• Dimityr Wełkowski - 2
    • Michael Kostka - 2
    • Koldo Obieta - 3
    • Luciano Narsinghh - 2 (Dawid Drachal - bez oceny)
  • Koniec meczu! Po 0:5 z Lechem Poznań Lechia Gdańsk gromi na własnym stadionie Miedź Legnica 4:0. Bramki po przerwie strzelili Łukasz Zwoliński (dwukrotnie), Ilkay Durmus i Flavio Paixao

• Flavio Paixao niczym Lionel Messi Flavio Paixao

• To już jest pogrom!

Ilkay Durmus podaje z lewej strony w pole karne do Flavio Paixao, który najpierw przerzuca piłkę nad wybiegającym z bramki Stefanosem Kapino, by z bliska skierować ją do siatki!

• GOL DLA LECHI!!! FLAVIO PAIXAO!!!

• Kristers Tobers bez problemu poradził sobie na lewej stronie z Michaelem Kostką. Atak Miedzi spalił na panewce.

• Krzysztof Jakubik dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Dawid Drachal zmienia Luciano Narsingha.

• Flavio Paixao zmienia MVP meczu, Łukasza Zwolińskiego.

• DUBLET ŁUKASZA ZWOLIŃSKIEGO!!!

Mocne uderzenie Łukasza Zwolińskiego z rzutu karnego. Piłka po ręce wyciągniętego jak struna Stefanosa Kapino ląduje w siatce przy lewym słupku!

• Sędzia Krzysztof Jakubik najpierw pokazał prostokąt, by potem wskazać na "wapno"! Rzut karny dla Lechii!

• Ale czekamy! Sędzia Krzysztof Jakubik czeka na komunikat z wozu VAR! Po chwili zbiega do monitora! Dimityr Wełkowski faulował? Faul na Zwolińskim

• Ostro bita piłka w pole karne Miedzi. Stefanos Kapino wyciągnął się i piąstkuje do boku! Jeszcze Jakub Bartkowski w "szesnastce"; rzutu karnego nie ma!

• Łukasz Zwoliński ruszył sam na trzech rywali. Utrzymał się przy piłce, wywalczył rzut wolny i faulujący go Jurich Carolina został upomniany żółtą kartką.

• [WIDEO] 75. MINUTA. PIĘKNY GOL ILKAYA DURMUSA

• Michael Kostka z żółtą kartką na koncie. Walczył wręcz z Ilkayem Durmusem o piłkę, by szybko wznowić grę.

• Lechia Gdańsk - Miedź Legnica

• 11 Strzały 8
    • 3 Strzały celne 1
  • Jurich Carolina szybko wznawia grę z autu. Piłka momentalnie znalazła się na 18. metra pod nogami Chuki, który podbił się do woleja i uderza! Pomylił się nieznacznie - piłka poleciała tuż nad lewym spojeniem!

• 4 733 widzów w Gdańsku.

• Kristers Tobers zmienia Marco Terrazzino.

• To może być bramka kolejki!

Jarosław Kubicki podaje z głębi pola za linię środkową do Ilkaya Durmusa. Ten "zgasił" piłkę, po czym pognał w stronę pola karnego gości. Przełożył piłkę do prawej nogi, po czym uderza technicznie w stronę dalszego górnego rogu, nie dając szans Stefanosowi Kapino na jakąkolwiek interwencję!

• CO ZA GOL ILKAYA DURMUSA!!! LECHIA 2, MIEDŹ 0!!!

• Gdańszczanie radzą sobie z dośrodkowaniem Chuki.

• Maxime Dominguez faulowany przez Marco Terrazzino blisko lewego narożnika pola karnego.

• Dusan Kuciak vs. Miedź

• Chuca uderza zza pola karnego w środek bramki. Dusan Kuciak spokojnie łapie do "koszyczka".

• Kamil Drygas uderza z ok. 20 metrów. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Jakub Kałuziński zmienia Bassekou Diabate.

• Chuca podaje przed pole karne do Maxime'a Domingueza, który przepuścił piłkę. Wierzył, że za jego plecami był kolega, który miałby dogodną okazję. Okazało się, że tam nie było nikogo...

• Maxime Dominguez uderza z powietrza wysoko nad bramką. Po chwili jego uderzenie było zablokowane, ale podający mu Luciano Narsingh był na spalonym.

• W odpowiedzi Bassekou Diabate biegnie z piłką wzdłuż linii pola karnego od jego prawego narożnika. Uderza płasko metr obok prawego słupka!

• 65. minuta. Luciano Narsingh przestrzelił z kilku metrów! Luciano Narsingh

• NIE MA GOLA DLA MIEDZI!!!

Mocne dośrodkowanie z głębi pola w "szesnastkę", skąd Szymon Matuszek zgrywa głową do Luciano Narsingha! Ten z kilku metrów uderza wysoko nad bramką!

• 60% Posiadanie piłki 40%

• Niezłe dochodzące dośrodkowanie Chuki w pole karne! Dogodną okazję marnuje Szymon Matuszek, który na wślizgu uderza piłkę prawą nogą tak, że ta po odbiciu się od... lewej nogi przeturlała się do Dusana Kuciaka!

• Chuca zmienia Giannisa Massourasa.

• Po centrze z prawego narożnika goście wybijają piłkę przed pole karne. Dopada do niej Ilkay Durmus, który uderza wysoko nad bramką.

• Pograli teraz na lewej stronie Ilkay Durmus i Rafał Pietrzak. Po dośrodkowaniu pierwszego z wymienionych przed pole karne piłkę przejmuje Jarosław Kubicki, którego strzał wolejem został zablokowany. Rzut rożny dla Lechii.

• [WIDEO] 48. MINUTA. GOL ŁUKASZA ZWOLIŃSKIEGO

• Koldo Obieta upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra - podobnie jak Levent Gulen - w meczu z Piastem Gliwice.

• A teraz na "dziewiątce" pojawił się Nemanja Mijusković. Po dalekim wyrzucie z autu Przejmuje piłkę na wysokości prawego narożnika pola bramkowego. Uderza nad sobą; piłka ląduje na górnej siatce.

• Atak Miedzi lewą stroną przynosi rzut wolny. Po dośrodkowaniu na prawą stronę pola karnego zgranie na 10. metr do Kamila Drygasa, który uderza wolejem nad poprzeczką.

• Gra wznowiona.

• Przerwa w grze. Kibice rzucili na murawę serpentyny.

• Bassekou Diabate uderza zza linii 16. metra nad poprzeczką!

• Seria Łukasza Zwolińskiego. Będzie powołanie do reprezentacji?

• idealny początek drugiej odsłony w wykonaniu gospodarzy!!!

Lewą stroną zaatakował Rafał Pietrzak, który wrzuca w pole karne. Tam wysoko wyskoczył Łukasz Zwoliński, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki przy dalszym (prawym) słupku!

• GOL DLA LECHII! STRZELCEM ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!!!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zmiana w Lechii: Ilkay Durmus zastępuje Kevina Friesenbichlera.

• Zmiana w Miedzi: Szymon Matuszek w miejsce Leventa Gulena.

• Koniec pierwszej połowy na kilka sekund przed wybiciem 45. minuty. W meczu na dnie Ekstraklasy Lechia Gdańsk bezbramkowo remisuje z Miedzią Legnica.

• A teraz stały fragment gry dla gości. Po dośrodkowaniu Dimityra Wełkowskiego z prawej strony na dalszy słupek Kamil Drygas, który wyskoczył najwyżej, uderza głową tam, skąd przyszła! Piłka o centymetry minęła słupek!

• Marco Terrazzino "łamie" akcję z prawej strony do środka. Uderza z ok. 25 metrów w sam środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie był Stefanos Kapino.

Pozytyw? Pierwszy CELNY strzał w tym meczu.

• Giannis Massouras poradził sobie na skrzydle z Rafałem Pietrzakiem. Zabrakło "tylko" dokładnego dośrodkowania przed bramkę Lechii.

• Po dośrodkowaniu Kevina Friesenbichlera z prawego narożnika goście wybijają przed pole karne. Po uderzeniu Rafała Pietrzaka z dystansu wiemy, że "kontry nie będzie".

• Jest wsparcie w meczu o 6 punktów

• Po chwili kolejny ich pojedynek. Tym razem w narożniku pola bramkowego - obrońca Miedzi w ostatniej chwili wybija za linię końcową.

• Rafał Pietrzak przejmuje piłkę blisko swojego pola karnego i podaje do Bassekou Diabate. Ten przedarł się środkiem, po czym podaje na prawo do Łukasza Zwolińskiego. Podanie zwrotne było anemiczne, z czego skorzystał Jurich Carolina.

• Koldo Obieta uruchomił prostopadłym podaniem Luciano Narsingha. Przed "szesnastką" zbiegło do niego dwóch piłkarzy Lechii, uniemożliwiając mu dalszy rajd.

• Kevin Friesenbichler upomniany żółtą kartką za faul.

• Dominik Piła dopada do bezpańskiej piłki na prawej stronie. Podaje prostopadle do szerzej ustawionego Bassekou Diabate, lecz wślizgiem spod jego nóg wybija Dimityr Wełkowski.

• Luciano Narsingh w roli lewoskrzydłowego wrzuca w "szesnastkę" do Nemanji Mijuskovicia. Kapitanowi Miedzi odskoczyła piłka i chcąc ją zagarnąć wślizgiem... zahaczył Mario Malocę. Kartki nie ma, ale reprezentant Czarnogóry nasłuchał się "uwag" od Dusana Kuciaka.

• Dzisiaj podział punktów nie urządza ani Lechię, ani Miedź

• Dobre dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z lewej strony. Centymetrów zabrakło Łukaszowi Zwolińskiemu, by głową uderzyć w stronę bramki.

• Prosta strata gospodarzy w kole środkowym dała szansę Miedzi na przeprowadzenie kontry. Michael Kostka zagrywa płasko na środek "szesnastki", skąd Mario Maloca wybija do boku. Po chwili laga Luciano Narsingha nie znalazła adresata przed bramką Lechii. Łapie ją Dusan Kuciak.

• Bassekou Diabate na lewej stronie pola karnego zwlekał ze strzałem. Ta jakoś znalazła się pod nogami Łukasza Zwolińskiego, którego uderzenie zostało zablokowane.

• 1 Strzały 2
    • 0 Strzały celne 0
  • Bassekou Diabata ruszył lewą stroną Przepuszcza piłkę obok Leventa Gulena, chcąc minąć z drugiej strony rywala. Ten powalił skrzydłowego Lechii, za co został upomniany żółtą kartką.

To jego 8. "żółtko", więc ominie go mecz z Piastem Gliwice (19 marca, godz. 15).

• Po chwili zablokowane uderzenie Luciano Narsingha zza linii 16. metra.

• Michael Kostka zagrywa z prawej strony na wolne pole do Koldo Obiety. Wzorowo tę sytuację odczytał Dusan Kuicka, który spokojnie interweniuje przed polem karnym.

• Levent Gulen podłączył się do akcji ofensywnej. Zagrywa płasko w pole karne, gdzie Koldo Obietę uprzedza obrona Lechii.

• Piłkę po wyrzucie z autu (Juricha Caroliny) odbijali głową zawodnicy obu drużyn. Ostatecznie spadła pod nogi Maxime'a Domingueza, którego strzał w znacznej odległości minęła bramkę Dusana Kuciaka.

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd Dusan Kuciak piąstkuje za linię boczną.

• A teraz było groźnie w drugim polu karnym. Po interwencji Joela Abu Hanny goście mają rzut rożny.

• Mocne zagranie na lewą stronę od Bassekou Diabate. Ten dobiegł do piłki "zostawiając" ja blisko narożniku, a sam - nie wyhamował i znalazł się za linię końcową. Skorzystali z tego goście.

• Seria zostanie przedłużona?

• Marco Terrazzino zablokował wybicie Leventa Gulena sprzed własnego pola karnego. Na jego szczęście piłka wyszła za linię końcową. Stefanos Kapino wznawia grę z "piątki".

• Zawodnicy Grzegorza Mokrego w ataku pozycyjnym w środku pola. Przerwał go Łukasz Zwoliński wybiciem za linię boczną.

• I kolejne stałe fragmenty gry dla biało-zielonych. Zarówno po rzucie wolnym, jak i rożnym, nie było zagrożenia.

• Dominik Piła przedarł się środkiem i będąc na 18. metrze z piłką prostopadle do Bassekou Diabate. Nie dość, że niedokładnie, to jeszcze za mocno. Sytuację wyjaśnia Maxime Dominguez.

• Po dośrodkowaniu z lewego narożnika zupełnie nieudany strzał na bramkę gości. Stefanos Kapino wznawia grę z "piątki".

• Łukasz Zwoliński dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. Mocno wstrzelił ją w centralną część; nie zdążyli za akcją koledzy.

• Jubileusz Dusana Kuciaka

• Nie wyszło lewą, to Lechia zaatakowała prawą stroną. Zdaniem sędziego Dominik Piła faulował w ofensywie.

• Bassekou Diabate dostaje piłkę na lewej stronie "szesnastki". Ten bez przyjęcia zagrywa na środek pola karnego... do nikogo.

• Łukasz Zwoliński w roli lewoskrzydłowego pogubił się w dryblingu. Nabił jeszcze Michaela Kostkę i wywalczył aut na wysokości pola karnego Miedzi.

• Daleki wyrzut piłki w pole karne, gdzie radzą sobie gospodarze. Przydał się tutaj Łukasz Zwoliński.

• Wysoki pressing beniaminka na lewej stronie opłacił się. Naciskany Jakub Bartkowski wybija za linię boczną.

• W odpowiedzi za mocne zagranie do Koldo Obiety. Dusan Kuciak łapie piłkę, uprzedzając rywala.

• Mocne zagranie z lewej strony przed pole karne Miedzi. Sędzia dopatrzył się wyraźnej pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, a następnie przedłużenia głową na dalszy. Gdańszczanie wybijają piłkę sprzed bramki na uwolnienie.

• Od razu zagranie na prawą stronę, skąd wrzucał Giannis Massouras. Joel Abu Hanna wybija za linię końcową.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika spotkanie inaugurujące 24. kolejkę Ekstraklasy zaczynają goście!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Januszowi Makowskiemu, byłego piłkarza Lechii Gdańsk, w barwach której rozegrał ponad 200 spotkań.

• Kapitanami są defensorzy: Mario Maloca i Nemanja Mijusković.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tym sezonie:

• Lechia: Łukasz Zwoliński (7 goli), Flavio Paixao (6), Maciej Gajos (3).
    • Miedź: Angelo Henriquez (7), Luciano Narsingh (5), Chuca (3).

W rundzie jesiennej Miedź wygrała u siebie z Lechią (2:1). Wynik spotkania otworzył Santiago Naveda, który później obejrzał czerwoną kartkę. Po zmianie stron prowadzenie beniaminka podwyższył Luciano Narsingh, a chwilę później bramkę kontaktową strzelił Maciej Gajos.

Jak będzie dzisiaj?

• Miedź Legnica od samego początku nie radzi sobie najlepiej. Przyczyn słabej gry doszukiwano się w składzie, który jest złożony z wielu obcokrajowców. W Legnicy powstała prawdziwa Wieża Babel, która tworzy problemy w komunikacji. Innym istotnym aspektem może być strata najlepszego strzelca beniaminka. Patryk Makuch przed sezonem został bohaterem transferu do Cracovii. Snajper nie tylko strzelał gole, ale także tworzył miejsce na boisku dla kolegów z innych formacji.

• Lechia meczem z Miedzią zaczyna serię kluczowych spotkań bo potem zagra kolejno na wyjeździe z Wartą Poznań, u siebie ze Śląskiem Wrocław oraz w Białymstoku z Jagiellonią. Najpierw jednak biało-zieloni muszą zdobyć komplet punktów w najbliższym spotkaniu z zespołem z Legnicy.

• Jeśli oba zespoły marzą o utrzymaniu w Ekstraklasie, muszą zacząć regularnie punktować. Zdecydowanie bliżej wydostania się ze strefy spadkowej jest Lechia, której brakuje tylko trzech punktów do bezpiecznego miejsca. Forma ekipy z Gdańska jednak nie pozwala na optymizm. Ostatnia porażka z Lechem 0:5 uświadomiła kibicom, że w klubie jest coraz gorzej. Biało-zieloni wiosną wygrali tylko jeden mecz, wylądowali w strefie spadkowej i już nie mają marginesu błędu.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• 24. kolejkę Ekstraklasy zaczynamy w Gdańsku, gdzie czeka nas mecz drużyn będących w grupie spadkowej. Co więcej, zajmują przed- i ostatnie miejsce w tabeli. Obie drużyny muszą punktować, by przełamać złą serię i odbić się od dna. Wygrać może tylko jedna drużyna. Która?

Spotkanie Lechia - Miedź Legnica, które rozpocznie się już za 25 minut, poprowadzi Krzysztof Jakubik...

1/3
przejdź do galerii

©canal+ sport screen

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica ONLINE. Obie ekipy radzą sobie w obecnym sezonie fatalnie. Lechia zajmuje 17. pozycję, natomiast Miedź ostatnie miejsce. Dzisiejsze starcie będzie bardzo ważne w kontekście utrzymania. Początek spotkania w piątek o godzinie 18:00. Gdzie oglądać mecz Lechia Gdańsk - Miedź Legnica na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Miedź Legnica ONLINE

Jeśli oba zespoły marzą o utrzymaniu w Ekstraklasie, muszą zacząć regularnie punktować. Zdecydowanie bliżej wydostania się ze strefy spadkowej jest Lechia, której brakuje tylko trzech punktów do bezpiecznego miejsca.
Forma ekipy z Gdańska jednak nie pozwala na optymizm. Ostatnia porażka z Lechem 0:5 uświadomiła kibicom, że w klubie jest coraz gorzej. Biało-zieloni wiosną wygrali tylko jeden mecz, wylądowali w strefie spadkowej i już nie mają marginesu błędu.

Marcin Kaczmarek, trener Lechii: - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że dzwonek dzwoni bardzo głośno. Jestem przekonany, że ten tydzień doprowadzi do tego, że drużyna będzie na mecz z Miedzią zdeterminowana i okaże się jednością. Mam nadzieję, że to będzie widoczne od pierwszej minuty. Stanowisko jest jasne.

Marcin Kaczmarek, trener Lechii: - Tylko trzy punkty dają nadzieję, że przyszłość będzie lepsza. Strata nie jest zbyt duża, ale wszystko musi być inne od tego, co miało miejsce w dwóch ostatnich spotkaniach. Ten tydzień miał zmienić oblicze zespołu. Na treningach widać, że ta grupa zdaje sobie sprawę, jakie stoi przed nią wyzwanie. Dostrzegam bardzo dużą mobilizację.

Nie zagrają w meczu Lechia - Miedź:
Lechia: de Kamps
Miedź: -

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Lechia Gdańsk - Miedź Legnica w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:40 - zapraszamy!