Mecz Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź ONLINE. "Portowcy" podejmują...

Mecz Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź ONLINE. "Portowcy" podejmują ostatniego w tabeli beniaminka. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Rafał Kurzawa - 4
    • Adrian Przyborek - 4 (Alexander Gorgon - 5)
    • Wahan Biczachczjan - 2 (Marcel Wędrychowski - bez oceny)
    • Kamil Grosicki - 4 (Olaf Korczakowski - bez oceny)
    • Efthymis Koulouris - 3 (Piotr Pazyrek - bez oceny)

• Michał Mokrzycki - 3
    • Husein Balić - 4 (Kamil Dankowski - bez oceny)
    • Kay Tejan - 3 (Antoni Młynarczyk - 4)
  • Koniec meczu! Pogoń Szczecin pokonuje ŁKS Łódź 4:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Rafał Kurzawa, Alexander Gorgon (dwukrotnie) i Kamil Grosicki. Dla beniaminka trafiali Dani Ramirez oraz Antoni Młynarczyk.

• Marcel Wędrychowski ruszył odważnie prawą stroną. Wrzuca niemal z linii końcowej na bliższy słupek, ale nie znalazł tam adresata.

• Odrobinę za mocne podanie do Piotra Paryzka. Szybszy przy piłce był Aleksander Bobek.

• Rzut wolny dla ŁKS-u. Strzał mija bramkę "Portowców" w bezpiecznej odległości.

• Tomasz Musiał dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Piotr Paryzek upomniany żółtą kartką za faul.

• [WIDEO] DRUGI GOL ALEXANDRA GORGONA (3:1)

[WIDEO] GOLE KAMILA GROSICKIEGO (4:1) I ANTONIEGO MŁYNARCZYKA (4:2)

• Engjëll Hoti z żółtą kartką za faul. Tym samym, podobnie jak Kay Tejan, nie zagra z Puszczą Niepołomice

• .. .a za Efthymisa Koulourisa wchodzi Piotr Pazyrek.

• Olaf Korczakowski zmienia Kamila Grosickiego...

• Błąd Pogoni w środku pola. Piłkę na lewej stronie pola karnego dostaje Antoni Młynarczyk, który mierzonym uderzeniem po dalszym rogu pokonuje Bartosza Klebaniuka.

• GOL DLA ŁKS-U! ANTONI MŁYNARCZYK!!!

• ... a za Huseina Balicia melduje się Kamil Dankowski.

• Antoni Młynarczyk zmienia Kaya Tejana...

• Rafał Kurzawa chciał zagrać prostopadle w pole karne do Efthymisa Koulourisa, ale wracający Michał Mokrzyki trącił piłkę w kierunku Kamila Grosickiego. Ten skorzystał z prezentu, uderzając płasko lewą nogą w prawy dolny róg.

Tym samym TurboGrosik ma na koncie... 10 goli i 10 asyst w tym sezonie.

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM KAMIL GROSICKI!!!

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Marcel Wędrychowski doczekał się podania. Zbiega z piłką do środka, po czym uderza z "szesnastki" wysoko nad bramką.

• Dalekie zagranie Mariusza Malca nie znajduje adresata na połowie "Rycerzy Wiosny".

• Rzut wolny dla ŁKS-u. Po dośrodkowaniu Bartosz Klebaniuk wychodzi do dośrodkowania i przypadkowo staranował Linusa Wahlqvista.

• [WIDEO] 63. MINUTA. GOL ALEXANDRA GORGONA (2:1)

• Marcel Wędrychowski zmienia Wahana Biczachczjana.

• 17 534 widzów w Szczecinie

• Kamil Grosicki przechwytuje piłkę kierowaną do Bartosza Szeligi! Wrzuca wyższy bieg i urwał się lewą stroną, lecz czysto powstrzymał go Rahil Mammadov.

• Kay Tejan upomniany żółtą kartką za zahaczenie rozpędzonego Alexandra Gorgona. To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w klasycznym "meczu o 6 punktów". 3 marca (godz. 12:30) ŁKS zagra u siebie z Puszczą Niepołomice.

• Trzy bramki to za mało dla gospodarzy. + Efthymis Koulouris przejmuje piłkę w "szesnastce". Jego strzał został jednak zablokowany.

• Kamil Grosicki na lewej stronie "łamie" akcję do środka. Uderza zza linii 16. metra i do odbitej piłki przez obrońcę ŁKS-u dopada Alexander Gorgon, który z bliska kieruje do siatki!

• DUBLET ALEXANDRA GORGONA!!!

• ... a za Pirulo pojawia się Piotr Janczukowicz.

• Engjlell Hoti zmienia Thiago Ceijasa...

• Kamil Grosicki uderza nad murem, ale nie na tyle mocno, by pokonać Aleksandra Bobka! Tan pewnie łapie piłkę do "koszyczka"!

• Prosty błąd gości blisko swojego pola karnego. Na domiar złego Rafała Kurzawę fauluje Thiago Ceijas. Do bramki ok. 23 metrów.

• Gospodarze idą za ciosem. Tym razem Joao Gamboa podaje odrobinę za mocno, przez co cała akcja spaliła na panewce.

• Szał radości kibiców "Portowców"!!!

Z prawej do środka pograli gospodarze. Alexander Gorgon dostaje piłkę ok. 25 metrów od bramki i decyduje się na strzał. Piłka po rykoszecie wpada do siatki tuż obok prawego słupka! Wyciągnięty jak struna Aleksander Bobek był bezradny!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM ALEXANDER GORGON!!!

• Dani Ramirez przejmuje piłkę po niedokładnym zagraniu Leo Borgesa. Podaje prostopadle w pole karne do Huseina Balicia, ale odrobinę za mocno.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Aleksandra Bobka.

• Górne zagranie w "szesnastkę" do Kamila Grosickiego, z którym co prawda poradził sobie Rahil Mammadov, ale wyjechał z piłką za linię końcową.

• Zdecydowany wślizg Leonardo Koutrisa. Przede wszystkim spóźniony i zahaczył Pirulo. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• [WIDEO] 47. MINUTA. GOL DANIEGO RAMIREZA (1:1)

• ... a za kontuzjowanego Danijela Loncara melduje się Leo Borges.

• Alexander Gorgon zmienia Adriana Przyborka...

• Przerwa w grze. Danijel Loncar nie podnosi się z murawy. Najprawdopodobniej będzie konieczna zmiana, bo przy linii bocznej gotowy do wejścia jest już Alexander Gorgon. Także Leo Borges.

• Strata Efthymisa Koulourisa zapoczątkowała kontrę. Przerwał ją Danijel Loncar.

• Linus Wahlqvist pograł z Adrianem Przyborkiem i pognał prawą flanką. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Bartosz Klebaniuk spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Bartosza Szeligi z prawej strony.

• Husein Balić próbował przedrzeć się lewą stroną w pole karne. Jego strzał blokuje Linus Wahlqvist.

• Kay Tejan uderza z ok. 20 metrów daleko od bramki Pogoni.

• "Rycerze Wiosny" nerwowo, aczkolwiek skutecznie, oddalają niebezpieczeństwo.

• Podrażnieni piłkarze Jensa Gustafssona chcą wrócić na prowadzenie Atak lewą stroną przynosi rzut rożny.

• Dośrodkowanie w "szesnastkę" do Michała Mokrzyckiego. Do odbitej piłki dopada Dani Ramirez, który uderzeniem "pod ladę" z ostrego kąta doprowadza do remisu!

• GOL DLA ŁKS-U! STRZELCEM DANI RAMIREZ!!!

• Od razu dalekie zagranie na Kaya Tejana, który nie "zamknął" akcji. Po chwili działo się pod drugą bramką - rozpędzony Kamil Grosicki podaje fałszem na dalszy słupek do Efthymisa Koulourisa, ale został uprzedzony.

• ŁKS zaczyna drugą połowę!

• W przerwie meczu były napastnik "Portowców" Marcin Robak odebrał z rąk prezesa pamiątkową koszulkę klubu. Równo 10 lat temu, w spotkaniu z Lechem Poznań, strzelił aż 5 bramek.

• Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoń - ŁKS Łódź. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po trafieniu Rafała Kurzawy.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin prowadzi z ŁKS-em Łódź po bramce Rafała Kurzawy.

• +1' Kamil Grosicki przedarł się ze skrzydła na lewą stronę pola karnego. Wykłada piłkę na 13. metr Wahanowi Biczachczjanowi, który uderza wysoko nad poprzeczką!

• +1' Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Dani Ramirez uderza z pola karnego obok dalszego (prawego) słupka.

• NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Adrian Przyborek zaczął i powinien zamknąć tę akcję! Młodzieżowiec rozciągnął grę na prawą stronę, gdzie był Efthymis Koulouris. Ten mocno posłał płaską piłkę na 5. metr, która "przecięła' pole bramkowe, wychodząc za linię końcową. A Adrianowi Przyborkowi zabrakło centymetrów, by skierować piłkę do siatki!

• Kay Tejan przedziera się środkiem na dwóch-trzech rywali. Za mocno wypuścił sobie piłkę i chciał ratować akcję... padając na murawę. Sędzia Tomasz Musiał nakazuje grać dalej - Holender nie był faulowany.

• Bartosz Klebaniuk chciał dalekim zagraniem na Kamila Grosickiego zapoczątkować kontrę. Nie opanował piłki przed linią boczną...

• Na razie strzelili (tylko) jedną bramkę w dzisiejszym meczu

• Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 1:0

• 3 Strzały 7
    • 2 Strzały celne 2
  • Po chwili Kay Tejan przejmuje bezpańską piłkę na 35. metrze. Podholował niemal do linii 16. metra, po czym uderza w środek bramki - wprost w Bartosza Klebaniuka!

• BARTOSZ KLEBANIUK!!!

Dani Ramirez uruchomił prostopadłym podaniem Huseina Balicia, który w polu karnym został powstrzymany przez bramkarza Pogoni!

• Pojedynek biegowy Danijela Loncara z Kayen Tejanem. Chorwat wybija za linię boczną, po czym pada na murawę. Sędzia dopatrzył się tutaj przewinienia napastnika ŁKS-u.

• Kamil Grosicki zbiega z lewej strony do narożnika pola karnego. Znalazł miejsce, by zagrać do Adriana Przyborka, którego płaski strzał broni na raty Aleksander Bobek!

• W odpowiedzi Adrian Przyborek uruchomił mocnym prostopadłym podaniem Kamila Grosickiego. Jego płaskie wstrzelenie z lewej strony zostało w ostatniej chwili zablokowane.

• Michał Mokrzycki odważnie przedarł się w pole karne. Wrzuca na dalszy słupek, skąd kontrująco głową uderza Bartosz Szeliga! Asekuracja uratowała Bartosza Klebaniuka przed wyciąganiem piłki z siatki!

• Kolejna kluczowa, niemal na styku, interwencja Danijela Loncara. Wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg Kaya Tejana. Gdy Chorwat spóźnił się o ułamek sekundy, to albo obejrzałby czerwoną kartkę, albo rywal znalazłby się w dogodnej sytuacji.

• Przerwa w grze. Marcin Flis potrzebuje pomocy medycznej. Doświadczony obrońca ŁKS-u niefortunnie upadł na murawie po starciu z Danijelem Loncarem.

• [WIDEO[ 13. MINUTA. GOL RAFAŁA KURZAWY (1:0)

• Dani Ramirez przedarł się odważnie lewą stroną. Zagrywa mocno na środek pola karnego, gdzie najszybszy Mariusz Malec wyjaśnia sytuację wybiciem za linię końcową.

• Mocne dośrodkowanie na 5. metr, gdzie zabrakło kilku "Portowcom" centymetrów, by skierować piłkę głową w stronę bramki.

• Po nim jeszcze jeden. Kamil Grosicki idzie w stronę lewego narożnika.

• Efthymis Koulouris ruszył do prostopadłego podania Kamila Grosickiego z głębi pola. Zgubił rywala, po czym rozciągnął grę na prawą stronę do Wahana Biczachczjana. Ten źle opanował piłkę w "szesnastce', ale wyciągnął z tego rzut rożny.

• Linus Wahlqvist blokuje na wślizgu dośrodkowanie Huseina Balicia. Jeszcze Szwed spytanie nabił rywala tak, by piłka wyszła za linię końcową.

• I kolejna bardzo dobra interwencja bramkarza Pogoni. Tym razem spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Daniego Ramireza.

• Dośrodkowanie z prawej strony nie dotarło do Kaya Tejana. Bartosz Klebaniuk spokojnie łapie piłkę.

• Akcja bramkowa Pogoni. Przy podaniu zwrotnym Linus Wahlqvist nie był na spalonym. A potem Adrian Przyborek podał do Rafała Kurzawy, który mocnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców (po raz pierwszy w tym sezonie). Akcja bramkowa Pogoni

• Po chwili zablokowane uderzenie Huseina Balicia.

• ŁKS szybko wznawia grę z rzutu wolnego. Bartosz Szeliga podłączył się do akcji, po czym podaje przed pole karne do Kaya Tejana. Ten odwraca się z rywalem na plecach w stronę bramki, ale strzał został zablokowany.

• Gospodarze idą za ciosem, ale tym nie razem przebili się w pole karne. Przy kontrze "Rycerzy Wiosny" piłka przypadkowo trafia w Tomasza Musiała, ale goście zdołali ją szybko odzyskać. Akcja piłkarzy Marcina Matysiaka została przerwana przed "szesnastką" Pogoni.

• Nerwowo zachowali się obrońcy ŁKS-u po dośrodkowaniu z prawej strony. Piłka szybko znajduje się pod nogami Rafała Kurzawy, który mocnym uderzeniem w stronę dalszego (lewego) rogu wpisuje się na listę strzelców!

• (CO ZA) GOL DLA POGONI! STRZELCEM RAFAŁ KURZAWA!!!

• ALEŻ PUDŁO PIRULO!!!

Bardzo dobre wyjście gości z kontrą! W jej finalnej części Kay Tejan rozciąga grę na prawą stronę "szesnastki" do Pirulo, który uderza obok bramki!

• Danijel Loncar dopada do odbitej piłki przed polem karnym gości. Sęk w tym, że jeszcze przekroczył przepisy, atakując Daniego Ramireza nakładką.

• Kolejne dośrodkowanie Linusa Wahlqvista. Przed bramką najwyżej wyskoczył jednak Bartosz Szeliga.

• Bardzo ryzykowne wyjście Bartosza Klebaniuka na 30. metr. Uprzedza rozpędzonego Kaya Tejana.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Jensa Gustafssona ruszyli prawą flanką. Linus Wahlqvist wrzuca wyższy bieg i po przebiegnięciu kilkunastu metrów posyła piłkę na 7. metr. Wychodzącego z bramki Aleksandra Bobka uprzedza... Rahil Mammadov, który wybija głową na uwolnienie.

• Dwójkowa akcja Kamila Grosickiego z Leonardo Koutrisem. Grek zbiega z piłką do środka, ale traci ją na rzecz rywala. Pressing opłacił się - wywalczył aut blisko pola karnego beniaminka.

• Kay Tejan ruszył odważnie środkiem. Jego strzał zza linii 16. metra został podbity, a piłka ląduje w "koszyczku" Bartosza Klebaniuka.

• Składna akcja "Portowców" środkiem. Adrian Przyborek zagrał jednak odrobinę za mocno do Linusa Wahlqvista.

• Kiks rundy? Efthymis Koulouris nie trafia do siatki z bliska

• Wahan Biczachczjan trafia w mur.

• Atak Pogoni przynosi teraz rzut wolny. Do bramki niespełna 25 metrów.

• Efthymis Koulouris nie wykorzystał podania Leonardo Koutrisa, odpowiednio ustawiając stopę w polu karnym! To mógł, a właściwie: powinien, być gol dla Pogoni!

• Na gwizdek Tomasza Musiała spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Pogoni!

• Kapitanami są Kamil Grosicki i Bartosz Szeliga.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Na trybunach zasiada dziś co najmniej 18 tys. kibiców.

• pogon

• Ławka rezerwowych ŁKS: Arndt, Gulen, Dankowski, Hoti, Młynarczyk, Janczukowicz, Jurić, Letniowski, Głowacki.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Holewiński, Borges, Lisowski, Smoliński, Wędrychowski, Gorgon, Korczakowski, Paryzek, Zahović.

• Już wiemy, kto nie zagra w Pogoni oprócz Benedikta Zecha, operowanego w tygodniu. Trenerowi podczas treningu wypadł bramkarz Valentin Cojocaru.

• Miarą kryzysu ŁKS jest fakt, że oba mecze wygrał... w sierpniu.

• ŁKS przegrał najpierw z Koroną 1:2, a potem w derbach Łodzi z Widzewem 0:2. Po tym spotkaniu pracę stracił Piotr Stokowiec.

• Pogoń ograła na wyjeździe Śląsk i Radomiak, nie tracąc ani jednej bramki. Wbiła za to pięć.

• Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przed nami mecz do jednej bramki. Pogoń jest rozpędzona, ŁKS na samym dnie tabeli. Debiutuje młody trener z rezerw, Marcin Matysiak.

Pogoń - ŁKS LIVE! Cudowny gol Kurzawy. Portowcy prowadzą
1/3
przejdź do galerii

Pogoń - ŁKS LIVE! Cudowny gol Kurzawy. Portowcy prowadzą ©PAP/Marcin Bielecki

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź ONLINE. Piłkarze łódzkiego klubu w trwającym sezonie rozczarowują na całej linii. "Rycerze Wiosny" zajmują ostatnie miejsce w tabeli i po raz kolejny zmienili trenera. Czy "efekt nowej miotły" na nich pozytywnie zadziała? Zadanie jest trudne! Gdzie oglądać mecz z Pogonią? Relacja LIVE od godziny 20:30 na GOL24!

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź ONLINE

Pogoń Szczecin będzie czekać stosunkowo łatwe zadanie w piątkowy wieczór. Podopieczni Jensa Gustafssona będą podejmować bowiem ostatni w tabeli ŁKS Łódź. "Portowcy" z kolei radzą sobie zdecydowanie lepiej.
Drużyna ze Szczecina zajmuje czwarte miejsce i bije się z Lechem Poznań o podium ligowej stawki. W dwóch pierwszych meczach Grosicki i spółka zanotowali dwa zwycięstwa. Pierwsze z liderującym po rundzie jesiennej Śląskiem Wrocław na Tarczyński Arena (1:0), a w drugim pokazali swoją wyższość z Radomiakiem Radom (4:0). W tym czasie ŁKS klasycznie...

Łódzki klub w dalszym ciągu zajmuje ostatnie miejsce ligowej stawki. Podopieczni jeszcze Piotra Stokowca przegrali z Koroną Kielce (1:2) oraz wielkie derby z Widzew Łódź (0:2). Tego było już za wiele dla władz klubu. Porażka z największym rywalem z województwa łódzkiego zdecydowanie przekreśliło dalsze losy byłego trenera Zagłębie Lubin czy Lechii Gdańsk. Zastąpił go bowiem na początku tygodnia Marcin Matysiak, czyli dotychczasowy szkoleniowiec rezerw.

Marcin Matysiak został nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Piotra Stokowca

W ostatnim bezpośrednim meczu tych drużyn wygrał zaskakująco... ŁKS. Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe po golu Engjella Hotiego niemal w ostatniej akcji meczu. Czy tym razem również podopieczni nowego trenera zdołają zaskoczyć? Przekonamy się już wieczorem!

Mecz Pogoni z ŁKS-em w 22. kolejce poprowadzi sędzia Tomasz Musiał z Krakowa. System VAR będą obsługiwać Damian Sylew oraz Paweł Sokolnicki. Pomagać sędziemu głównemu mają w piątkowym spotkaniu asystenci w postaci Tomasza Listkiewicza
Sebastiana Muchy.

Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin: - Pracowaliśmy bardzo ciężko, by mieć taki początek rundy. Jestem zadowolony z dyscypliny, z tego, że popełniamy mniej błędów. Nie możemy poczuć się zbyt wygodnie, musimy utrzymać wysoki poziom. To piłka nożna i można myśleć, że wygrana będzie łatwa, ale my musimy ciężko pracować na każdy sukces. Będziemy musieli zagrać inteligencję, ciężko pracować i jestem dobrej myśli (cyt. Głos Szczeciński).

Marcin Matysiak, trener ŁKS Łódź: - W sytuacji w jakiej się znajdujemy, kluczowe będzie wyzwolenie radości z gry i to jest rzecz, którą chcemy zrobić na początku. Pogoń dobrze zaczęła rok, posiada w swoim składzie indywidualności, ale my też chcemy napisać w tym spotkaniu swoją historię. Musimy być gotowi na wszystko – i na to, gdy oni będą posiadać piłkę, i na to, gdy to my będziemy mieli piłkę. Wszyscy piłkarze, wyłączając z tego Artemijusa Tutyškinasa, są zdrowi i gotowi, żeby w najbliższym meczu dać z siebie sto procent (cyt. ŁKS Łódź).

Nie zagrają w meczu Pogoń - ŁKS:

Pogoń: Benedikt Zech (po operacji), Frederik Ulvestad (pauza za żółte kartki)
ŁKS: Adrian Louveau (pauza za żółte kartki) czy Artemijus Tutyskinas (potrzebuje czasu)

Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź w internecie. Stream online, live

Mecz Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź. Transmisję przeprowadzi Canal+ na swoich dwóch kanałach: w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Stream z meczu Pogoń - ŁKS w internecie na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online, a także w Polsat Box Go czy Playerze.
  • piątek, 23 lutego, godzina 20:30