2

Wisła Płock

1

• Długo nie widziałem trenera Marcina Brosza tak zadowolonego, jak teraz. I pomyśleć, że był nienawidzony jeszcze kilka miesięcy temu przez większość kibiców Piasta.

• Koniec meczu! Piast wygrywa po genialnej końcówce spotkania, dzięki bramkom Klepczyńskiego i Tomasza Podgórskiego! Trudno opisać słowami ostatnich minut w wykonaniu gliwiczan.

• Jeszcze Podgórski strzela z narożnika pola karnego i znowu cudowna parada Krzysztofa Kamińskiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! GOL! GOL! GOL! ADRIAN KLEPCZYŃSKI WYPROWADZA ZESPÓŁ NA PROWADZENIE!!!!! PO RZUCIE ROŻNYM NIE DAŁ SZANS KAMIŃSKIEMU!

• Marcin Szrek doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! TOMASZ PODGÓRSKI STRZELA PIERWSZEGO GOLA NA NOWYM STADIONIE W GLIWICACH!!! STADION OSZALAŁ Z RADOŚCI!

• Patryk Kamiński zbyt szybko wybiegł z muru, za co otrzymał żółtą kartkę. Po chwili uderzał Podgórski, ale minimalnie nad bramką.

• Jeden z zawodników Wisły Płock zagrywa ręką i rzut wolny dla gliwiczan.

• Rudolf Urban strzela z 20 metrów i wspaniałą interwencją popisuje się Krzysztof Kamiński!

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym kapitan Piasta Tomasz Podgórski wbiega z piłką w pole karne i uderza z 14 metrów, ale niecelnie.

• Ruben Jurado, który nie może dzisiejszego spotkania zaliczyć do udanego schodzi. W jego miejsce pojawia się Tomasz Bzdęga.

• Piast atakuje i atakuje, ale co z tego, skoro absolutnie podopieczni Marcina Brosza nie potrafią zaskoczyć obrony rywali, a tym bardziej Krzysztofa Kamińskiego.

• Atmosfera na trybunach, zupełnie taka, jakby Piast prowadził przynajmniej 3:0...

• Kolejny stały fragment gry w wykonaniu Rudolfa Urbana, tym razem strzelał głową niecelnie Mateusz Bodzioch.

• Strzał głową oddał Mateusz Matras, ale niecelnie.

• Po rzucie wolnym wykonanym przez Urbana, po zamieszaniu Mateusz Bodzioch mógł trafić do bramki, ale w ostatniej chwili uprzedził go Kamiński.

• Żółtą kartką ukarny Joao Paulo.

• Na trybunach o dziwo "fala meksykańska" wykonuje czwarte okrężenie...

• Kamiński za strzelca bramki Ricardinho.

• Mariusz Zganiacz zastępuje Jana Buryana.

• Adrian Świątek pojawia się za Wojciecha Kędziorę.

• Z narożnika pola karnego uderzał Wojciech Kędziora i pewnie broni Kamiński - po raz kolejny w tym spotkaniu. Póki co bramkarz Wisły jest bezbłędny.

• Ruben Jurado centrował w pole karne i niewiele zabrakło, by Wojciech Kędziora zdołał uderzyć głową.

• Słowak krótko rozegrał rzut rożny po czym dośrodkował w pole karne, ale piłka nie trafiła do żadnego, z jego partnerów.

• Pavol Cicman nabijał Jaronia i rzut rożny wykona Rudolf Urban.

• Rudolf Urban strzelał z 25 metrów, ale nie udało mu się uderzyć celnie.

• Kamil Biliński uderzył z 20 metrów, ale piłka powędrowała minimalnie obok prawego słupka.

• Druga połowa rozpoczęta, oba zespoły przystępują bez zmian!

• Przypominamy, że relacje live możecie też śledzić w naszej nowej aplikacji! [ściągnij na iPhone] [ściągnij na Android]

• W przerwie występ zespołu składającego się w większości z dzieci. Jeśli chodzi o przebieg spotkania, to z pewnością kibice, którzy zdecydowali się w sobotni wieczór zapełnić stadion przy ulicy Okrzei nie mogą być zadowoleni.

• Koniec pierwszej połowy do przerwy goście bardzo szczęśliwie prowadzą.

• Ariel Jakubowski strzela z 20 metrów, ale wysoko nad bramką, nie był to zbyt udany strzał byłego zawodnik Ruchu Chorzów.

• Marcin Szrek do regulaminowego czasu pierwszej połowy dolicza 60 sekund.

• Ruben Jurado decyduje się na niesygnalizowany strzał z 25 metrów i świetną paradą popisał się Kamiński - rzut rożny dla gliwiczan.

• Tomasz Podgórski decyduje się na strzał z ok. 20 metrów, piłka odbiła się jeszcze od Rubena Jurado, ale Kamińskiemu udało się w ostatniej chwili instynktownie obronić ten strzał.

• Kamil Biliński zastępuje Fabiana Hiszpańskiego.

• Bramka na 1:0 uskrzydliła zawodników gości...

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! RICARDINHO STRZELA BRAMKĘ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI PO DOŚRODKOWANIU JOAO PAULO!!!

• Mateusz Bodzioch uderzył głową niecelnie z zaledwie kilku metrów.

• Rudolf Urban bohaterem ostatnich akcji, najpierw uderzył płasko i zbyt lekko by pokonać Kamińskiego, po upływie kilkudziesięciu sekund mógł z 14 metrów strzelić bramkę, ale poślizgnął się i nie udało mu się uderzyć w kierunku bramki.

• Ruben Jurado w polu karnym otrzymuje świetne podanie, ale niepokryty przez żadnego z obrońców uderzył fatalnie i piłka poszybowała nad bramką.

• Jurado w polu karnym uderza z 15 metrów, ale w ostatniej chwili został zblokowany przez Łukasza Nadolskiego. Większość kibiców widziała piłkę już w bramce...

• Po rzucie rożnym wykonanym przez Rudolfa Urbana do strzału głową doszedł Paulauskas, ale niecelnie.

• Mateusz Matras wstrzelił piłkę w pole karne, ale tym razem za głęboko.

• Po akcji Kędziory i Jurado, Hiszpanowi nie udało się celnie odegrać do napastnika Piasta i od rzutu rożnego rozpoczną gospodarze.

• Tomasz Kędziora otrzymał podanie od Tomasza Podgórskiego, ale źle przyjął piłkę w polu karnym i od bramki rozpocznie Kamiński.

• Tym razem Tomasz Podgórski próbował prostopadle do Kędziora, ale po raz kolejny szybszy był Kamiński.

• Wojciech Kędziora w polu karnym odwrócił się z partnerem na plecach, ale piłka po jego uderzeniu trafiła tylko w boczną siatkę.

• Przenosimy się na drugą stronę, Góralski dośrodkowywał tuż przy linii końcowej, ale piłka opuściła boisko, zanim trafiła w pole karne.

• Dośrodkowanie Pavola Cicmana z prawej flanki, ale żaden z partnerów nie doszedł do podania - mogło być groźnie.

• Prostopadłe podanie Rudolfa Urbana, ale Kamiński uprzedził Kędziorę.

• Zaczynamy!

• Osobiście uważam, że to co odbyło się przed meczem trudno jednak nazwać inauguracją, do tej pory byłem przyzwyczajony do huczniejszych inauguracji, ale miejmy nadzieję, że "fajerwerki" będą podczas spotkania z Wisłą Płock.

• Uroczyste przecięcie wstążki mamy za sobą, zostaje tylko czekać na pierwszy gwizdek sędziego, które nastąpi za kilka minut.

• Prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz właśnie przemawia na temat stadionu, a w młynie kibice prowadzą doping na całego by w ten sposób ogłuszyć najważniejszą osobę w Gliwicach, bez której Piast mógłby wciąż występować w Wodzisławiu - szczyt niewdzięczności.

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Marcin Szrek, a na liniach pomagać mu będą Tomasz Kondrak i Maksym Stelmaszczyk, natomiast sędzią technicznym będzie Damian Gawęcki.

• Jeśli chodzi o kibiców na godzinę przed rozpoczęciem spotkania zamknięto kasy, co oznacza jednocześnie, że ostatnie 500 biletów w ciągu dwóch godzin zostało sprzedane. Tak więc wszystko wskazuje na to, że będzie dzisiaj komplet widzów - 10.037 osób. Póki co jest zapełnione 4/5 trybun, ale miejmy nadzieję, że kibice czekający w kolejkach przed stadionem zdążą przed pierwszym gwizdkiem.

• Już za 30 minut dojdzie do historycznego otwarcia Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Piast Gliwice w ramach 18. kolejki I ligi będzie podejmował Wisłę Płock.