PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock ONLINE. Odłożą koronację Rakowa? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 30. kolejka
2023-04-28 18:00

Legia Warszawa

2

Wisła Płock

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Już w najbliższy wtorek Legia Warszawa na PGE Narodowym zmierzy się z Rakowem Częstochowa w finale FORTUNA Pucharu Polski, natomiast w następny weekend Legia pojedzie do Szczecin na mecz z Pogonią, a Wisła Płock na własnym stadionie zmierzy się ze Stalą Mielec.

• Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Wisła Płock (w skali 1-6):

• Kacper Tobiasz - 3
    • Artur Jędrzejczyk - 4
    • Rafał Augustyniak - 3
    • Yurii Ribeiro - 4
    • Paweł Wszołek - 3, (Filip Mladenović - 4)
    • Bartosz Slisz - 3
    • Josue - 4, (Igor Strzałek - 3)
    • Bartosz Kapustka - 3, (Jurgen Calhaka - 3)
    • Makana Baku - 3
    • Tomas Pekhart - 3, (Maciej Rosołek - bez oceny)
    • Carlitos - 2, (Ernest Muci - 4)

Wisła Płock

• Bartłomiej Gradecki - 3
    • Adam Chrzanowski - 2, (Milan Kvocera - 3)
    • Steve Kapuadi - 3
    • Martin Sulek - 3
    • Jakub Szymański - 3
    • Mateusz Szwoch - 3, (Martin Hasek - bez oceny)
    • Filip Lesniak - 3, (Dominik Furman - 3)
    • Rafał Wolski - 3
    • Piotr Tomasik - 4
    • Bartosz Śpiączka - 2, (Marko Kolar - 2)
    • Łukasz Sekulski - 2, (Dawid Kocyła - 3)
  • Legia Warszawa była dzisiaj zdecydowanie lepsza od rywali, imponowała dojrzałością i rozkładem sił przez cały mecz. Wydaje się, jakby Legia nie grała dzisiaj na 100% żeby lepiej przygotować się do finału FORTUNA Pucharu Polski, a mimo to pewnie wygrała to spotkanie. Natomiast Wisła Płock będzie patrzyć na niedzielny mecz Śląska Wrocław, który może skomplikować sytuacje w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

• Koniec meczu przy Łazienkowskiej 3! Legia Warszawa wygrywa z Wisłą Płock 2:0.

• Ernest Muci przejął piłkę w środku pola, popędził na bramkę Wisły, wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, z którym nie poradził sobie Bartłomiej Gradecki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ernest Muci podwyższa na 2:0!!!

• Marko Kolar oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Kacper Tobiasz.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Igor Strzałek wpadł w pole karne i upadł, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce gości.

• Artur Jędrzejczyk zagrał prostopadle do Macieja Rosołka, ale ten wywalczył jedynie rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Martin Hasek zmienił Mateusza Szwocha.

• Świetna wrzutka w pole karne Wisły do Makany Baku, ten zgrał do Macieja Rosołka, ale snajper Legii nie doskoczył do podania.

• Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. Maciej Rosołek zmienił Tomasa Pekherta.

• Mateusz Szwoch zagrał prostopadle, ale do piłki nie zdążył dopaść Milan Kvocera.

• Dominik Furman świetnie zagrał do Milana Kvocery, ale ten na pozycji spalonej.

• Wisła Płock próbuje przejąć inicjatywę, goście rozgrywają piłkę w okolicach środka boiska.

• Igor Strzałek zagrał w pole karne karne Wisły do Filipa Mladenovića, ten oddał mocny strzał, ale świetnie interweniował Bartłomiej Gradecki!

• Kolejna zmiana także w Legii Warszawa. Igor Strzałek zmienił Josue.

• Natomiast Milan Kvocera zastąpił Adama Chrzanowskiego.

• Dominik Furman pojawił się w miejsce FIlipa Lesniaka

• Trzy zmiany w Wiśle Płock. Marko Kolar zmienił Bartosza Śpiączkę

• Piotr Tomasik dobrze uderzył z dystansu, ale znakomicie interweniował Kacper Tobiasz!

• Josue zdecydował się na strzał z dystansu, ale wykonanie jak wcześniej w wykonaniu kolegi z zespołu.

• Filip Mladenović dostał kapitalne prostopadłe podanie, ale nie zdecydował się na strzał. Chwilę później zagrał do Bartosza Slisza, a ten uderzył fatalnie.

• Ernest Muci z impetem wpadł w pole karne Wisły Płock, ale Albańczyk łatwo stracił piłkę.

• Tomas Pekhart ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Natomiast Ernest Muci pojawił się w miejsce Pawła Wszołka.

• Dwie zmiany w Legii Warszawa. Filip Mladenović zastąpił Carlitosa

• Pierwsza zmiana w Wiśle Płock. Dawid Kocyła zmienił Łukasza Sekulskiego.

• Piotr Tomasik spróbował przerzutu, ale zagrał fatalnie i Wisła łatwo straciła piłkę.

• Próba wrzutki do Bartosza Śpiączki, ale snajper Wisły sfaulował Rafała Augustyniaka przy walce o piłkę.

• Kolejna akcja warszawskiego zespołu, ale błąd techniczny spowodował łatwą stratę.

• Świetna, koronkowa akcja Legii, na strzał zdecydował się Makana Baku, ale świetnie interweniował Bartłomiej Gradecki!

• Josue zagrał do Pawła Wszołka, wydawało się statyczna akcja przy linii bocznej, ale mimo wszystko skrzydłowy Legii nie uniknął spalonego.

• Podanie w pole karne Legii, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Wysoki pressing Legii Warszawa, ale Jurgen Calhaka sfaulował Rafała Wolskiego.

• Mateusz Szwoch zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• W przerwie meczu zmiana w Legii Warszawa. Jurgen Celhaka zmienił Bartosza Kapustkę.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Legia Warszawa jest zdecydowanie lepsza w tym meczu i zasłużenie prowadzi. "Nafciarze" dopiero w końcówce pierwszej połowy zaczęła atakować, ale to nie starczyło by zagrozić bramce Kacpra Tobiasza.

• Koniec pierwszej połowy meczu w stolicy. Do przerwy Legia Warszawa prowadzi z Wisłą Płock 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Bartosz Kapustka ostro sfaulował Łukasza Sekulskiego. Żółta kartka dla gracza Legii.

• Pierwsze wyjście od dłuższego czasu gości, ale zagranie w pole karne Legii do Piotra Tomasika zostało zagrane zbyt późno. Arbiter odgwizdał spalonego.

• Wydawało się świetna akcja Legii, ale najpierw zwolnili, a chwilę później rywale wypchali ich do środkowej strefy boiska.

• Na meczu jest dzisiaj selekcjoner reprezentacji Polski, Fernando Santos.

• Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki przez Wisłę, do futbolówki dopadł Josue, oddał mocny strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany!

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego, chwilę później Josue mocno dośrodkował, ale żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

• Makana Baku faulowany przy linii bocznej, ale tym razem bez żółtej kartki.

• Josue mocno zagrał z rzutu wolnego, ale żaden z zawodników nie dopadł do piłki, która ostatecznie opuściła plac gry.

• Znakomite podanie Makany Baku w pole bramkowe do Pawła Wszołka, ale ten fatalnie spudłował!

• Teraz Mateusz Szwoch zdecydował się na prostopadłe podanie, ale pierwszy do piłki dopadł Kacper Tobiasz.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu dla gracza Legii, a ukarany nią Rafał Augustyniak.

• Rafał Wolski chciał zagrać prostopadle, ale piłka powędrowała wprost do rywala.

• Kolejny faul w środku pola, faulowany Josue przez Łukasza Sekulskiego.

• Tomas Pekhart dostał piłkę pod pole karnym gości, minął rywala i oddał strzał, który jednak został zablokowany.

• Kolejna żółta kartka, a ukarany nią Filip Lesniak. "Nafciarze" mogą nie skończyć tego meczu w pełnym składzie.

• Piotr Tomasik ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Josue wrzucił do Tomasa Pekharta, ale wyjątkowo Czech przegrał pojedynek główkowy.

• Bartosz Kapustka chciał rozrzucić piłkę do boku, ale podał zdecydowanie za mocno i Carlitos nie był w stanie dojść do piłki.

• Teraz Josue zagrał w pole karne Wisły, ale tam spokojnie interweniował bramkarz.

• Artur Jędrzejczyk dostał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał na linię pola karnego, gdzie był Carlitos. Hiszpan oddał strzał, ale spokojnie interweniował Bartłomiej Gradecki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Josue perfekcyjnie wykorzystuje rzut karny pakując piłkę tuż przy słupku!

• Adam Chrzanowski ukarany jeszcze żółtą kartką.

• Rzut karny dla Legii Warszawa po faulu Adama Chrzanowskiego!

• Sędzia podbiega do monitora VAR żeby sprawdzić potencjalny rzut karny dla Legii!

• Po dośrodkowaniu rzutu rożnego piłka powędrowała w pole karne Wisły, tam do strzału doszedł Bartosz Slisz, ale uderzył niecelnie.

• Niespodziewanie dwójkowa akcja Josue z Arturem Jędrzejczykiem, ale ten pierwszy łatwo stracił piłkę w polu karnym gości.

• Josue posłał mocne, prostopadłe podanie w pole karne Wisły, ale żaden z graczy gospodarzy nie dopadł do tego podania.

• Dobra wrzutka w pole karne Legii, ale obrońcy gospodarzy w ostatniej chwili skutecznie interweniowali.

• Mateusz Szwoch zagrał prostopadłe podanie do Łukasza Sekulskiego, ale tego uprzedził obrońca rywali.

• Paweł Wszołek dośrodkował w pole karne Wisły, ale tam spokojnie interweniował Kacper Tobiasz.

• Początek dość chaotyczny, żaden z zespołów nie potrafi wymienić kilku dokładnych podań.

• Pierwszy gwizdek arbitra! rozpoczynamy batalię w stolicy!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej 3! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Taka ciekawostka przed rozpoczęciem 30. kolejki PKO Ekstraklasy.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Wisły Płock:

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie:

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka, który w tym sezonie prowadził siedemnaście meczów na poziomie PKO Ekstraklasy. Ten arbiter gwizdał aż pięciokrotnie Legii Warszawa w tym sezonie. Drużyna ze stolicy wygrała cztery z tych meczów i jeden zremisowała. Jarosław Przybył po raz pierwszy będzie prowadził mecz z udziałem Wisły Płock.

• Oto jedna z bramek z pierwszej rywalizacji obu drużyn w tym sezonie ligowym.

• Legia Warszawa mierzyła się w tym sezonie z Wisłą Płock dwukrotnie. Jesienią dwukrotnie oba zespoły zmierzyły się w przeciągu czterech dni, najpierw w rozgrywkach ligowych, natomiast później w FORTUNA Pucharze Polski. W pierwszym z tych meczów "Nafciarze" wygrali 2:1 po trafieniach Mateusza Lewandowskiego i Łukasza Sekulskiego. Dla Legii trafił jedynie Josue. Natomiast kilka dni później, również w Płocku, Legia rozbiła gospodarzy aż 3:0 po bramkach Ernesta Muciego, Josue i Blaza Kramera

• Natomiast Wisła Płock wciąż nie jest pewna utrzymania w PKO Ekstraklasie. "Nafciarze" mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową, ale dwa ostatnie mecze to dwie porażki z Jagiellonią Białystok i Piastem Gliwice. Dzisiejszy mecz dla drużyny z Płocka będzie bardzo ważny w kontekście utrzymania się w lidze oraz oczywiście zdobycie punktów przy Łazienkowskiej przeciwko Legii dodaje prestiżu, więc to dodatkowa motywacja, by dzisiaj Wisła zaprezentowała się z dobrej strony.

• Legia Warszawa jest oczywiście zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania, ale nie zachwyca w ostatnich tygodniach. Trzy ostatnie mecze drużyny ze stolicy to remisy z Miedzią Legnica i Lechem Poznań oraz niespodziewana porażka z Wartą Poznań. Wydaje się, że legioniści są świadomi, że mistrzostwo kraju jest już niemożliwe i ma bezpieczną przewagę nad grupą pościgową. Natomiast 2 maja na PGE Narodowym w Legia Warszawa zmierzy się z finale FORTUNA Pucharu Polski i prawdopodobnie to będzie priorytet dla klubu z Warszawy w tym momencie.

• Już dzisiaj możemy poznać mistrza Polski sezonu 2022/23! Jeśli Legia Warszawa nie wygra dzisiejszego meczu z Wisłą Płock, wieczorem Raków Częstochowa może świętować tytuł mistrza Polski! Możliwe są dwa warianty żeby drużyna z Częstochowy była mistrzem kraju już dzisiaj. Jeśli Legia Warszawa zremisuje dzisiaj z Wisłą Płock, Raków musi wygrać, natomiast jeśli Legia przegra, Rakowowi wystarczy remis.

• Już za niecałą godzinę zostanie rozegrane spotkanie przy Łazienkowskiej 3. Pogoda idealna do grania!

• Witamy serdecznie! Wydaje się, że przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcia w czołówce tabeli PKO Ekstraklasy! Dzisiaj przy Łazienkowskiej 3 Legia Warszawa zmierzy się w niezwykle ważnym meczu z Wisłą Płock, a na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

Legia Warszawa - Wisła Płock LIVE! Faul, karny, gol. Szybko poszło
1/3
przejdź do galerii

Legia Warszawa - Wisła Płock LIVE! Faul, karny, gol. Szybko poszło ©Canal+ Sport

Legia Warszawa - Wisła Płock ONLINE. Derby Mazowsza otworzą 30. kolejkę PKO Ekstraklasy. Jeśli Legia zdobędzie w piątek mniej punktów od Rakowa (o 20:30 zagra u siebie z Lechią Gdańsk), historyczne mistrzostwo Polski trafi do ekipy Marka Papszuna. W ostatnim czasie stołeczna drużyna wyraźnie wyhamowała, o czym świadczy seria trzech spotkań bez zwycięstwa. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Legia - Wisła Płock na żywo w telewizji i internecie. Relacja LIVE od 18:00 w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock ONLINE

Ze względu na zaplanowany na 2 maja finał Pucharu Polski pomiędzy Legią i Rakowem obie drużyny swoje mecze 30. kolejki rozegrają już w piątek. Po ostatniej porażce z Wartą Poznań dystans legionistów do lidera wzrósł do jedenastu punktów i jasne stało się, że trofeum za mistrzostwo kraju prędzej czy później powędruje do Częstochowy.

Legia celować będzie teraz w zdobycie krajowego pucharu i w obronę drugiego miejsca. Do rozegrania zostało pięć kolejek, a przewaga legionistów nad trzecią Pogonią Szczecin i czwartym Lechem Poznań wynosi odpowiednio siedem oraz osiem oczek.

To solidna zaliczka, ale warszawianie mają przed sobą jeszcze kilka trudnych potyczek. Czeka ich choćby wyjazdowa konfrontacja w Szczecinie z Portowcami. Ponadto u siebie zmierzą się z Jagiellonią Białystok i Śląskiem Wrocław oraz w delegacji z Lechią Gdańsk.

Najpierw jednak skonfrontują się z dziesiątymi w tabeli Nafciarzami. - Jesteśmy świadomi, ze w ostatnich trzech spotkaniach nie zaprezentowaliśmy się najlepiej, zwłaszcza w drugiej połowie z Wartą nie zagraliśmy tak, jak powinniśmy. Czujemy niezadowolenie, chcemy pokazać się z lepszej strony, najskuteczniejszą receptą jest zwycięstwo, o które powalczymy - zaznaczył trener Kosta Runjaić.

Nafciarze wciąż nie mogą być pewni ligowego bytu. Nad strefą spadkową mają obecnie zapas pięciu punktów. Nastroje w Płocku nie są najlepsze. W zeszłej kolejce Wisła już po dziesięciu minutach prowadziła przed własną publicznością z Jagiellonią 2:0, by ostatecznie przegrać 2:4. Wcześniej uległa Piastowi 0:1.

- Wisła Płock ma wielu byłych zawodników Legii, jakości tam nie brakuje. Pamiętamy, że pierwsza część sezonu była w ich wykonaniu bardzo dobra, potem trochę spuścili z tonu, ostatnio mają nieco gorszy okres, lecz w dalszym ciągu są groźni, mogą pokrzyżować nam szyki.Ważne będzie to, by zachować cierpliwość, pokazać nieustępliwość, zdecydowanie, nie możemy pozwolić sobie na zachowania, jak przeciwko Warcie, gdy zaczęliśmy być nerwowi - stwierdził Runjaić.

Zawody w Warszawie poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. Za technologię VAR odpowiadać będą Paweł Pskit oraz Paweł Sokolnicki.

Przewidywane składy na mecz Legia Warszawa - Wisła Płock:
Legia: Tobiasz - Jędrzejczyk, Augustyniak, Nawrocki - Wszołek, Sokołowski, Josue, Strzałek, Mladenović - Pekhart, Rosołek

Wisła: Gradecki - Szymański, Kapuadi, Chrzanowski, Tomasik - Szwoch, Lesniak, Furman, Wolski - Sekulski, Śpiączka

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Wisła Płock:

Legia: Mattias Johansson, Blaz Kramer.

Wisła Płock: Jakub Rzeźniczak (pauza za żółte kartki), Paweł Chrupałła, Milan Kvocera.

Mecz Legia Warszawa - Wisła Płock TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Legia - Wisła Płock w Canal+ Sport i Canal+ Family. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Marcin Rosłoń - Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00 - zapraszamy!

18:00 Legia Warszawa - Wisła Płock Canal+ Sport, Canal+ Family