Piast Gliwice

1

Widzew Łódź

2

• Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Mimo, że to Widzew jest w tym sezonie zespołem, który zaskakuje wszystkich dobrymi występami, dzisiaj całkowicie nie zasłużył na zwycięstwo. Ale jak to mówią, "liczy się to, co jest w sieci".

• KONIEC MECZU! Widzew po serii trzech spotkań bez wygranej ponownie wraca na właściwe tory wygrywając z Piastem 2:1. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w tabeli T-Mobile Ekstraklasy awansują na trzecie miejsce.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego - ostatecznie do piłki doszedł Sikora, ale uderzył wysoko nad bramką Mielcarza.

• Kaczmarek otrzymuje żółtą kartkę.

• Cuerda pojawia się w miejsce Zganiacza.

• GOOOOOOOOOL! ŁUKASZ BROŹ PEWNIE UDERZA PRZY PRAWYM SŁUPKU I POKONUJE TRELĘ!

• Podgórski faulował Rybickiego w polu karnym!

• Przez moment gra była przerwana, gdyż Trela znajdujący się przed kibicami gości miał problemy z oddychaniem, z powodu obrzucenia go jakimś środkiem. Ale trudno o większe szczegóły.

• Stykowa sytuacja między Matrasem a Bartkowskim, z którego zwycięsko wyszedł pierwszy z nich. Ale po chwili wybił piłkę na aut, gdyż Bartkowski miał problemy ze skurczem mięśnia.

• W sytuacji sam na sam z Mielcarzem Izvolt uderzył fatalnie obok bramki. Mimo, że większość kibiców widziała już piłkę w bramce. Ta sytuacja jeszcze długo będzie mu się śniła po nocach, jeżeli jego zespół nie wygra dzisiejszego meczu.

• Przy narożniku boiska Matras odbiera piłkę Kaczmarkowi i zostaje sfaulowany.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego zostało zablokowane.

• Kędziora faulowany w polu karnym, ale Szymon Marciniak nie reaguje!

• Sikora wchodzi z Rubena.

• Na strzał z 30 metrów zdecydował się Podgórski, ale uderzył niecelnie.

• Kibice świętują gola dla Piasta

• GOOOOOOOOOOL! WOJCIECH KĘDZIORA Z OSTREGO KĄTA Z LEWEJ STRONY TRAFIA MIĘDZY NOGAMI MIELCARZA I DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!

• Zganiacz faulował Dudka.

• Klepczyński zagrał prostopadłe podanie do Matrasa, ale obrońca Piasta nie zdołał dojść do tego podania.

• Abbes leży na boisku, będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

• Ben Dhifallah schodzi, w jego miejsce pojawia się Patryk Stępiński.

• Z 15 metrów uderzał Ruben Jurado na bramkę Mielcarza, ale strzał był zbyt słaby, by golkiper gości miał problemy z obroną.

• Rybicki zastąpił Bruno.

• Podgórrski wykorzystał błąd Phibela w polu karnym i znalazł się sam na sam z Mielcarzem, ale kapitan Piasta źle uderzył na bramkę Mielcarza, golkiper gości obronił ten strzał prawą ręką.

• Kędziora dośrodkował w ręce Mielcarza.

• Atak pozycyjny w wykonaniu gliwiczan, ale faul Kaczmarka przerwał akcję Piasta.

• Ben Dhifallah faulował Matrasa w środku pola.

• Podgórski z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne, piłka ostatecznie trafiła na głowę Rubena, który był na spalonym.

• Zganiacz dośrodkował, ale został zablokowany przez Abbesa.

• Z rzutu wolnego z 22 metrów uderzał Podgórki, ale poszybowało niewiele nad bramką.

• Przed polem karnym faulowany był Ruben.

• Na trybunach 6 837 fanów.

• Po wspaniałej centrze Kędziora świetnie do podania wybiegł Izvolt wyprzedzając dwóch obrońców Widzewa i strzelił głową - niestety dla kibiców Piasta - obok bramki.

• Bratkowski dośrodkował z lewej strony i jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Z 20 metrów uderzał Kędziora i na raty broni Mielcarz.

• Akcja Piasta zakończona po stracie Podgórskiego.

• Drugą połowę rozpoczął Piast!

• Fabryka Tańca

• Koniec pierwszej połowy.

• Tradycyjnie z rzutu wolnego centrował Podgórski i po raz kolejny wyżej wyskoczył jeden z zawodników Widzewa.

• Bartkowski faulował Podgórskiego.

• Tym razem uderzał z dystansu Ruben i także jego strzał był niecelny.

• Z 18 metrów strzelał Izvolt, ale nad bramką.

• Z rzutu wolnego dośrodkował Podgórski, bliski popełnienia błędu był Mielcarz, ale nikt nie wykorzystał tego.

• Prawie wszyscy kibice Widzewa bez koszulek cieszą się z prowadzenia.

• Piłkarze Widzewa nawet samych siebie zaskoczyli zdobywając gola przed przerwą, mimo, że to Piast przeważał.

• Broź dośrodkował, ale wprost w ręce Treli.

• GOOOOOOOOL! MARCIN KACZMAREK WYKORZYSTUJE DOŚRODKOWANIE ALEXA PO ŚWIETNEJ KONTRZE I TRAFIA DO BRAMKI Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI!

• Dośrodkowanie Alexa i pewnie chwyta piłkę Trela.

• Po dwóch kwadransach zdecydowanie bliżsi strzelania bramki byli zawodnicy Marcina Brosza.

• Sam poszkodowany zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale piłka ponownie poszybowała nad spojeniem słupka z poprzeczką.

• Przy narożniku pola karnego faulowany był Podgórski.

• Alex zdobywa bramkę w sytuacji sam na sam z Trelą, ale ze spalonego.

• Abbes zablokował dośrodkowanie z prawej strony i po chwili przechwycił piłkę.

• Po stracie Matrasa w środku pola, ciekawą akcję przeprowadził Widzew. Ben Dhifallah dośrodkował do Brozia, który nie trafił czysto w piłkę - futbolówka potoczyła się obok bramki.

• Kontratak Widzewa, po którym Klepczyński zablokował strzał Alexa, będzie rzut rożny dla łodzian.

• Lazdins zastępuje kontuzjowanego Zbozienia.

• Sytuacja ze Zbozieniem

• Po dośrodkowaniu Brozia, głową uderzał Ben Dhifallah, ale obok bramki.

• Już gotowy do zmiany jest Lazdins.

• Bardzo poważny uraz Zbozienia, który z zakrwawioną głową będzie musiał opuścić boisko.

• Doping kibiców gości

• Zapowiadała się groźnie w wykonaniu zawodników gości grających z przodu, ale na zapowiedzi się skończyło - po raz kolejny.

• Kędziora mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam, ale został uprzedzony przez Mielcarza.

• Faul w ofensywie Alexa.

• Centra kapitana Piasta z rzutu wolnego także nieudana.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Podgórskiego ponownie zablokowane.

• Dośrodkowanie Kędziory w kierunku Rubena zostało zablokowane - będzie rzut rożny dla Piasta.,

• W sektorze gości niecały tysiąc fanów Widzewa.

• Bardzo słabo wyglada dzisiaj Widzew w ofensywie.

• Kolejny kontratak gliwiczan, ale błąd popełnił Kędziora - bohater ostatnich minut.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego Kędziora uderzył głową nad bramką.

• Krzycki zablokował dośrodkowanie z rzutu wolnego, po czym Piast przeprowadził podręcznikowy kontratak zakończony strzałem Kędziory. Strzał napastnika Piasta został jednak zablokowany - rzut rożny dla gospodarzy.

• Krzycki fauluje Dhifallaha i dostaje żółtą kartkę.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie w wykonaniu zawodników Widzewa i Trela pewnie łapie piłkę.

• Szybka kontra Piasta, ale niecelnie podał Ruben do Podgórskiego.

• Krzycki wybiciem w aut przerwał groźne dośrodkowanie Widzewa.

• Pierwsze minuty zdecydowanie "pod dyktando" gospodarzy.

• Dośrodkowanie Izvolta z prawej strony było niecelne.

• Bardzo dobry techniczny strzał Podgórskiego z 20 metrów, ale piłka poszybowała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego Zbozień "musnął" piłkę głową, ale nie zdołał oddać strzału.

• Phibel zablokował dośrodkowanie Rubena.

• Fatalne podanie Podgórskiego i Klepczyński musiał faulować, by przerwać atak gości.

• Szymon Marciniak zagwizdał po raz pierwszy - zaczynamy!

• Łodzianie większość bramek zdobywają między 60. a 75. minutą. Czyli wówczas prawdopodobieństwo na gola dla gości jest dość duże.

• Kibice Piasta

• W tabeli Widzew znajduje się o dwa miejsca wyżej z dorobkiem 13 punktów. Podopieczni Marcina Brosza wywalczyli o jeden punkt mniej, dzięki czemu zajmują 6. pozycję.

• Wszystko gotowe do rozpoczęcia meczu

• Piłkarze obu drużyn już zakończyli rozgrzewkę i zeszli do szatni, za chwilę pojawią się na murawie po raz kolejny.

• W tym sezonie już oba zespoły rywalizowały ze sobą w Pucharze Polski i zwycięsko z tego starcia wyszli gliwiczanie. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Ruben Jurado.

• W dniu dzisiejszym zmierzą się ze sobą zespoły, które z pewnością mają coś do udowodnienia. Z jednej strony Piast, który po dobrej serii przegrał z Lechem w Poznaniu aż 4:0. Widzew po doskonałym początku sezony nie wygrał już od trzech kolejek. Za dwie godziny przekonamy się, kogo to bardziej zmobilizuje do wywalczenia trzech punktów.

• Ławka rezerwowa Widzewa: Dragojević, Emerson Carvalho, Duda, Kowalski, Rybicki, Stępiński, Nowak.

• Piast

• Na ławce rezerwowej Piasta Gliwice zasiądą dzisiaj: Szumski, El Sidqy, Cuerda, Cicman, Bzdęga, Sikora, Lazdins.

• Widzew

• Gości coraz więcej

• Na trybunach natomiast kibice przygotowują się do meczu-kibice Piasta pod jak zwykle czujnym okiem ochrony rozwieszają flagi

• ...kamery telewizyjne także trzeba było wycierać

• ...włączone zraszacze jednak przyspieszyły opuszczenie boiska przez gości :)

• Podobnie zawodnicy gości

• Zawodnicy Piasta jeszcze w dresach na murawie

• Na nieco ponad 1,5 godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka witamy prosto ze stadionu przy Okrzei w Gliwicach zapraszając na pojedynek Piasta z Widzewem