Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z meczów Ekstraklasy!

• KONIEC! Termalika wygrywa w Bielsku - Białej i wywozi cenne trzy punkty. Z przebiegu spotkania można powiedzieć, że mógł paść każdy wynik. Mimo to "Słonie" broniły się skutecznie do końca i dzięki bramce Kupczaka wygrywają w Bielsku!

• Juhar wchodzi za Biskupa.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia. Mójta uderza, ale obok bramki i bedzie korner.

• Powinno być 2:0! Kontra Termaliki 2 na 1 - Biskup wyszedł sam na sam, ale podał do wychodzącego Misaka, który gonił piłke i strzelił w kierunku pustej bramki. Trafił jednak w boczną siatkę.

• Aż 4 minuty doliczone do podstawowego czasu gry!

• Wrzutka Mójty wybita z pola karnego przez obrońców.

• Tarnowski wdał się w drybling na prawym skrzydle, a jego wrzutka została zablokowana. Rzut rożny.

• Micak zauważył wysuniętego Zubasa i z połowy boiska chciał go przelobować. Piłka poleciała jednak ponad bramką.

• Możdżen zagrywa długą piłkę do Baranowskiego, ale ten uprzedzony przez Stano. "Górale" coraz bardziej nerwowi.

• Ziajka ukarany za faul na jednym z zawodników gospodarzy.

• Termalika rusza pod pole karne Podbeskidzia, ale coraz mniejszą liczbą zawodników. Goście skupiają się na obronie.

• Mójta wrzuca z prawego skrzydła, ale słabiutko, piłka odbija się od obrońców i trafa przed pole do Możdżenia, który uderza mocno zza pola karnego, ale nad bramką.

• Sołdecki fauluje Demjana tuż przy polu karnym. Dobra okazja gospodarzy.

• Misak wchodzi za Jareckiego.

• Sokołowski zauważył Demjana i podał do niego, ale na tyle niecelnie, że ta trafia do Możdżenia, który był na spalonym.

• Kato ruszył środkiem pola, ale partnerzy nie idą mu w sukurs. Zamiast atakowac na bramkę rywala, piłkarze Podbeskidzia wolą atakować nogi gości - jak chociażby Kolcak przed chwilą

• Kupczak leży na murawie po starciu z Możdżeniem. Chwila przerwy w grze.

• Do końca już tylko kwadrans spotkania.

• Możdżen zastąpi Slobodę. Gospodarze ruszają do ataku.

• W dalszym ciągu Podbeskidzie bez pary w nogach. Taki wynik zostanie? Jest to prawdopodobne.

• Babiarz za Foszmańczyka. Zatem roszady również u gości.

• Moment temu Tarnowski wszedł na boisko a już zarobił żółtą kartkę.

• Stefanik w miejsce Kowalskiego. To druga zmiana.

• Próbował indywidualnie Sloboda. Wywalczył róg. Po nim bielszczanie nie stworzyli zagrożenia.

• Podbeskidzie na razie bez argumentów po stracie bramki.

• Jeżeli chodzi o gola Kupczaka to jest to jego debiutancki w Ekstraklasie.

• Tarnowski w miejsce Szczepaniaka.

• Po rzucie rożnym w polu karnym gospodarzy powstało zamieszanie, do piłki doszedł cztery metry przed bramką Kupczak i mocnym uderzeniem strzela gola!

• Seria fauli po jednej jak i po drugiej stronie boiska. Gra przeniosła się do "kotła" w środku pola.

• Chmiel ładnie się zabrał prawym skrzydłem i wrzucił w kierunku Demjana. Dobra interwencja Nowaka zatrzymuje niebezpieczne zagranie skrzydłowego.

• Kowalski ruszył skrzydłem, ale został zablokowany. Do narożnika boiska podchodzi Mójta, ale jego dośrodkowanie nie wywołuje zagrożenia w polu karnym "Słoników".

• Jarecki uderza mocno, ale w mur. Zmarnowana dogodna sytuacja.

• Kędziora faulowany tuż przed polem karnym. Dobra okazja dla Termaliki!

• Początek 2. połowy spokojny w wykonaniu obu ekip.

• Sloboda fauluje Fryca niemal w narożniku boiska. Rzut wolny dla gości z Niecieczy.

• Warto dodać, że w pierwszej połowie minęło już 300 minut, od kiedy Podbeskidzie straciło bramkę.

• Fryc wrzuca z prawego skrzydła, ale skutecznie interweniują środkowi obrońcy Podbeskidzia.

• Oba zespoły bez mian przystąpiły do 2. części spotkania.

• Zaczynamy 2. połowę spotkania! Od środka goście z Niecieczy.

• Obie drużyny stworzyły kilka sytuacji, ale bramek wciąż brak. Lepsze sytuacje miała Termalika, więcej miało Podbeskidzie. Zapraszamy za niecały kwadrans na druga połowę.

• Koniec 1. części spotkania!

• Pierwsza połowa dobiega końca - oba zespoły już myślami w szatni.

• Niemal bliźniacza sytuacja - tym razem na pozycji spalonej złapany Demjan.

• Dobra piłka za plecy obrońców do Chmiela, ale ten na spalonym.

• Podbeskidzie w ostatnich minutach z wyraźną przewagą. Niewiele brakowało, by objęło prowadzenie, ale wciąż bez bramek w Bielsku. Ostatnie 5 minut do przerwy.

• Sokołowski zagrał do Kowalskiego. Ten strzela mocno, ale zostaje zablokowany. Odbita piłka trafia do Slobody, który mocnym wolejem zza pola karnego próbuje pokonać Nowaka. Chybił minimalnie!

• Putiwcew naciskany przez Demjana przy polu karnym próbuje wybić piłkę, ale trafia w Demjana,. Ten przejął futbolówkę, ale Stano odebrał mu ją i wybił w głąb boiska.

• Biskup wrzuca z lewego skrzydła, czym wywołuje popłoch w szykach gospodarzy. Foszmańczyk dochodzi do piłki, ale jeden z zawodników Podbeskidzia odbiera mu piłkę.

• Szczeopaniak ruszył środkiem boiska i podał na prawo do Demjana. Ten wycofał do Slobody, który strzelił mocno, ale został zablokowany. Rzut rożny.

• Demjan minął obrońcę, zszedł an skrzydło i dośrodkował do Szczepaniaka na 5. metr. Ten przyblokowany przez Putiwcewa.

• Chmiel fauluje Kupczaka przy linii bocznej, co spotyka się z agresywną reakcją Chmiela. Kibice bardzo głośno wyrażają dezaprobatę.

• Wrzutka z narożnika wybita na aut.

• Sokołowski dobrze zagrał na środek pola karnego, gdzie czekał Chmiel. Ten chciał uderzyć z woleja, ale został zablokowany. Po chwili Mójta wrzucił z lewego skrzydła do Demjana, ale Stano wybił na róg.

• Wrzutka Biskupa do Kędziory, który wychodzi sam na sam, ale... zaplątał się o własne nogi i piłka natychmiastowo wybita z pola karnego.

• Sokołowski skosił Foszmańczyka - rzut wolny około 40 metrów od bramki.

• Jarecki rozegrał klepkę z Biskupem, ale Kato przerwał akcję. Termalika wywalczyła jedynie aut z lewej strony boiska.

• Wrzutka Mójty, zamieszanie w polu karnym i piłka... za liną końcową. Nowak zacznie od bramki.

• Kowalski faulowany około 35 metrów od bramki. Faulował Kupczak.

• Fryc ruszył prawym skrzydłem, ale podawał zbyt niecelnie by cokolwiek wskórać.

• Podbeskidzie cofnęło się na własną połowę - piłkarze Podolińskiego oczekują, co zrobią goście z Niecieczy.

• Nieco ponad kwadrans za nami. Póki co oba zespoły aktywne, kilka niezłych okazji stworzyli zarówno gospodarze, jak i goście, ale wciąż bez bramek.

• Sołdecki w bardzo dobrej sytuacji z kilku metrów uderzył głową po wrzutce Biskupa, ale wprost w Zubasa.

• Seria dośrodkowań a to z jednej, a to z drugiej strony. Póki co bramkarze wszystko wyłapują skutecznie w koszyczek.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kupczaka, piłka trafia do Kędziory, ten nie zastanawia się i uderza, ale Zubas znów łapie jego strzał.

• Najpierw Mójta spróbował poszukać partnerów centrą w pole karne, ale piłkę wyłapał Nowak. Po chwili Termalika ruszyła z kontrą - Ziajka wrzucił na głowę Jareckiemu, który z kilku metrów strzelił niecelnie.

• Biskup wrzuca piłkę z rogu, ale zostaje wybita przez obrońców.

• Termalika bliska objęcia prowadzenia! Stano dostał dobre dośrodkowanie i uderzył mocno głową, ale Zubas pewnie interweniuje i wybija piłkę na rzut rożny.

• Kolejny strzał, tym razem Kędziory, ale zbyt lekki by zaskoczyć dobrze ustawionego Zubasa.

• Strzał z dystansu Fryca przelatuje obok bramki Zubasa.

• Kapitalna sytuacja Podbeskidzia! Szczepaniak zszedł z prawego skrzydła w stronę pola karnego i podał do Demjana. Słowak uderzył, ale niecelnie.

• Początek wyrównany - oba zespoły wykonują tradycyjne już "badanie terenu".

• Zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą powoli na murawę - oba zespoły zagrają dziś w tradycyjnym dla siebie ustawieniu 1-4-2-3-1.

• Równocześnie do spotkania w Bielsku odbędzie się także mecz w Białymstoku, gdzie Jagiellonia zmierzy się z Górnikiem Łęczna. O 18. mecz na Reymonta w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła podejmie ostatniego w tabeli Górnika.

• Mecz zaczyna się już za niespełna 10 minut! Arbitrem spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

• Drużyna Roberta Podolińskiego ma dobre wspomnienia związane z zespołem Piotra Mandrysza - jesienią zespół z Bielska - Białej wygrał 2:0 na terenie Termaliki. Oba zespoły spotkały się po raz drugi... 8 dni temu. Wówczas na stadionie Podbeskidzia gospodarze wygrali ponownie 2:0. Dziś z pewnością liczą na powtórkę. Tym bardziej, że goście niespecjalnie grają w ostatnim czasie na miarę możliwości - nie wygrali od 4 spotkań, czego w trzech ponieśli klęski. Przed widmem spadku ratuje ich fatalna dyspozycja obu Górników- z Zabrza i Łęcznej.

• Choć nie mówi się już o tym zbyt często, warto przypomnieć, że drużyna Podbeskidzia jeszcze w poniedziałek nie była pewna, w której grupie - spadkowej, czy mistrzowskiej, znajdzie się ostatecznie. Dopiero po wycofaniu wniosku Lechii Gdańsk wiadome było, że to Ruch Chorzów, kosztem zespołu z Bielska zagra w czołowej ósemce.

• A tak dziś prezentuje się obiekt w Bielsku - Białej. Gospodarze już czekają na swoich fanó, którzy będą ich wspierać w walce o utrzymanie:

• Po wczorajszym remisie Korony ze Śląskiem w Kielcach (1:1) Podbeskidzie zajmuje 2. miejsce w grupie spadkowej, mając na koncie 19 punktów. Termalika jest tuż nad strefą spadkową - ma na koncie 17 oczek.

• Zmiennicy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza: Pilarz, Babiarz, Plizga, Misak, Juhar, Bratanović, Kowal

• Ławka rezerwowa Podbeskidzia: Kaczmarek, Możdżeń, Nowak, Deja, Stefanik, Adu, Tarnowski

• Sebastian Nowak przed meczem z Podbeskidziem:

W naszej sytuacji niezwykle ważny jest początek. Od niego zależy czy odpowiednio ustawimy sobie rozgrywki. Musimy koncentrować się na sobie i od razu punktować. I taki jest nasz cel w Bielsku-Białej. Nie możemy sobie wmówić, że jesteśmy słabi. Wszyscy wierzymy, że pozostaniemy wśród najlepszych zespołów w Polsce.
  • Robert Podoliński przed meczem z Termaliką:

- Zapewniam, że całe zamieszanie nie wpłynęło negatywnie na psychikę zespołu. - Cały czas wiedzieliśmy, że czeka nas twarda walka o utrzymanie się w lidze i teraz będziemy realizować tę strategię. Przez moment, gdy mieliśmy szansę na ósme miejsce, zrobiło się miło, ale szybko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię i od razu zabraliśmy się do ciężkiej pracy.
  • U boku ekranu przedstawiamy wyjściowe jedenastki obu drużyn.

• Witamy serdecznie! Już za kilkadziesiąt minut na stadionie w Bielsku rozpocznie się batalia o utrzymanie w Ekstraklasie. W dzisiejszym spotkaniu zmierzą się bowiem dwie drużyny z dolnej części tabeli - Podbeskidzie podejmie dziś beniaminka z Niecieczy. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania!