Podbeskidzie Bielsko-Biała 4 - 0 Jagiellonia Białystok

Podbeskidzie Bielsko-Biała

4

Jagiellonia Białystok

0

• Koniec spotkania! Podbeskidzie rozbija sensacyjnie, ale zasłużenie na własnym stadionie Jagiellonię Białystok 4:0! Górale pokazują tym samym, że nikt nie może ich wskazywać jako pewniaka do spadku i to że do ostatniej kolejki będą walczyć o utrzymanie. Dziękujemy za uwagę!

• Tym razem z rzutu wolnego dośrodkowywał Demjan, wrzutka dobra, ale piłka znalazła się w dłoniach Jakuba Słowika.

• Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• I ostatnia zmiana w Podbeskidziu. Ukaranego chwilę wcześniej żółtą kartką Slobode, zastępuje powracający do Bielska Białej Kołodziej.

• Żółta kartka dla Slobody za faul na piłkarzu Jagiellonii.

• Telichowski po raz kolejny dośrodkowuje w kierunku Demjana, ale tym razem napastnik Górali na pozycji spalonej.

• I mamy kolejną zmianę w Podbeskidziu. W ekstraklasie debiutuje Deja, który zastąpił Pawele.

• Goolll! Pogrom! I mamy 4:0! Piłkę na dobieg z lewej strony otrzymał Telichowski! Podał przytomnie do Demjana, który poradził sobie z obrońcami i umieścił piłkę w bramce!

• Kolejne uderzenie piłkarza Jagiellonii. Tym razem po podaniu Kowalskiego, strzelał Smolarek, ale także niecelne.

• Celny strzał Dani Quintany, ale zbyt lekki by mógł zaskoczyć bramkarza Podbeskidzia.

• I ostatnia zmiana w Jagiellonii, Kima zastąpi Kowalski.

• Strzał z woleja Norambueny, można powiedzieć że najlepsze uderzenie w tym meczu Jagiellonii, ale niecelne.

• Z boiska przy owacji kibiców schodzi Malinowski, a zastąpi go Cetkovic.

• Gooolll! Pogrom! 4:0! I Kolejna bramka Telichowskiego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego! Chmiel dośrodkowuje! A jednak nie! Sędzia wskazał na pozycję spaloną! Nikt przez moment o tym nie wiedział! I część kibiców nadal sądziła, była uznana. W powtórkach można zobaczyć że sędzia podjął dobrą decyzję.

• Niewiele brakowało żeby kolejny stały fragment zakończył się bramką! Do piłki po dośrodkowaniu dopadł Pawela, ale tym razem jego uderzenie było niecelne!

• Gooolll! Trzeci stały fragment spotkania zakończony bramką! Chmiel dogrywał, piłkę do Sokołowskiego zgrał Demjan, a obrońca Górali skierował ją do bramki! 3:0!

• Kim podaje do Gajosa, ale uderzenie tego drugiego jest bardzo niecelnie.

• Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Demjan, ale nie był on w dobrej pozycji do strzału i piłka turlając się po boisku, trafiła do rąk Jakuba Słowika.

• Telichowski źle przyjął piłkę, ale walczył o nią do końca i podał do Malinowskiego. Skrzydłowy Podbeskidzie się pogubił przy asyście obrońców Jagi i wyszedł z futbolówką poza boisko.

• Kolejna zmiana w Jagiellonii, nieskutecznego dziś Plizgę zastępuje Gajos.

• Wrzutka z Telichowskiego z lewej strony, było zamieszanie w polu karnym ale najlepiej zachował się bramkarz Jagiellonii, który wyłapał piłkę.

• Żółta kartka dla Kupisza, za faul przy próbie odbioru piłki.

• Quintanna na lewą stronę do Grzyba, który dośrodkował w pole karne, ale Smolarek nie doszedł do piłki i w dodatku sfaulował obrońcę Podbeskidzia.

• Miało to być chyba dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale wyszło na uderzenie i Damian Chmiel był bliski zdobycia kolejnej bramki.

• Z lewej strony przedzierał się Malinowski, wydawało się że Alexis sobie z nim poradzi, ale w końcu go sfaulował.

• W przerwie trener Jagiellonii zdecydował się na jedną zmianę. Tomasza Frankowskiego zastąpił Euzebiusz Smolarek.

• Wznowienie spotkania po przerwie w Bielsku Białej!

• Koniec pierwszej połowy! Skazywane na spadek Podbeskidzie, pokazuje że do ostatniego spotkania będzie walczyło o utrzymanie!

• Mogło być 3:0! Błąd Ukaha który zaspał i do piłki dopadł Demjan! Podążył w kierunku bramki i zdecydował się na uderzenie, ale w ostatnim momencie swój błąd naprawił obrońca Jagiellonii!

• Daleka piłka z obrony Pietrasiaka w kierunku napastnika Podbeskidzia, ale poradzili sobie z nią bez problemów defensorzy gości.

• Plizga uniemożliwił faulem przeprowadzanie kontry przez Podbeskidzie i sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• Kolejny rzut wolny dla Podbeskidzia, dośrodkowywał Chmiel, a Pazdan wybił piłkę z pola karnego.

• Chmiel w pole karne do Demjana, napastnik upada w polu karnym, jednak nie mogło być mowy o jedenastce dla Podbeskidzia.

• Ukah na prawą stronę do Norambueny, ale poradził sobie z nim Telichowski. Po chwili ponownie akcję przeprowadzali goście, ale Frankowski sfaulował w polu karnym Sokołowskiego.

• W ataku tym razem Jagiellonia Białystok. Dwójkowa akcja Kupisza z Plizgą i na uderzenie zdecydował się ten drugi, po rykoszecie jednego z obrońców, piłka wyszła poza boisko.

• A teraz mogła być kolejna bramka dla Podbeskidzia! Z obrony piłkę wybijał Sokołowski, niefortunnie przedłużył ją Pazdan. Na szybkie uderzenie zdecydował się Demjan, ale uderzenie było dobre, ale minimalnie niecelne.

• 100% okazja Jagiellonii! Quintana podał prostopadłą piłkę do Plizgii. Powinna być bramka kontaktowa, ale napastnik gości uderzył wprost w Zajaca.

• Dobry pomysł Plizgi, który po podaniu Frankowskiego widząc wychodzącego Zajaca, chciał przerzucić przelobować go, minimalnie jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Ależ emocje! Drużyna skazywana na pożarcie w tym spotkaniu prowadzi już 2:0! Jagiellonia musi wziąć się w garść, bo Podbeskidzie nadal atakuje i dąży do zdobycia kolejnych bramek.

• Już 2:0! Piłkę przedłużył z rzutu rożnego Sokołowski, a w bramce umieścił ją Błażej Telichowski!

• Strata piłki przez Sokołowskiego i do kontry ruszyła Jagiellonia, dobrym zagraniem po raz kolejny popisał się Kim, ale obrońcy Podbeskidzia odebrali piłkę Quintanie.

• Kolejny rzut wolny, Quintana do Pazdana, ale defensorzy Podbeskidzie odebrali mu piłkę.

• Z lewej strony sfaulowany został Lubos Hanzel przez Sokołowskiego, więc mogła być dobra okazja dla Jagi, ale dośrodkowanie z rzutu wolnego było zbyt głębokie i piłka znalazła się w dłoniach Richarda Zajaca.

• I pierwsza akcja Jagielloni. Kim podał na prawą stronę do Quintany, nowy nabytek gości zdecydował się na uderzenie, jednak było ono bardzo niecelne.

• Kolejny rzut wolny dla Podbeskidzia. Do piłki dopadł Telichowski, ale minęła ona bramkę, w dodatku znalazł się na pozycji spalonej.

• I w natarciu Podbeskidzie, Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Łatka, ale piłkę złapał bramkarz Jagiellonii Jakub Słowik.

• Sensacja w Bielsku Białej! Podbeskidzie już w pierwszej minucie objęło prowadzenie! Z lewej strony dośrodkowywał Malinowski, Pazdan nie upilnował Demjana, a napastnik Górali umieścił piłkę w bramce.

• Gooolll! Podbeskidzie Robert Demjan!

• Początek spotkania w Bielsku Białej. Rozpoczynają piłkarze Jagiellonii!

• W dzisiejszym spotkaniu będą także sędziowie zza linią pola karnego.

• Należy pochwalić Podbeskidzie za świetne przygotowanie murawy, która na pewno nie będzie miała wpływu na rezultat.

• Wszystko wskazuje na to, że runda wiosenna będzie ostatnią prostą w karierze Tomasza Frankowskiego. Jego celem na nową rundę będzie zdobycie przynajmniej dwóch goli, aby na stałe zapisać się w historii polskiej ekstraklasy i wkroczyć na podium najlepszych strzelców wszechczasów. Sam "Franek" chciałby jednak trafić do siatki rywala 7 razy. - To będzie przyzwoity wynik - tłumaczy "łowca bramek".

• Ostatni raz Podbeskidzie wygrało na własnym stadionie prawe rok temu, czyli 25 lutego 2012 roku.

• W barwach Jagiellonii zabraknie Niki Dzalamidze, który na czwartkowym treningu doznał koszmarnej kontuzji kolana. Zerwał więzadła krzyżowe, a także uległa pęknięciu łąkotka.

• Białostoczan wzmocnili natomiast : Michał Fidziukiewicz, Lubos Hanzel, Kim Min-Kyun oraz Dani Quintana.

• Nowymi nabytkami Podbeskidzia zostali natomiast : Luka Gusić, Krzysztof Baran oraz Matko Ćetkowić z Jagielonii. A ponadto: Adam Deja, Tomasz Górkiewicz, Anton Sloboda i Błażej Telichowski.

• Z klubu z Bielska Białej odeszli Ziajka, Cohen, Adamek, Jeleń i Król.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Łukasz Skowron, Adam Dźwigała, Maciej Gajos, Michał Fidziukiewicz, Tomasz Kowalski, Filip Modelski, Euzebiusz Smolarek

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Krzysztof Baran, Tomasz Górkiewicz, Juraj Dancik, Dariusz Kołodziej, Adam Deja, Marko Ćetković, Mateusz Janeczko

• W zimie w Podbeskidziu zmieniło się bardzo wiele. Większość udziałów w klubie przejęła gmina Bielsko-Biała, aby ratować klub przed degradacją do 1. ligi. Marcina Sasala zastąpił Dariusz Kubicki, który wraca do ekstraklasy po ponad czterech latach przerwy.

• Witamy podczas relacji ze spotkania T- Mobile Ekstraklasy, w którym Podbeskidzie Bielsko Biała podejmie na własnym stadionie Jagiellonię Białystok.