Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 1 Legia Warszawa

0

Legia Warszawa

1

• Za przepychanki po końcowym gwizdku.

• Koniec spotkania! Legia pokonała Podbeskidzie 1:0. Na murawie przepychanki między zawodnikami obu zespołów. Kartki po ostatnim gwizdku obejrzeli Astiz, Żewłakow i Curić.

• Zakotłowało się w polu karnym Legii, po chwili zastopował kontratak Ljuboja.

• Podbeskidzie w ostatnich próbach chaotycznego ataku.

• ... i Rogalski.

• Kartkę ogląda Żyro...

• 4 minuty doliczone.

• Miękkie dośrodkowanie Jędrzejczyka, ale Radović przeniósł piłkę głową nad poprzeczką.

• Dwa z rzędu wygrane pojedynki główkowe Astiza. Obroniony rzut karny pobudził gospodarzy. Czy zdołają doprowadzić do wyrównania?

• Szybka kontra miejscowych przerwana przez Nacho Novo. Żółta kartka!

• Ljuboja na dwa tempa, ale obronił jedenastkę Zajac!

• Faulowany w polu karnym był Radović.

• Rzut karny dla Legii!

• Ostatnia zmiana w meczu: Żyro w miejsce Wolskiego.

• Zejście z prawej strony do środka i strzał lewą nogą Malinowskiego. Piąstkuje przed siebie Kuciak!

• Najpierw dalekie wyjście Zajaca ratuje Górali, po chwili dobre dorzucenie piłki z lewej strony przez Łatkę, nie pomylił się jednak Kuciak.

• A maskotka miejscowych - Reksio z numerem 12 nieco przygaszona stoi przy płocie.

• "Wszyscy wstają i śpiewają" - intonują kibice Podbeskidzia. W swoim rytmie i melodii bawią się fani Legii.

• Radović wypuszczony sam na lewej stronie pola karnego, uderzył lekko i przede wszystkim zbyt nisko. Klatką piersiową obronił Zajac.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

• Za kontuzjowanego Kucharczyka wchodzi Nacho Novo.

• Jakiegoś urazu nabawił się Kucharczyk. Mamy przerwę w grze.

• Potężne uderzenie z rzutu wolnego Koniecznego wziął na siebie jeden z legionistów. To musiało boleć.

• A także Adrian Sikora za Demjana.

• Ivan Curić w miejsce Patejuka.

• Legioniści na stojąco konstruują atak pozycyjny. Miejscowi bronią się w okolicy własnego pola karnego. Niezbyt angażują się także do kontrataków, które głównie inicjuje najaktywniejszy wśród gospodarzy Patejuk.

• Coraz chłodniej robi się w Bielsku-Białej, piłkarze nie rozgrzewają kibiców swoją grą.

• Kucharczyk wypuścił w bój Ljuboję, jednak szybszy Zajac, który przytomnie wyszedł z bramki.

• Wrzutka z prawej strony, do główki złożył się Mierzejewski, ale uderzył lekko i bardzo niedokładnie.

• Żewłakow na uwolnienie wprost pod nogi Ljuboji. Serb jednak stanowczo przyblokowany ciałem, nie ma faulu. Nie może pogodzić się z taką decyzją arbitra Skorża.

• Wysokie dośrodkowanie z lewej strony trafiło na głowę aktywnego Patejuka, ale strzał daleko obok prawego słupka bramki gości.

• Strzelec bramki dla Legii ukarany żółtym kartonikiem.

• Strzał na wiwat Patejuka. Takimi uderzeniami nie da się doprowadzić do wyrównania.

• Gra toczy się na połowie gospodarzy. Podbeskidzie broni się z coraz większymi problemami.

• Minutą oklasków uczczono Włodzimierza Smolarka, który odszedł kilka dni temu.

• Wycofał się po piłkę Ljuboja, który źle zagrywał, a po chwili faulował Rzeźniczak.

• Nie ustaje doping gospodarzy, nieustannie klaskają także kibice gości, ale są bez szans z głośnym młynem bielszczan.

• Długa piłka do Wolskiego i w ostatniej chwili wślizgiem powstrzymał go powracający obrońca.

• ...a Miro Radović zastąpił Vrdoljaka.

• Piotr Malinowski wszedł za Elmalicha...

• Rozpoczynamy drugą połowę.

• Spotkanie jak na razie wyrównane. Wart odnotowania był strzał z dystansu Dariusza Łatki, a także... gol dla Legii Wolskiego. Warszawianie są zabójczo skuteczni, bowiem nie stworzyli w 1. odsłonie innych klarownych okazji.

• Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi z Podbeskidziem 1:0.

• Długa piłka do Wolskiego, który zupełnie bez opieki na 30 metrze najpierw lekko przerzucił piłkę nad Zajacem, następnie wygrał pojedynek bark w bark z obrońcą i wysokim lobem (po głowie kolejnego defensora) wpakował piłkę do sieci.

• GOOOOOOOOOLLL!!! Rafał Wolski! 1:0 dla Legii!

• Przekombinowali w polu karnym rywala legioniści. O jedno podanie za dużo. Można było lepiej wykończyć tę sytuację.

• Główkował Demjan w trudnej sytuacji, ale nie było szansy by skierować piłkę w światło bramki.

• Przedarł się w polu karnym Ljuboja, uderzył nieczysto z prawej nogi i spokojnie nakrył piłkę ciałem Zajac.

• Według ostatnich doniesień zza płotu dopingować mają kibice BKS-u do spółki z Zagłębiem Sosnowiec.

• Gracze Legii nie forsują tempa, miejscowi nie są w stanie poważniej im zagrozić. Jak na razie nie oglądaliśmy żadnej dogodnej sytuacji, po której do większego wysiłku zmuszony byłby Zajac.

• Jak się dowiedzieliśmy, kibice Legii dostali 220 biletów, a na sektorze centralnym ma zasiadać dodatkowo 30 kibiców z Warszawy. Co ciekawe przed stadionem widzimy ok. 100 kibiców, którzy oglądają mecz zza płotu.

• Potężny strzał z dystansu Patejuka, który po drobnym rykoszecie poleciał daleko za bramkę.

• Kartka dla Łukasza Mierzejewskiego.

• "Bielsko i Biała to nasza duma i chwała!" - wykrzykują kibice z młyna, umiejscowionego centralnie, na wysokości środka boiska. Odpowiadają kibice z Warszawy, który zasiadają za bramką Kuciaka.

• Kopanina i to dosłownie w środku boiska. Kartka dla Ivicy Vrdoljaka.

• Sporo niedokładności z obu stron, trzeba przyznać, że poziom spotkania nie zachwyca. Legioniści prezentują się podobnie jak w poprzedniej kolejce z ŁKS-em, czyli z przekonaniem, że mecz sam się wygra.

• Marazm na murawie przerwał faul Artura Jędrzejczyka na żółtą kartkę.

• Maciej Skorża nerwowo gestykuluje do swoich zawodników, Robert Kasperczyk też na stojąco, ale bardziej spokojnie przygląda się boiskowym wydarzeniom.

• Odzyskał futbolówkę w środku Ziajka, po chwili jeden z graczy Legii zagrał ręką. Niemal jak wczoraj Piotr Klepczarek.

• Beznadzieje wykonaniu rzutu wolnego przez Kucharczyka, który posłał "balon" wysoko nad bramką Zajaca.

• Pierwsza kartka dla Liada Elmalicha, za faul na 35. metrze.

• Bartłomiej Konieczny łatwo stracił piłkę w narożniku na rzecz Wolskiego, ale po chwili gospodarze odzyskali.

• Ależ strzał Danijela Ljuboji z 30 metrów z rzutu wolnego! Piłka przeszło centymetry obok okienka. Do bramki wprawdzie wpadł, ale Zajac...

• Wawrzyniak pociągnął lewym skrzydłem, wycofał piłkę na środek pola karnego do Janusza Gola, ale lekki strzał pomocnik Wojskowych trafił w udo jednego z obrońców Podbeskidzia.

• W dobrej sytuacji, z 5 metrów nie trafił w bramkę Jakub Warzywniak. Oddać trzeba, że kąt był dość ostry.

• Z około 25 metrów fantastycznie kropnął Dariusz Łatka, ale odbił uderzenie na korner bramkarz Legii!

• Kolejny rzut rożny wywalczył Robert Demjan. Kuciak rozłożył zniesmaczony ręce.

• Spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie legioniści. Gospodarze klasycznie nastawieni na błyskawiczne kontry i przebojowość swoich skrzydłowych.

• Najpierw rzut rożny wywalczył Patejuk, po kilkunastu sekundach złapanych na ofsajdzie Juraj Dancik.

• "Idzie, idzie... Podbeskidzie!" Niesie się doping na stadionie przy Rychlińskiego.

• Długa piłka zagrywana przez Michała Żewłakowa do wybiegającego Kucharczyka - minimalnie za mocna.

• "Nie ma kibiców tutaj, nie ma!" - krzyczy poirytowany fan Górali, który także po drugiej stronie stadionu chciałby zainicjować doping.

• Spiker upomina kibiców Podbeskidzia, którzy nie szczędzą niecenzuralnych słów w kierunku legionistów.

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Rafał Wolski, bez problemu w wyskoku interweniował Richard Zajac.

• Kąśliwe wstrzelenie piłki z lewej strony przez Sylwestra Patejuka. Piłka pierwszy raz w rękawicach Dusana Kuciaka.

• Długa piłka na prawą stronę do Sebastiana Ziajki, pomylił się Jakub Wawrzyniak, jednak lekki strzał trafił w nogi obrońcy warszawian.

• Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Pskita. Rozpoczęła Legia.

• N trybunach pojawił się selekcjoner Franciszek Smuda.Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa

• Minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego kilka dni temu Włodzimierza Smolarka.

• Przy burzy braw witani aktorzy dzisiejszego widowiska. Podbeskidzie w biało-niebieskich strojach, legioniści w zielono-białych.

• Fotoreporterzy czekają na wyjście piłkarzy z tunelu.

• Zawodnicy zeszli z boiska. Słyszymy już doping miejscowych kibiców.

• Na stadionie przy Rychlińskiego trwa obecnie rozgrzewka obu zespołów. Kibice cały czas dochodzą, jak na razie stadion wypełniony jest w połowie. Na obiekcie widoczna jest również grupka kibiców Legii, ale czy jest ich już 200, trudno powiedzieć. Przypomnijmy, że pojemność obiektu w Bielsku to 4200 miejsc. Dzisiaj organizatorzy spodziewają się kompletu.

• Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Dickson Choto, Nacho Novo, Tomasz Kiełbowicz, Ismael Blanco, Miroslav Radović, Michał Żyro.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Mateusz Bąk, Tomasz Górkiewicz, Ondrej Sourek, Wojciech Reiman, Piotr Malinowski, Ivan Curić, Adrian Sikora.

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki. W pierwszym składzie Górali zobaczymy Łukasza Mierzejewskiego z kolei w ekipie Macieja Skorży na ławce znaleźli się Miroslav Radović, Nacho Novo oraz Ismael Blanco.

• Legioniści są świeżo upieczonym liderem rozgrywek. Pomogły w tym zwycięstwa nad ŁKS-em (2:0) oraz Śląskiem Wrocław (4:0 na wyjeździe).

• Gospodarze dzisiejszego pojedynku zajmują aktualnie 9. miejsce w Ekstraklasie. W poprzedniej kolejce Górale przegrali w Kielcach z Koroną 0:2. Z kolei w dwóch wcześniejszych wiosennych meczach zapisali na swoje konto 6 punktów (zwycięstwa z ŁKS i Zagłębiem).

• Halo, halo, witamy serdecznie ze stadionu z Bielska-Białej, gdzie miejscowe Podbeskidzie podejmuje warszawską Legię. Relację live przeprowadzi dla Was Piotr Szymański.