Piast Gliwice

2

Wisła Kraków

0

• Za tydzień gliwiczanie zmierzą się w Gliwicach z Widzewem Łódź, w przypadku zwycięstwa mogą awansować aż na pierwsze miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Esktraklasa.net!

• Kibice Wisły Kraków po spotkaniu śpiewali: "tylko zwycięstwo, w Warszawie tylko zwycięstwo" - w ten sposób chcieli zmotywować swoich zawodników do lepszej gry w następnych meczach.

• KONIEC MECZU! Piast zasłużenie wygrywa 2:0 z krakowską Wisłą. Dzięki temu, że podopieczni Marcina Brosza odnieśli 4. zwycięstwo z rzędu w tabeli T-Mobile Ekstraklasy awansowali aż na 3. pozycję.

• Zmiana w zespole Piasta - Zbozień za Sidqy.

• Izvolt strzalał z rzutu wolnego z 20 metrów i trafił w spojenie słupka z poprzeczką - mimo prowadzenia zawodnicy Piasta po meczu mogą mówić i braku szczęścia...

• Sikorski otrzymał żółta kartkę za faul.

• Strzelec drugiej bramki - Wojciech Kędziora, podobnie jak Ruben Jurado żegnany brawami, zastąpi go Cuerda.

• Klepczyński zablokował groźny strzał Głowackiego.

• Pierwszy strzał w T-Mobile Ekstraklasie oddał Artis Lazdins.

• Melikson zdecydował się na strzał z 25 metrów i nie wiele brakowało, by pokonał Trelę.

• Prostopadłe podanie Bzdęgi do Podgórskiego, ale Jovanović uprzedził kapitana Piasta i wybił piłkę na aut.

• Żegnany brawami Ruben Jurado zostaje zastąpiony przez Bzdęgę.

• Zbozień faulował Chrapka tuż przed polem karnym.

• Iliev zastępuje Szewczyka.

• Trudno opisać słowami radość kibiców w Gliwicach...

• GOOOOOOOOOL! KĘDZIORA WYPRZEDZA OBROŃCÓW I TECHNICZNYM STRZAŁEM POKONAŁ PAREIKĘ. ASYSTĘ ZALICZYŁ RUBEN JURADO!!!

• Kędziora odebrał Pareice piłkę tuż przy linii końcowej i natychmiast uderzył na bramkę, ale za mocno.

• Piast Gliwice - Wisła Kraków

• Podgórski faulowany przy linii środkowej.

• Po dośrodkowaniu Rubena Podgórski bez przyjęcia uderzył na bramkę Pareiki, ale wyraźnie zabrakło celności. Zbyt odważna decyzja kapitana Piasta.

• Chrapek uderzył z 25 metrów, ale piłka poszybowała obok lewego słupka.

• Ruben uderzał w polu karnym i trafił w Pareikę, dobijał jeszcze Kędziora, który niestety dla kibiców Piasta był na spalonym.

• Sikorski dokończy spotkanie zamiast Boguskiego.

• Głową uderzał Głowacki, ale w złym momencie się odbił i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Lazdins ukarany przez Pawła Raczkowskiego żółtą kartką.

• Chrapek zastępuje Wilka.

• Z ostrego kąta uderzał Genkov, ale piłka minimalnie minęła dalszy słupek.

• Po rzucie rożnym wykonanym przez Podgórskiego ostatecznie piłka trafiła do Klepczyńskiego, który oddał "atomowy" strzał z 28 metrów, ale piłka wylądowała na poprzeczce!

• Wspaniała akcja Piasta, ale Ruben Jurado z ostrego kąta trafił w boczną siatkę! Rzut rożny na "otarcie łez".

• W polu karnym gości przewrócił się Wilk, piłkę przechwycił Kędziora, ale uderzył w Pareikę.

• Po podaniu Kędziory Ruben uderzał z 20 metrów, ale minimalnie niecelnie.

• Dużo walki przy narożniku boiska, ostatecznie faulował Izvolt.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Jeżeli Piast Gliwice utrzyma ten rezultat po 6. kolejce znajdzie się na trzecim miejscu, mając tyle samo punktów co Legia.

• Fabryka Tańca

• Koniec pierwszej połowy - bramka do szatni i Piast wygrywa 1:0!

• GOOOOOOOOOOL! TOMASZ PODGÓRSKI STRZELA NA BRAMKĘ PAREIKI PO PODANIU KĘDZIORY, PIŁKA ODBIŁA SIĘ JESZCZE OD NOGI ESTOŃCZYKA, ZANIM WPADŁA DO BRAMKI!

• Czekaj ukarany żółtą kartką.

• Kontra w wykonaniu Meliksona i Jaliensa, po czym Holender uderzał z ostrego kąta wprost w nogi Treli.

• Przed polem karnym na ciekawej pozycji do strzału był Izvolt, ale zbyt długo zwlekał z decyzją i Wilk wybił mu piłkę z pod nogi.

• Jurado i Kędziora byli bliscy przeprowadzenia kontrataku, ale drugi z nich był na spalonym.

• Boguski bez przyjęcia próbował strzelać z 20 metrów, ale źle złożył się do strzału i nie mógł takim strzałem zaskoczyć Trelę.

• Wspaniała "piętka" Meliksona w kierunku Boguskiego, ale dośrodkowanie zawodnika Wisły zostało zablokowane przez Klepczyńskiego.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego zostało zablokowane przez WIlka, po chwili Zganiacz uderzył z dystansu, ale mocno niecelnie.

• Z 30 metrów uderzał Izvolt, ale Pareiko obronił ten strzał bez większych kłopotów.

• Szewczyk z rzutu rożnego wprost na głowę Głowackiego, ale defensor Wisły nie zdołał oddać strzał, piłka tylko odbiła się od jego głowy, po czym przechwycił ją jeden z obrońców gospodarzy.

• Kędziora faulował w ataku Frederiksena.

• Mało ciekawy fragment gry w ostatnich minutach.

• Najpierw z prawej strony Ruben Jurado dośrodkował, ale za mocno. Piłkę przechwycił na lewej stroni Podgórki, który z kolei centrował w ręce Pareiki.

• Oprawa kibiców Piasta

• Zganiacz i Ruben przez moment leżeli na boisku, ale mogą już kontynuować grę.

• Przy linii końcowej faulowany Podgórski, po chwili sam poszkodowany uderzał na bramkę Pareiki, ale trafił w poprzeczkę.

• Ostatnie minuty zdecydowanie pod dyktando gości.

• Z rzutu rożnego Szewczyk dośrodkował, ale najwyżej do tej piłki wyskoczył Zbozień i wybił piłkę głową poza pole karne.

• Po centrze Jovanovića ładny strzał z półwoleja oddał Genkov, ale wprost w ręce Treli.

• Po ciekawym rajdzie, Ruben dośrodkował w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

• Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego, ale pewnie chwyta piłkę Pareiko.

• Kędziora strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale trafił minimalnie nad bramką.

• Wypieszczone dośrodkowanie Meliksona, ale Genkov nie wiedział co zrobić z piłką, dlatego stracił ją w polu karnym.

• Krzyżowe podanie Głowackiego do Szewczyka, ale młody zawodnik Wisły nie zdołał przyjąć piłki zanim ta opuściła boisko.

• Kędziora na spalonym.

• Pierwsza odrobinę ciekawsza akcja Wisły, ale Melikson był na spalonym.

• Pareiko faulowany w polu karnym.

• Z rzutu wolnego uderzał Izvolt, ale piłka trafiła w mur i rzutu rożny dla Piasta.

• Izvolt faulowany przed narożnikiem pola karnego.

• Wisła Kraków jeszcze nie zdołała wyjść z własnej połowy.

• Matej Izvol z narożnika pola karnego - ni to strzał ni podanie i od bramki rozpocznie Pareiko.

• Krótko rozegrany rzut rożny i Oleksy zbyt mocno dośrodkował w pole karne.

• Podgórki nabił jednego z obrońców gości i będzie róg.

• Tym razem Lazdins zagrywał w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.

• Goście:

• Niecelne prostopadłe podanie Rubena, ale od autu rozpocznie Piast.

• Paweł Raczkowski rozpoczął spotkanie!

• Podgórski i Głowacki przywitali się i odnieśli proporczyki na ławkę...

• Kibice Piasta

• Zawodnicy już wybiegają na boisko za chwilę zaczynamy!

• Już wszystko gotowe do meczu

• Na kwadrans przed początkiem meczu na trybunach dużo jeszcze wolnych miejsc

• Na pierwszy rzut oka faworytem w dzisiejszej rywalizacji jest Wisła Kraków, która jest zdecydowanie bardziej utytułowanym zespołem. Ale w rzeczywistości gliwiczanie w ostatnich trzech meczach uzbierali komplet punktów, co przy zaledwie jednym punkcie Wisły w meczach wyjazdowych może robić wrażenie.

• Zawodnicy Piasta w rozgrzewce

• Zawodnicy pozostający do dyspozycji Michała Probierza: Michał Miśkiewicz, Goran Bunoza, Michał Chrapek, Daniel Sikorski, Alan Uryga, Damian Lepiarz, Ivica Iliev

• Rezerwa Piasta: Jakub Szumski, Łukasz Krzycki, El Sidqy, Fernando Cuerda, Pavol Cicman, Tomasz Bzdęga, Adrian Sikora

• Kibiców z Krakowa na trybunach z każda chwilą przybywa

• Prowadzący "Grany Poniedziałek" Tomasz Lipiński przygotowuje się do transmisji

• Trener Probierz rozmawia z dziennikarzami

• Ściana na tle której udzielane będą wywiady już przygotowana

• Pierwsi kibice z Krakowa są już na trybunach stadionu Piasta. Wedle zapowiedzi ma ich przyjechać do Gliwic około 800 osób. Czy tak będzie - przekonamy się już niedługo.

• Podobnie uczynili zawodnicy gości, którzy wraz ze swoim trenerem wyszli zapoznać się ze stanem murawy przy Okrzei

• Piłkarze Piasta jeszcze w dresach wyszli na murawę

• Jedna z atrakcji dla kibiców przygotowana przed meczem

• Strefa Fan-Zone pod stadionem w Gliwicach

• Pierwsi kibice już na ponad półtorej godziny przed meczem pierwsi kibice meldowali się na stadionie

• Zaczynamy relację NA ŻYWO prosto ze stadionu przy Okrzei w Gliwicach gdzie w kończącym tą serię spotkań meczu Piast podejmie Wisłę Kraków.