• Jan Buryan za Rubena Jurado

• Tomas Docekal zmienił Wojciecha Kędziorę

• Jeszcze ruszył do przodu Zawistkowski i oddał strzał ponad bramką Piasta

• Matras na wiwat uderzył sobie z 25 metrów... piłka zatrzymała się na trybunach

• Jeden z obrońców uprzedził Cicmana i wybił piłkę na rzut rożny, po dośrodkowaniu z prawej strony. Po chwili Krzycki uderzał głową, ale nad bramką.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Podgórskiego, jednak dobrze interweniowali bydgoszczanie, którzy skutecznie oddalili zagrożenie

• Podgórski z tego samego miejsca, co wcześniej gdy strzelił gola tym razem pomylił się minimalnie

• Ależ okazję zmarnowali goście! Najpierw strzelał Zawistowski i jego uderzenie odbił Trela, z dwóch metrów dobijał potem jeszcze Masłowski prosto w bramkarza Piata!

• Vahan Gevorgyan za Jakuba Wójcickiego

• Podgórski kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z osiemnastu metrów nie dał szans Witanowi. Piękna bramka!

• Tomasz Podgórski na 3:0! Piast w Ekstraklasie - można tak już chyba powiedzieć

• Jurado mógł zdobyć drugiego gola, ale piłkę w ostatniej chwili tuż przed linią bramkową wybił Zawistowski

• Michał Masłowski za Martinsa Ekwueme

• Rozpoczynamy spotkanie po przerwie. Czy Zawisza zdoła się podnieść po nokaucie?

• Początek drugiej połowy w Gliwicach!

• Koniec pierwszej połowy! Piast wygrywa 2:0 i jest jedną nogą w Ekstraklasie!

• Adrian Błąd

• Mateusz Bodzioch

• Ekwueme postanowił sam odmienić losy meczu, ale jego uderzenie z dystansu minęło w bezpiecznej odległości bramkę Treli

• Paweł Zawistowski

• Cicman przedzierał się prawą stroną, a całą akcję zakończył lekkim, płaskim strzałem prosto w bramkarza Zawiszy

• GOOOOOOOOOOOLLLLL!!! WOJCIECH KĘDZIORA PODWYŻSZA PROWADZENIE PIASTA!

• Bodzioch próbował zagrać krzyżowe podanie na lewą stronę, ale źle celował i piłka wpadła wprost w ręce Witana.

• Ruben Jurado - za zdjęcie koszulki

• GOOOOOOOL! RUBEN JURADO ODEBRAŁ PIŁKĘ STEFAŃCZYKOWI I TRAFIŁ DO BRAMKI STRZAŁEM TUŻ PRZY SŁUPKU Z 16 METRÓW!

• Marcin Drzymont ukarany żółtą kartką.

• Zawistowski oddał niezły strzał z 16 metrów, ale trafił minimalnie obok prawego słupka.

• Dobry mecz jak na razie w Gliwicach, piłkarze nie kalkulują tylko grają odważnie. Brakuje tylko goli, ale mamy nadzieję, że takowe też zobaczymy

• Po dośrodkowaniu Zawistowskiego z rzutu rożnego Drzymont oddał niecelny strzał po chwili jeden z jego partnerów dośrodkował z lewej strony, ale został zablokowany przez Klepczyńskiego.

• Zawistowski uderzył mocno z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i prawie przelobowała Trelę, ale golkiper Piata był wystarczająco czujny na linii bramkowej

• Na trybunach fani obu drużyn bawią się świetnie, wspierając obie drużyny w walce o Ekstraklasę. Na boisku tym czasem tempo meczu nieco spadło po początkowym szturmie gliwiczan i bydgoszczan

• Alvaro faulowany przy linii bocznej.

• Z 25 metrów uderzał Bodzioch, ale piłka ląduje na trybunach.

• Matras odebrał piłkę Błądowi i przerwał kontratak gości.

• Piast częściej atakuje, ale cały czas defensywa Zawiszy jest "nieszczelna".

• Ekwueme otrzymuje żółtą kartkę.

• Podgórski dośrodkował na głowę Matrasa, na krótki słupek, ale strzał defensora Piasta był niecelny.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego w ostatniej chwili Ekwueme strącił piłkę przed Rubenem.

• Strzał Leśniewskiego z 12 metrów został zablokowany.

• Matras odebrał piłkę na połowie boiska, ale fatalnie zagrywał na skrzydło.

• Ekwueme zagrywał ręką.

• Początek meczu wręcz rewelacyjny, ataki "suną" zarówno na jedna bramkę jak i drugą już od pierwszych sekund.

• Z 16 metrów uderzał Cicman, ale tylko w boczną siatkę.

• W polu karnym faulowany był Trela.

• Oleksy z 5 metrów mógł pokonać Trelę, ale świetnie obronił ten słaby strzał bramkarz Piasta.

• Po dośrodkowaniu Podgórskiego Ruben Jurado mógł trafić do bramki, ale jeden z obrońców wybił piłkę.

• Wójcicki mógł się znaleźć sam na sam z Trelą, ale szybszy był golkiper Piast.

• WALKA O EKSTRAKLASĘ ROZPOCZĘTA!

• a Kartoniada na stadionie Piasta

• W sektorze gości zasiada dzisiaj niecałe 500 fanów. Niemal wszyscy ubrani na czarno, wśród nich są także kibice, którzy przyjechali z Łodzi.

• Stadion Miejski w Gliwicach jeszcze nie jest w pełni zapełniony, wciąż jest jeszcze ok. 100 pustych krzesełek. Kibice już zaczęli dopingować...

• Od kiedy zmodernizowano obiekt w Gliwicach tylko Ruch Radzionków zdołał wywieźć z Gliwic 3 punkty. Dlatego też faworytem jest mimo wszystko Piast. Wg bukmacherów kurs na gliwiczan wynosi: 2.30, na remis - 3.39, a na Zawiszę 3.50.

• Goście z Bydgoszczy są w świetnej formie w ostatnich 7 meczach - w tym czasie odnieśli 5 zwycięstw i dwukrotnie kończyło się podziałem punktów. Zaledwie trzem piłkarzom udało się pokonać golkipera Zawiszy.

• Zawisza - rezerwowi: Peykov - Gevorgyan, Masłowski, Ilków-Gołąb, Jankowski, Kukol, Mąka

• Piast-rezerwowi: Korbecki - Buryan, Lisowski, Pietrzak, Docekal, Murawski, Świątek

• Znamy wyjściowe składy, więc czas na ławki rezerwowych...

• a W Gliwicach nie mogło zabraknąć fanów Zawiszy

• W tym momencie Piast i Zawisza są w Ekstraklasie, ale to wszystko może się zmienić, bo za plecami obu ekip czają się Pogoń Szczecin i Kolejarz Stróże. Jeżeli jednak te dwie drużyny dzisiaj przegrają, to niezależnie od wyniku z Gliwicach Piast i Zawisza za rok zagrają ze sobą ponownie za rok, ale już w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli natomiast Pogoń wygra, to zagra albo w barażu z Piastem - w przypadku wygranej Zawiszy, albo awansuje bezpośrednio, gdyby Piast zwyciężył. Kolejarz natomiast awansuje tylko wtedy jak Arka pokona Pogoń, a Piast Zawiszę

• a Co prawda trybuny świecą jeszcze pustkami, ale w trackie meczu będzie komplet. Wszystkie bilety zostały sprzedane już wczoraj. Pan w kasie zapytał dzisiaj:- Można kupić bilet?. - Nie ma biletów - odpowiedziała kasjerka.

• Witamy z Gliwic, gdzie za nieco ponad godzinę rozpocznie się chyba najważniejszy mecz w tym sezonie w pierwszej lidze. Lider rozgrywek Piast Gliwice zagra z drugim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz