• Daniel Łukasik - 4, (Dominik Sokół - bez oceny)
    • Luis Machado - 3, (Mario Rondon - bez oceny)
    • Karol Angielski - 3
    • Maurides - 4, (Mateusz Radecki - 3)
  • Górnik Łęczna zdobywa bardzo ważne trzy punkty i traci już tylko cztery punkty do Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław. Radomiak tą porażką powoli traci szanse na europejskie puchary.

• Koniec meczu w Łęcznej! Górnik odnosi bardzo ważne zwycięstwu nad Radomiakiem Radom!

• W zespole Górnika Łęczna Bartosz Rymaniak zmienił Bartosza Śpiączkę.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Natomiast Dominik Sokół pojawił się w miejsce Daniela Łukasika.

• Dwie zmiany w zespole Radomiaka Radom. Mario Rondon zmienił Luisa Machado

• Po stracie piłki przez gości, Janusz Gol zagrał prostopadle do Bartosza Śpiączki, ten z zimną krwią uderzył tuż obok interweniującego Filipa Majchrowicza i zdobył bardzo ważnego gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Bartosz Śpiączka zdobywa bramkę dla Górnika, która może zaważyć o zwycięstwie w tym spotkaniu!

• Goncalo Silva zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki gospodarzy.

• Natomiast Michał Mak pojawił się w miejsce Damiana Gąski.

• Dwie zmiany w szeregach Górnika Łęczna. Przemysław Banaszak zmienił Michała Golińsiego

• Damian Gąska uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak ta próba była bardzo nieudana.

• Raphael Rossi sfaulował rywala blisko pola karnego gości. Będzie szansa na bramkę dla gospodarzy.

• Natomiast Felipe Nascimento zmienił Luizao.

• Tiago Matos pojawił się w miejsce Leandro

• Trzy zmiany w zespole Radomiaka Radom. Mateusz Radecki zmienił Mauridesa

• Marcel Wędrychowski pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Radomiaka, oddał mocny strzał, ale znakomicie interweniował Filip Majchrowicz!

• Żółtą kartką został ukarany Luizao.

• Luis Machado oddał potężny strzał z dystansu, ale piłka powędrowała tuż obok bramki rywali!

• Radomiak Radom coraz mocniej naciska. Pachnie bramką w powietrzu.

• Daniel Łukasik dośrodkował w pole karne gospodarzy wprost do Leandro, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• W odpowiedzi zaatakował Górnik, ale ofensywna akcja Daniela Dziwniela została zatrzymana.

• To powinna być bramka dla Radomiaka! Leandro pokusił się o mocne uderzenie, które zdołał wybronić Maciej Gostomski, do piłki dopadł jeszcze Maurides, ale w znakomitej sytuacji nie trafił w bramkę!

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Marcel Wędrychowski zmienił Jasona Lokilo.

• Daniel Dziwniel popędził skrzydłem, dośrodkował na głowę Janusza Gola, ale ten uderzył ponad bramką gości.

• Leandro zagrał prostopadle do Bartosza Śpiączki, ale to podanie okazało się niedokładne.

• Dużo twardej gry od początku drugiej połowy meczu. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Rozpoczynamy drugą część rywalizacji!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łęcznej. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Łęcznej. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Kolejna wrzutka z rzutu rożnego w "szesnastkę" Radomiaka, ale tym razem Gerson uderzył głową bardzo niecelnie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Radomiaka, ale ten skutecznie interweniował Filip Majchrowicz.

• Karol Angielski dostał piłkę przed polem karnym Górnika, snajper Radomiaka wpadł w "szesnastkę" i oddał mocny strzał, który jednak fantastycznie obronił Filip Majchrowicz!

• Michał Goliński dośrodkował w pole karne Górnika, ale tam spokojnie interweniował Maciej Gostomski.

• Luis Machado dograł w pole karne Górnika wprost do Mauridesa, ale ten uderzył minimalnie niecelnie!

• Maurides popędził skrzydłem, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Bartosz Śpiączka zdecydował się na strzał z dystansu, ale ta próba bardzo nieudana.

• Kryspin Szcześniak ucierpiał po jednym ze starć w środku pola.

• Karol Angielski z łatwością stracił piłkę pod polem karnym Górnika Łęczna.

• Luis Machado trafia do bramki rywali, ale arbiter nie uznaje trafienia gracza Radomiaka, ponieważ piłka wcześniej opuściła linię końcową boiska.

• Daniel Łukasik dośrodkował wprost na nogę Mateusza Cichockiego, ale ten w znakomitej sytuacji uderzył tylko w boczną siatkę!

• Luis Machado pokusił się o indywidualną akcję, popędził lewą stroną boiska, ale udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Alex Serrano pokusił się o strzał z dalszej odległości, ale spokojnie interweniował Filip Majchrowicz.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Daniela Łukasika nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Maurides zdecydował się na strzał z dystansu, ale ponownie futbolówka trafiła wprost w rywala.

• Daniel Dziwniel dostał piłkę blisko pola karnego Radomiaka, ale tam został łatwo zatrzymany przez przeciwnika.

• Dawid Abramowicz popędził skrzydłem, ale jego dośrodkowanie okazało się bardzo niedokładne.

• Górnik Łęczna próbuje spokojnie konstruować swoją akcję, ale na razie ciężko im przedrzeć się w pole karne Radomiaka.

• Rozpoczynamy pojedynek w Łęcznej!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Łęcznej. Za moment rozpoczniemy rywalizacje!

• W zeszłej kolejce Radomiak wypuścił prowadzenie i zremisował z Jagiellonią 2:2. Górnik ma za sobą porażkę 0:1 z Piastem w Gliwicach.

• Poza kadrą gospodarzy Krykun. U gości brakuje Jakubika czy Rhuana.

• Ławka rezerwowych Radomiaka: Kochalski, Cele, Matos, Nowakowski, Nascimento, Radecki, Santos Sokół, Rondon.

• Ławka rezerwowych Górnika: Kostrzewski, Rymaniak, Kalinkowski, Midzierski, Drewniak, Wędrychowski, Szramowski, Mak, Banaszak.

• To ostatni dzwonek dla Górnika. Jeżeli nie wygrają to strata może być już nie do odrobienia. Przed publicznością w Łęcznej przywita się dziś nowy trener, Marcin Prasoł.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom ONLINE. Zamykający tabelę Górnik Łęczna w Wielką sobotę podejmie zawodzącego ostatnio Radomiaka. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 12:30. Gdzie oglądać mecz Górnik Łęczna - Radomiak na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie będzie dostępny stream online. Relacja na żywo live w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Górnik Łęczna - Radomiak Radom ONLINE

Efekt nowej miotły w przypadku Górnika Łęczna nie zadział. W debiucie Marcina Prasoła broniący się przed spadkiem beniaminek uległ Piastowi Gliwice 0:1. Dla zielono-czarnych była to już piąta z rzędu porażka.
- Weszliśmy w mecz trochę przestraszeni, ze zbyt dużym respektem. Ale z każdą minutą to się zmieniało, a druga połowa była już całkiem dobra w naszym wykonaniu. Mieliśmy stuprocentową sytuację. Chciałoby się więcej, ale nad tymi elementami musimy pracować dalej. Potrzebujemy stwarzać sobie więcej sytuacji – podsumował swój debiut Prasoł.

Starcie z Radomiakiem to dla drużyny z Lubelszczyzny ostatni dzwonek. Zwłaszcza, że terminarz nie sprzyja łęcznianom. W kolejnych spotkaniach zagrają w Częstochowie z Rakowem oraz w Poznaniu z Lechem. Jakakolwiek zdobycz w wyjazdowych pojedynkach z drużynami walczącymi o tytuł będzie sporym sukcesem.

Nieco łatwiej o punkty powinno być w sobotę. Radomiak na wiosnę spuścił z tonu. Nie wygrał od pięciu kolejek, a cztery ostatnie mecze podopiecznych Dariusza Banasika kończyły się remisami. W tym roku radomianie tylko raz sięgnęli po komplet punktów. 27 lutego ograli u siebie Lechię Gdańsk 2:0.

W rundzie jesiennej Radomiak pokonał Górnika 3:1. Bramki dla Radomiaka zdobywali Karol Angielski, Maurides Junior i Luis Machado, a dla Górnika Damian Gąska.

Zawody w Łęcznej poprowadzi sędzia Łukasz Kuźma z Białegostoku. Za VAR odpowiedzialni będą Damian Sylwestrzak oraz Tomasz Listkiewicz.

Nie zagrają w meczu Górnik Łęczna - Radomiak Radom:
Górnik Łęczna: Serhik Krykun (pauza za żółte kartki)

Radomiak Radom: Marcus Abraham (czerwona kartka), Damian Jakubik (kontuzja)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Radomiak - Górnik Łęczna 3:1 (Ekstraklasa, 22.10.2021)
Radomiak - Górnik Łęczna 3:0 (Fortuna 1 Liga, 27.03.2021)
Górnik Łęczna - Radomiak Radom 2:1 (Fortuna 1 Liga, 26.09.2020)

Górnik Łęczna - Radomiak Radom TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Wstęp do meczu Górnik Łęczna - Radomiak Radom rozpocznie się o godz. 12:10 w Canal+ Sport. Początek transmisji na żywo o godz. 12:25. Mecz skomentują Piotr Glamowski i Michał Żewłakow

A gdzie oglądać mecz Górnik Łęczna - Radomiak Radom online w internecie? Spotkanie będzie dostępne w na stronie i w aplikacji Canal+ online (dostęp płatny).

12:30 Górnik Łęczna - Radomiak Radom na żywo