PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

Cracovia

2

• Koniec meczu! Po emocjonującej wymianie ciosów w drugiej połowie Pogoń pokonuje Cracovię 3:2

Na innych boiskach - wyniki końcowe

• Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:0 (20' Peszko, 50' Krasić - 63' Lewczuk czerwona kartka)
    • Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:2 (34' Barisić, 84' Nespor, 89' Szeliga)
    • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 3:0 (50', 68' Dąbrowski, Woźniak 89')
  • Atak Cracovii przerwany przed polem karnym gospodarzy. Kibice Pogoni świętują nie tylko z okazji zdobycia trzech punktów, lecz także udane "domowe" pożegnanie

• Żółta kartka dla Jakuba Słowika za opóźnianie gry.

• Krzysztof Szewczyk wchodzi na doliczone cztery minuty za Erika Jendriska.

• Faul Pawła Jaroszyńskiego skutkuje żółtą kartką. A że miał już jedną na koncie, to osłabia Cracovię!

• Robert Obst wchodzi za Władimera Dwaliszwilego

• Dariusz Zjawiński wchodzi za Mateusza Cetnarskiego.

• "Żółtko" dla Miroslava Cobilo.

• Na innych boiskach

• Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:2 (34' Barisić, 84' Nespor)
    • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:0 (50', 68' Dąbrowski)
  • Szczecinianie nie załamali się po stracie bramki i ruszyli do ataku. Zyskali rzut rożny, po którym Adam Frączczak zgrał piłkę głową przed bramkę do Łukasza Zwolińskiego, a ten odpowiednio.. ustawiając się zmienił jej tor lotu. Piłkarze Cracovii domagali się nieuznania bramki ze względu na rzekomy spalony. Bezskutecznie!

• CO SIĘ DZIEJE W SZCZECINIE? ŁUKASZ ZWOLIŃSKI TRAFIA DO SIATKI!!!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Mateusza Cetnarskiego, który nie uderzył czysto w piłkę, ale ta po odbiciu się od słupka wpadła do siatki!

• GOL DLA CRACOVII, MATEUSZ CETNARSKI!!!

• Łukasz Zwoiński na spalonym.

• Marcin Budziński uderzył anemicznie z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów, a Jakub Słowik broni na raty.

• ... i Marcin Budziński. Za dyskusje.

• Paweł Jaroszyński upomniany żółtą kartką...

• Adam Frączczak zmylił Grzegorza Sandomierskiego - uderzył w środek bramki, a bramkarz Cracovii rzucił się w swoją prawą stronę.

• ADAM FRĄCZCZAK NIE MYLI SIĘ!

• Sędzia Krzysztof Jakubik bez wahania wskazuje na jedenastu metr! Miroslav Covilo fauluje Rafała Murawskiego!

• Zablokowany strzał Bartosza Kapustki zza pola karnego. Nie idzie dzisiaj gra kandydatowi do gry na EURO we Francji.

• Jakub Słowik musiał poczekać aż piłka wpadnie do jego koszyczka. Po chwili zmiana w ekipie "Portowców". Miłosz Przybecki na murawie. Schodzi Adam Gyuorcso

• Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:1 (34' Barisić)
    • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:0 (50', 68 Dąbrowski,)
  • Grzegorz Sandomierski broni strzał nożycami Ricardo Nunesa.

• Łukasz Zwoliński zastępuje Dawida Korta.

• CO ZA PECH JAROSŁAWA FOJUTA! SAMOBÓJ!!!

• Szczęśliwa bramka "Pasów". Tomas Vestenicky dostał piłkę na prawej stronie pola karnego i chciał zagrać na wprost bramki, ale tor lotu piłki lekko zmienił Jarosław Fojut i piłka wpadła do siatki!

• Cracovia próbuje rozgrywać piłkę na połowie Pogoni, ale gospodarze mądrym przesuwaniem się w stronę piłki utrudniają to zadanie celująco.

• Zmiana w Cracovii. Tomas Vestenicky zastępuje bezbarwnego Deleu.

• 6/3 Strzały/strzały celne 11/2

• Zdaniem liniowego Władimer Dwaliszwili był na spalonym.

• Ostre dośrodkowanie Deleu z prawej strony na dalszy słupek. Tam dobrze ustawiony był Erik Jendrisek, ale... nie trafił czysto w piłkę.

• Jak poinformował spiker, 5 073 kibiców przyszło na stadion w Szczecinie na mecz z Cracovią.

• Bartosz Kapustka minął z "siatką" Adama Frączczaka, ale z asekuracją popędził Mateusz Matras. Skuteczną. Jakub Słowik wznawia grę od bramki.

• Atak pozycyjny Cracovii na połowie gospodarzy i natychmiastowe zagranie na prawą stronę do Deleu. Brazylijczyk został skutecznie odcięty od piłki przez Mateusza Lewandowskiego, który pozwolił jej opuścić plac gry.

• Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 2:0 (20' Peszko, 50' Krasić)
    • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:0 (50' Dąbrowski)
  • Jakub Czerwiński wybił piłkę na aut spod nóg rozpędzonego Erika Jendriska. Po chwili Bartosza Kapustkę na lewej stronie powstrzymał Adam Frączczak.

• Paweł Jaroszyński strzela daleko od bramki gospodarzy. Jakub Słowik z "piątki".

• Nonszalanckie wybicie Jakuba Słowika o mały włos nie zakończyłoby się stratą bramki! Przy wybiciu piłki nabił Mateusza Cetnarskiego i piłka minęła lewy słupek bramki o metr!

• Jakub Wójcicki faulowany przez Rafała Murawskiego w pobliżu koła środkowego. Szybko rozegrany rzut wolny, po którym Paweł Jaroszyński niedokładnie zagrywa do Bartosza Kapistki.

• "Pasy" zaczynają ze środka! Obie strony przystępują do meczu bez zmian personalnych.

• Powracamy do Szczecina na drugą połowę meczu 36. kolejki Ekstraklasy, w którym Pogoń podejmuje Cracovię. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Dawida Korta w 30. minucie. Jak będą przebiegać drugie trzy kwadranse?

• Na innych boiskach - wyniki do przerwy

• Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:0 (20' Peszko)
    • Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:0
  • Krzysztof Jakubik nie doliczył nawet sekundy i kończy pierwszą połowę. Pogoń Szczecin prowadzi z Cracovią po golu Dawida Korta w 30. minucie.

• Bez zagrożenia. Jakub Czerwiński umiejętnie nabił Bartosza Kapustkę, przez co piłka wyszła na aut.

• Deleu powalony przez Ricardo Nunesa w walce o górną piłkę. Rzut wolny dla gości kilkanaście metrów od prawego narożnika pola karnego.

• Nieprzyjemny strzał Marcina Budzińskiego z ok. 25 metrów. Piłka skozłowała tuż przed Jakubem Słowikiem, ale ten na raty łapie ją do "koszyczka".

• Podbita piłka przez Jacka Czerwińskiego ląduje na górnej siatce bramki Pogoni. Siódmy korner dla Cracovii, z którego nic nie wyszło.

• Znakomita kontra Pogoni o mały włos nie zakończyła się podwyższeniem prowadzenia! Adam Gyurcso urwał się obrońcy Cracovii i uderzył z prawej strony pola karnego półtora metra obok dalszego słupka! Piłkarze Jacka Zielińskiego powinni wystrzegać się błędów w środku pola.

• Jakub Słowik wyciągnął się jak struna i sparował na korner strzał Mateusza Cetnarskiego. Ten sprytnie uderzył obok muru, ale czujny bramkarz Pogoni!

• Do momentu dośrodkowanie z prawej strony akcja Cracovii była przeprowadzona w szybkim tempie. Nieudane dośrodkowanie i błąd Adama Gyurcso, który na 25. metrze od własnej bramki pomógł sobie ręką w przyjmowaniu piłki.

• Pojedynek Huberta Wołąkiewicza z Władimerem Dwaliszwilim. Górą obrońca Cracovii, ale piłka wyszła poza linię końcową boiska. Rzut rożny. Erik Jendrisek przechwytuje piłkę i ruszył z kontrą...

• Paweł Jaroszyński wślizgiem wybił piłkę zmierzającą do będącego w "szesnastce" Dawida Korta. Rzut rożny dla Pogoni. Słabe dośrodkowanie - na bliższym słupku pewnie główkuje Deleu.

• W odpowiedzi Marcin Budziński posłał piłkę wysoko nad bramką Jakuba Słowika.

• Gospodarze idą za ciosem! Władimer Dwaliszwili huknął jednak z ok. linii 16. metra nad poprzeczką!

• Zabójcza kontra szczecinian! Po stracie Bartosza Kapustki piłka trafiła pod nogi do Władimera Dwaliszwiliego, który świetnym prostopadłym podaniem uruchomił na prawej stronie Adama Gyurcso! Ten wpadł z piłką w pola karne i zagrał na dalszy słupek do Dawida Korta,który wślizgiem skierował ją do siatki!

Drugi gol Dawida Korta w tym sezonie. Premierowy miał miejsce w meczu z... Cracovią!

• GOL DLA POGONI! DAWID KORT!!!

• Rafał Murawski strzela z woleja metr obok bramki Grzegorza Sandomierskuego! "Portowcy" coraz śmielej atakują

• Składna akcja Pogoni, po której Jakub Czerwiński niespodziewanie znalazł się w polu karnym Cracovii i uderzył nad poprzeczką. Jeszcze po drodze był rykoszet.

• Atak pozycyjny Cracovii przed polem karnym gospodarzy. Zagranie w "szesnastkę" do Jakuba Wójcickiego okazało się za mocne. Jakub Słowik łapie piłkę.

• Władimer Dwaliszwili przydał się we własnym polu karnym przy rzucie rożnym gości. Pewnie wybił piłkę głową, przez co niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

• Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:0
  • W odpowiedzi za mocne podanie Erika Jendriska. Jakub Słowik chwyta futbolówkę. Ciężar gry przeniósł się pod drugą bramkę. Mateusz Lewandowski nie zdołał jej opanować.

• Grzegorz Sandowmierski znowu górą w pojedynku z Dawidem Kortem. Tym razem broni jego strzał z ok. 20 metrów.

• Dawid Kort powstrzymany na 30. metrze od bramki Grzegorza Sandomierskiego. Przeważa chaos w środku pola. Gra jest toczona na dwa kontakty: podanie i strata.

• Mateusz Lewandowski na luzie zgrał piłkę głową do własnego bramkarza. Cracovia niepotrzebnie gra dalekimi podaniami rodem z niższych angielskich lig.

• Adam Frączczak wybija piłkę na rzut rożny. Na jego błąd czyhał Erik Jendrisek. Jakub Wójcicki strzela głową pół metra nad poprzeczką.

• Miroslav Covilo nie sięgnął piłki zagranej z prawego narożnika. Przy stałych fragmentach jest pilnowany przez dwóch piłkarzy Pogoni. Póki co, skutecznie.

• Mnożą się rzuty rożne dla gości. Piłka po strzale Bartosza Kapustki otarła się o nogę jednego z "Portowców" i wyszła poza linię końcową.

• Marcin Budziński strzela z woleja zza pola karnego wysoko nad bramką Pogoni.

• Deleu zagrywa w pole karne do Jakuba Wójcika. Piłkę spod jego nóg wybił na korner Jarosław Fojut.

• Bez zagrożenia. Jeszcze centrował Ricardo Nunes, ale skończyło się na kontrze Bartosza Kapustki, która została przerwana na 30. metrze od bramki "Portowców".

• Dawid Kort zagrywa prostopadle na prawe skrzydło do Adama Frączczaka. W porę zorientował się Paweł Jaroszyński, który wślizgiem skierował piłkę na rzut rożny.

• Indywidualna akcja Erika Jendriska na lewej stronie pola karnego gospodarzy. Adam Frączczak zablokował dośrodkowanie i rzut rożny dla "Pasów". Miroslav Covilo główkuje obok bramki, a dośrodkowanie Deleu pozostawia wiele do życzenia. Jakub Słowik z "piątki".

• W odpowiedzi atak Cracovii, po którym Jakub Wójcicki traci piłkę na wysokości prawego narożnika "szesnastki" Pogoni.

• Ależ okazja gospodarzy! Świetny przerzut na prawą stronę do Adama Gyurcso, który po ograniu obrońcy Cracovii zagrał płasko w pole karne do Dawida Korta. Jego kontrujące uderzenie obronił nogami Grzegorz Sandomierski!

• Głębokie dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego w pole karne. Piłkę pewnie chwyta Jakub Słowik.

• Gwizdek sędziego Krzysztofa Jakubika i ze środka zaczynają gospodarze!

• Losowanie stron. Kapitanami są Rafał Murawski i Piotr Polczak.

• Obie drużyny wychodzą na murawę!

• Shook me all night long legendarnego zespołu ACDC rozbrzmiewa ze szczecińskich głośników. Już niebawem rozpoczęcie spotkania!

• Zachęcam do pisania komentarzy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie oraz strzelców.

• Z kolei szczecinianom "widmo pucharów nie zagląda w oczy". Jednak piłkarze Czesława Michniewicza będą chcieli zwycięstwem zakończyć mecze przed własną publicznością.

• Co musi zrobić Cracovia jeżeli chce zapewnić sobie udział w eliminacjach Ligi Europy? Jak podaje dziennikarz 90minut.pl Paweł Mogielnicki, "Pasom" wystarczy dzisiejsze zwycięstwo z Pogonią lub remis przy braku zwycięstwa Lechii z Legią.

Jeżeli dzisiaj nie zostanie spełnione żadne z powyższych wymagań, to w zanadrzu pozostaje

• co najmniej jedna wygrana LUB
    • remis z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce LUB
    • remis z Pogonią, a Lechia nie wygra z Legią LUB
    • remis z Pogonią, a Zagłębie Lubin zdobędzie co najwyżej 1 punkt w dwóch meczach LUB
    • zajda co najmniej dwa z poniższych warunków: a)remis lub porażka Lechii z Legią b) remis lub porażka Pogoni z Legią c) dwie porażki Zagłębia.
  • Rezerwowi Pogoni Szczecin: Dawid Kudła, Sebastian Murawski, Michał Walski, Miłosz Przybecki, Takafumi Akahoshi, Robert Obst, Łukasz Zwoliński.

• I wspomniani rezerwowi. Zacznijmy od gości: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang, Dariusz Zjawiński, Łukasz Zejdler, Krzysztof Szewczyk, Matuesz Wdowiak, Tomas Vestenicky.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zanim jednak poznamy rezerwy, polecam zapowiedź Bartłomieja Stachnika: Pogoń - Cracovia LIVE! „Pasy” walczą o medal.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Po emocjach związanych z wczorajszymi spotkaniami grupy spadkowej, dzisiaj czekają nas starcia w grupie mistrzowskiej. Za pół godziny Pogoń Szczecin zmierzy się z Cracovią!