Piast Gliwice - Widzew Łódź ONLINE. Przyjezdni jeszcze nie...

Piast Gliwice - Widzew Łódź ONLINE. Przyjezdni jeszcze nie przegrali z nowym trenerem. Jak będzie teraz? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [29.09.2023]

• Tomasz Mokwa - 3
    • Tomas Huk - 3 (Miguel Munoz - bez oceny)
    • Ariel Mosór - 3
    • Alexandros Katranis - 3
    • Michael Ameyaw - 3
    • Grzegorz Tomasiewicz - 4
    • Patryk Dziczek - 4
    • Michał Chrapek - 3 (Miłosz Szczepański - bez oceny)
    • Serhij Krykun - 5 (Damian Kądzior - bez oceny)
    • Jorge Felix - 3 (Jakub Holubek - bez oceny)

Widzew Łódź:

• Henrich Ravas - 3
    • Mato Milos - 3
    • Mateusz Żyro - 3
    • Juan Ibiza - 3
    • Fabio Nunes - 2 (Andrejs Ciganiks - 3)
    • Bartłomiej Pawłowski - 4
    • Dominik Kun - 3 (Sebastian Kerk - 3)
    • Juljan Shehu - 3 (Imad Rondić - bez oceny)
    • Marek Hanousek - 3
    • Dawid Tkacz - 3
    • Jordi Sanchez - 3
  • Koniec emocjonującego meczu w Gliwicach! Widzew dwa razy gonił wynik, ale i tak wygrywa Piast. Bohaterem Krykun - autor dubletu, który wypracował decydującą jedenastkę.

• Ciganiks dostał kartkę.

• Akcja zmienników Widzewa. Podał Kerk, trafił Rondić po ręce Placha. Widzew jeszcze wierzy.

• GOOOOOOOOL! Rondić na 2:3!

• Widzew bez wygranej na wyjeździe w tym sezonie, z ledwie jedną w całym 2023 roku!

• Holubek za Feliksa.

• widzew

• Pecha ma dziś sędzia Raczkowski. Zgubił gwizdek, teraz wpadł na niego Kądzior...

• Sędzia doliczył sześć minut.

• To będzie pierwsze zwycięstwo Piasta od 11 sierpnia. Wtedy rzutem na taśmę ograł Raków.

• Ameyaw źle przyjął piłkę. W efekcie stracił ją. Od bramki Ravas.

• Tym razem nieudana próba Pawłowskiego. Piłka zatrzymała się w szczelnym murze.

• No to będzie kolejna okazja dla Widzewa z rzutu wolnego. Sfaulowany Pawłowski, faulował Dziczek.

• To jednak Huk nie może grać. Za niego Munoz.

• Katranis leży na murawie i chyba będzie zmiana.

• Widzew długo utrzymuje się przy piłce. Za wszelką cenę jednak nie wrzuca w pole karne. Próbuje rozegrać.

• A w Widzewie Rondić za Shehu.

• Kądzior w miejsce bohatera, czyli Krykuna.

• Szczepański za Chrapka.

• GOOOOOOOOOOOOL! Dziczek podwyższa prowadzenie Piasta! Pewny strzał w lewy róg, Ravas rzucił się w prawą stronę.

• Kerk za Kuna.

• piast

• Czy będzie rzut karny dla Piasta? Sędzia przed monitorem VAR. Shehu trafił w piłkę, potem w Krykuna... JEDENASTKA!!!

• Pawłowski powstrzymany przed polem karnym Piasta. Gospodarze nie wyszli jednak z kontrą.

• Shehu kopie zza szesnastki. Piłka trafia na schody do kibiców Widzewa.

• Krykun odgrywa w polu karnym do Ameyawa, ale ten nie miał jak uderzyć. Za mało miejsca, wszystko zbyt szybko się działo!

• widzew

• Oprawa w sektorze Widzewa, czyli za bramką Placha.

• Kartka dla Dziczka za trzymanie Kuna.

• Piast na razie bez sytuacji, na dodatek ze straconą bramką.

• Wydaje nam się, że gol Pawłowskiego zostanie zakwalifikowany jako samobój Placha.

• Leży na boisku Katranis trafiony przez Pawłowskiego w kostkę. To mogło zaboleć i faktycznie boli. Gra przerwana.

• GOOOOOOOOOOL! Piękny strzał Pawłowskiego bezpośrednio z wolnego! Widzew łapie kontakt. Statystycy uznają to trafienie za samobój Placha, bo piłka odbiła się od niego przed linią.

• Z prawej nogi, nad murem, od poprzeczki i prawej nogi Placha! Co za strzał Pawłowskiego!

• Okazja dla Widzewa z rzutu wolnego. Przed polem karnym sfaulowany Pawłowski.

• Gramy dalej w Gliwicach. Od środka wznowił Piast.

• Czas na zmiany w składzie Widzewa. Ciganiks za fatalnego Nunesa (błędy przy straconych bramkach), na dodatek ukaranego kartką.

• Koniec pierwszej połowy po doliczonej minucie. Piast prowadzi po dublecie Krykuna. Widzew żałuje sytuacji Sancheza. Wracamy za kwadrans

• Drugie miękkie podanie Tomasiewicza w pole karne! Felix nie dał rady opanować piłki.

• widzew

• Krykun tym razem odgrywa. Ameyaw mocno wrzuca w pole bramkowe, ale górą Ravas.

• Chrapek odgrywa piętką, Nunes notuje prostą stratę w polu karnym, wreszcie Felix podaje spod linii końcowej i w efekcie nabiegający Krykun podwyższa z najbliższej odległości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Krykuna 2:0! Dublet Ukraińca z polskim paszportem!

• Milos wystawił nogę i dzięki temu przerwał podanie do Krykuna. Akcja Piasta rozwijała się w dobrym kierunku.

• Sanchez! Ależ okazja dla Widzewa. Hiszpan uciekł Mosórowi, Mokwa nie dał rady do niego doskoczyć, ale uderzenie i tak okazało się niecelne.

• Razem z kibicami Widzewa są oczywiście fani pobliskiego Ruchu, którzy czują się tu jak u siebie, bo ich zespół od niedawna korzysta z gościny gliwickiego stadionu, rozgrywając na nim domowe spotkania.

• To zagranie ręką Tomasiewicza reklamowali wcześniej piłkarze Widzewa. Na VAR dzisiaj Szymon Marciniak.

tomasiewicz

• Kiks Tomasiewicza w polu karnym! Po chwili pomocnik Piasta naprawia błąd.

• Katranis dobrze wybija. Za jego plecami czyhał na piłkę Pawłowski.

• Milos kopie sprzed pola karnego. Nie dokręcił. Futbolówka minęła wyraźnie prawy słupek.

• Sanchez dostał kartkę za dyskusję.

• Piłkarze Widzewa sugerują, że Tomasiewicz zagrał ręką. Pomocnik Piasta pokazuje im, że stuknęli się w głowę... Mecz pod napięciem dzisiaj. Sędzia Raczkowski ma co robić.

• probierz

• Piękna, miękka podcinka Tomasiewicza. Krykun przyjął i załadował pod poprzeczkę. Wielka radość Piasta.

• GOOOOOOOOOOL! Piast prowadzi! Ładna akcja, udany strzał Krykuna.

• Ravas łapie piłkę po wrzutce Chrapka.

• Piłka nożna dla kibiców - skanduje widownia i dodaje: Wpuśćcie kibiców (w domyśle Widzewa).

• Żyro też dostał kartkę. Brzydki mecz nam się zrobił.

• Katranis ukarany kartką za uderzenie ręką w twarz.

• Nunes celnie, ale do rąk Placha. To nie była udana próba z szesnastki.

• Tkacz z okolicy szesnastego metra. Mokwa przyjął piłkę na siebie.

• Wypełnia się sektor gości. Są flagi i mnóstwo czerwonych koszulek. Za chwilę ruszy pewnie zorganizowany doping.

• Hanousek! Mocno, ale obok bramki Placha. Piłka jeszcze odbiła się przed bramkarzem, po czym spadła obok prawego słupka.

• Wzmaga się doping dla Piasta. Przy piłce Widzew.

• Tkacz kompletnie zawalił dośrodkowanie. Na widowni selekcjoner Probierz.

• Mosór wybija w aut. Przerwał podanie od Pawłowskiego w kierunku Sancheza.

• Nunes ukarany kartką. Nie protestuje, choć będzie pauzować ze Stalą. Ostro wyciął Ameyawa.

• Nunes dorzuca z lewej strony. Jeden z kolegów już nabiegał. Akcję przerwał jednak pewny chwyt Placha.

• Tomasiewicz kopie, ale nie tak jak rzeczywiście umie. Piłka wyraźnie przeszła obok prawego słupka.

• piast

• Ależ błąd Placha - bez konsekwencji! Piłka się odbija, a kapitan Piasta z nią minął. Na jego szczęście Pawłowski nie zdążył oddać strzału.

• Spotkanie rozpoczęło się. Od środka Widzew. W sektorze gości pierwsi fani zajmują miejsca.

• Trwa przywitanie drużyn. Kibice śpiewają hymn. W Gliwicach jeszcze nie pada deszcz.

• Piast w strojach niebiesko-czerwonych, Widzew na złoto.

• piast

• Piłkarze zakończyli rozgrzewkę. Na trybunach kilka tysięcy kibiców. Do kompletu zabraknie naprawdę dużo.

• Piast bez Czerwińskiego, Pyrki czy Wilczka. Widzew bez Alvareza, Szoty i Przybułka.

• Ławka rezerwowych Piasta: Szymański, Kądzior, Munoz, Holubek, Karbowy, Hateley, Kirejczyk, Bykowski, Szczepański.

• Ławka rezerwowych Widzewa: Szymański, Silva, Terpiłowski, Ciganiks, Zieliński, Kerk, Klimek, Stępiński, Rondić.

• Widzewa ostatnio w lidze zremisował z Koroną Kielce 1:1. Wcześniej w debiucie trenera Myśliwca gładko ograł Cracovię - 2:0.

• Piast ma słabą serię w lidze. Nie wygrał żadnego z pięciu ostatnich meczów. Ostatnie zwycięstwo to wyszarpane nad Rakowem w pierwszej połowie sierpnia.

• W tygodniu Piast ograł Wieczystą Kraków 4:0, dzięki czemu awansował w Pucharze Polski. Dalej gra też Widzew po pokonaniu 4:0 Concordii Elbląg.

• To piątkowe "danie główne" w rodzimej lidze. Zagra Piast, czyli zespół remisów (sześć razy dzielił się punktami) z Widzewem, który zmienił trenera i ponownie zaczął punktować.

Piast - Widzew LIVE! Druga bramka Ukraińca z polskim paszportem
1/5
przejdź do galerii

Piast - Widzew LIVE! Druga bramka Ukraińca z polskim paszportem ©PAP/Zbigniew Meissner

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Widzew Łódź ONLINE. Czas na dziesiąta kolejkę najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Gliwiczanie podejmą u siebie przyjezdnych z Łodzi, którzy są prowadzeni przez nowego trenera Daniela Myśliwca. Dla 37-latka będzie to trzeci mecz w roli trenera ekstraklasowego zespołu w trwającej kampanii. Do tej pory zanotował zwycięstwo i remis. Jak będzie teraz? Zapraszamy na relację LIVE do GOL24! Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Widzew Łódź ONLINE

Drużyna nowego trenera Daniela Myśliwca zyskała można powiedzieć nowe życie po zwolnieniu Janusza Niedźwiedzia. Podopieczni 37-letniego trenera rozpoczęli pracę z nowym szkoleniowcem od zwycięstwa z Cracovią (2:0) oraz remisu w ostatniej kolejce przeciwko Koronie Kielce (1:1), która zajmuje przedostatnie miejsce w lidze.

Do tej pory łódzki klub w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zachwycał na początku nowego sezonu. Zaledwie trzy mecze "Widzewiacy" wygrali, a czterokrotnie ulegali swoimi przeciwnikom. Po drodze jeszcze łódzki klub zanotował dwa remisy i plasuje się na odległym dziesiątym miejscu. W meczu z Piastem będzie okazja, aby trochę podgonić do czołówki ligi, do której z pewnością Widzew aspiruje.

Z kolei podopieczni byłego trenera Legii Warszawa Aleksandara Vukovicia radzą sobie jeszcze gorzej od łódzkiego klubu. Aktualne Piast Gliwice zajmuje 13. miejsce mając na swoim koncie zaledwie dziewięć "oczek" i do swojego piątkowego rywala tracą dwa punkty, dlatego będą pewnie podwójnie zmotywowani, aby go przeskoczyć.

Do tej pory Piast wygrał tylko raz - sensacyjnie z mistrzem Polski z zeszłego sezonu, czyli Rakowem Częstochowa (2:1). Dwa razy musieli uznawać wyższość swoich przeciwników, kiedy przegrywali z Lechem Poznań (1:2) oraz Śląskiem Wrocław (0:1). Reszta meczów zakończyła się podziałem punktów. Drużyna Vukovicia zremisowała nawet z byłym klubem Serba - Legią Warszawa (1:1).

W bezpośrednich pojedynkach w zeszłym sezonie był remis. Raz wygrał Piast (3:2) w Łodzi, a potem udany rewanż wziął Widzew w Gliwicach i zwyciężył 2:1. Jak będzie tym razem?

Mecz Piast Gliwice - Widzew Łódź w dziesiątej kolejce poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy. System VAR będą obsługiwać Szymon Marciniak oraz Adam Kupsik. Pomagać sędziemu głównemu mają w piątkowym spotkaniu asystenci w postaci Tomasz Niemirowski i Filip Sierant.

Trener Piasta, Aleksandar Vuković: W piątek poprzeczka będzie wyżej zawieszona, niż w spotkaniu pucharowym. Musimy utrzymać poziom, jaki prezentowaliśmy w niektórych wcześniejszych meczach i poprawić skuteczność

Trener Widzewa, Daniel Myśliwiec: Mocna drużyna. Kolejna po Koronie, która patrząc na tabelę, nie jest w optymalnej formie. Patrząc na szczegółowe dane, np. liczba stworzonych sytuacji, to inna drużyna. Piast to inna forma obrony, ale są w czołówce ligi, jeśli chodzi o obrony. Znam trenera, znam ich członków sztabu. Bardzo rzetelnie przygotowują się do meczów i mają zawsze coś ekstra (cyt. widzewdomy.net)

Nie zagrają w meczu Piast - Widzew:
Piast: Kostadinov, Mucha (urazy)
Widzew: -----

Piast Gliwice - Widzew Łódź TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+Sport 3. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Marcin Baszczyński. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!