Piast Gliwice

2

Sandecja Nowy Sącz

1

• Robert Moskal po wprowadzeniu 3 zawodników za jednym razem wyraźnie dał sygnał, że chaos będzie najlepszym sposobem, by zdobywać bramki. Jego zawodnicy pod koniec często faulowali i jeszcze częściej prowokowali gospodarzy. Ostatecznie Piast dopisuje kolejne trzy punkty i wykonuje kolejny ważny krok w kierunku awansu do Ekstraklasy. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam serdecznie na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

PS. a kibiców Piasta Gliwice na Stadion Miejski w kolejnych meczach...

• Koniec spotkania! W ostatnich 10 minutach działo się więcej niż przez resztę meczu, ale ostatecznie Piast zdobywa cenne trzy punkty!

• Goście wykonywali rzut wolny. Na trybunach rozlegają się gwizdy, które przerwał Lisowski wybiciem piłki poza pole karne.

• Mateusz Matras ukarany czerwoną kartką!

• W końcu doszło do bijatyki! Po faulu na Podgórskim prawie wszyscy zawodnicy przybiegli do miejsca zdarzenia by wyjaśnić "conieco".

• Sandecja ma jeszcze 4 minuty na doprowadzenie do remisu. A tymczasem Lisowski próbował powtórzyć wyczyn z 80 minuty, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Marcin Brosz decyduje się na defensywne ustawienie. W miejsce napastnika Rubena Jurado pojawia się obrońca - Jan Buryan.

• Żółtą kartką ukarany został Kosiorowski.

• GOOOL! SANDECJA WRACA DO GRY! ARKADIUSZ ALEKSANDER PO WIELKIM ZAMIESZANIU W POLU KARNYM Z KILKU METRÓW UMIEŚCIŁ PIŁKĘ W BRAMCE ZASKOCZONEGO TRELI!!!

• Pavol Cicman trochę zdrowia na boisku zostawił, dlatego też oklaskiwany opuszcza boisko. W jego miejsce pojawia się Bzdęga.

• Tomes Doceka doczekał się zmiany i przez ostatnie 9 minut meczu zagra zamiast strzelca pierwszej bramki - Wojciecha Kędziory.

• Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz Piłkarze Piasta mogą już praktycznie cieszyć się ze zwycięstwa!

• GOOOOOOL! WOJCIECH LISOWSKI ZDOBYWA BRAMKĘ Z RZUTU WOLNEGO Z 30 METRÓW. PIŁKA ODBIŁA SIĘ JESZCZE OD MURAWY, ZANIM WPADŁA DO BRAMKI!

• Fatalnie rozegrany rzut wolny przez Urbana, ale za chwilę będzie okazja do poprawki, bo właśnie obrońcy Sandecji sfaulowali Lisowkisego.

• Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz

• Z rzutu wolnego dośrodkował Trochim, ale Klepczyński zablokował to podanie.

• Urban otrzymał podanie na 10 metrze od bramki Bieszczada, ale zanim oddał słaby strzał obracał się z piłką jak "Hetman w porcie". Golkiper Sandecji nie miał żadnych problemów z obroną.

• Krzyżowe podanie Burkhardta do Kosiorowskiego, ale ostatecznie Lisowski blokował dostęp skrzydłowego Sandecji do piłki i od autu Piast.

• Krzycki wybija piłkę i od autu goście.

• Mogło być groźnie, jednak Cicman najpierw źle przyjął piłkę w polu karnym gości by po chwili jeszcze gorzej dośrodkowywać.

• Szczególnie w ostatnim kwadransie gry trójka sędziowska ma mały problem z nadążaniem za tempem meczu... Grzecznie mówiąc....

• I kolejna zmiana: Petran za Trochima. Robert Moskal wykorzystał komplet zmian.

• Wiśniewski za Gawęckiego.

• Leśniak wchodzi za Majkowskiego.

• Wygwizdywany od kilku minut sędzia spotkania pokazuje kolejną kartkę - tym razem Wojciechowi Kędziorze.

• ... i Dariusz Gawęcki.

• Małą sprzeczka z udziałem zawodników obu zespołów - ukarany został najpierw Dariusz Trela za przybiegnięcie na miejsce zdarzenia...

• Komtratak Piasta - Cicman przeprowadzał akcję prawą flanką, ale ostatecznie jeden z obrońców Sandecji wybił mu piłkę spod nogi.

• Żółtą kartką ukarany Urban.

• Jurado uderzał z 19 metrów i na raty broni Bieszczad. Na jego szczęście żaden z ofensywnych zawodników Piasta nie był w pobliżu.

• Na trybunach dokładnie 4136 osób.

• Aleksander uderzał z 18 metrów - ponownie zbyt słabo, by móc pokonać Trelę.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego Frohlich przejmuje piłkę i wybijając zażegnuje niebezpieczeństwo pod bramką.

• Fechner skutecznie asekurował piłkę przed Cicmanem i tym razem od bramki rozpocznie Bieszczad.

• W ciągu 3 minut Fechner drugi raz fauluje Podgórskiego.

• Jurado wdarł się w pole karne, ale jeden z obrońców Sandecji wybił piłkę i rzut rożny dla Piasta. Ponowie Urban ze stałego fragmentu gry zagrał krótko, tym razem z Podgórskim, ale dośrodkowanie tego drugiego nie trafiło do żadnego z jego partnerów.

• Urban po krótko rozegranym rzucie rożnym dośrodkował, ale obrońcy zablokowali podanie. Po chwili Alvaro Jurado z 20 metrów trafił w słupek.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Koniec pierwszej połowy.

• Pavol Cicman ukarany żółtym kartonikiem.

• Urban z rzutu wolnego tuż przy linii końcowej i najwyżej do piłki podskoczył Fechner - rzut rożny dla Piasta.

• Kędziora uderzył niecelnie z 20 metrów i przeprasza kolegów z zespołu za samolubne zagranie.

• Dzisiejszego wieczoru podania z bocznych stref boiska póki co są także słabą stroną gości.

• Jurado pozazdrościł koledze z pomocy i także zbyt głęboko dośrodkował - wprost do rąk Bieszczada.

• Peter Petran ukarany za faul z przed chwili. Jakubik poczekał z tą decyzją aż zakończy się akcja gospodarzy.

• Aleksander uderzał z 8 metrów i Trela z bardzo dużym trudem obronił ten strzał.

• Po raz kolejny tendencja spadkowa na trybunach Stadionu Miejskiego w Gliwicach - ok. 4500 kibiców.

• Kolejny raz zbyt głęboko dośrodkowywał kapitan Niebiesko-Czerwonych i na raty piłkę chwyta Gerard Bieszczad - najczęściej wymieniany przeze mnie zawodnik Sandecji.

• Kosiorowski dobrze zaczął mecz, ale tym razem nie popisał się zbyt dobrym przyjęciem. Piłka odbiła mu się od nóg i znalazła się za linią końcową.

• Po dośrodkowaniu Urbana z rzutu wolnego Lisowski źle złożył się do strzału głową, piłka odbiła mu się jeszcze od nogi i minęła linię końcową.

• Jurado centrował tuż przy linii bocznej i Gerard Bieszczad z problemami chwyta piłkę.

• Rudolf Urban prostopadłym podaniem próbował "uruchomić" partnerów, jednak ofensywni zawodnicy Piasta nie zrozumieli jego intencji.

• Gawęcki uderzał tuż przy słupku z 17 metrów, ale pewnie broni Trela.

• Kibice gości w liczbie ok. 250 osób właśnie rozpoczęli doping.

• Dośrodkowanie Matrasa było zbyt głębokie i Bieszczad bez problemu chwyta piłkę.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkował tuż przy linii bocznej Urban jednak Aleksander wybił piłkę głową.

• Faulowany Gawęcki i będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

• Przez chwilę Lisowski "zaspał" - niewiele brakował, by Kosiorowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Trelą. Jednak bramkarz Piasta wyprzedził skrzydłowego Sandecji i wybił piłkę.

• 13 minuta okazała się nieszczęśliwa dla gości. Gerard Bieszczad rzucił się we właściwą stronę, ale nie dosięgnął piłki i nie udało mu się obronić swego zespołu przed utratą bramki.

• GOOOOOOOL! WOJCIECH KĘDZIORA STRZAŁEM PRZY SŁUPKU POKONUJE BIESZCZADA!!!

• Cicman faulowany w polu karnym i sędzia wskazuje na 11 metr!!!

• W ostatniej chwili Lisowski uprzedza Kosiorowskiego i wybija piłkę. Po chwili z rzutu rożnego dośrodkował Burkhardt, ale piłka przeleciała nad polem karnym.

• I natychmiast przenosimy się pod drugą bramkę, Dośrodkował tym razem Kędziora i został zablokowany przez Zlatohlavyego.

• Dośrodkowanie Kosiorowskiego blokował Klepczarek.

• Podgórski wdarł się w pole karne, próbował dośrodkować z lewej strony, jednak Woźniak zażegnuje niebezpieczeństwo wybiciem głową.

• Kędziora z ostrego kąta z lewej strony próbował pokonać Bieszczada, ale minimalnie spudłował.

• Atak Piasta zakończony gwizdkiem sędziego, z powodu spalonego Jurado.

• I goście natychmiast ruszyli do ataku - uderzał Burkhardt z 16 metrów, ale obok bramki.

• Sandecja Nowy Sącz rozpoczyna dzisiejsze spotkanie!

• Piast na własnym boisku jeszcze w tym sezonie w I lidze nie przegrał. Sandecja natomiast - poza ostatnim zwycięstwem z Wartą regularnie odnosiła porażki w 4 meczach z rzędu.

• Ławka rezerwowych Piasta: Szmatuła, Buryan, Bzdęga, Docekal, Paulauskas, Świątek, Pietrzak.

• Ławka rezerwowych Sandecji: Różalski, Midzierski, Niechciał, Trochim, Leśniak, Wiśniewski, Szeliga

• Już tylko kwadrans dzieli nas od pierwszego gwizdka Krzysztofa Jakubika, który poprowadzi dzisiejsze spotkanie.

• Przypominamy, że relacje LIVE z tego meczu możecie śledzić też w naszej aplikacji mobilnej! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]!

• Czy Piast pokaże, że remis z KS Polkowice to był wypadek przy pracy? Czy też podopieczni trenera Moskala będą kontynuować zwycięską passę? Odpowiedzi na te pytania poznamy z nieco ponad dwie godziny. A już teraz, drodzy użytkownicy, czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach

• Serdecznie witamy Państwa w relacji LIVE z meczu 24. kolejki Pierwszej Ligi, w którym to Piast Gliwice na własnym stadionie podejmować będzie Sandecje Nowy Sącz. Obszerną zapowiedź tego spotkania można przeczytać TUTAJ