• Z rożnego wrzucił Kądzior, przedłużył wprowadzony Kirejczyk, a potem to Arsenić skierował piłkę do własnej siatki!

• GOOOOOOOOOOOOL! Samobój Arsenicia! Raków przegrywa w Gliwicach.

• Trwa doliczony czas. Sędzia Musiał dorzucił pięć minut.

• Cebula! Mocno z dalszej odległości. Piłka o dwa lub trzy metry mija prawy słupek.

• No to gramy od początku. Po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Koczerhina. Ukrainiec wybrał długi róg.

• GOOOOOOOOOOOOL! Koczerhin doprowadził do wyrównania!

• Nie ma już na boisku Chrapka. Za niego wchodzi Hateley.

• Nieee... Piasecki z rzutu wolnego prosto w mur.

• Teraz to Raków przechodzi do ofensywy. Został mu kwadrans na uniknięcie pierwszej porażki w nowym sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Dziczek na 1:0 dla Piasta! Strzał w prawy róg, V. Kovacević rzucił się w lewą stronę.

• Tymczasem Piasecki za Zwolińskiego.

• RZUT KARNY DLA PIASTA GLIWICE! Sędzia Musiał podjął taką decyzję po analizie VAR. Do piłki podchodzi Dziczek...

• felix

• Mamy kontrowersję w meczu. Czy A. Kovacević sfaulował w polu karnym Feliksa? Czekamy na decyzję o karnym...

• Strzał Piasta zablokowany, V. Kovacević rzuca się w prawo, tymczasem po rykoszecie Svarnas odgrywa w lewo! Bramkarz Rakowa zdążył z interwencją. Uff!

• Mamy celny strzał ze strony Rakowa. Spróbował Koczerhin. To jednak nie zaskoczyło Placha.

• W ten sam sposób za nerwową sytuację ukarany został jeszcze Koczerhin.

• Kartka dla Tomasiewicza.

• I jeszcze Koczerhin w miejsce Ledermana, który grał z kartką.

• Raków zwiększa siłę rażenia. Wchodzi Tudor. Zmienił Plavsicia.

• Sędzia temperuje Feliksa. Nie ma kartki.

• Tylko jęk zawodu na trybunach! Felix kopie obok bramki. Zdecydowanie źle kopnął z szesnastego metra.

• Celny strzał Chrapka. V. Kovacević bez problemu wybronił tę próbę.

• Kibiców Rakowa zdecydowanie więcej niż trzystu, może nawet sześciuset:

• Gorąco w polu karnym Piasta. Po chwili sędzia przerywa akcję gwizdkiem. Trzech piłkarzy spaliło akcję.

• Silva próbował uciec Mosórowi. Stoper Piasta ratuje się czystym wślizgiem. Tylko aut dla Rakowa.

• Gramy dalej. Od środka zaczęli gospodarze. U nich w składzie bez zmian.

• Wchodzi też Jean Carlos Silva. Zmienił bezbarwnego Kittela.

• Na murawie pojawił się Cebula. Zastępuje Nowaka.

• - Mają tego skubańca na bramce - mówił w przerwie dla Canal+ Sport Tomasiewicz o powodach bezbramkowego remisu.

• Koniec pierwszej połowy. Zdecydowanie lepiej gra Piast. Ma przewagę, ale nie może jej udokumentować. Gości utrzymuje V. Kovacević.

• Zderzenie piłkarzy. Ucierpiał m.in. Chrapek. Przerwa na pomoc medyczną.

• Jeszcze jeden strzał ze strony Ameyawa. Też obok bramki.

• raków

• V. Kovacević złapał piłkę, po czym ją wypuścił. W dużym tłoku bramkarz Rakowa zdołał ją odzyskać.

• Ameyaw tym razem wpadł w pole karne. Jego strzał zablokował Svarnas. Róg dla Piasta - czwarty lub piąty.

• Na długim słupku główkuje Ameyaw. Niecelnie.

• I znowu Tomasiewicz! Soczysty strzał, ale pomocnik Piasta raz jeszcze przegrywa z V. Kovaceviciem. Tę próbę poprzedziło ze trzydzieści podań.

• Najlepsza sytuacja w meczu! Tomasiewicz szukał z dystansu okienka. V. Kovacević odbija piłkę do boku.

• Potężne uderzenie Pyrki. Plecami blokuje Arsenić.

• Ameyaw główkuje obok prawego słupka. Mocny strzał, ale niecelny.

• "Śmierć kibica jak śmierć brata" - czytamy na transparencie w młynie Piasta. Tymczasem na boisku Sorescu odgrywa już zza linii końcowej. Z tej akcji i tak by nic nie było, ponieważ Zwoliński główkował za słabo.

• Tempo meczu jest niezłe, ale brakuje strzałów.

• Pyrka przedarł się prawą flanką. Minął Plavsicia, po czym dośrodkował za krótko. Strata.

• dziczek

• Środek pola Rakowa na żółto. Kartka także dla Ledermana.

• Plavsić zbyt krótko odgrywał w pole karne spod linii końcowej.

• Piast nieustannie doskakuje do piłkarzy Rakowa. Ciekawe czy utrzyma tę intensywność.

• Strzał Czerwińskiego z dystansu. Z lewej nogi, bardzo niecelny - do zapomnienia.

• V. Kovacević podniósł się z boiska. Grymas na twarzy bramkarza. Sfaulował go kolega z zespołu, Arsenić.

• Pierwsza okazja Piasta. Felix atakuje, ale przegrywa z V. Kovaceviciem. Na boisku leżą bramkarz i stoper Rakowa - Arsenić. Obaj ucierpieli.

• Berggren dość ryzykuje, choć obejrzał kartkę.

• Plavsić sfaulowany przez Krykuna. Póki co Raków ma duży problem z wyjściem na połowę Piasta.

• Piast atakuje bardzo wysoko. Czerwiński na połowie rywala. Stoperzy Rakowa muszą bronić piłki już w polu karnym.

• Dużo agresji na początku meczu. Sędzia reaguje. Kartka dla Berggrena!

• Po pierwszym kontakcie ucierpiał Mosór. Podniósł się z murawy bez pomocy kolegów. Gramy dalej.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Rakowa.

• W sektorze gości około 300 kibiców z Częstochowy.

• Choć przyjechał mistrz to na trybunach sporo brakuje do kompletu.

• Gospodarze na niebiesko-czerwono, goście w jednolitych białych strojach. Wszyscy wychodzą właśnie z tunelu na murawę.

• W ataku Piasta Felix zamiast Wilczka. Raków w innych personaliach, ale w tym samym ustawieniu co zawsze.

• piast

• Poza kadrą Piasta kontuzjowany Wilczek, ale i Karbowy czy Kostadinov.

• Ławka rezerwowych Piasta: Szymański, Huk, Munoz, Holubek, Kądzior, Mokwa, Hateley, Kirejczyk, Bykowski.

• Ławka rezerwowych Rakowa: Tsiftsis, Tudor, Czyż, Drachal, Silva, Racovitan, Koczerhin, Cebula, Piasecki;

• W Rakowie debiutuje były stoper Korony, Adnan Kovacević. Szansę od początku dostają m.in. Sorescu, Plavsić czy Kittel. Poza kadrą meczową Papanikolaou, Rundić czy kontuzjowany Yeboah.

• Piast ugrał dotąd dwa punkty. Ostatnio zremisował z Górnikiem Zabrze 0:0. Z Rakowem remis 2:2 z Wartą Poznań.

• Raków wobec tego wyzwania na pewno zastosuje rotację. Jak wielką? Tego dowiemy się po godzinie dziewiętnastej, kiedy trener Szwarga poda skład.

• To zdecydowanie najciekawszy mecz piątku w Polsce. Piast spróbuje zatrzymać Raków, mistrza Polski, który myślami może być już przy rewanżu z Arisem Limassol w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Piast - Raków LIVE! Gospodarze zdominowali mistrza Polski
1/3
przejdź do galerii

Piast - Raków LIVE! Gospodarze zdominowali mistrza Polski ©PAP, Zbigniew Meissner

Piast Gliwice - Raków Częstochowa ONLINE. Czas na hitowy mecz piątku. Na stadion przy Okrzei dotarł mistrz Polski, który może czuć zmęczenie po wtorkowym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Arisem Limassol (2:1). Zresztą tuż przed rewanżem zastosuje rotację, co może odbić się na wyniku. Gdzie oglądać mecz Piast - Raków? Sprawdź, gdzie stream online. Początek spotkania o godz. 20:30.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa ONLINE

Ekipa Piasta Gliwice ma coś do udowodnienia - podopieczni Aleksandara Vukovica byli rewelacją rundy wiosennej poprzedniego sezonu, tymczasem na początku tego nie wygląda to najlepiej. Piast przegrał w 1. kolejce z Lechem Poznań 1:2, a dwa kolejne spotkania zakończył remisem - ze Stalą i Górnikiem Zabrze (oba mecze zakończyły się wynikiem 0:0).

Raków z kolei musi mądrze rozkładać siły. Mistrz Polski goni marzenia i walczy o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. "Medaliki" kilka dni temu mierzyły się z mistrzem Cypru - Arisem Limassol. Pierwszy mecz III rundy zakończył się wygraną 2:1.

Warto dodać, że Raków w poprzedni weekend sensacyjnie zremisował z Wartą Poznań. "Zieloni" wyjechali z Częstochowy z punktem po ciekawym boju zakończonym wynikiem 2:2. Czy Raków ponownie zgubi punkty i pucharowa rywalizacja odbije się czkawką? O tym przekonamy się niebawem. Pierwszy gwizdek hitowego starcia o godz. 20:30.

Aleksandar Vuković, trener Piasta Gliwice:
To mecz najtrudniejszy z możliwych. Z drużyną, która będzie nas reprezentowała w europejskich pucharach, daj Boże w Lidze Mistrzów, czego im życzę. Z drugiej strony jest to rywal, z którym warto się zmierzyć.

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa:
Jedziemy do Gliwic pełni nadziei i nastawieni, by zagrać dobre spotkanie. Naszym celem nr 1 będzie tak jak zawsze odniesienie zwycięstwa, ale też też chcemy rozegrać dobre spotkanie i doświadczenie z europejskich pucharów przełożyć na rozgrywki Ekstraklasy i udowodnić, ze da się łączyć skutecznie grę w europejskich pucharach z ligą.

Arbitrem meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa będzie Tomasz Musiał, sędzia z Krakowa. Sebastian Mucha i Mikołaj Kostrzewa będą z kolei na liniach, a Patryk Świerczek został wyznaczony na arbitra technicznego. Za VAR odpowiadać będą Paweł Raczkowski oraz Paweł Sokolnicki.

Gdzie oglądać mecz Piast Gliwice - Raków Częstochowa w telewizji?

Spotkanie będzie transmitowane w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz w Canal+ 4K Ultra HD. Mecz dostępny także w Internecie w Canal+ Online. Pierwszy gwizdek o godz. 20:30. Mecz komentować będzie duet Marcin Rosłoń - Kamil Kosowski. Zapraszamy do relacji tekstowej LIVE w GOL24!