Mecz Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice online. Najdłuższy...

Mecz Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice online. Najdłuższy mecz w Ekstraklasie. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Tomasz Mokwa - 3
    • Patryk Dziczek - 3 (Tihomir Kostadinov - 3)
    • Grzegorz Tomasiewicz - 4
    • Michael Ameyaw - 2 (Miłosz Szczepański - bez oceny)
    • Michał Chrapek - 3 (Tom Hateley - 3)
    • Jorge Felix - 4
    • Kamil Wilczek - 3

• Oliwier Zych - 3
    • Piotr Mroziński - 3
    • Łukasz Sołowiej - 3
    • Michał Koj - 2 (Igor Pieprzyca - bez oceny)
    • Tomasz Wojcinowicz - 3
    • Michał Walski - 2
    • Jakub Serafin - 3 (Jordan Majchrzak - 3)
    • Konrad Stępień - 3 (Jakub Stec - 3)
    • Hubert Tomalski - 3 (Bartłomiej Poczobut - 3)
    • Artur Siemaszko - 4 (Piotr Gil - bez oceny)
    • Kamil Zapolnik - 3
  • +8 'Grzegorz Tomasiewicz chciał szukał prostopadłym podaniem Kamila Wilczka w polu karnym. Został zablokowany.

Koniec meczu! Piast Gliwice wygrywa pierwszy mecz na wiosnę. Pokonuje Puszczę Niepołomice po bramce Jorge Feliksa

• +7' Złe wznowienie gry od rzutu sędziego w wykonaniu Arkadiusza Pyrki. Gospodarze szybko odzyskali piłkę i są w ataku pozycyjnym na połowie beniaminka.

• +5' Tihomir Kostadinov dopada do piłki na 20. metrze. Uderza technicznie, ale nie podkręcił na tyle, by ta minęła Kamila Wilczka i wpadła do siatki przy słupku.

• W następnej kolejce Puszcza Niepołomice zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (sobota 16 marca, godz. 20). Natomiast Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Legią Warszawa (poniedziałek 18 marca, godz. 19).

• +3' Miłosz Szczepański zmienia Michaela Ameyawa. Ten jeszcze miał rozmowę z Jorge'em Feliksem.

• +2' Igor Pieprzyca zmienia Michała Koja.

• Patryk Gryckiewicz dolicza 6 minut.

• Michael Ameyaw ruszył z kontrą środkiem i zamiast podać koledze, który miałby sytuację sam na sam z bramkarzem, chciał sam zakończyć akcję. Faulował go Michał Walski; żółta kartka.

• Niemal wszyscy zawodnicy Puszczy idą w stronę pola karnego Piasta do rzutu wolnego. Piłka ledwie doleciała na 16. metr, skąd gospodarze wybijają na uwolnienie.

• Coraz mniej czasu...

• Sztab medyczny zajął się bramkarzem. Ten może grać dalej.

• Frantisek Plach łapie piłkę przed bramką po niedokładnym dośrodkowaniu. Przypadkowo zderzył się z Tihomirem Kostadinovem i runął niefortunnie na bark.

• Michael Ameyaw upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Legią Warszawa (poniedziałek 18 marca, godz. 19).

• Rzut wolny dla Piasta nie przynosi zagrożenia. Obrońca Puszczy zgrywa piłkę głową do Oliwiera Zycha.

• 3 365 widzów w Gliwicach.

• I mamy debiut w Ekstraklasie: 16-letni Filip Gil wchodzi za kontuzjowanego Artura Siemaszkę.

• Artur Siemaszko nie jest w stanie grać dalej. Konieczna jest zmiana, zajmuje się nim sztab medyczny.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd zostało przedłużone na dalszy. Czujny Miguel Munoz wyjaśnia sytuację.

• Michał Walski trafia w mur. Dobitka po rykoszecie przekracza linię końcową.

• Artur Siemaszko pognał lewą stroną. Osaczony przez dwóch rywali zwolnił i... staranował go Tihomir Kostadinov. Rzut wolny z ok. 20 metrów.

• TTO MÓGŁ BYĆ GOL NA REMIS!!!

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek, skąd Piotrowi Mrozińskiemu niewiele brakowało, by wpisać się na listę strzelców. Oczywiście, gdyby nie był jeszcze na spalonym.

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony przed bramkę Piasta. Tam powalczyli o nią Kamil Zapolnik i Jordan Majchrzak. Można było odnieść wrażenie, że trochę sobie przeszkadzali, przez co żaden z nich nie uderzył głową w stronę bramki.

• Grzegorz Tomasiewicz wystartował w tempo do prostopadłego podania, ale był na spalonym.

• Obaj zawodnicy mogą grać dalej. Skończyło się na strachu.

• Wyglądało to groźnie Jordan Majchrzak i Miguel Munoz

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jordan Majchrzak. W walce o górną piłkę zderzył się z Miguelem Munozem.

• Tom Hateley zmienia Michała Chrapka.

• ... i piłka po mocnym dośrodkowaniu leci w okolice narożnika pola bramkowego. Niepilnowany Jakub Czerwiński uderza głową w stronę bramki, ale wyciągnięty jak struna Oliwier Zych paruje na rzut rożny!

• Grzegorz Tomasiewicz faulowany ok. 30 metrów od bramki. Zostawił piłkę...

• ... a za Huberta Tomalskiego melduje się Bartłomiej Poczobut.

• ... Jordan Majchrzak zastępuje Jakuba Serafina...

• Potrójna zmiana w Puszczy: Jakub Stec wchodzi za Konrada Stępnia...

• Michael Ameyaw urwał się prawą stroną, po czym wrzuca w pole karne. Kamilowi Wilczkowi zabrakło centymetrów, by uderzyć głową w stronę bramki.

• Stan murawy zwłaszcza po boku, znacznie utrudnia grę. Zawodnicy często "podnoszą" piłkę, ale wiąże się to z dużą niedokładnością.

• Michał Koj "ostemplował" stopę Arkadiusza Pyrki. Co dziwne, nie zauważył tego asystent. Gospodarze będą grać w "dziesiątkę". Podobnym wejściem obrońca Puszczy "wykluczył" z gry Patryka Dziczka.

• Oliwier Zych łapie piłkę po strzale Michaela Ameyawa. Po drodze był lekki rykoszet.

• Po chwili Arkadiusz Pyrka dopada do odbitej piłki. Strzał z linii 16. metra został zablokowany.

• Michael Ameyaw urwał się prawą stroną. Miał wystarczająco dużo miejsce, by dośrodkować, ale wyraźnie "przeciągnął".

• Hubert Tomalski upomniany żółtą kartką za faul.

• A teraz było groźnie pod drugą bramkę. Kamil Wilczek zgrywa w "szesnastkę" do Jorge Feliksa, ale ten został jednak uprzedzony.

• NIE MA GOLA DLA PUSZCZY!!!

Atak prawą stroną i po wrzutce Michał Koj wystawia piłkę w polu karnym Tomaszowi Wojcinowiczowi. Ten uderza technicznie w stronę dalszego rogu, ale wyciągnięty jak struna Frantisek Plach odbija do boku!

• Seria stałych fragmentów gry dla Puszczy. Najpierw rzut wolny, teraz rożny.

Po krótkim rozegraniu piłka szła jak po sznurku z lewej strony do prawej, ale strata zapoczątkowała kontrę zawodników Aleksandara Vukovicia. Ta została przerwana kilka metrów za linią środkową.

• Arkadiusz Pyrka upomniany żółtą kartką za powalenie rywala na murawę.

• Puszcza zaczyna drugą połowę!

• Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w zaległym spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy między Piastem Gliwice a Puszczą Niepołomice. Jorge Felix strzelił jak dotąd jedyną bramkę

Co nas czeka po zmianie stron?

• Plan był taki, by od początku siąść na nich wysoko. Jest fajna energia, wygrywamy. Myślę, że parę ciekawych akcji było, trzeba utrzymać tylko po prostu tą dyscyplinę i będzie naprawdę dobrze. Jak utrzymajmy po tę dyscyplinę i energię, to dzisiaj postaramy się cieszyć w końcu z tych 3 punktów w tej rundzie

- powiedział w przerwie Tomasz Mokwa, obrońca Piasta Gliwice. .

• [WIDEO] 43. MINUTA. JORGE FELIX (1:0)

• +3' Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi z Puszczą w zaległym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy.

• +3' I jeszcze jeden aut dla gości najprawdopodobniej ostatni akcent pierwszej połowy. Po krótkim wyrzucie piłka spada pod nogi Michała Chrapka.

• +2' Kamil Zapolnik odważnie poszedł na Arkadiusza Pyrkę i Miguela Munoza. Hiszpan wybija na aut.

• +1' Anemiczny strzał głową Jakuba Czerwińskiego nie sprawił problemu Oliwierowi Zychowi.

• 3 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Jeszcze chwilę czekaliśmy na decyzję Patryka Gryckiewicza. Ten był na słuchawce z wozem VAR, ale ostatecznie wskazał na środek boiska!

• Kolejna składna akcja gospodarzy prawą stroną przynosi prowadzenie! Pograli na prawej stronie "szesnastki" Arkadiusz Pyrka, Michał Chrapek i Michael Ameyaw. Ostatni z wymienionych zagrywa płasko po linii pola karnego przed bramkę do Kamila Wilczka, ale uprzedził go obrońca Puszczy. Sęk w tym, że wybił pod nogi Jorge Feliksa. Ten najpierw opanował, a po chwili skierował do siatki!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM JORGE FELIX!!!

• Seria zostanie podtrzymana?

• Składna akcja Piasta prawą stroną z wejściem w pole karne. Pograli Michał Chrapek z Grzegorzem Tomasiewiczem na 1 kontakt. Po podaniu pierwszego z wymienionych Jorge Felix uderza płasko nieznacznie obok dalszego (lewego) słupka!

• Grzegorz Tomasiewicz faulowany blisko pola karnego. Niepołomiczanie radzą sobie z dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

• Tomasz Mokwa podłączył się do akcji ofensywnej lewą stroną. Jego dośrodkowanie w pole karne nie dotarło do adresata. Tomasz Wojcinowicz wybija na uwolnienie.

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie faulowany był Arkadiusz Pyrka. Nie uszło to uwadze arbitrowi.

• Po dalekim wyrzucie piłka spada pod nogi Huberta Tomalskiego. Jego strzał, po rykoszecie, wychodzi za linię końcową.

• Wysoki pressing beniaminka opłacił się. Naciskany Tihomir Kostadinov źle odgrywa, kierując piłkę na aut.

• Ciekawie zapowiadała się akcja gości lewą stroną. Zabrakło dośrodkowania, więc ostatecznie grę z "piątki" wznawia Frantisek Plach.

• Tihomir Kostadinov zmienia kontuzjowanego Patryka Dziczka.

• ... i "żółtko" na koncie Patryka Dziczka.

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomnienia na koncie Aleksandara Vukovicia...

• Nie wygląda to dobrze. Patryk Dziczek nie jest w stanie grać dalej, jak donosi korespondent "z murawy" Canal+, będzie konieczna zmiana Patryk DziczekPatryk Dziczek

• Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę". Chcieli z tego skorzystać piłkarze Puszczy; po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasz Sołowiej składał się do strzału z "szesnastki", ale w porę został zablokowany, Aut dla beniaminka.

• Przerwa w grze. Michał Koj zahaczył przy linii bocznej Patryka Dziczka, który z przeraźliwym krzykiem padł na murawę. Aż trener Tomasz Tułacz pogonił sztab medyczny Piasta, by zajął się pomocnikiem.

• W tym, rzecz jasna, gol rundy (i może sezonu 2023/24)

• Michael Ameyaw chciał zagrać po linii. Naciskany przez Michała Walskiego wybija na aut. W kluczowym momencie piłka podskoczyła na nierównej murawie, stąd kiks.

• Łukasz Sołowiej zagrywa mocno do Kamila Zapolnika. Ten był faulowany w środku pola. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Dalekie zagarnie w pole karne do Kamila Wilczka. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Przerwa w grze. Michał Koj i Michael Ameyaw zderzyli się głowami. Wydaje się, że będą w stanie grać dalej.

• Początek meczu to dominacja wyrzutów piłki z autu. Teraz mieli okazję piłkarze Aleksandara Vukovicia, ale piłka nie doleciała do pola karnego.

• Atak Puszczy lewą stroną przynosi aut blisko "szesnastki" Piasta. Gospodarze poradizli sobie z wyrzutem Michała Koja.

• Oliwier Zych spokojnie łapie piłkę po anemicznym strzale.

• Pierwszy wyrzut w meczu

• Na gwizdek sędziego Patryk Dziczek wznawia grę... dalekim wyrzutem z autu!

• GRAMY OD... AUTU!!!

• Kapitana mi są Jakub Czerwiński i Jakub Serafin.

• Obie drużyny wychodzą na murawę!

• Faworytem meczu jest Piast Gliwice, ale oba zespoły nie zachwycają formą w ostatnim czasie. Podopieczni trenera Vukovicia przegrali ostatni z Radomiakiem Radom i Ruchem Chorzów, czyli z ekipami raczej z dolnych rejonów tabeli. Gospodarze tego spotkania są niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, dlatego trzy punkty mogą być niezwykle cenne.

• Skład Puszczy Niepołomice

• Spotkanie będzie rozegrane na specjalnych zasadach. Wyznaczony arbiter wznowi grę od 14 minuty i 30 sekundy, bo wtedy właśnie przerwał spotkanie z grudnia. - Gra zostanie zaś wznowiona wrzutem przez drużynę Piasta z miejsca, gdzie piłka opuściła boisko przed odgwizdaniem przez sędziego przerwania zawodów w 17. kolejce - czytamy na stronie PKO Ekstraklasy.

• Skład Piasta Gliwice

• Obaj trenerzy, a zwłaszcza Tomasz Tułacz, mieli ciężki ból głowy z kadrą meczową. Otóż w tym spotkaniu będą mogli wystąpić tylko ci zawodnicy, którzy w czasie pierwotnie zaplanowanego spotkania mieli ważne kontrakty. Do tego nie mogą zagrać zawodnicy pauzujący za kartki.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania.

• 2 grudnia 2023 r. Godz. 15:00. Gwizdek sędziego oznajmił początek spotkania 17. kolejki PKO Ekstraklasy między Piastem Gliwice a Puszczą Niepołomice. Zawodnicy obu drużyn mieli problem z płynną grą, a na dodatek towarzyszyły obfite opady śniegu. Z minuty na minutę boisko było coraz bardziej białe (a jednak z drużyn grała w... białych strojach) i po niespełna kwadransie spotkanie zostało przerwane przy bezbramkowym remisie.

Dzisiaj to spotkanie zostanie dokończone. Za 25 minut Patryk Gryckiewicz zagwiżdże po raz pierwszy... gdy zegar będzie wskazywał 14. minutę i 30. sekundę. Wówczas pierwsze zagranie będzie... zza linii bocznej. .

• Dziękujemy za śledzenie relacji z tego jak w Gliwicach pada śnieg. Życzymy ciepłego i bezpiecznego weekendu.

• Następny termin rozegrania tego spotkania zostanie wkrótce podany przez PKO Ekstraklasę.

• OFICJALNIE MECZ W GLIWICACH ODWOŁANY!

• Piłkarze wyszli podziękować kibicom za przyjście. Oznacza to, że decyzja jest już chyba jasna.

• Jeszcze nieoficjalnie mecz został przełożony na inny termin!

• Wciąż czekamy co dalej z tym meczem.

• Delegat PZPN i trenerzy obu drużyn zamknęli się w pokoju i dyskutują na temat przyszłości tego spotkania.

• Z relacji CANAL+Sport wynika, że Aleksander Vuković jest zdecydowanie przeciwny rozgrywania meczu w takich warunkach. Odmiennego zdania jest trener Puszczy, który widzi szansę swojego zespołu w tych warunkach. Decyzja należy do delegata PZPN.

• Mecz śnieżnej piłki nożnej w Gliwicach.

• Przerwa w grze. Arbiter zarządził odśnieżenie linii.

• Powoli zaczyna to wyglądać jak mecz beach soccera. Piłka staje w śniegu, kiedy prowadzi ją któryż zawodników.

• Coraz gorzej to wygląda, niewiele widać na boisku, linie także już nam znikły.

• Coraz ciężej jest utrzymać się na nogach piłkarzom obu drużyn. Mecz śnieżnej piłki nożnej w Gliwicach.

• Wrzutka ze stojącej piłki bez zagrożenia, chwilę później piłka trafiła do Jakuba Czerwińskiego, który pokusił się o strzał, ale skuteczną interwencją popisał się Oliwer Zych.

• Damian Kądzior wywalczył rzut wolny.

• Wrzutka w pole karne Piasta, ale skutecznie wybili ją gospodarze.

• Goście wciąż próbują prowadzić grę. Dobry początek w wykonaniu beniaminka.

• Pierwszy atak Puszczy, jednak dużo chaosu w poczynaniach obu zespołów.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na białą murawę stadionu w Gliwicach. Chyba za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Murawę powoli zaczyna przykrywać śnieg.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Patryk Gryckiewicz z Torunia. W tym sezonie prowadził mecze niepołomiczan przeciwko Jagiellonii i ŁKS-owi. W spotkaniu z łodzianami podyktował rzut karny dla Puszczy, który na bramkę zamienił Artur Craciun. Jeszcze nie sędziował pojedynku z udziałem Piasta.

• Kewin Komar (kontuzja)
  • To pierwszy w historii oficjalny mecz tych drużyn. W sierpniu 2020 roku zagrały ze sobą mecz towarzyski, który Piast wygrał 2:1, ale jak wiemy, mecze towarzyskie rządzą się własnymi prawami i nie warto przywiązywać do wyników wielkiej wagi.

• Niepołomiczanie ewentualnym dzisiejszym remisem wyjdą ze strefy spadkowej. Jednak Piast będzie chciał pokrzyżować plany rywalom, bo w Gliwicach jest coraz większe ciśnienie na przełamanie niesamowitej passy remisów.

• Natomiast Puszcza Niepołomice wygrała dwa ostatnie spotkania i niespodziewanie włączyła się w walkę o utrzymanie. Beniaminek ma już tyle samo punktów co Cracovia znajdująca się ponad "kreską". Zespoły ze środka tabeli zaczęły drżeć, bo jeden z beniaminków wreszcie się obudził.

• Wszyscy wiemy z czego słynie Piast Gliwice w tym sezonie. Sześć remisów z rzędu, w sumie dwanaście spotkań, w których nie wyłoniono zwycięscy. Dzisiaj naprzeciw staje beniaminek, a więc co naturalne, gliwiczanie liczą na przełamanie i komplet punktów.

• Mecz w Gliwicach prawdopodobnie dojdzie do skutku. Murawa wygląda dobrze, a więc oba zespoły za około kwadrans pojawią się na rozgrzewce.

• Witamy serdecznie! Wszystkich zaniepokojonych tym, czy mecz w Gliwicach się odbędzie, po tym jak władze PKO Ekstraklasy odwołały rywalizację Stali Mielec z ŁKS-em z powodu intensywnych opadów śniegu, uspokajamy. Murawa w Gliwicach na ten moment jest idealnie przygotowana, więc od 15:00 zapraszamy na rywalizację Piasta z Puszczą Niepołomice!

Mecz Piast - Puszcza odbędzie się 12 marca.
1/3
przejdź do galerii

Mecz Piast - Puszcza odbędzie się 12 marca. ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice to spotkanie 17. kolejki Ekstraklasy, które zostanie dokończone dopiero w marcu. W grudniu na grę nie pozwalały obfite opady śniegu. Murawa nie nadawała się do gry, dlatego sędzia po 15 minutach przerwał zawody. Relacja LIVE z Gliwic od godziny 18:30 w GOL24.

Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice ONLINE. Najdłuższy mecz w tym sezonie

To z pewnością najdłuższy mecz Ekstraklasy w tym sezonie, a możliwe, że także w historii. 2 grudnia sędzia był zmuszony przerwać mecz Piast - Puszcza w 15. minucie. Śnieg padał tak intensywnie, że uniemożliwiał piłkarzom grę.

Puszcza Niepołomice przystąpi do meczu w lepszych nastrojach. Kilka dni temu udało się zremisować z Rakowem Częstochowa 1:1. Morale zespołu mogłyby być idealne gdyby nie wcześniejsza porażka z... ŁKS-em Łódź. Pomimo tego, że "Żubry" dzielnie walczą, nadal są jednym z głównych kandydatów do spadku.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy Niepołomice: - Będziemy do końca bardzo zdeterminowani w tym, aby utrzymać się w tej lidze. I zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby tak się stało. Czy to w tym meczu, czy w kolejnym. A liczy się to, co jest na koniec dnia, po trzydziestej czwartej kolejce. I chciałbym, żebyśmy się niczym nie zniechęcali, nie zniechęcali się rzeczami, które dotyczyły nas w ostatnim meczu. A pamiętali o tym, gdzie byliśmy rok temu, dwa lata temu.

Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice w telewizji

Transmisja z meczu Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice na kanale Canal+ Sport i Canal+ Sport 3.

Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny stream. Mecz Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej Canal+ Online.