Pogoń Szczecin 2 - 0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Pogoń Szczecin

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

• Koniec meczu. Sytuacja Podbeskidzia się komplikuje, a zwycięstwo Pogoni dało im awans z ósmej na siódmą pozycję. Za uwagę dziękuję Bartosz Czekała.

• Ale kontra Pogoni! Kolendowicz popędził środkiem, zagrał do Budki, ten jeszcze do Akahoshiego, a Japończyk stracił piłkę.

• Doliczono trzy minuty.

• Budka wrzucał do Kolendowicza, ale dobrze interweniował Cienciała.

• Znowu przed szansą Budka, ale ponownie daleko obok bramki.

• A kibice Portowców pozdrawiają Legię Warszawa.

• Budka zdecydował się na strzał, ale obok bramki Podbeskidzia.

• Podbeskidzie walczy, ale cały czas brakuje celności w podaniach i brakuje zimnej krwi.

• A w 81 minucie za Łatke wszedł Szczęsny. Szczerze mówiąc nie zauważyłem tej zmiany.

• I ostatnia zmiana w Pogoni. Za młodego Lewandowskiego wchodzi Kolendowicz.

• Pierwszy strzał Ławy w tym meczu z dystansu obok bramki Zajaca.

• Jeleń chciał indywidualnie wejść w pole karne tylko zabrakło mu boiska i od bramki zacznie golkiper Pogoni. A na trybunach głośne 'Irek, Irek!'.

• Druga zmiana w Pogoni. Schodzi Andradina który przekazał opaskę kapitańską wchodzącemu Ławie.

• Znowu przed szansą Jeleń, ale źle przyjął piłkę i jej nie opanował.

• Dąbrowski ukarany żółtym kartonikiem za faul na Paweli.

• Ziajka z dystansu bardzo niecelnie.

• Sokołowski uderzał na bramkę Pogoni, ale ponownie pewnie w bramce Pernis.

• Na trybunach głośne 'jeszcze jeden'.

• Świetna wrzutka Akahoshiego do niepilnowanego Budki który nie dał szans Zajacowi! Pogoń - Podbeskidzie 2-0!

• Budka!!

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Za strzelca bramki - Frączczaka wszedł Traore.

• Andradina na głowę Frączczaka który uderzył nad bramką.

• Znowu Hricko przed szansą. Zabawił się w polu karnym Podbeskidzia, ale wreszcie stracił piłkę.

• Wrzutka Hricko niecelna i obrońcy Górali wyjaśniają sytuację.

• Podbeskidzie póki co nie ma recepty na dobrze grającą dziś defensywę Pogoni.

• Bardzo dobra wrzutka Sokołowskiego na głowę Jelenia, ale ten uderzył z metr nad bramką.

• Sokołowski faulowany przez Akahoshiego.

• Andradina kolejny raz z rożnego, ale tym razem pewnie Zajac.

• Ale Frączczak świetnie ograł Sokołowskiego! Wbiegł w pole karne, ale jego strzał zablokowany.

• Żółtą kartką za faul na Dąbrowskim ukarany Łatka.

• Jeleń uderzał głową, ale pewnie wyłapał piłkę Pernis.

• Początek drugiej połowy to sporo niedokładności i dużo walki.

• Pietruszka chciał wrzucać z lewej strony, ale za lekko i bez kłopotów piłkę wyłapał Zajac.

• I za Demjana wbiegł Pawela.

• I mamy pierwszy zmiany w tym meczu. Za Adamka wszedł Cohen.

• Zaczynamy drugą część. Rozpoczęło Podbeskidzie.

• Piłkarze już wracają na murawę. Za chwilę rozpoczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Pogoń do przerwy zasłużenie prowadzi 1-0. Wracamy za 15 minut.

• Jeszcze wrzutka Ziajki w pole karne, ale pewnie wyłapał Pernis.

• Doliczono jedną minutę.

• Kartką ukarany za komiczne zachowanie Cienciała który chciał szybko uruchomić z autu swoich partnerów, ale piłka jeszcze nie opuściła boiska.

• Pogoń kontroluje przebieg meczu. Podbeskidzie po stracie bramki jakby stanęło..

• Andradina wrzucał z rzutu rożnego, fatalny błąd Zajaca który musnął piłkę ręka, a ta spadła pod nogi Frączczaka który otworzył wynik tego meczu!

• Frączczak!

• Ale rajd Lewandowskiego! Wbiegł w pole karne, podawał do Andradiny, ale jego strzał zablokowany przez Pietrasiaka.

• Za głęboka wrzutka Rogalskiego. Andradina walczył jeszcze o tą piłkę, ale faulował.

• Łatka faulowany w okolicach środka boiska.

• Andradina z rzutu rożnego. Pewna interwencja Zajaca.

• I kolejny spalony. Tym razem na spalonym Demjan.

• I znowu oglądamy słabszy okres gry po obu zespołach.

• Rogalski faulowany w środku boiska.

• Strzał Pietruszki z dystansu zablokowany.

• Ale błąd Zajaca! Wrzutka w pole karne, Zajac minął się z piłką, ale na szczęście dla niego nikt z zawodników Pogoni nie wpakował tej piłki do bramki.

• Andradina z rożnego krótko do Budki. Ten wrzucał w pole karne, ale Zajac bez problemów wyłapał.

• Świetnie Budka wszedł w pole karne Podbeskidzia, ale podawał już niecelnie.

• Dobre dośrodkowanie Demjana do Adamka który z 5 metrów uderzył nad poprzeczką, ale i tak był na spalonym.

• Póki co mecz na kolana nie powala. Pogoń stara się zaatakować, ale nic z tego nie wynika.

• Podanie Andradiny do Frączczaka za mocne i od bramki zacznie Zajac.

• Andradina z rzutu rożnego, ale bardzo niecelnie. Piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym.

• Frączczak na pozycji spalonej.

• Mogło być 0-1! Jeleń świetnie wypatrzył Łatke który uderzył minimalnie obok bramki!

• Podanie w kierunku Jelenia, ale Hricko wmieszał się w akcje i od autu Podbeskidzie.

• Próba dośrodkowania Pietruszki, ale za krótko i bez problemu wybija jeden z defensorów Podbeskidzia.

• Początek meczu. Zaczyna Pogoń.

• Piłkarze już meldują się na murawie. Za chwilę rozpoczynamy mecz.

• Piłkarze już zeszli do szatni.

• Piłkarze są jeszcze na rozgrzewce. Za około 12 minut rozpoczynamy mecz!

• Warto także wspomnieć, że na ławce trenerskiej Podbeskidzia zasiądzie Marcin Sasal który jeszcze nie tak dawno prowadził Pogoń Szczecin.

• Portowcy za to jak na beniaminka spisują się rewelacyjnie. Zajmują ósme miejsce z dorobkiem 18 punktów. W wypadku zwycięstwa awansują o jedną lokatę na siódme miejsce wyprzedzając Jagiellonie Białystok która wczoraj na własnym boisku zremisowała z Gks-em Bełchatów.

• Bardzo ważny mecz dzisiaj dla piłkarzy z Bielska którzy plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów. Czy Górale zbliżą się do bezpiecznej strefy?

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Mateusz Bąk, Krzysztof Król, Liran Cohen, Juraj Dancik, Damian Szczęsny, Fabian Pawela, Damian Byrtek.

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu zespołów. Ławka rezerwowych Pogoni: Radosław Janukiewicz, Mateusz Szałek, Robert Kolendowicz, Wojciech Golla, Grzegorz Bonin, Bartosz Ława, Mouhamadou Traore

• Zapraszamy na relację NA ŻYWO z pierwszego sobotniego spotkania 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W Szczecinie na stadionie im. Floriana Krygiera Pogoń podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała.