Pogoń Szczecin

1

Olimpia Grudziądz

1

• Koniec meczu. Bardzo słabe spotkanie zarówno w wykonaniu Pogoni, Olimpii jak i sędziego głónego, którego kontrowersyjne decyzje psuły widowisko. Obie drużyny obudziły się 5 minut przed końcem spotkania co poskutkowało dwiema szybkimi bramkami. Za niestety nudno spędzony czas dziękuje Szymon Tomaszewski.

• Trzy minuty doliczone

• Zółta kartka dla Stańka za niesportowe zachowanie i symulacje faulu.

• Olimpia ratuje remis. Po okropnym zamieszaniu w polu karnym Pogoni Kłus wpycha piłkę do bramki.

• Zaczynają się nerwy na stadionie. Przepychanka w polu karnym Pogoni.

• Po za boiskiem jeden z piłkarzy Olimpii. Frańczak przyjął na twarz potężne wybicie Pietruszki.

• Djousse wywalczył rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie Ediego wybite przez obrońców. Piłka trafiła z powrotem do Brazylijczyka, który idealnie dośrodkował na głowę Djousse! Kameruńczyk zdobywa bramkę dla Portowców!

• Cieciura za Grishoka

• Adrian Budka wbiegał w pole karne, lecz został minimalnie wyprzedzony przed Wróbla

• Cieśliński za Roszkula

• Kibice Pogoni powoli tracą cierpliwość. Trzy szkolne straty w ciągu dwóch minut. W tym dwie w wykonaniu Adriana Budki.

• Niedokładność, niedokładność jeszcze raz niedokładność. To hasło na dziś po obu stronach boiska.

• Najlepsza akcja portowców w tym spotkaniu. Długie dośrodkowanie Budki dotarło na drugie skrzydło do Kolendowicza, który głową wyłożył piłkę Donaldowi. KIameruński napastnik minimalnie minął się z piłką na pełnej szybkości.

• Żółta kartka dla Wojtka Golli

• Kryszak za Białka

• Kolendowicz pomknął lewym skrzydłem z niesamowitą prędkością. Swój rajd rozpoczął jeszcze na własnej połowie, lecz nic z tej akcji nie wynikło gdyż dośrodkowanie w wykonaniu pomocnika Pogoni było dalekie od ideału.

• Pierwsza akcja Portowców w drugiej połowie. Gospodarze kilkukrotnie przerzucali piłkę ze skrzydła na skrzydło, aż ostatecznie piłka trafiła do wbiegającego w pole karne Frączczaka, który uderzył ponad bramką.

• Ostatnia zmiana w Pogoni. Frączczak za Kucharskiego.

• Kolejna zmiana w Pogoni. Boisko opuścił kontuzjowany Hernani. W jego miejsce Przemysław Pietruszka.

• Najwyższy czas na zmianę. Djousse za Vuka

• Kolejne kontrowersyjne decyzje sędziego. Takie same faule gwiżdże tylko dla jednej drużyny. Rzut wolny Jarosława Białka i z problemami broni Janukiewicz.

• Dwie kontrowersyjne decyzje sędziego i na trybunach słyszymy "hymn pzpn"

• Sotirovic już na boisku. Tymczasem groźna sytuacja dla Olimpii po rzucie rożnym. Zamieszanie w polu karnym Portowców o mało nie skończyło się tragicznie dla gospodarzy.

• Sotirovic szarżował na bramkę Wróbla. Po starciu z obrońcą Olimpii nabawił się jakiegoś urazu. Vuk poza boiskiem.

• Pierwsza akcja portowców. Piłkę w pole karne wrzucił Edi, a w idealnej sytuacji Vuk źle przyjął piłkę.

• Drugą połowę, miejmy nadzieję ciekawszą, rozpoczęła Olimpia.

• 4957 kibiców Pogoni na stadionie. Sympatycy gości pojawili się w kilkudziesięcioosobowej grupie.

• Koniec pierwszej połowy. Brak wykrzykników przy relacji nie jest przypadkowy. Obie drużyny nie stworzyły sobie klarownych sytuacji, Z boiska wieje nudą, a spotkanie to typowa pierwszoligowa kopanina. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy ciekawsze widowisko.

• Minutę doliczył arbiter Radkiewicz

• Dobrze wykonany rzut rożny przez Budkę. Strzał głową Williamsa był jednak zbyt słaby.

• Rzut wolny w okolicach narożnika boiska. Dośrodkowanie Grishoka wypiąstkował Janukiewicz

• Strzał Piotra Roszkula z narożnika pola karnego zbyt łatwy by zaskoczyć Janukiewicza.

• Kontratak Olimpii. Dariusz Kłus atakował lewym skrzydłem lecz jego dośrodkowanie było poniżej wszelkiej krytyki. Od bramki Portowcy.

• Sotirovic ładnie uwolnił się od obrońcy wdzierając się w pole karne Olimpii. Pod naporem obrońców nie udało mu się jednak oddać czystego strzału na bramkę.

• Przebłysk lepszej gry portowców. Akcje rozpoczął Noll w znakomitym stylu mijając orońcę Olimpii. Po dośrodkowaniu swoich sił próbowali Sotirovic i Kolendowicz lecz ich strzały zatrzymywały się na obrońcach gości.

• Wojtek Golla wywalczył rzut rożny dla Pogoni po akcji prawą stroną. Wykonawcą rzutu rożnego był Edi, który próbował powtórzyć swój wyczyn z rundy jesiennej próbując pokonać bramkarza bezpośrednio z rzutu rożnego.

• Ładnym mocnym uderzeniem popisał się Edi lecz piłka minimalnie minęła bramkę Wróbla

• Adrian Budka leży na murawie w okolicach trzydziestego metra. Bardzo dobra pozycja do bezpośredniego strzału na bramkę. Żółtą kartką za faul ukarany Dariusz Kłus.

• Groźna akcja Olimpii.Na spalonym jednak Janusz Dziedzic. Gdyby jednak sędzia nie odgwizdał spalonego bliski pokonania Janukiewicza po swojej interwencji byłby Williams.

• Pierwsza groźna akcja Portowców. W polu karnym skutecznie zastawiał się Sotirovic. Będąc już w parterze wyłożył piłkę Golli przed pole karne. Jego strzał został zablokowany, a na dobitkę załapał się Kucharski. Piłka jednak nie przedarła się przez gęstą obronę Olimpii.

• Nieciekawe pierwsze 20 minut spotkania. Sporo niedokładnej gry i strat w środku pola po obu stronach. Brak sytuacji strzeleckich i częste faule skutecznie obrzydzają widowisko.

• Niepotrzebna strata Wojciecha Golli. Zawodnicy Olimpii zmarnowali jednak idealną sytuację niepotrzebnie opóźniając kontratak

• Na spalonym złapany Piotr Roszkul

• Dośrodkowanie po rzucie wolnym Ediego pewnie wyłapał Michał Wróbel

• Bardzo groźna akcja Olimpii. Po dośrodkowaniu z prawej strony Janusz Dziedzic nie trafił w piłkę, a strzał Paula Grischoka w ostatniej chwili zablokował Williams

• Pogoń wymienia dużo podań na własnej połowie. Wyraźnie nie podoba się to kibicom

• Dośrodkowanie Kolendowicza po akcji lewym skrzydłem. W polu karnym nie było jednak żadnego z zawodników Pogoni.

• Oba zespoły wyraźnie badają przeciwnika. Ani Pogoń ani Olimpia nie ruszyły do huraganowych ataków.

• Akcja prawym skrzydłem Pogoni lecz faul w ataku popełnił Adrian Budka

• Pierwsza sytuacja dla Olimpii. Rzut rożny wykonywał Jaroslaw Białek, a po zamieszaniu w polu karnym bardzo niecelny i zupełnie niegroźny strzał oddał Paul Grischok

• Rozpoczęli piłkarze Pogoni

• Zawodnicy wychodzą na murawę w akompaniamencie hymnu Dumy Pomorza

• W składzie Olimpii z powodu kontuzji zabraknie Marcina Kokoszki

• Za kartki pauzuje dzisiaj Bartosz Ława. W roli kapitana wystąpi dzisiaj Edi Andradina.

• Odważne decyzje nowego szkoleniowca Portowców. W pierwszej drużynie zadebiutuje środkowy obrońca Mekeil Williams. Swoją szansę pierwszy raz w tym roku otrzymał Dawid Kucharski, który jednak nie zagra na swojej nominalnej pozycji.

• Rezerwowi Olimpia: Zaniewski, Cieciura, Kryszak, Cieśliński, Ratajczak, Sulej, Kościukiewicz

• Rezerwowi Pogoń:Fabiniak, Szałek, Pietruszka, Djousse, Frączczak, Zwoliński, Akahoshi

• Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel, Bartłomiej Kowalski (k), Maciej Dąbrowski, Marcin Staniek, Dawid Abramowicz, Adrian Frańczak, Jarosław Białek, Dariusz Kłus, Piotr Roszkul, Janusz Dziedzic, Paul Grischok

• W składzie Portowców spore zmiany: Radosław Janukiewicz, Edi Andradina (k), Peter Hricko, Adrian Budka, Robert Kolendowicz, Wojciech Golla, Emil Noll, Mekeil Williams, Dawid Kucharski, Hernani, Vuk Sotirovic. Na boisku pojawi się aż pięciu nominalnych obrońców. W ciągu ostatniego tygodnia do roli defensywnego pomocnika przymierzany był Dawid Kucharski.

• Witam ze słonecznego Szczecina. Dziś pierwszy test nowego trenera Portowców. Marcina Sasala zastąpił Ryszard Tarasiewicz. Kibice w Szczecinie liczą na efekt nowej miotły, lecz podopieczni Marcina Kaczmarka na pewno nie położą się przed Portowcami i czeka nas zacięta walka o komplet punktów.