Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 0 Zawisza Bydgoszcz

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Zawisza Bydgoszcz

0

• Trudno powiedzieć, by któraś ze stron zasłużyła dziś na zwycięstwo. W pierwszej połowie piłkarsko nieco lepszy był Zawisza, w drugiej inicjatywa należała przez większość czasu do Podbeskidzia. Obie drużyny miały kilka dobrych szans na strzelenie bramki, ale brak skuteczności zamknął im drogę do zwycięstwa. To tyle z mroźnego Bielska-Białej, za uwagę dziekuje Przemysław Drewniak.

• Koniec meczu. Podbeskidzie bezbramkowo remisuje z Zawiszą Bydgoszcz.

• Taktyczna zmiana po stronie Zawiszy. Wójcickiego zastępuje Gevorgyan.

• Rysiek Zajac uratował Podbeskidzie! Vasco wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, ale zbyt długo zbierał się do oddania strzału i ostatecznie zmarnował szansę.

• Tylko jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• Długa piłka Strąka do Vasconcelosa, ale napastnika Zawiszy dobrze zablokował Pietrasiak i Zajac zgarnia futbolówkę.

• Obie strony chcą wygrać ten mecz, ale brakuje im dokładności i szczęścia pod polem karnym rywala.

• Żółtą kartką za faul w środku pola na Urbanie otrzymuje Andre Micael. Dzięki temu przypomnieliśmy sobie, że Urban jest na boisku.

• Na boisku robi się coraz więcej miejsca i przez to oglądamy coraz więcej sytuacji pod obiema bramki. To dobrze rokuje na ostatnie 10 minut.

• Teraz z kolei próbował Drygas, ale piłka nieznacznie mija słupek bramki Zajaca. Dużo strzałów z dystansu oglądamy dziś z obu stron.

• Drugą piłkę po stałym fragmencie gry zgarnia Kupczak, ale uderza niecelnie.

• Bardzo dobrą okazję miał teraz Luis Carlos, który dostał piłkę będąc niepilnowanym po lewej stronie pola karnego. Skrzydłowy Zawiszy uderzył jednak zbyt słabo i piłkę łapie Zajac.

• Mocny strzał sprzed pola karnego Paweli. Piłka dobrze naszła mu na nogę, ale napastnik Podbeskidzia uderzył wprost w Kaczmarka, który nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Pierwsza w tym meczu kartka dla zawodnika gości. Ukarany Paweł Strąk.

• Wójcicki urwał się teraz Koniecznemu w polu karny. No..prawie, bo stoper Podbeskidzia ciągnął go za koszulkę i uniemożliwił dojście do piłki.

• Pierwsza od dłuższego czasu dynamiczna próba Zawiszy. Masłowski zagrał do Wójcickiego, ale strzał skrzydłowego gości zablokowany jeszcze przed polem karnym.

• Malinowski przerwał faulem akcję Zawiszy i sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• Dobra szansa bielszczan, ale Pawela niedokładnie dograł przed bramkę do Bartlewskiego i piłkę przejęli obrońcy Zawiszy.

• Kołodziej jednak nie strzeli bramki z dystansu. Zmienia go Sebastian Bartlewski.

• Ależ okazja Telichowskiego! Bardzo dobre dośrodkowanie Jagiełły, po którym obrońca bielszczan uderzył piłkę głową i... trafił w słupek! Zawisza od kilku minut bez akcji pod bramką gospodarzy.

• Kołodziej popisał się świetnym odbiorem w środku pola, ale chwilę później podał za plecy Paweli, czym zmarnował niezłą okazję na kontratak.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Kupczak.

• Mateusz Kupczak! Reprezentant polskiej młodzieżówki spróbował strzału przewrotką, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Kaczmarka. Dobry moment w grze Podbeskidzia.

• Kołodziej chyba nie zejdzie z boiska, dopóki nie strzeli bramki z dystansu. Kolejna próba, tym razem dużo lepsza, ale po rykoszecie od obrońcy Zawiszy piłka wychodzi na rzut rożny.

• Damian Chmiel spisywał się dziś poprawnie, ale po przerwie spowodowanej kontuzją nie jest w najwyższej formie fizycznej. Z tego powodu już po niespełna godzinie gry zmienia go Aleksander Jagiełło.

• Teraz próbował z daleka Hermes. Strzelił celnie, ale wprost w bramkę i Zajac bez problemów łapie piłkę.

• Kołodziej znów próbuje z dystansu, ale robi to bardzo niecelnie.,

• Dobre piąstkowanie Zajaca po rzucie rożnym wykonywanym przez Masłowskiego.

• Bardzo groźną kontrę Zawiszy przerwał teraz Łatka. Pomocnik Podbeskidzia powalił na murawę Masłowskiego, ale sędzia nie przerwał gry. Wydaje się, że słusznie.

• Ziajka dośrodkowuje na czwarty metr przed bramkę Zajaca, ale Konieczny ze stoickim spokojem odgrywa klatką piersiową do swojego golkipera.

• Kontratak w wykonaniu Podbeskidzia. Z dystansu próbował Kołodziej, ale znów strzelił obok bramki. Tym razem był jednak nieco bliższy celu.

• Sędzia wznowił grę w drugiej połowie. Od środka zaczął Zawisza.

• Zmiana także po stronie bydgoskiego Zawiszy. Na lewym skrzydle miejsce Piotra Petasza zajmie Luis Carlos.

• W przerwie Leszek Ojrzyński zdecydował się na jedną zmianę. Więcej jakości w środku pola ma dać gospodarzom Rudolf Urban, który zmienia Adama Deję.

• A w przerwie zrobiło się nam świątecznie. Na trybunach Święty Mikołaj, a na murawie występ kapeli góralskiej.

• O pierwszej połowie meczu w Bielsku-Białej pewnie jutro nikt już nie będzie pamiętał. Poza dwoma sytuacjami Paweli (w tym jednej stuprocentowej) i groźnym wejściem Ziajki obie drużyny nie miały klarownych okazji do objęcia prowadzenia. Przy Rychlińskiego dominuje walka w środku pola. Mamy nadzieję, że po przerwie obejrzymy ciut lepsze widowisko.

• Marcin Borski nie widział powodów do doliczania dodatkowego czasu i zakończył pierwszą połowę spotkania.

• Mieliśmy małe problemy techniczne, ale już wróciliśmy. Dobra piłka z głębi pola do Vasco, który wyszedł sam na sam z Zajacem, ale słowacki bramkarz Podbeskidzia jako pierwszy dobiegł do piłki i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Masłowski wszedł w drybling przed polem karnym z Kupczakiem i Kołodziejem, ale stracił piłkę i w rozpaczliwie upadł na murawę w poszukiwaniu faulu. Rozgrywający Zawiszy nie będzie miał teraz zbyt wysokich notowań u miejscowych kibiców...

• Nie zawiązują się jak na razie akcje ofensywne piłkarzom Zawiszy. Sporo niedokładności, nieporozumień... Ale przynajmniej próbują.

• Zbyt krótkie dośrodkowanie Petasza i bielszczanie zażegnują niebezpieczeństwo.

• Błąd Chmiela, który przegrał walkę o pozycję z jednym z zawodników Zawiszy i sfaulował go na wysokości pola karnego. Kartka dla pomocnika gospodarzy i rzut wolny dla "Zetki".

• Odpowiadamy na pytanie jednego z naszych użytkowników - nie, na boisku nie ma śniegu. Jak na tą porę roku, płyta w Bielsku-Białej wygląda naprawdę dobrze.

• Gra zrobiła się teraz szarpana z obu stron. Sędzia znów przerwał grę, tym razem po faulu pola Chmiela w środku pola.

• Deja zatrzymał na własnej połowie Lewczuka i sędzia ukarał go pierwszą w tym meczu żółtą kartką.

• Na boisku chwilowo nic się nie dzieje, więc możemy spojrzeć na frekwencję. Temperatura w okolicach zera zniechęciła do przyjścia na Stadion Miejski wielu fanów. Mecz ogląda około 2500 widzów.

• Po obu stronach mamy obu piłkarzy słynących z atomowych uderzeń z dystansu - Dariusza Kołodzieja z Piotra Petasza. Ten pierwszy właśnie próbował wykorzystać swój największy atut, ale strzelił bardzo niecelnie.

• Przed meczem na tablicy w szatni Podbeskidzia widniały trzy założenia na mecz z Zawiszą: 1. Wygrać. 2. Zagrać na zero z tyłu. 3. Strzelić bramkę ze stałego fragmentu gry. Zobaczymy, czy gospodarzom uda się po spotkaniu odhaczyć wszystkie podpunkty.

• Zabawne zachowanie Kołodzieja, który padł na murawę po starciu z rywalem i chwycił piłkę do rąk. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia piłkarza z Bydgoszczy i odgwizdał zagranie ręką pomocnika Podbeskidzia.

• Lepszy moment gry Zawiszy, który trochę uporządkował teraz swoją grę.

• Ziajka mógł skarcić swój były zespół! Lewy obrońca Zawiszy przedarł się w pole karne lewą stroną, uderzył z ostrego kąta, ale czujność zachował Zajac.

• Pierwsza niezła szansa dla Zawiszy. W pole karne dośrodkowywał Vasconcelos, ale jeden z jego kolegów źle złożył się do główki i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Podbeskidzie dobrze radzi sobie w odbiorze, Zawisza ma problemy z długim utrzymywaniem się przy piłce. Po jednej z takiej akcji w środku boiska ostro sfaulowany był Damian Chmiel, ale Micael nie otrzymał żółtej kartki.

• Nic z tego nie wyszło, ale Zawisza nie może pozwalać gospodarzom na zbyt wiele okazji po stałych fragmentach gry.

• Podbeskidzie zamknęło na własnej połowie Zawiszę. Gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

• Kołodziej dośrodkował z rzutu wolnego, Pawela trącił piłkę głową i jeden z obrońców Zawiszy wybił zmierzającą do bramki piłkę na rzut rożny. Gospodarze mają teraz inicjatywę.

• Stuprocentowa szansa dla Podbeskidzia! Rajd lewą stroną przeprowadził Malinowski, dograł przed bramkę do Paweli, ale napastnik gospodarzy z trzech metrów trafia wprost w Kaczmarka!

• Na razie nie dzieje się zbyt wiele ciekawego. Teraz szansę z rzutu wolnego będzie miał Adam Deja.

• Pierwszy strzał w tym meczu. Uderzał Wójcicki, ale wysoko nad bramką.

• Mała poprawka: Piotr Petasz gra jednak na lewej obronie. Na pozycji obrońcy pozostał Sebastian Ziajka.

• Zaczynamy! Od środka zaczęli "Górale"

• Dariusz Łatka rozgrywa dziś setny mecz w barwach Podbeskidzia. Z tej okazji otrzymał od władz klubu pamiątkową koszulkę, a kibice zgotowali mu gorącą owację. To może czas na pierwszą bramkę?

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę. Podbeskidzie zagra na biało-niebiesko, Zawisza w czarno-granatowych strojach.

• Rezerwowi Zawiszy: Andrzej Witan, Łukasz Skrzyński, Piotr Kuklis, Luis Carlos, Damian Ciechanowski, Wahan Gevorgyan, Dariusz Sosnowski

• Rezerwowi Podbeskidzia: Piotr Adamek, Frank Adu Kwame, Rudolf Urban, Aleksander Jagiełło, Sebastian Bartlewski, Krzysztof Chrapek, Łukasz Żegleń

• Dzisiejszy mecz zamyka pewien rozdział w historii bielskiej piłki nożnej. Między innymi o tym pisaliśmy w naszej przedmeczowej zapowiedzi.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej! Już za dwadzieścia minut rozpocznie się spotkanie 20. kolejki między Podbeskidziem a bydgoskim Zawiszą. W składzie obu drużyn jest kilka niespodzianek. Tą największą jest obecność Damiana Chmiela. Jeszcze niedawno wydawało się, że pomocnik nie zagra już w tym roku, ale niespodziewanie jest już gotowy do gry