Piast Gliwice

1

Ruch Chorzów

3

• Tak jak wspominałem w przerwie Ruch przed tym spotkaniem 87 % bramek zdobywał w drugiej połowie. Nie inaczej było tym razem. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan. Tym samym zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Koniec spotkania. Ruch pokonuje Piasta Gliwice 3:1.

• Bohater meczu - Grzegorz Kuświk faulował Matrasa. Do piłki podszedł Izvolt, ale niecelnie dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego.

• Polak odebrał piłkę Lewczukowi tuż przed polem karnym, tym samym przerywając groźny atak gości.

• Ruben po radzie zdołał tylko wywalczyć rzut rożny.

• Izvolt dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy Ruchu wybili piłkę - rzut rożny dla gliwiczan.

• Starzyński faulował Izvolta

• Docekal pojawił się w miejsce Klepczyńskiego.

• Cicman zastępuje Podgórskiego.

• GOOOOL! KUŚWIK PODWYŻSZA PROWADZENIE ŚWIETNYM STRZAŁEM TUŻ PRZY SŁUPKU, PO DOŚRODKOWANIU SMEKTAŁY Z PRAWEJ STRONY.

• Podgórski mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Peskovićem, ale świetnie Słowak wyszedł z bramki.

• Starzyński zastępuje Jankowskiego.

• Izvolt uderzał z rzutu wolnego z 20 metrów i piłka poszybowała kilka metrów nad bramką Perdijića.

• Tym razem świetna wymiana podań w polu karnym między Kędziorą i Rubenem, ale ostatnie podanie Hiszpana zostało zablokowane.

• Bardzo dobre dośrodkowanie w wykonaniu Izvolta, ale niepilnowany Kędziora w polu karnym nie zdołał "przeciąć" to podanie.

• Strzał z dystansu oddał Izvolt ale trafił wprost w bramkarza.

• Podgórski dośrodkował najpierw z rzutu wolnego, po chwili z rzutu rożnego i w obu sytuacjach piłka nie trafiła do żadnego z jego partnerów.

• Djokić fauluje Mido w środku pola.

• Podręcznikowy kontratak w wykonaniu Kędziory i Jurado, ostatecznie strzał Hiszpana trafia w głowę Lewczuka.

• Dośrodkował Sultes z rzutu rożnego, ale Trela wybił piłkę poza pole karne.

• Mido blokuje dośrodkowanie Panki i będzie rzut rożny dla gości.

• Dośrodkowanie Lazdinsa - strzał z woleja Podgórskiego i tradycyjnie piłka trafia w bandy reklamowe.

• Kibice gości bez koszulek

• Jurado zastępuje Zganiacza.

• Zganiacz uderzał z 16 metrów i po raz kolejny obok bramki - zawodnicy Piasta Gliwice niecelnymi strzałami nawet nie dają sobie szansy trafić do bramki.

• GOOOOOOL! Pavel Sultes trafia na 2:1 z najbliższej odległości, po dośrodkowaniu Kuświka.

• Smektałą uderzał z 17 metrów, ale był to zbyt słaby strzał, by zaskoczyć Trelę.

• Na płaski strzał z 20 metrów zdecydował się Podgórski, ale zabrakło dosłownie kilkadziesiąt centymetrów by piłka trafiła do bramki.

• Podgórski zamiast dośrodkować w pole karne z rzutu wolnego podał wprost do jednego z zawodników Ruchu, po czym Kuświk przeprowadził kontratak, ale nie poradził sobie z trójką zawodników Piasta i stracił piłkę w środku pola.

• Lewczuk ukarany żółtą kartką za faul.

• Mogło być już 3:1 w ciągu minuty, ale Kuświk za pierwszym razem trafił w bramkarza, za drugim razem zdobył bramkę ze spalonego.

• GOOOL! KUŚWIK DOPROWADZIŁ DO REMISU PO DOŚRODKOWANIU SMEKTAŁY. OBROŃCY PIASTA WYRAŹNIE "ZASPALI".

• Zaczynamy drugą połowę!

• Pesymistycznie kibiców Piasta może nastrajać fakt, że Ruchu w drugiej połowie strzelił aż 87 % bramek. Do tej pory "Niebiescy" do przerwy trafiali zaledwie raz. Czyli można by powiedzieć, że goście dopiero zaczynają spotkanie...

• Koniec pierwszej połowy. Piast póki co wygrywa 1:0, ale z powodu czerwonej kartki Cuerdy druga połowa nie będzie zbyt łatwa dla zawodników Marcina Brosza.

• Z rzutu rożnego dośrodkował Podgórski, piłka tylko otarła się od głowy Klepczyńskiego, po czym ostatecznie trafiła do Izvolta, który próbując uderzyć z dystansu nie trafił czysto w piłkę.

• Nieporozumienie wśród sędziów. Liniowy wskazała aut dla gości, po chwili Tomasz Musiał wyciągnął rękę w drugą stronę i pokazał, że to on tutaj jest najważniejszy.

• Matras był bliski pokonania własnego bramkarza, ale kapitalną interwencją popisał się Trela. Mógł jeszcze dobijać Jankowski, ale zamiast myśleć o piłce złapał się za głowę i nie zdążył szybko zareagować.

• Do piłki podszedł Podgórski - dośrodkował tuż przed bramkę Perdijića, ale golkiper gości skutecznie piąstkował piłkę. Do piłki doszedł Zganiacz ale jego strzał został zablokowany.

• Izvolt traci piłkę przy narożniku pola karnego, ale wywalczył rzut rożny.

• Matras uderzył głową, ale po raz kolejny brakowało celności.

• Szyndrowski faulem taktycznym na Podgórskim zatrzymuje groźną kontrę gospodarzy.

• Trela wyszedł wysoko przed bramkę i wybiciem piłki w trybuny przerwał akcję Ruchu.

• Na spalonym był Kuświk.

• Po dwóch kwadransach Piast gra zdecydowanie lepiej, ale w dziesiątkę będzie im się trudno grało przez pozostałe 60 minut.

• Fernando Cuerda otrzymują drugą żółtą kartkę i musi opuścić boisko.

• Kędziora wycofał piłkę do Zganiacza, ale strzał pomocnika Piasta minął poprzeczkę o kilka metrów.

• Jankowski uderzał z dystansu - ale niecelnie.

• Z lewej strony dośrodkował Lewczuk, ale brakowało celności i piłka minęła linię końcową boiska.

• Cuerda fauluje Lewczuka i otrzymuje żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego było jednak niecelne.

• Kędziorze nie udało się minąć Djokića, ale wywalczył rzut rożny.

• Sultes zastępuje kolejnego kontuzjowanego zawodnika Ruchu - Marka Zieńczuka.

• Strzelec bramki ukarany za zdjęcie koszulki.

• GOOOOOOOOOOOOL! MATEJ IZVOLT STRZAŁEM Z 13 METRÓW POKONUJE PERDIJIĆA TECHNICZNYM UDERZENIEM PRZY SŁUPKU!!!

• Wychowanek Lechii Gdańsk może kontynuować grę.

• Tym razem kontuzjowany jest Zieńczuk.

• Po dośrodkowaniu Izvolta bardzo dobrą okazję miał Zganiacz, ale nieczysto złożył się do tego strzału i piłka minęła lewy słupek.

• Marcin Malinowski zastępuje kontuzjowanego Strakę.

• Zganiacz uderzał z dystansu, ale ponownie niecelnie.

• Matras z ostrego kąta próbował zaskoczyć Perdijića strzałem przy słupku, ale uderzył zbyt słabo.

• Podopiecznym Jacka Zielińskiego gra w dziesiątkę nie służy - dominacja Piasta rośnie z minuty na minutę.

• Wciąż Straka jest opatrywany przy linii bocznej. Na rozgrzewkę wyszedł z tego powodu Malinowski.

• Straka zwija się z bólu przy linii bocznej.

• Spore zamieszanie w polu karnym. Ostatecznie Izvolt dośrodkował ale wprost na głowę jednego z obrońców gości.

• Matras przerwał akcję gości, ale prostopadłe podanie do Kędziory było niecelne.

• Pierwsze minuty z lekkim wskazaniem na gospodarzy.

• Djokić dwukrotnie zatrzymał akcję po czym został sfaulowany.

• Mido uderzył mocno z ostrego kąta ale zdecydowanie gorzej było z celnością. Od bramki rozpocznie Pesković.

• Kędziora faulowany w środku pola.

• Kuświk bliski strzelenia bramki, ale został zablokowany przez Polaka.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Piasta, ale dośrodkowanie Mido nie trafiło do Kędziory.

• Tomasz Musiał zagwizdał po raz pierwszy.

• Najlepszy strzelec Piasta Gliwice Wojciech Kędziora będzie miał dzisiaj okazję zdobyć 5. bramkę i dołączyć do Arkadiusza Piecha - najskuteczniejszego zawodnika gości, który ma właśnie tyle bramek na koncie i dzisiaj z powodu kontuzji nie poprawi dorobku.

• Jeśli chodzi o poprzednią kolejkę to także dla Ruchu okazała się ona szczęśliwsza - 0:0 w Wielkich Derbach Śląska z rozpędzonym Górnikiem jest zdecydowanie dobrym wynikiem. Piast z kolei po raz kolejny dobrze zaczął i fatalnie skończył. Mimo dwubramkowego prowadzenia z Legią w Warszawie przegrali ostatecznie 3:2.

• Sektor gości,którzy indywidualnie kupowali bilety zaczyna się zapełniać:

• Rezerwowi Ruch: Matko Perdijić, Marcin Malinowski, Marcin Kikut, Filip Starzyński, Piotr Stawarczyk, Pavel Sultes, Kamil Włodyka

• Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Jan Buryan, Pavol Cicman, Tomasz Bzdęga, Tomas Docekal, Ruben Jurado, Paweł Oleksy

• Zwracając uwagę na formę obu zespołów - zdecydowanym faworytem do zwycięstwa okazują się goście z Chorzowa. Ostatnie siedem spotkań "Niebieskich" to cztery zwycięstwa, dwa remisy i zaledwie jedna porażka z Polonią Warszawa. Gliwiczanie w pięciu meczach pokonali tylko Wisłę Kraków.

• Piłkarze Piasta już też się rozgrzewają

• Zawodnicy Ruchu już na rozgrzewce

• Sektor gości

• Pierwsi kibice już na trybunach zajmują swoje miejsca

• Choć sektor jeszcze pusty to flagi już wiszą

• Piłkarze z Chorzowa już wyszli na murawę aby zapoznać się z jej stanem

• Witamy prosto ze stadionu przy Okrzei w Gliwicach gdzie za 75 minut rozpocznie się pierwsze sobotnie spotkanie T-Mobile Ekstraklasy w którym Piast zagra z Ruchem Chorzów.