki uderzał Podgórski i na raty chwyta piłkę Zajac.

• W polu karnym Matras faulowany przez Matrasa, po chwili do piłki dopadł Kędziora i uderzył w boczną siatkę. Napastnik Piasta natychmiast po strzale podbiegł do arbitra domagając się rzutu karnego, ale po obejrzeniu powtórek przyznajemy, że Garbowski miał w tej sytuacji rację.

• Ireneusz Jeleń minął Trelę i uderzył na pustą bramkę, ale w ostatniej chwili Oleksy wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej.

• Cohen zastąpił Łatkę.

• Dośrodkowanie Demjana z prawej strony i pewnie przechwytuje piłkę Matras.

• Tym razem interwencji lekarzy potrzebował Cienciała.

• Groźnie zapowiadająca się akcja w zespole gliwiczan, ale Kędziora przy próbie podania w polu karnym gości nie trafił w piłkę, którą przechwycił Pietrasiak.

• Hiszpan wrócił jednak na boisko i może kontynuować grę.

• Na boisku zwija się z bólu Fernando Cuerda.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego Kędziora minął się z piłką, ale do piłki dopadł Ruben, którego strzał obronił Zajac. Piłka wpadła jeszcze na głowę Kędziory, ale piłka po strzale napastnika Piasta trafiła w słupek.

• Zmiana w zespole Piasta - Zganiacza zastąpi Lazdins.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Koniec pierwszej połowy - póki co 0:0 w Gliwicach, ale trzeba przyznać, że w końcówce wiele się działo.

• Izvolt najpierw próbował uderzyć przewrotką, ale nie trafił w piłkę, po chwili doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Zbozienia, ale piłka poszybowała minimalnie obok słupka.

• Trela potrzebował interwencji lekarzy, ale już może kontynuować spotkanie.

• Dariusz Trela w bardzo groźnej sytuacji uprzedził Króla i wybił piłkę, która ostatecznie trafiła do Jelenia. Były zawodnik Lille uderzał z 17 metrów, ale piłka potoczyła się minimalnie obok prawego słupka.

• Dośrodkowanie Zbozienia z prawej flanki, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do strzału. Trzeba przyznać, że lewy obrońca gospodarzy jest dzisiaj najbardziej widoczną postacią w swoim zespole.

• Tym razem Chmiel był w sytuacji sam na sam z Trelą i po raz trzeci w tym meczu golkiper Piasta popisał się kapitalną interwencją.

• Dośrodkowanie Kędziory z lewej strony pola karnego zostało zablokowane przez Pietrasiaka, po chwili Kędziora uderzył głową po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego, ale był to strzał niecelny.

• Dariusz Łatka fauluje Mateusza Matrasa i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Strzał Damiana Zbozienia został zablokowany na linii bramkowej przez Króla - kibice widzieli już piłkę w bramce.

• Arbiter dzisiejszego spotkania Tomasz Garbowski z Opola coraz częściej używa gwizdka nawet w sytuacji gdy nie ma absolutnie powodu do tego, by podyktować przewinienie.

• Strzał Podgórskiego zablokowany przez Cienciałę.

• Przez moment sporo zamieszania w polu karnym "Górali", ale ostatecznie obrońcy gości wybili piłkę.

• Wrzutka Podgórskiego w pole karne, ale Zajac pewnie chwycił piłkę.

• Od długiego czasu gra toczy się wyłącznie na połowie gliwiczan, a każda próba przeprowadzenia akcji przez podopiecznych Marcina Brosza kończy się stratą lub niecelnym podaniem,.

• Jeleń przy próbie przyjęcia piłki w polu karnym gospodarzy poślizgnął się przy próbie przyjęcia piłki - aut dla Piasta.

• Dużo fauli w tym meczu - tym razem Matrasa na Ziajce.

• Przed groźną sytuacją Demjan, ale wcześniej na spalonym był Ziajka.

• Po błędzie Rubena goście przeprowadzili kontratak -Jeleń zagrał prostopadłe podanie do Demjana, który po raz kolejny w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza Piasta.

• Kolejna kartka - tym razem otrzymuje ją Mariusz Zganiacz, który także będzie pauzował w następnej kolejce.

• Prostopadłe podanie Łatki, ale Trela uprzedził Chmiela.

• Największa gwiazda w zespole gości - Ireneusz Jeleń póki co niewidoczna.

• Kolejny faul Sokołowskiego, tym razem na Rubenie. Pomocnik "Górali" w powodu tej kartki nie wystąpi w kolejnym meczu z Lechem Poznań.

• Ruben Jurado mimo, że był trzymany przez Pietrasiaka zdołał odwrócić się i uderzyć na bramkę. Nie był to jednak zbyt mocny strzał, dlatego Zajac nie miał problemów z obroną.

• Faul Chmiela na Oleksym w polu karnym Piasta.

• W sytuacji sam na sam z Trelą Demjan uderzył wprost w nogi Treli. Wspaniałym podaniem popisał się Cienciała.

• Przy linii bocznej faulowany był Tomasz Podgórski.

• Podgórski bardzo mocno uderzał z woleja z 20 metrów, ale piłka poszybowała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

• Dośrodkowanie Zbozienia z prawej strony, ale Piter-Bucko wybił piłkę głową poza pole karne.

• Niecodzienne zdarzenie w zespole Piasta - Cuerda wybijając piłkę głową staranował Mateusza Matrasa.

• Sokołowski faulował Jurado.

• Podbeskidzie wygrało losowanie i rozpoczęło dzisiejsze spotkanie!

• Poprzednia kolejka była bardzo szczęśliwa dla gospodarzy, którzy we Wrocławiu pokonali Śląska 3:1, mimo, że przegrywali 1:0. Podbeskidzie z kolei poległo Polonii w Warszawie 1:0.

• Marcin Brosz z pewnością nie miał większych problemów by przed meczem rozgryźć taktykę gości, gdyż 3 lata temu był trenerem "Górali".

• Z Bielska-Białej przyjechało do Gliwic około stu sympatyków Podbeskidzia, i do tej pory jest ich więcej, niż kibiców Piasta w "młynie".

• W dzisiejszym meczy możemy być pewni, że walka będzie toczyła się wyłącznie o 3 punkty, gdyż gospodarze nie remisowali od 13 kwietnia.

• Już za 20 minut rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na relację prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach zaprasza Paruyr Tovmasyan.