PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. O pierwsze zwycięstwo. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Koniec meczu!

• Chrapek wypatrzył Wilczka w polu karnym. Doświadczony napastnik zablokowany przez Jacha.

• To była sytuacja meczowa Kądziora! Świetnie poradził sobie w pojedynku biegowym Sappinen. Wygrał przebitkę z drugim obrońcą. Wycofał do Chrapka, ten wyłożył futbolówkę Kądziorowi. Wystarczyło mocno dostawić stopę, żeby zanotować celne uderzenie z 16 metrów. Fatalnie przestrzelił skrzydłowy.

• Wchodzimy w doliczony czas gry. Doliczone pięć minut.

• Korner z prawej strony. Piłka na dalszy słupek, kolejna wrzutka i kolejne zablokowanie. Mamy więc rzut rożny z drugiego narożnika.

• Prostopadłe podanie do Ameyawa. Nie dotarło do adresata, bo czujnie przed bramką wykonał wślizg Bartolewski.

• Bieszczad zwleka z wykonaniem wznowienia gry.

• Wyłożenie piłki na 18. metr i fatalnie skiksował lewą nogą.

• Chrapek faulowany tuż przed linią pola karnego. To szansa dla gliwiczan.

• Ameyaw za Katranisa.

• Uderzenie Mosóra z dystansu. Blisko, blisko bramki. Ale to nadal strzał niecelny.

• W zespole Piasta kompletnie nie widać żadnej koncepcji. Piłka trafia z lewej na prawą stronę. Brakuje podań do przodu. Nikt z ofensywy nie pokazuje się do grania.

• Adamski i Bartolewski zastąpili Doleżala oraz Łakomego.

• Wysoko zawieszona piłka w szesnastce. Wilczek przegrał pojedynek z Ławniczakiem.

• Sappinen w miejsce Pyrki.

• Kądzior zatrzymał akcję Piasta faulem na Kopaczu.

• Z prawej strony dorzucał Pyrka. Wyszedł przed bramkę Bieszczad i złapał futbolówkę.

• Podwójna zmiana w zespole Piasta. Kądzior za Torila i Kaput za Tomasiewicza.

• Centra gospodarzy, Toril przepuszcza piłkę do Wilczka, a ten nie trafia w bramkę w doskonałej sytuacji!

• Strzelec gola wylatuje z boiska! Chwilę po wznowieniu Gaprindaszwili spóźnił swoją interwencję wślizgiem. Postawna noga Pyrki znacznie ucierpiała. Nie ma mowy o innej decyzji. Zagłębie kończy w osłabieniu.

• Lubinianie zdobyli gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wybicie Placha, piłka odbiła się od uda jednego z obrońców, dopadł do niej Gruzin i umieścił ją w siatce! Arbiter sprawdzał pozycję spaloną, ale trafienie było prawidłowe.

• GOOOOOOOOOL! TORNIKE GAPRINDASZWILI!

• Dolezal umiejętnie wyłożył piłkę Starzyńskiemu, ale ten został zablokowany! Jest rzut rożny.

• Toril łapie kartkę.

• Pyrka miękko wrzucił w pole karne. Napastnik chciał jeszcze zgrywać w światło bramki zamiast od razu uderzać. Akcja spaliła na panewce.

• Sporo dzieje się na boisku. W końcu fani mogą zobaczyć coś na stadionie w Gliwicach.

• Toril zagrał do Wilczka, ten oddał strzał wślizgiem, ale niewiele brakło! Bieszczad był pewien, że piłka ominie słupek, ale nie spodziewał się, że tak blisko.

• Bieszczad wyszedł dobrze z bramki i nie udało się podanie do Torila.

• Stuprocentowa sytuacja Doleżala! Napastnik otrzymał płaskie podanie od Starzyńskiego. Wygrał przebitkę z Czerwińskim i miał już przed sobą tylko Placha. Uderzył jednak prosto w nogę bramkarza.

• Wracamy do gry. Zaczynamy drugą połowę.

• Kończymy pierwszą połowę.

• Reiner powalił na ziemię przeciwnika. Kolejna kartka.

• Kolejny ostry faul. Tym razem spotkali się Toril i Makowski.

• Reinier ucierpiał w starciu z Kopaczem. Chyba będziemy potrzebowali zmianę w przerwie.

• Taktyczny faul Łakomego.

• Mocne uderzenie Łakomego. Kolejny bardzo niecelny strzał.

• Wrzutka na Gaprindaszwiliego, uderzenie wolejem, ale za bardzo podszedł pod futbolówkę i poleciała ona w trybuny.

• Znowu spokojniejszy fragment meczu.

• Faulowany Kopacz przez Chrapka po prostej stracie Piasta.

• Łakomy miękko wrzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Chodyny. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Pyrkę.

• Strzał Chodyny z dystansu. Za wysoko, choć piłka opadała już w stronę bramki.

• Znowu nie zrozumiał się Wilczek z Pyrką.

• Świetna okazja dla Piasta! Prostopadłe podanie Torila do Kamila Wilczka, ten znalazł się około 10 metrów przed bramką. Uderzył z półobrotu i świetnie wybronił to Bieszczad. Dobre podanie, świetne wyjście na pozycję. Zabrakło precyzji przy strzale.

• Rzut wolny dla Piasta. Dobra wrzutka Katranisa wybroniona przez Ławniczaka. Piłka trafiła jeszcze do Pyrki, który z kolei zagrał na skrzydło. Stamtąd padło dośrodkowanie do Torila. Napastnik oddał strzał głową, ale bardzo lekki i prosto w rękawice Bieszczada.

• Chwila niedokładności. Złe długie wznowienia gry przez Placha, nie dogadują się Wilczek i Pyrka w ofensywie. Źle się to na razie ogląda.

• Arbiter nie widział przewinienia, nie ma również interwencji VAR. Gramy dalej.

• Gwizdy na trybunach. Toril sygnalizuje uderzenie przez rywala. Czy Jach zasłużył na czerwoną kartkę?

• Niecelna wrzutka na Torila z rzutu wolnego.

• Toril poradził sobie z Jachem i Ławniczak był zmuszony go faulować, żeby ten nie wyszedł do sytuacji sam na sam.

• Tomasiewicz zablokował szybki strzał Starzyńskiego.

• Chodyna minął z piłką aż trzech gliwiczan. Zatrzymał się dopiero na Czerwińskim.

• Jest pierwszy strzał w tym spotkaniu. Gaprindaszwili wymienił po dwa podania ze Starzyńskim i uderzył z dystansu. Plach obronił z niewielkimi kłopotami.

• Aut dla Piasta, ale piłka wraca do gości błyskawicznie.

• Chodyna złapany na spalonym.

• Niecelne dośrodkowanie Starzyńskiego.

• Długa piłka na Doleżala i Czerwiński go uprzedził.

• Atak pozycyjny Zagłębia, ale bardzo wolno budowany. Stoperzy wymieniają między sobą podania.

• Zaczynamy spotkanie!

• Piłkarze obu zespołów wyszli już na murawę.

• Dobre wieści dla Piasta są takie, że z klubu póki co nie odejdzie Damian Kądzior. O skrzydłowego zabiegał Lech Poznań, ale nie był w stanie zaproponować satysfakcjonującej oferty.

• W 1. kolejce Piast udał się aż do Białegostoku, gdzie przegrał z Jagiellonią 0:2. Według byłego selekcjonera zabrakło skuteczności. Zagłębie w tym czasie zremisowało 0:0 derby ze Śląskiem Wrocław, po czym przegrało na wyjeździe z Legią Warszawa 0:2 po dublecie Pawła Wszołka.

• Piast ma w nogach tylko jedno spotkanie. W zeszły weekend odpoczywał. Stało się tak ponieważ mecz z Rakowem Częstochowa został przełożony na nieokreślony termin. - Nie jest to dobre. Zostaliśmy wybici z rytmu - twierdzi trener Waldemar Fornalik. W trakcie przymusowej przerwy Piast rozegrał sparing z Polonią Bytom zakończony wynikiem 2:1.

• Po europejskim czwartku pora wrócić do ligowej rzeczywistości. 3. kolejkę PKO Ekstraklasy zainauguruje spotkanie "wyposzczonych" gry gospodarzy z Miedziowymi, którzy czekają nie tylko na pierwsze zwycięstwo, ale i samego gola.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Piast Gliwice - Zagłębie Lubin!

Piast - Zagłębie LIVE! O pierwszego gola, pierwsze zwyciestwo

Piast - Zagłębie LIVE! O pierwszego gola, pierwsze zwyciestwo ©Urszula Łobaczewska, Krystian Dobuszyński

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE. Po europejskim czwartku pora wrócić do ligowej rzeczywistości. 3. kolejkę PKO Ekstraklasy zainauguruje spotkanie "wyposzczonych" gry gospodarzy z Miedziowymi, którzy czekają nie tylko na pierwsze zwycięstwo, ale i samego gola. Relacja LIVE od godziny 18:00.

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ONLINE

Zawody w Gliwicach poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik (Siedlce). System VAR obsłużą Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

Nie zagrają w meczu Piast - Zagłębie:
Piast: Huk, Kostadinov
Zagłębie: Żivec, Żubrowski (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Zagłębie - Piast 0:0 (Ekstraklasa, 05.03.2022)
Piast - Zagłębie 0:1 (Ekstraklasa, 12.09.2021)

Mecz Piast Gliwice - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Marcin Rosłoń – Rafał Nahorny. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00 - zapraszamy!