Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 1 Pogoń Szczecin

2

Pogoń Szczecin

1

• Koniec meczu!

• Rzut wolny z lewej strony boiska dla bielszczan. Telichowski krótko ze Slobodą, dwójkowa akcja i mamy rzut rożny dla Górali.

• Akcja Malinowskiego przerwana przez Frączczaka, jednak Sokołowski uniemożliwił kontrę gościom wybijając piłkę na aut.

• Od bramki rozpoczyna Janukiewicz, Pogoń dostaje się pod pole karne gospodarzy ale tam Rogalski fauluje Górkiewicza.

• Z boiska zszedł też strzelec drugiej bramki dla Górali - Fabian Pawela, zmieniony przez Marka Sokołowskiego.

• Prawą stroną ruszył Górkiewicz, chciał dośrodkować do Demjana, ale jego podanie wybite na aut. Sędzia doliczył w międzyczasie 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Zmiana w szeregach gospodarzy - boisko opuścił świetnie dziś grający Wodecki, zastąpił go Piotr Malinowski.

• Żółta kartka dla Wiśniewskiego za nieprzyjemny faul w środku pola.

• Złe uderzenie głową i Janukiewicz z łatwością łapie piłkę i długim wykopem rozpoczyna akcję Pogoni.

• Piłkarze Podbeskidzia starają się przytrzymywać piłkę i grać na czas - właśnie aut wywalczył Górkiewicz.

• Piłkę ustawił Damian Chmiel, jednak jego wrzutka nie była wystarczająco precyzyjna - w starciu w polu karnym ucierpiał Górkiewicz.

• Do końca meczu pozostało pięć minut - zapowiada się nerwowa końcówka! Póki co Telichowski z autu, Pogoń nie jest w stanie wyprowadzić piłki i przed polem karnym sfaulowany został Sloboda.

• Konieczny wślizgiem powstrzymuje kontrę szczecinian i otrzymuje za faul żółty kartonik - nie będzie mógł zagrać w meczu z Widzewem Łódź.

• Świetna akcja Demjana i na rzut rożny wybija jeden z obrońców Pogoni.

• Na murawie leży kontuzjowany Łatka, staranowany przez jednego z piłkarzy Pogoni, jednak gwizdek sędziego milczy. Coraz częściej gubi się Paweł Gil w dzisiejszym meczu.

• Świetna centra Chmiela, jednak strzał głową minimalnie obok słupka bramki Janukiewcza! Ten nawet nie zareagował.

• Damian Chmiel z pięciu metrów po nodze leżącego Frączczaka i mamy rzut rożny! Ależ blisko bielszczanie trzeciego gola.

• W polu karnym Demjan zgrywa piłkę do Telichowskiego, ten jednak pilnowany przez Dąbrowskiego. Potem jeszcze zza pola karnego próbował Wodecki, jednak jego strzał został zablokowany.

• Zaostrza się gra w środku pola. Tym razem Ława mający już na koncie kartkę faulował Slobodę. Od rzutu wolnego gospodarze.

• Rzut rożny dla Pogoni z lewej strony boiska, strzał głową Dąbrowskiego mija bramkę bielszczan.

• Groźna akcja lewą stroną boiska - Djousse minął Górkiewicza i próbował wymusić rzut karny.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Rogalskiego - za faul na Paweli w środku boiska. Pogoń gra w dziesiątkę!

• Aut dla Podbeskidzia, jednak Górale nie umieją w tej drugiej połowie zagrozić bramce Janukiewicza.

• Tą zmianą trener Dariusz Wdowczyk daje znać, że nie chce wyjechać z Bielska bez punktów!

• Trzecia i ostatnia zmiana w szeregach Pogoni. Na boisku pojawił się Djousse, zmienił aktywnego w tym meczu Akahoshiego.

• Kibice Podbeskidzia podczas meczu z Pogonią

• Dobra akcja Podbeskidzia, ale Górale na spalonym na lewej stronie boiska.

• GOOOL! 2:1! Przepiękne uderzenie Rogalskiego płaskim podbiciem i piłka w okienku bramki Zajaca! Ten bez szans na reakcję.

• Żółta kartka dla Pietrasiaka i będzie okazja z rzutu wolnego.

• Pogoń teraz "usiadła" na połowie bielszczan, jednak goście grają bez pomysłu na grę, co chwila powtarzając te same zagrania - niestety coraz bardziej niecelne.

• Niecelne podanie Frączczaka przez środek pola i Łatka wybija na aut.

• Świetne podanie Rogalskiego do Frączczaka, ten wrzuca piłkę w pole karne jednak akcja przerwana przez Koniecznego. Rzut rożny nie przyniósł jednak rezultatu i od bramki rozpocznie bramkarz gospodarzy.

• Pietrasiak próbował długim podaniem uruchomić Demjana, ale skuteczna interwencja Hernaniego.

• Żółta kartka dla Bartosza Ławy za faul w środku pola.

• Od autu Górkiewicz - Podbeskidzie układa akcję na własnej połowie.

• Frączczak nabija Telichowskiego, bielszczanie stopniowo przechodzą do pressingu. Sędzia Paweł Gil nie pozwala jednak na agresywną grę, co chwila dyktując rzuty wolne.

• Okres zaciętej gry z obu stron, teraz faulowany przez Rogalskiego Pawela. Pomocnik Pogoni otrzymuje żółtą kartkę.

• Polonia Warszawa - Piast Gliwice

• Trzeba przyznać, że Pogoń bardzo odważnie zaczęła drugą część gry. Górale wydają się trochę przestraszeni i cofnięci. Szczęścia próbował Sloboda, ale z ciężkiej sytuacji strzelił ponad bramką.

• Faul po prawej stronie boiska i piłkę wrzucał Chmiel, najwyżej wyskoczył Robert Demjan jednak nie zdołał skierować piłki do bramki.

• Brutalne starcie na linii środkowej boiska, przewracany Łatka, jednak sędzia wskazał na rzut wolny w kierunki bramki Podbeskidzia.

• Do wejścia na boisko przygotowany Anton Sloboda - zmieni on Adama Deje.

• Rzut wolny ze środka boiska, dobre wrzucenie piłki przez Andradinę, Zajac mija się z piłką w powietrzu, jednak strzał zawodnika Pogoni nad bramką.

• Wrzucał Chmiel, niepewna interwencja Janukiewicza który nie złapał piłki, ale nie wyniknęło z tej sytuacji nic poważnego.

• Brutalny faul Frączczaka na Telichowskim i od rzutu wolnego Podbeskidzie. Obrońca gości ukarany żółtym kartonikiem.

• Niecelne podanie Hernaniego i piłka dla Podbeskidzia - rzut z autu na połowie Pogoni.

• Rzut wolny dla Pogoni ze środka boiska, jednak bez zagrożenia dla bramki bielszczan.

• Akcja Pogoni zwieńczona strzałem głową, jednak piłka ponad bramką Zajaca. Słowak zacznie grę z piątki.

• W przerwie jeszcze jedna zmiana w szeregach gości - boisko opuścił Golla, a zmienił go Edi Andradina.

• Pierwsza zmiana w szeregach Pogoni - boisko opuścił Murayama, a na placu gry pojawił się Wiśniewski.

• Rozpoczynamy drugą połowę gry! Od środka Pogoń.

• Wciąż czekamy na początek drugiej połowy - czekamy na sygnał z pozostałych meczów tej kolejki.

• Na boisko wyszli też piłkarze Podbeskidzia, zaraz po nich arbitrzy.

• Piłkarze Pogoni wyszli już na boisko. Ciekawe, co usłyszeli w szatni od trenera Dariusza Wdowczyka i czy uda się zrealizować plan szkoleniowca Portowców na drugą połowę spotkanie.

• Czyżby mecz ten miałby być czternastym spotkaniem bez strzelonego gola dla Pogoni w tym sezonie?

• Piłkarze Dariusza Wdowczyka nie mogą dziś przeprowadzić solidnej i precyzyjnej akcji.

• Wszyscy spodziewaliśmy się ambitnej gry Podbeskidzia, ale nikt nie myślał, że aż w takim stopniu Górale zdominują pierwszą część gry! Świetnie dysponowana linia pomocy, konsekwentna i bezbłędna jak na razie obrona i fantastyczny początek meczu - to wszystko złożyło się na to dwubramkowe prowadzenie bielszczan po pierwszej połowie.

• Koniec pierwszej połowy! Po świetnej grze Podbeskidzie prowadzi 2-0 i nic nie wskazuje na to, by miało tą przewagę roztrwonić. Pogoń też miała swoje sytuację, jednak nie wynikło z nich żadne poważne zagrożenie.

• Na boisku leży Chmiel, sędzia nie przerywa gry.

• Strzał Rogalskiego z ostrego kąta po krótkim słupku, jednak Zajac na posterunku.

• Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej części gry.

• Kolejny rzut wolny, tym razem z prawej strony boiska, po raz kolejny Wodecki, ale niecelnie - prosto w nogi obrońców.

• Piłka mija piłkarzy w polu karnym, Górale utrzymują ją jednak w boisku.

• Faul na Telichowskim, jednak o dziwo sędzia Gil nie wyciąga kartonika. Rzut wolny z.. linii autowej boiska, na wysokości ok. 25 metrów. Wrzuca Wodecki.

• Łatka odbiera piłkę Chałasowi i bielszczanie przy piłce.

• Pietrasiak świetnie przecina długie podanie do wychodzącego Aki.

• Niecelnie dziś gra Pogoń - kolejna długa piłka do Lewandowskiego okazała się niecelna.

• Fantastycznie Łatka powstrzymuje akcję Akahoshiego! Tylko aut dla Pogoni na środku boiska.

• Aut dla Pogoni - grę wznowił Frączczak, ale nie wynikło z tego zagrożenie dla gospodarzy.

• Wodecki świetnym wślizgiem zatrzymuje podanie Aki do do Rogalskiego. Z wielkim zaangażowaniem grają dziś Górale.

• Świetna akcja Pogoni, ale strzał z ostrego kąta obok bramki! Szczecinianie coraz bliżej bramki kontaktowej.

• Mocny strzał, ale wprost w mur! Akcja Akahohsiego prawym skrzydłem, podaje na środek do Murayamy, ale ten w świetnej akcji nie trafia w piłkę!

• Żółtą kartkę otrzymuje Adam Deja.

• Piłka wychodzi na rzut rożny, ale sędzia Gil odgwizduje jeszcze jeden rzut wolny - żółtą kartką ukarany Konieczny za zagranie ręką.

• Rzut wolny dla Pogoni sprzed pola karnego - przy piłce Ława i Rogalski.

• Demjan przewracany przez Hernaniego w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy. Słowacki napastnik chciał wymusić rzut karny.

• Wodecki skutecznie powstrzymany przez Hernaniego przed polem karnym, długie podanie z głębi pola ale Zajac ze spokojem łapie piłkę w ręce.

• Agresywny pressing ze strony gospodarzy i Pogoń nie jest w stanie przedrzeć się za linię środkową boiska.

• Rzut z autu dla Pogoni, ale nic groźnego z tej akcji nie wyniknęło. Od rzutu z autu Górkiewicz.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń SzczecinPodbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin

• Proszę o nie odświeżanie strony - relacja aktualizuje się automatycznie!

• Pogoń wciąż nie może choćby zagrozić bramce Zajaca, wszystkie ich akcje są rozbrajane przez obrońców Górali.

• Lewandowski wyłuskał piłkę Demjanowi i jeszcze jeden rzut z autu, prosto na głowę Paweli ale ten strzelał zbyt lekko i Janukiewicz z łatwością łapie piłkę.

• Aut dla Podbeskidzia na wysokości pola karnego, piłka wylatuje z pola karnego, ale w jej posiadaniu wciąż bielszczanie.

• Kolejny rzut rożna, w polu karnym przewracany jeden z piłkarzy Górali, ale sędzia Gil wskazuje na rozpoczęcie piłki od bramki.

• Piłka wychodzi za pole karne, z pod środkowej linii strzał Wodeckiego i poprzeczka! Mamy rzut rożny!

• Dąbrowski powala Demjana i mamy kolejny rzut wolny dla Podbeskidzia.

• Świetne podanie Chmiela do Demjana, ten uderza z 16 metra, lekkim lobem ale piłka ląduje na poprzeczce! Co za akcja bielszczan!

• Akcja Chmiela lewym skrzydłem, ale przerwana przez Adama Frączczaka.

• Piłka dociera do pola karnego Portowców, jednak bez większego zagrożenia.

• Piłka do Tomasza Chałasa, ten na spalonym, ale i tak był dobrze pilnowany przez Pietrasiaka. Z własnego pola karnego zaczyna Zajac.

• Próbował Adam Deja strzałem z dystansu, ale strzał młodego pomocnika Podbeskidzia mija bramkę Pogoni.

• Richard Zajac dalekim wykopem rozpoczyna akcję bielszczan. Niewiele jak na razie Pogoń ma z gry.

• Mięciutkie podanie z głębi pola Akahoshiego do Lewandowskiego, ale ten nie dociera do piłki.

• Uderzenie Adama Deji tuż ponad bramką Janukowicza.

• Wodecki faulowany na 20 m tuż przed półkolem pola karnego i będzie okazja dla bielszczan!

• Znowu Konieczny próbował głową, ale ponad bramką

• Dośrodkowanie Demjana zablokowane przez Hernaniego i bielszczanie rozpoczną z rzutu rożnego.

• Rzut wolny z ok. 30 metrów dla Pogoni, z lewej strony dośrodkowuje Aka, ale strasznie niecelnie - prosto pod nogi Dariusza Łatki.

• Damian Chmiel efektownym wślizgiem przerywa akcję Macieja Dąbrowskiego - widoczny pressing gospodarzy.

• Konieczny wybija piłkę po prostopadłym podaniu Hernaniego w środkowej części boiska.

• Strzał prosto w ręce Janukiewicza - pewny chwyt bramkarza gości.

• Faulowany Chmiel na 35 metrze i rzut wolny z prawej strony boiska. Uderzać będzie Wodecki - asystent przy pierwszej bramce.

• Na trybunach rakieta - cały stadion stoi i rytmicznie bije brawo piłkarzom Podbeskidzia!

• Górkiewicz z autu, piłkę przejmują Portowcy i rozpoczynają akcję na własnej połowie.

• Deja fauluje w środku pola i Pogoń od rzutu wolnego ze środka boiska - za długie podanie do Lewandowskiego.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin

• Murayama próbował podać piłkę do Chałasa, ale ten dobrze pilnowany przez stoperów gospodarzy.

• Fabian Pawela strzela z 20 metrów prosto w okienko bramki!

• GOOOL! 2:0!

• Akcja Roberta Demjana prawą stroną pola karnego, podaje piłkę na piąty metr, ale nie było tam żadnego piłkarza w białej koszulce.

• Fatalne uderzenie i piłka wychodzi poza linię końcową boiska. Zacznie Zajac.

• Faulowany Ława i rzut wolny dla Pogoni z ok. 30 m.

• Ależ początek meczu! Świetnie układa się dla bielszczan dzisiejsza rywalizacja. Janukiewicz zaczyna z okolic pola karnego.

• Piękna centra z rzutu rożnego i Konieczny strzela gola głową!

• GOOOL!

• Rzut wolny dla Podbeskidzia ze środka boiska - wrzucał piłkę Wodecki, mamy rzut rożny.

• Demjan do Wodeckiego - i zaczynamy równocześnie wszystkie mecze 29 kolejki!

• Sędzia Paweł Gil wyprowadził na boisko obie jedenastki.

• Pisałem o fatalnym bilansie Podbeskidzia u siebie, ale wypada napisać też o kiepskiej grze Pogoni na wyjeździe - w całej rundzie wiosennej odniosła tylko 1 zwycięstwo i 1 remis a pozostałe mecze - przegrywała.

• Czy Robert Demjan poprawi dziś swój imponujący dorobek strzelecki - 13 goli w tym sezonie i przypieczętuje koronę dla króla strzelców? Tego dowiemy się za trochę ponad półtorej godziny.

• Fani Podbeskidzia, szczególnie zmobilizowani na dzisiejszy mecz, przygotowują oprawę meczową - duży transparent: Semper Fidelis Podbeskidzie (z łac. zawsze wierni Podbeskidziu) oraz flagowisko.

• Piłkarze zeszli do szatni, do rozpoczęcia - zwłaszcza dla Górali - meczu o wszystko zostało 10 minut.

• Co ciekawe, Pogoń Szczecin jest przedostatnią drużyną w tabeli, jeśli chodzi o liczbę strzelonych bramek (25). W tej niechlubnej klasyfikacji pod nimi jest tylko GKS Bełchatów

• Przed rozpoczęciem spotkania zachęcam do przeczytaniazapowiedzi meczu.

• W głowach kibiców gospodarzy rodzi się pytanie, czy Podbeskidzie odczaruje słynną "bielską twierdzę" - za czasów gry w pierwszej lidze teren, z którego tylko nieliczni wywozili punkty, dziś przybrał miano najcięższego pola boju dla... piłkarzy Podbeskidzia, którzy w tym sezonie zdobyli na własnym stadionie zaledwie.. 9 punktów!

• Trybuny zaczynają się zapełniać coraz szybciej - za 20 minut początek spotkania.

• W porównaniu z poprzednimi spotkaniami, w wyjściowej jedenastce Podbeskidzia tylko jedna zmiana - wracający po absencji za kartki Dariusz Łatka zastąpił Antona Slobodę, zaś w składzie Pogoni dwie zmiany - pauzujący dziś za kartki Emil Noll zastąpiony został przez Hernaniego, zaś wracający do składu Maksymilian Rogalski zagra dziś za Ediego Andradinę.

• Pora na przybliżenie ostatnich wyników obu drużyn. W 28 kolejce Portowcy pokonali na własnym stadionie drużynę zabrzańskiego Górnika po samobójczej bramce Bembena w 10 minucie meczu. Przez pierwszą połowę prym wiedli szczecinanie, jednak w drugiej połowie oddali inicjatywę i mecz się wyrównał, jednak przyjezdni nie potrafili trafić do bramki Janukiewicza. Podbeskidzie z kolei pokonało po dobrym meczu Lech Poznań 2:0 - po dwóch bramkach Fabiana Paweli. Mimo to, że to Lechici byli częściej przy piłce, nie potrafili skutecznie zagrozić bramce Richarda Zajaca.

• Rozgrzewają się też sędziowie dzisiejszego spotkania - panowie Paweł Gil, Piotr Sadczuk i Marcin Borkowski - reprezentanci Lubelskiego ZPN)

• Na murawie pojawili się piłkarze obu drużyn, powitani oklaskami przez kibiców Podbeskidzia. Piszę kibiców Podbeskidzia, gdyż sektor dla kibiców gości na Stadionie Miejskim jest zamknięty i kibice Pogoni nie mieli okazji by dopingować swoich piłkarzy w tym meczu.

• Przybliżmy krótko sytuację w tabeli przed dzisiejszym spotkaniem: Pogoń Szczecin zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 32 punktów. Podbeskidzie plasuje się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli, bielszczanie uzbierali dotychczas 26 „oczek”. Jeżeli goście nie przegrają dziś wyżej niż dwoma bramkami (poza wynikiem 0:2 dla Pogoni), zapewnią sobie utrzymanie w ligowej tabeli. Podbeskidzie zaś, żeby zachować realne szanse na utrzymanie przed ostatnią kolejką, musi wygrać dzisiejsze spotkanie i oglądać się na mecze drużyn GKS Bełchatów, Ruchu Chorzów i Widzewa Łódź.

• Na murawie pojawili się też Richard Zajac i Krzysztof Baran – bramkarze Podbeskidzia.

• Na rozgrzewkę wyszli już bramkarze szczecinian.

• Na ławce rezerwowych Pogoni zasiądą zaś: Fabiniak, Pietruszka, Djousse, Kolendowicz, Andradina, Wiśniewski, Rudol.

• W rezerwie gospodarzy pozostali: Baran, Piter-Bućko, Dancik, Kołodziej, Sokołowski, Sloboda, Malinowski.

• Chyba każdy kibic piłki nożnej w Polsce wie, jak ważne jest to spotkanie dla obu drużyn. „Portowcy” mogą dziś zapewnić sobie utrzymanie w elicie, zaś Podbeskidzie przybliżyć się do uniknięcia degradacji do I ligi.

• Na trybunach zaczynają się pojawiać pierwsi kibice gospodarzy.

• Ze Stadionu Miejskiego w Bielsku - Białej wita Państwa Michał Majdak . Dziś w Bielsku – Białej pochmurnie, cały dzień padał deszcz, więc warunki do gry z pewnością nie będą łatwe. Za niecałe 60 minut pierwszy gwizdek spotkania Podbeskidzie Bielsko – Biała – Pogoń Szczecin.