Piast Gliwice

3

Warta Poznań

0

• Piast Gliwice udowodniło po raz kolejny, że na nowym stadionie jest niepokonane. Jednak rozmiary dzisiejszego zwycięstwa zaskoczą niejednego eksperta. Gospodarze zrehabilitowali się za porażkę w Szczecinie.

• Koniec meczu! Gliwiczanie pogrążyli gości z Poznania!

• Bereszyński także ukarany żółtym kartonikiem.

• Kapitan Piasta - Podgórski otrzymuje żółtą kartkę.

• Adrian Świątek zepsuł dwie setki w ciągu kilku sekund, najpierw trafia w bramkarza, po chwili źle składał się do strzału, przez co z bliskiej odległości piłka wylądowała na trybunach...

• Po wspaniałym dośrodkowaniu Podgórskiego głową uderzył Świątek, ale były zawodnik Górnika trafia tylko w poprzeczkę z 7 metrów. Radliński, może mówić o wielkim szczęściu,

• Bardzo mocny strzał Nagamayamy z 14 metrów, ale tylko w boczną siatkę.

• Świątek pojawia się za bohatera meczu - Ruben Jurado, którego kibice żegnają brawami.

• Strzał Giela głową, ale niecelnie.

• Jeden z obrońców zagapił się podając do bramkarza, niewiele brakowało, by piłka stała się łupem Podgórskiego.

• Techniczny strzał w wykonaniu Podgórskiego z 16 metrów, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

• 5. spalony w wykonaniu zawodników Warty.

• Strzał Cicmana obroniony przez Radlińskiego.

• Na trybunach 5 353 kibiców.

• Wichtowski otrzymuje zółtą kartkę.

• Strzał Giela w ostatniej chwili został zablokowany przez Klepczyńskiego.

• Strzał Ngamayamy po rykoszecie spokojnie broni Trela.

• Po godzinie gry wydaje się, że już jest po meczu. Ale w piłce nożnej nigdy nic nie wiadomo.

• Docekal doczekał się zmiany. za Bzdęgę.

• ...Giel za Klatta.

• Foszmańczyk za Ngamayamę...

• Docekal w ciągu minuty dwukrotnie ratował swój zespół wybijając głową po dośrodkowaniach z rzutu wolnego.

• GOOOOOOL! WARTA NA KOLANACH! RUBEN FERNANDEZ JURADO Z OSTREGO KĄTA Z PRAWEJ STRONY ZDOBYWA SWOJĄ DRUGĄ BRAMKĄ! Radliński był bez szans!!!

• Gospodarze lepiej nie mogli rozpocząć drugą połowę.

• GOOOOOOOOOOOL! WOJCIECH LISOWSKI Z RZUTU WOLNEGO Z 35 METRÓW PODWYŻSZA PROWADZENIE PIASTA! Piłka odbiła się jeszcze od murawy zanim wpadła do bramki zaskoczonego Radlińskiego!

• Na strzał z dystansu zdecydował się Otuszewski, ale postawił na siłę uderzenia zamiast celności.

• Na boisku leży poturbowany Lisowski, ostatecznie obejdzie się bez interwencji klubowych lekarzy.

• Na boisku pojawia się Reiss za Grzeszczyka.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Po doliczonej minucie Frankowski kończy pierwszą połowę.

• W sytuacji sam na sam Docekal uderza wprost w Radlińskiego, Nowy nabytek Piasta mógł zachować się zdecydowanie lepiej.

• Goście nie chcieli być gorsi, jeśli chodzi o kartki. Grzeszczyk otrzymuje żółtą kartkę za faul.

• Klepczyński otrzymuje żółtą kartkę za przeszkadzaniu Radlińskiemu podczas próby wybicia piłki.

• Piast prowadzi w ilości rzutów rożnych i fauli, goście natomiast brylują jeśli chodzi o ilość spalonych. Tym razem ta statystykę poprawił Klatt.

• Przez moment Fernando Cuerda leżał na murawie, ale już może kontynuować grę.

• Dośrodkowanie Mójty z lewej flanki zablokowane przez Matrasa.

• Ostatnie minuty zapowiadały bardziej, że to akcje Warty będą groźniejsze. Jednak tą teorię "obalił" Ruben Jurado...

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! CO ZA BRAMKA! RUBEN JURADO WBIEGŁ W POLE KARNE I HUKNĄŁ NIE DO OBRONY Z 13 METRÓW!

• Grzeszczyk z rzutu rożnego, ale Rudolf Urban wybija piłkę głową poza pole karne. Nie upłynęła minuta i już kolejny rzut rożny z drugiej strony. Urban krótko rozegrał piłkę z Jurado, ale po chwili fatalnie dośrodkował w pole karne. Od bramki Radliński.

• Po wielkim zamieszaniu w polu karnym strzał Jurado został zablokowany i będzie tylko rzut rożny dla Piasta.

• Rzut wolny wykonał Urban, ale zanim piłka doleciała w pole karne, Bartosz Frankowski odgwizdał jednak faul w ataku.

• Faulowany Ruben Jurado.

• Cały zespół Piasta na własnej połowie.

• Alvaro Jurado oddał pierwszy strzał w Polsce w oficjalnym meczu, z 20 metrów, ale niecelnie.

• Kolejny strzał Magdziarza, tym razem niecelnie z dystansu.

• Podgórski po przechwycie piłki zagrał prostopadłe podanie w kierunku pola karnego i mało brakowało, by do tej piłki doszedł Cicman.

• Kolejny faul w środku pola w wykonaniu zawodników Piasta.

• Podanie Jurado z prawego skrzydła zablokowane przez obrońców Warty.

• Pierwszy strzał zawodników gości, uderzał Magdziarz, Trela jednak broni bez problemu.

• Prostopadłe podanie Foszmańczyka, Bereszyński jednak nie doszedł do tego podania.

• Bereszyński na spalonym.

• Pavol Cicman uderza z 12 metrów, ale obok bramki.

• Pierwszy rzut rożny dla Piasta, wykonał go Urban, ale żaden z partnerów nie doszedł do strzału.

• Zaczynamy!

• Ławka rezerwowa Piasta: Szmatuła, Paulauskas, Bodzioch, Pietrzak, Bzdęga, Świątek, Murawski.

• Piłkarze już wyszli na murawą, za chwile rozpocznie się spotkanie.

• W tabeli gospodarze zajmują obecnie 5. miejsce ze stratą 9 punktów do pierwszej Pogoni Szczecin, Warta ma 7 punktów mniej co wystarczyło do zajęcia 10. lokaty.

• Już za 10 minut rozpocznie się spotkanie 22. kolejki I ligi, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Wartą Poznań. Na relację ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach zaprasza Paruyr Tovmasyan.