• Nene - 3
    • Jarosław Kubicki - 4
    • Jose Naranjo - 3 (Tomasz Kupisz - bez oceny)
    • Kristoffer Hansen - 3
  • Koniec meczu! Pogoń Szczecin pokonuje Jagiellonię Białystok, mimo że przegrywała po bramce samobójczej Mariusza Malca. Losy meczu odwrócili Efthymis Kooulouris i (po zmianie stron) Kamil Grosicki z rzutu karnego.

• Nene uderza technicznie z pola karnego tuż nad poprzeczką! Portugalczyk tak żywiołowo domagał się rzutu rożnego po rzekomym rykoszecie, że... został upomniany żółtą kartką.

To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc ominie go domowy mecz ze Stalą Mielec (3 listopada, godz. 20:30)

• Kacper Smoliński upomniany żółtą kartką. Uniemożliwił gościom wznowienie gry z rzutu wolnego, stojąc tuż przy piłce.

• Kolejna pewna interwencja Valentina Cojocaru na 5. metrze. Jeszcze doszło do starcia między nim a Kristofferem Hansenem. Szybko do akcji wkroczył arbiter.

• ... a za Bartłomieja Wdowika wchodzi Bojan Nastić.

• Paweł Olszewski zmienia Michala Sacka...

• Naciskany przez rywala Bartłomiej Wdowik spokojnie zgrywa piłkę głową do Zlatana Alomerovicia.

• Valentin Cojocaru pewnie łapie bezpańską piłkę przed własną bramką.

• Kacper Smoliński zmienia Kamila Grosickiego.

• Piotr Lasyk dolicza aż 7 minut do drugiej połowy.

• Jakub Lewicki wrzuca do Tomasza Kupisza, który zgrywa do środka pola karnego. Radzą sobie gospodarze.

• Jakub Lewicki dostaje dobre podanie od Mateusza Skrzypczaka na prawej stronie. Wrzuca na dalszy słupek do Kristoffera Hansena, który skoczył jednak niżej od Benedikta Zecha.

• Coraz mniej czasu...

• Kamil Grosicki wrzuca miękko w pole karne do Luki Zahovicia. Ten nie spodziewał się takiego zagrania kapitana.

• NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Mariusz Fornalczyk urwał się skrzydłem i podaje w pole karne do Kamila Grosickiego. Ten odchylony uderza wyraźnie nad bramką!

• ... a za Dominika Marczuka wchodzi inny młodzieżowiec - Jakub Lewicki.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii: Tomasz Kupisz zastępuje Jose Naranjo...

• Prostopadłe podanie do Nene było za mocne. Piłkę łapie Valentin Cojocaru.

• Leo Borges zmienia kontuzjowanego Leonardo Koutrisa.

• Przerwa w grze. Leonardo Koutris niefortunnie upadł na murawę BEZ KONTAKTU Z PRZECIWNIKIEM. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• ... a za Efthymisa Koulourisa melduje się Luka Zahović.

• Podwójna zmiana w Pogoni: Mariusz Fornalczyk zastępuje Wahana Biczachczjana...

• Dominik Marczuk wrzuca na dalszy słupek do Kristoffera Hansena. Ten uderza w boczną siatkę!

• 18 142 widzów w Szczecinie

• Kristoffer Hansen uderza z ok. lewego narożnika pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Taras Romanczuk zwlekał ze strzałem zza linii 16. metra. A miał prostą drogę do bramki...

• EFTHYMIS KOULOURIS!!!

Dostaje piłkę na 18. metrze po zagraniu z prawej strony. "Zgasił" ją na klatce piersiowej, po czym huknął ile fabryka dała minimalnie nad poprzeczką!!!

• Mariusz Malec wybija piłkę z pole karnego po centrze Bartłomieja Wdowika. Kontrę gospodarzy chciał napędził Rafał Kurzawa mocnym zagraniem do Kamila Grosickiego. Na przedpolu szybciej zameldował się Zlatan Alomerović.

• Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok

• 13 Strzały 3
    • 6 Strzały celne 1
  • Dużo szczęścia mieli teraz "Portowcy". Kristofferowi Hansenowi odskoczyła piłka,

• Gościce w ataku pozycyjnym. Wymianę podań na lewej stronie przerywa Benedikt Zech.

• Po krótkim rozegraniu Jarosław Kubicki wrzuca z prawej flanki na dalszy słupek. Taras Romanczuk wyskoczył najwyżej, lecz główkuje nad bramką.

• Kąśliwe dośrodkowanie Jarosława Kubickiego z lewej strony w pole karne. Musnął ją Valentin Cojocaru tak, że wychodzi za linię końcową kilkanaście centymetrów za dalszym słupkiem!

• Ciekawie zapowiadała się kontra Pogoni. Gra na jeden-dwa kontakty z rozciągnięciem do lewej strony, gdzie był Kamil Grosicki. Ten podaje na 20. metr do Wahana Biczachczjana. Kolejny strzał reprezentanta Armenii został zablokowany.

• [WIDEO] GOL KAMILA GROSICKIEGO Z KARNEGO (2:1)

• Zakotłowało się ponownie przed bramką Pogoni! Zabrakło "tylko" strzału ze strony Jagiellonii.

• Kristoffer Hansen wrzuca z lewej strony na 5. metr do Jose Naranjo! Ten chciał na wślizgu skierować piłkę do siatki, ale zabrakło mu centymetrów!

• Jest zgoda Piotra Lasyka na kontynuowanie gry. Widoczność nie jest najwyższa.

• Trochę poczekamy... Gęsty dym z rac nad murawą

• Przerwa w grze. Gęsty dym z odpalonych rac unosi się nad murawą.

• Mocne dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika na dalszy słupek. Valentin Cojocaru pewnie łapie piłkę.

• Oprawa kibiców Jagiellonii

• To mógł być drugi... samobój Pogoni! Rafałowi Kurzawie dopisało szczęście, gdy wybijał piłkę po centrze z prawej strony!

• Linus Wahlqvist wybija na rzut rożny. Po krótkim rozegraniu Kristoffer Hansen uderza obok bramki.

• Podrażnieni goście rzucili się do odrabiania straty. Jednak akcja została przerwana ok. 25 metrów od bramki niesionych gorącym dopingiem "Portowców".

• KAMIL GROSICKI NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, mocne uderzenie przy lewym słupku! Zmylony Zlatan Alomerović rzucił się w stronę prawego!

• Ewidentne zagranie Michala Sacka ręką Ręka Michala Sacka

• Kamil Grosicki kieruje piłkę do siatki, ale chwilę wcześniej był gwizdek sędziego! Ręką zagrał Michal Sacek i rzut karny!

• Kamil Grosicki "łamie" akcję z lewej strony pola karnego do środka. Strzał kapitana "Portowców" mija bramkę Jagiellonii w bezpiecznej odległości.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoni z Jagiellonią Białystok. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin remisuje z Jagiellonią Białystok (1:1).

• [WIDEO] 44. MINUTA GOL EFTHYMISA KOULOURISA (1:1)

• +3' Wahan Biczachczjan podaje w pole karne do Fredrika Ulvestada. Ten nie opanował piłki.

• +2' Utykający Joao Gamboa opuszcza boisko. Ucierpial w starciu z rywalem, ale za moment powinien wrócić.

• +1' Zakotłowało się w "szesnastce" gości po błędzie Zlatana Alomerovicia! Joao Gamboa wygrywa przebitkę i strzał Wahana Biczachczjana został zablokowany! Dobitka również nie znalazła drogi do siatki!

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Leonardo Koutris uruchomił na skrzydle Kamila Grosickiego, który zagrywa na 6. metr do Efthymisa Koulourisa. Ten uderza lekką podcinką "tam, skąd przyszła" nad rzucającym się Zlatanem Alomeroviciem!

To 5. gol Greka. W tym sezonie PKO Ekstraklasy mamy już 300 bramek!

• POGOŃ WYRÓWNUJE! EFTHYMIS KOULOURIS!!!

• Adrian Dieguez wybija piłkę po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Trafia w zdezorientowanego... Tarasa Romanczuka.

• Valentin Cojocaru pewnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Kristoffera Hansena.

• Jose Naranjo przedzierał się środkiem w pole karne. Benedikt Zech wybija na aut.

• [WIDEO] 35. MINUTA. SAMOBÓJ MARIUSZA MALCA (0:1)

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia.

• Zagranie na bliższy słupek do Linusa Wahlqvista, ten został uprzedzony przez Michala Sacka, który wybija na kolejny korner.

• Taras Romanczuk wybija piłkę z własnej "szesnastki" na rzut rożny. Do prawego narożnika zbiega Kamil Grosicki.

• To powinna być druga bramka dla Jagiellonii! Jarosław Kubicki wystawia piłkę Nene, ale jego strzał z pola karnego z trudem odbija Valentin Cojocaru!

• Rafał Kurzawa upomniany żółtą kartką za brzydki faul na Tarasie Romanczuku.

To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Puszczą Niepołomice (4 listopada, godz. 15).

• Pechowa 13. kolejka dla obrońcy Pogoni! W polu karnym chciał wślizgiem "przeciąć" podanie Dominik Marczuka, ale niefortunnie skierował piłkę do siatki obok zaskoczonego Valentina Cojocaru!

• CO ZA PECH MARKUSZA MALCA! SAMOBÓJ!!!

• Wahan Biczachczjan utrzymał piłkę w boisku tuż przed linią końcową. Zagrywa przed bramkę do Kamila Grosickiego, który uderza na wiwat.

• Po chwili anemiczny strzał Kristoffera Hansena w środek bramki nie sprawił problemu Valentinowi Cojocaru.

• Kristoffer Hansen pograł na lewej stronie z Jarosławem Kubickim. Podanie zwrotne w pole karne do Norwega "przecina" Benedikt Zech.

• Dzieje się w Szczecinie... na trybunach

• W odpowiedzi Dominik Marczuk był bliski wpisania się na listę strzelców! Kolejny raz ograł Leonardo Koutrisa i uderzył w stronę dalszego rogu! Pomylił się nieznacznie!

• Przerwa w grze. Sztab medyczny gospodarzy zajmuje się Fredrikiem Ulvestadem.

Rafał Kurzawa dostaje dobre prostopadłe podanie w pole karne. Jego płaski strzał odbija do boku Zlatan Alomerović pod nogi Fredrika Ulvestada, który naciskany przez rywala uderza na wślizgu obok prawego słupka!

• Zlatan Alomerović pewnie łapie piłkę po niedokładnym zgraniu Fredrika Ulvestada. Bramkarz Jagiellonii napędził kontrę dalekim wybiciem, która ostatecznie nie zakończyła się nawet strzałem w stronę bramki "Portowców".

• Kamil Grosicki wycofuje do Rafała Kurzawy, który zostawia piłkę koledze. Jego dośrodkowanie w pole karne było idealne na głowę... Jose Naranjo. Ten wybija.

• Mateusz Skrzypczak trącił piłkę za linię końcową, przerywając rajd Kamila Grosickiego. Korner dla gospodarzy.

• Linus Wahlqvist wykorzystał przestrzeń na prawej stronie. Jego dogranie przed bramkę było niedokładne; do piłki dopada jednak Wahan Biczachczjan, który uderza bardzo źle. Sporo brakowało mu do celu.

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Dominik Marczuk dał się łatwo złapać w pułapkę ofsajdową.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Bartłomieja Wdowika za pole karne. Dominik Marczuk przejął piłkę; ograł Leonardo Koutrisa i wrzuca przed bramkę gdzie pewnie interweniuje Valentin Cojocaru.

• Benedikt Zech "wyjechał" z piłką za linię końcową. Piłkę w narożniku ustawia nie kto inny jak Bartłomiej Wdowik.

• Joao Gamboa chciał wybić piłkę sprzed własnego pola karnego. Zahaczył go Jarosław Kubicki.

• Oprawa kibiców Pogoni

• Kamil Grosicki zagrywa z lewej strony na 20. metr do Wahana Biczachczjana. Od razu doskoczyło do niego dwóch-trzech rywali. Opłaciło się wślizgiem blokować strzał reprezentanta Armenii.

• Linus Wahlqvist po profesorsku przerywa rajd Kristoffera Hansena.

• A teraz było groźnie na drugiej połowie boiska. W porę wmieszał się w to Mariusz Malec. Gdyby nie on, to goście byliby w sytuacji dwóch na osamotnionego Valentina Cojocaru!

• Kolejna bardzo dobra interwencja Mateusza Skrzypczaka. Przy piłce zagranej przez Wahana Biczachczjana (przed bramkę) był szybciej od Efthymisa Koulourisa.

• Druga próba Wahana Biczachczjana. Tym razem uderzenie zza linii 16. metra zostało zablokowane. Mateusz Skrzypczak wybija za linię boczną

• Linus Wahlqvist podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca na bliższy słupek, gdzie kiksuje Adrian Dieguez. Hiszpan zdołał szybko naprawić swój błąd - dalekim wybiciem oddala niebezpieczeństwo.

• Kamil Grosicki urwał się lewą stroną. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Przerwa w grze. Przez moment na murawie leżał Jose Naranjo, który ucierpiał w starciu z rywalem. Wydaje się, że z Hiszpanem jest wszystko w porządku.

• Wahan Biczachczjan dostaje piłkę na prawej stronie. Przekłada piłkę do lewej nogi, po czym uderza w stronę bliższego rogu. Czujny Zlatan Alomerović nie dał się zaskoczyć!

• Goście zamknięci przed własnym polem karnym. Prostopadłe podanie Fredrika Ulvestada przecina Bartłomiej Wdowik.

• Białostoczanie szczęśliwie poradzili sobie na lewej stronie z rozpędzoną Pogonią.

• Pogubiła się blisko bramki drużyna prowadzona przez Jensa Gustafssona. Sytuację wyjaśnia Valentin Cojocaru.

• Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają "Portowcy"!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rozjemcą meczu Pogoń - Jagiellonia będzie Piotr Lasyk, arbiter z Bytoma. Na liniach będą go wspierać Krzysztof Myrmus oraz Damian Rokosz. Sędzią technicznym będzie Piotr Pazdecki, a technologią VAR opiekować się będą Paweł Malec oraz Konrad Sapela.

• Jagiellonia z kolei to jedna z rewelacji tego sezonu. Ostatnia porażka ekipy z Podlasia przypada na... początek września. Od tego czasu "Jaga" pokonała Radomiaka, Legię, Cracovię i Zagłębie Lubin. W międzyczasie białostoczanie zremisowali z ŁKS-em, pokonali Śląsk Wrocław w krajowym pucharze, a także zremisowali z Lechem przy Bułgarskiej.

• Skład Jagiellonii Białystok

• Dziś o godz. 15:00 w szranki stanie Pogoń Szczecin i Jagiellonia Białystok. Obie ekipy radzą sobie bardzo dobrze w ostatnich tygodniach. Pogoń po porażce domowej z Legią Warszawa zaczęła skutecznie punktować. Mowa o wysokich wygranych z Lechem Poznań (5:0), Ruchem Chorzów (3:0), a ostatnio "Portowcy" podzielili się punktami z Piastem Gliwice (0:0).

• Skład Pogoni

• Czas na starcie obu drużyn, które radzą sobie bardzo dobrze w ostatnich tygodniach. Kto straci punkty? Kto zakończy passę?

©Andrzej Szkocki

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok ONLINE. Czas na starciu obu drużyn, które radzą sobie bardzo dobrze w ostatnich tygodniach. Kto straci punkty? Kto zakończy passę? Gdzie oglądać mecz Pogoń - Jagiellonia w TV i online na żywo? Pierwszy gwizdek meczu o godz. 15:00. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24!

Pogoń - Jagiellonia ONLINE

Jagiellonia z kolei to jedna z rewelacji tego sezonu.

To ostatnie spotkanie było pasjonujące. Mecz, który odbył się we wtorek 24 października był zaległym meczem 4. kolejki. Lech prowadził aż 3:0, a i tak dał sobie wbić trzy gole i ostatecznie podzielił się punktami z Jagiellonią, która wykonała kapitalną pracę wyszarpując remis z trzecią drużyną minionego sezonu.

Gdzie oglądać mecz Pogoń - Jagiellonia na żywo w telewizji?

Mecz między Pogonią Szczecin a Jagiellonią Białystok będzie transmitowany w CANAL+ Sport oraz w CANAL+ Sport 3. Spotkanie także dostępne w Internecie w CANAL+ online. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. W komentarzu usłyszmy Bartosza Glenia i Rafała Nahornego. Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na GOL24.