Piast Gliwice 1 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Koniec spotkania! Podział punktów w Gliwicach.

• Kolejne słabe dośrodkowanie Podgórskiego i od bramki Nowak. Słaby występ kapitana Piasta...

• Kubowicz za Rybskiego.

• Metz pojawia się za Drozdowicza.

• Paulauskas uderzał z 15 metrów, ale źle złożył się do strzału i piłka poszybowała daleko od bramki.

• Mogło być groźnie w polu karnym, ale Bzdęga po raz kolejny miał problemy z równowagą i tylko wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry tym razem skutecznie wykonał Podgórski. Piłkę głową uderzył Docekal, jednak minimalnie obok bramki.

• Arkadiusz Baran ukarany żółtym kartonikiem.

• Wojciech Kędziora przewraca się w polu karnym po kontakcie z nogami bramkarza, ale napastnik Piasta ewidentnie szukał faulu i może się cieszyć, że nie otrzymał żółtej kartki za symulację. Tradycyjnie większość kibiców niezadowolona z decyzji sędziego.

• Na trybunach niewiele ponad 5000 kibiców.

• Obaj zawodnicy Piasta, którzy opuścili boisko z powodu kontuzji zostali przewiezieni do szpitala.

• Łukasz Szczoczarz pojawia się w miejsce Szałęgi.

• Na kwadrans przed końcem spotkania ataki Piasta nasilają się, ale dobry występ notuje Sebastian Nowak, dzięki czemu wciąż 1:1.

• Podgórski uderzał z narożnika pola karnego i niewiele brakował by kapitan Piasta pokonał bramkarza gości. Nowak odbił przed siebie i na jego szczęście żaden z zawodników Termalici nie przechwycił piłki.

• Bzdęga faulowany 30 metrów od bramki Nowaka. Z rzutu wolnego ponownie Lisowski i identycznie jak w pierwszej połowie tylko w mur.

• Po dośrodkowaniu Zganiacza Bzdęga z powodu złego przyjęcia zamiast groźnego strzału tylko faulował Nowaka.

• Mocny strzał z 25 metrów, ale ostatecznie pika poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Po raz kolejny fatalnie dośrodkował Podgórski, tym razem z rzutu wolnego.

• Łukasz Kowalski ukarany żółtą kartką.

• Kontuzjowany Urban (problemy z łydką) opuszcza boisko, w jego miejsce pojawia się Zganiacz.

• Po rzucie rożnym wywalczonym przez Lisowskiego dośrodkował Urban, na głowę Paulauskasa, ale obrońca Piasta faulował w ataku.

• Brakuje odwagi w atakach Piasta Gliwice. Podopieczni Marcina Brosza wyraźnie obawiają się ryzyka w akcjach ofensywnych.

• Pomocnik gości z numerem 3 zanotował trzecie trafienie w tym sezonie.

• GOOOOOOOOL! KRZYSZTOF LIPECKI STRZAŁEM Z 15 METRÓW POKONUJE TRELĘ I DOPROWADZA DO REMISU!!! PIŁKA ODBIŁA SIĘ JESZCZE OD NÓG JURADO, ZANIM WPADŁA DO BRAMKI.

• Urban popisał się niezłym dryblingiem, ale dośrodkowanie nie należało do zbyt udanych.

• Łukasz Krzycki z powodu kontuzji (prawdopodobnie kolana) opuszcza boisko, za niego pojawia się Jan Buryan.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Część kibiców, która przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie zdążyła dostać się na trybuny nie miała dzisiaj szczęścia jeśli chodzi o bramkę... Gdyby Piast zdołał utrzymać prowadzenie mógłby po tej kolejce znaleźć się na pierwszym miejscu w tabeli. Wszystko zależałoby od meczu Pogoni Szczecin z Olimpią Grudziądz.

• Koniec pierwszej części spotkania!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Urbana, jednak rozlega się gwizdek sędziego - faul w ataku Kędziory.

• Po faulu Kowalskiego na Podgórskim strzał oddał Lisowski, jednak tym razem prosto w mur.

• Słabe dośrodkowanie Bzdęgi, który w momencie uderzenia piłki przewrócił się.

• Po bardzo ładnej akcji gości z Niecieczy strzał Kowalskiego z bliskiej odległości zablokowany i rzut rożny.

• Kędziora minął dryblingiem Czerwińskiego z bocznej strony pola karnego, ale wywalczył tylko rzut rożny. Tym razem stały fragment gry ponownie wykonywał Urban, dośrodkowanie wprost na głowę Bzdęgi, ale strzał pomocnika Piasta obok bramki.

• Dośrodkowanie Bzdęgi zablokowane i natychmiast z drugiego skrzydła kapitan Piasta - Tomasz Podgróski i ponownie skuteczna interwencja w obronie popisali się goście.

• Po dwóch kwadransach gry trzeba przyznać, że ataki Tarmalici są bardzo groźne i jeżeli będą kontynuować taką grę, mogą doprowadzić do remisu.

• Po błędzie obrońców niecieczan z ostrego kąta obok bramki uderzał strzelec jedynej bramki Wojciech Kędziora.

• Z rzutu wolnego dośrodkowanie Urbana zablokowane przez obrońców Termalici.

• Po rzucie rożnym gości faulowany w polu karnym - Lisowski i rzut wolny dla gliwiczan.

• Ładne dośrodkowanie "podcinką" w wykonaniu Pawlusińskiego, ale żaden z jego partnerów nie doszedł do tego podania.

• Paulauskas leży na murawie, ale obejdzie się bez interwencji lekarzy.

• Szałęga tym razem z rzutu rożnego na głowę Czerwińskiego, jednak obrońca Termalici uderzył kilka metrów obok bramki.

• Lisowski, który ma już na kącie żółtą kartkę faulował przy linii bocznej. Po chwili dośrodkowywał z rzutu wolnego Szałęga, ale piłkę przypadkiem przedłużył Rybski głową i nikt nie zdołał przeciąć toru lotu piłki.

• Na trybunach podobno zasiada dziś Jerzy Dudek.

• W faulach 8:3 dla Piasta.

• Dariusz Pawlusiński przesadził z siła podczas dośrodkowania, dlatego też od bramki rozpocznie Trela.

• Paulauskas dwukrotnie w ciągu 15 sekund faulował zawodników gości i może się cieszyć, że skończyło się tylko na słownej reprymendzie.

• Złe podanie Urbana z rzutu wolnego i jeden z obrońców bez problemu wybija piłkę.

• Alvaro Jurado faulowany i rzut wolny dla Piasta.

• Strzał Pawlusińskiego z rzutu wolnego - piłka odbiła się od stojącego w murze Docekala i na raty broni Trela.

• Wojciech Lisowski otrzymał żółtą kartkę.

• GOOOOOOOOOOOOL! WOJCIECH KĘDZIORA STRZAŁEM Z 7 METRÓW TRAFIA DO BRAMKI JUŻ W 25 SEKUNDZIE SPOTKANIA. PIŁKA ODBIŁA SIĘ JESZCZE OD RĄK NOWAKA, NASTĘPNIE OD POPRZECZKI I WPADŁA DO BRAMKI!

• Marcin Szrek zagwizdał po raz pierwszy! Zaczynamy!

• Z Niecieczy zawitała w Gliwicach 20 - osobowa grupa kibiców zespołu gości.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na boisko. Termalica cała na pomarańczowo, Piastunki w granatowych koszulkach i czerwonych spodenkach.

• Pogoda od pewnego czasu coraz bardziej "angielska', a tymczasem zawodnicy już pojawiają się na murawie.

• Niestety leje coraz mocniej nad stadionem przy Okrzei. Czekamy na wyjście piłkarzy na boisko.

• Na nowym stadionie Piasta spodziewanych jest dzisiaj około 5 tys. widzów. Mamy nadzieję, że kibiców nie odstraszy deszcze, który przed chwilą zaczął kropić w Gliwicach.

• Ławka rezerwowych Termalici: Maciej Budka, Mateusz Kowalski, Dawid Kubowicz, Tomasz Metz, Piotr Ceglarz, Łukasz Szczoczarz, Damian Skołorzyński

• Ławka rezerwowych Piasta: Jakub Szmatuła, Rafał Pietrzak, Mateusz Bodzioch, Mariusz Zganiacz, Adrian Świątek, Jan Buryan, Patryk Nalepa

• Znamy już składy obu zespołów. Czas na ławki rezerwowych.

• W rundzie jesiennej po emocjonującym meczu w Niecieczy Piast ograł Termalicę 3:2.

• - To mecz nie za trzy, ale za sześć punktów. Jesteśmy skoncentrowani i gotowi - mówi piłkarz Piasta Gediminas Paulauskas.

• Witamy w relacji live z meczu na szczycie 1. ligi. Spotkanie może wyłonić nowego lidera tabeli, którym może zostać Piast Gliwice. Do tego potrzebne będzie gliwiczanom zwycięstwo. Teraźniejszy lider - Termalica nie przyjechała jednak przecież do Gliwic by ten fotel stracić. Zapowiada się emocjonujące widowisko.