Piast Gliwice

0

Ruch Radzionków

1

• Kibicom Piasta zostaje tylko mieć nadzieję, że Termalica i Pogoń nie zdołają wygrać w wyjazdowych spotkaniach kolejno z Olimpią Elbląg i Dolcanem Ząbki. W przeciwnym razie fotel lidera oddali się w bardzo ważnym etapie sezonu. Ruch Radzionków dzięki 3 punktom na kilkanaście godzin awansuje na 8 miejsce w tabeli i wyprzedzi Flotę Świnoujście. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam tym samym na kolejne relacje na Ekstraklasa.net...

• Koniec spotkania! Ruch Radzionków staje się jedynym zespołem, któremu udało się zdobyć 3 punkty na Stadionie Miejskim w Gliwicach po modernizacji!

• Mateusz Matras otrzymuje żółtą kartkę.

• Kędziora przewraca się przed polem karnym, ale gwizdek arbitra milczy.

• Jan Buryan mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Kiełpinem, ale były zawodnik Polonii Bytom pewnie wybiegł z bramki i wybił piłkę. Buryan zdążył tylko faulować bramkarza gości.

• Na trybunach zasiadało dzisiaj 4728 kibiców.

• Mateusz Wrzesień pojawia się za Sebastiana Radio.

• Strzelał Giesa z 10 metrów, ale Szmatuła w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny.

• 6 metrów od bramki Ruben Jurado mógł tylko zapytać Kiełpina w który róg bramki ma uderzyć. Kiełpin nie odpowiedział, więc Hiszpan uderzył tuż obok lewego słupka...

• Radzio z 17 metrów uderzał i piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.

• Kibice znajdujący się od kilkudziesięciu minut za płotem, przed chwilą uzgodnili, że opuszczają stadion i tak też zrobili.

• Niewidoczny w ataku Kędziora tym razem faulował rywala z Radzionkowa.

• Co za strzał Tumicza! Z 20 metrów "huknął" w kierunku bramki, Szmatuła zdążył tylko odprowadzić piłkę wzrokiem, na jego szczęście piłka odbiła się od lewego słupka.

• Dziewulski pojawia się za Cielucha.

• Tumicz zastępuje najsłabszego zawodnika dzisiejszego meczu - Cisse.

• Buryan strzałem z 30 metrów starał się przelobować golkipera gości, ale ostatecznie piłką wylądowała na siatce.

• Przez moment mieliśmy istną "obronę Częstochowy", aż 3 strzały w ciągu kilku sekund oddali gliwiczanie, ale 6 obrońców tuż przed bramką Kiełpina skutecznie blokowali dostępu do bramki.

• Buryan pojawia się za Lisowskiego i chwilę po wejściu mógł doprowadzić do remisu, po dośrodkowaniu Świątka "szczupakiem" próbował pokonać Kiełpina i po raz kolejny ładną interwencją popisał się Kiełpin.

• piast

• Po dośrodkowaniu Świątku głową nad bramką uderzał Cuerda.

• Mocny strzał Rubena Jurado z 20 metrów, ale po raz kolejny Kiełpin udowadnia, że jest pewnym punktem swojego zespołu.

• piast

• Kibice znajdujący się w młynie właśnie opuścili trybunę i oglądają mecz z za płotu znajdującego się za bramka Szmatuły. Prawdopodobnie za to, że ochrona nakazała zdjąć efektowną sektorówkę.

• Cisse już znalazł się w polu karnym sam na sam przed Szmatułą, ale zanim dobiegł do bramkarza, piłka "poplątała" mu się pod nogami i rosły napastnik Ruchu runął na murawę.

• Dośrodkował Jurado z lewej strony boiska, jednak w ostatniej chwili obrońcy Ruchu wybili piłkę zmierzającą w kierunku Kędziory, ta ostatecznie trafiła do Alvaro Jurado. Ale mimo, że Hiszpan bardzo mocno "huknął" z 18 metrów, to piłka i tak poszybowała minimalnie nad poprzeczką i nie mogła zaskoczyć Kiełpina.

• Kędziorze nie udało się ominąć obrońcę gości, ale wywalczył za to rzut rożny. Po chwili dośrodkował Świątek z narożnika boiska, ale zbyt mocno uderzył piłkę, przez co ta przeleciała nad polem karnym - za darmo oddana piłka.

• Po dośrodkowaniu Świątka do strzału głową doszedł Ruben Jurado, ale uderzył obok bramki.

• Dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Cicmana, ale Świątek tylko patrzył jak Kiełpin bez większego problemu chwyta piłkę.

• Świątek pojawia się za Pietrzaka.

• piast "Fabryka Tańca" z Gliwic

• Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy!

• Fernando Cuerda ukarany żółtą kartką.

• Znudzony w bramce Kiełpin zmuszony wykonać kilka ćwiczeń rozgrzewających na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy i tak najkrócej można scharakteryzować jak bardzo Piast stara się, by odrobić jednobramkową stratę.

• W sektorze gości swój zespół dopinguje dziś grupa około 150 kibiców z Radzionkowa.

• Daleka wrzutka z autu w wykonaniu Lisowskiego zaskoczyła jednego z obrońców gości. Ale na szczęście dla Ruchu czujny w bramce był Kiełpin.

• Cisse już prawie minął Szmatułę, ale zbyt dużo czasu zajęło mu wykonaniu zwodu, przez co bez większego problemu Szmatuła wygarnął mu piłkę spod nóg - po raz kolejny. Oczywiście minimalnie poza polem karnym. Ale sędzia tego nie zauważył.

• Kędziora przesadził z dryblingiem w polu karnym po czym został skutecznie zablokowany przez obrońców - piłkę łapie Kiełpin.

• Wojciech Mróz otrzymuje żółtą kartkę za faul.

• Klepczyński ukarany żółtą kartką.

• Sytuacja kuriozum - Ruben Jurado uderzał z ostrego kąta, piłka najpierw odbiła się od prawego słupka, następnie lewego i powróciła na boisko. Kibice widzieli ją już w bramce!

• piast

• GOOOOOOOOOL! KRZYSZTOF DANIELEWICZ STRZAŁEM Z RZUTU WOLNEGO Z 25 METRÓW POKONUJE ZASKOCZONEGO W BRAMCE SZMATUŁĘ!!!

• Póki co słabe zawody rozgrywa Alvaro Jurado, do kilku strat dołączył faul w środku pola.

• Cisse mógł się odnaleźć sam na sam przed pusta bramką, ale zbyt wolno mijał Szmatułę. Dlatego też bramkarz Piasta bez większego problemu wygarnął mu piłkę spod nóg.

• piast

• Ruben Jurado zdecydował się na płaski strzał z 25 metrów, ale zbyt słabo, by pokonać Kiełpina.

• Tuż przy linii końcowej do piłki dopadł Pietrzak, ale słabo dośrodkował w kierunku Kędziory i piłkę przechwytują obrońcy Ruchu.

• Po 20 minutach gry trzeba przyznać, że nie jest to powalające widowisko. Remis z lekkim wskazaniem na Piasta.

• Nie popisali się zawodnicy Piasta - krótko rozegrany rzut rożny przez Pietrzaka i Rubena Jurado, ale pierwszy z nich nie doszedł do piłki i od autu rozpoczną goście.

• Bardzo źle przyjmował piłkę tuż przed polem karnym Ruben Jurado i bez problemu piłkę przechwytuje Kiełpin.

• Cisse faulowany przez Klepczyńskiego.

• Cisse po raz drugi złapany na spalonym.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie wracającego po kontuzji Kędziory i pewnie chwyta piłkę Kiełpin.

• Bardzo ambitnie rozpoczął spotkanie Cisse. Bardzo się stara się przodu, ale póki co bez wyraźnych efektów. Przed momentem blokował Klepczyńskiego na środku boiska ale nie zdążył przyjąć piłkę zanim ta opuściła boisko.

• Cisse był na spalonym i nie udała się jedna z niewielu akcji gości, jak do tej pory.

• piast kibice gospodarzy

• Po dośrodkowaniu Cicmana fatalnie zachował się Nalepa w polu karnym, do piłki dopadł Ruben Fernandez, ale uderzył zbyt słabo z 10 metrów i golkiper gości wybił piłkę na rzut rożny.

• Złe przyjęcie piłki przez Lisowskiego przy linii końcowej i od bramki rozpocznie Kiełpin.

• Tuż przy narożniku pola karnego Rafał Pietrzak uderzał w kierunku bramki Kiełpina, ale minimalnie obok słupka.

• Cisse leży na murawie, ale zdążył wstać, zanim klubowy lekarz dobiegł do niego.

• Michał Zając zagwizdał po raz pierwszy. ZACZYNAMY!

• Gospodarze mogą dzisiaj przedłużyć passę meczów bez porażki do 7 spotkań. Goście nie wygrali już od 24 marca. Tak więc nie trzeba zbyt długo zastanawiać się nad tym, kto jest faworytem.

• Ławka rezerwowa Ruchu Radzionków: Adamek, Dziewulski, Lebek, Łopuch, Trzcionka, Tumicz, Wrzesień.

• Ławka rezerwowa Piasta Gliwice: Korbecki, Bodzioch, Buryan, Paulauskas, Murawski, Nalepa, Świątek.

• piast

• Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie 28 kolejki 1. ligi, w którym walczący o awans Piast Gliwice na własnym boisku zmierzy się z Ruchem Radzionków znajdującym się na 12 miejscu. Na relację ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach zaprasza Paruyr Tovmasyan.