Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław ONLINE. Pierwszy zaległy...

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław ONLINE. Pierwszy zaległy mecz. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [30.08.2023]

PKO Ekstraklasa, 3. kolejka
2023-08-30 18:30

Pogoń Szczecin

0

Śląsk Wrocław

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• W najbliższy weekend Śląsk Wrocław zmierzy się w niezwykle interesującym meczu u siebie z Jagiellonią Białystok, natomiast Pogoń Szczecin pojedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem.

• Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

• Bartosz Klebaniuk - 2
    • Lunis Wahlqvist - 3
    • Danijel Loncar - 2
    • Wojciech Lisowski - 2, (Leo Borges - 2)
    • Leonardo Koutris - 3, (Rafał Kurzawa - 2)
    • Wahan Biczachczjan - 3
    • Joao Gamboa - 3
    • Alexander Gorgon - 3, (Yadegar Rostami - 2)
    • Luka Zahović - 3, (Mariusz Fornalczyk - bez oceny)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Efthymis Koulouris - 2, (Adrian Przyborek - 4)

• Rafał Leszczyński - 4
    • Martin Konczkowski - 3
    • Łukasz Bejger - 3
    • Aleks Petkow - 3
    • Patryk Janasik - 3
    • Michał Rzuchowski - 3, (Patrick Olsen - bez oceny)
    • Petr Schwarz - 4
    • Nahuel Leiva - 2, (Patryk Szwedzik - 3, - Aleksander Paluszek - bez oceny))
    • Peter Pokorny - 2
    • Mateusz Żukowski - 2, (Piotr Samiec-Talar - 4)
    • Erik Exposito - 4
  • Śląsk był dzisiaj lepszy od rywala. Pogoń w pierwszej połowie przeważała, ale w drugiej miała tylko kilka zrywów. Znowu świetny mecz zagrał Erik Exposito.

• Koniec meczu w Szczecinie. Śląsk Wrocław zasłużenie wygrywa z Pogonią 2:0.

• Końcówka spotkania w Szczecinie. Wydaje się, że Pogoń jest już pogodzona z przegraną.

• Zaskakująca zmiana w Śląsku. Aleksander Paluszek zastąpił Patryka Szwedzika.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej osiem minut.

• Kamil Grosicki dośrodkował wprost w ręce Rafała Leszczyńskiego.

• Znakomite prostopadłe podanie do Piotra Samca-Talara, ten wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem pokonał Bartosza Klebaniuka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Samiec-Talar podwyższa na 2:0!!!

• Śląsk stara się oddalać grę od własnego pola karnego. Goście czują, że Pogoń coraz bardziej naciska.

• Natomiast w Pogoni Mariusz Fornalczyk pojawił się w miejsce Luki Zahovića.

• Zmiana w Śląsku. Patrick Olsen zastąpił Michała Rzuchowskiego.

• Coraz więcej nerwowości na murawie. Arbiter musi uspokajać piłkarzy obu drużyn.

• Natomiast Yadegar Rostami pojawił się w miejsce Alexandera Gorgona.

• Dwie zmiany w Pogoni. Rafał Kurzawa zmienił Leonardo Koutrisa

• Żółta kartka dla Kamila Grosickiego za niesportowe zachowanie.

• Bramka Adriana Przyborka nieuznana. Wcześniej Kamil Grosicki sfaulował rywala.

• Adrian Przyborek zdobył piękną bramkę! Jednak arbiter będzie sprawdzał sytuację w systemie VAR!

• Patryk Janasik także potrzebuje pomocy medycznej.

• Patryk Szwedzik zmienił kontuzjowanego Nahuela Leivę.

• Zmiana w Pogoni Szczecin. Adrian Przyborek zmienił Efthymisa Koulourisa.

• Nauel Leiva przy nieudanej symulacji faulu niefortunnie upadł i uszkodził bark. Będzie znoszony na noszach.

• Nahuel Leiva wyszedł sam na sam z bramkarzem, próbował minąć Bartosza Klebaniuka, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i próbował oszukać sędziego symulką!

• Linus Wahlqvist dośrodkował z prawej strony w pole karne do Luki Zahovića, ale ten uderzył fatalnie.

• Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Joao Gamboa.

• Kamil Grosicki z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Łukasz Bejger także z żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Peter Pokorny ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne gości na głowę Efthymisa Koulourisa, ale ten fatalnie spudłował!

• Śląsk lepiej rozpoczął drugą połowę. Wrocławianie utrzymują się przy piłce, ale głównie w środku pola.

• Prostopadłe podanie do Erika Exposito, ale świetnie interweniował Bartosz Klebaniuk przed własnym polem karnym.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• Natomiast w Śląsku Piotr Samiec-Talar pojawił się w miejsce Mateusza Żukowskiego.

• Zmiana w Pogoni. Leo Borges zmienił Wojciecha Lisowskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Szczecinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Śląsk prowadzi z Pogonią 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Wyrównane ostatnie minuty pierwszej połowy meczu. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Petr Schwarz oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała ponad bramką rywali.

• Kolejny atak gospodarzy, ale tym razem niedokładne podanie trafiło do Bartosza Klebaniuka.

• Znakomite podanie do Erika Exposito, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce Pogoni! Jednak arbiter dopatrzył się spalonego gracza Śląska.

• Wahan Biczachczjan oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale świetnie interweniował Rafał Leszczyński!

• Martin Konczkowski faulował rywala tuż przed własnym polem karnym.

• Mateusz Żukowski starał się zagrać prostopadle, ale Erik Exposito nie dobiegł do tego zagrania.

• Mateusz Żukowski oddał strzał na bramkę gospodarzy, ale Bartosz Klebaniuk pewnie interweniuje.

• Kolejne zagranie w pole karne Śląska, tam w ogromnym zamieszaniu arbiter użył gwizdka dopatrując się spalonego.

• Kamil Grosicki wpadł w pole karne rywala, zagrał do Alexandara Gorgona, ale ten fatalnie spudłował!

• Erik Exposito zagrał prostopadłe podanie, jeden z obrońców Pogoni źle wybił piłkę, ta trafiła do Petra Schwarza, który z łatwością umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mark Schwarz zdobywa bramkę dla Śląska!!!

• Wahan Biczachczjan świetnie przyjął piłkę, wpadł w pole karne Śląska, ale fatalnie podał do partnera i gospodarze stracili piłkę.

• Wahan Biczachczjan oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Pogoń utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Gospodarze nie mogą przebić się przez defensywę rywali.

• Dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale bez zagrożenia.

• Wahan Biczachczjan także ukarany żółtą kartką.

• Mateusz Żukowski ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Źle wykonany rzut rożny przez Pogoń. Kontratak wyprowadził Śląsk, Erik Exposito świetnie zagrał w pole karne gospodarzy, ale tam Nahuel Leiva nie zdołał przyjąć piłki.

• Kamil Grosicki dostał piłkę po lewej stronie boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Dużo chaosu w środku pola. Pogoń utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi zagrać dokładnie na połowie rywali.

• Zaczynamy pojedynek w Szczecinie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na stadionie w Szczecinie! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• pogoń

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Damian Kos z Wejherowa.

• Natomiast oto zestawienie Pogoni Szczecin:

• Tak prezentuje się skład Śląska Wrocław na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie Śląsk Wrocław nieoczekiwanie wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:0 po bramkach Erika Exposito i Johna Yeboaha. Wtedy to była sensacyjna porażka walczącej o mistrzostwo kraju Pogoni. Wcześniej we Wrocławiu również lepszy okazał się Śląsk, ale tym razem po wyrównanym meczu wygrał 2:1.

• Natomiast Śląsk Wrocław słabo rozpoczął obecny sezon PKO Ekstraklasy. Wrocławianie po trzech meczach mieli zaledwie jeden punkt, ale dwie ostatnie kolejki to dwa ważne i prestiżowe zwycięstwa z Lechem Poznań i w wypełnionym po brzegi "Sercu Łodzi" z Widzewem. W ostatnich tygodniach formą zachwyca kapitan zespołu Erik Exposito, który jednak jeszcze w tym okienku może opuścić drużynę z Wrocławia.

• Pogoń Szczecin nie prezentuje ostatnio najwyższej formy. "Portowcy" przegrali dwa ostatnie miecze ligowe, a dodatkowo odpadli po dość przekonującej porażce z kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. W szwedzkich mediach chodzą głosy, że to może być mecz o posadę Jensa Gustafssona, a rywal dzisiaj nie jest najładniejszy.

• Mecz 3. kolejki PKO Ekstraklasy został przełożony z powodu udziału Pogoni Szczecin w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy. Dodatkowo mecz miał odbyć się we Wrocławiu, ale z powodu niedawnej gali bokserskiej z udziałem Ołeksandra Usyka na Tarczyński Arena, oba kluby doszły do porozumienia, żeby to spotkanie rozegrać teraz w Szczecinie, a rewanż we Wrocławiu.

• Dzisiaj w Szczecinie idealna pogoda do grania. Miejmy nadzieję, że będzie do świetna przystawka przed rywalizacją Rakowa Częstochowa!

• Witamy serdecznie! W zaległym meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Pogoń - Śląsk LIVE! Gospodarze zaskoczeni. Padła pierwsza bramka
1/3
przejdź do galerii

Pogoń - Śląsk LIVE! Gospodarze zaskoczeni. Padła pierwsza bramka ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław ONLINE. Czas na pierwszy zaległy mecz w ramach 3. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. "Portowcy" wówczas przełożyli spotkanie z uwagi na swoją europejską przygodę w eliminacjach do Ligi Konferencji. Ostatecznie odpadli już w III rundzie z belgijskim KAA Gent (0:5, 2:1). Zaczynamy, więc od nadrobienia zaległości. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Pogoń - Śląsk w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w środę o 18:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław ONLINE

Pogoń Szczecin jako pierwszy ekstraklasowy pucharowicz odpadł i jako zaczyna nadrabiać zaległości związane z europejską przygodą w eliminacjach do Ligi Konferencji. "Portowcy" zaczęli swoją drogę do fazy grupowej od zwycięstwa z północnoirlandzkim Linfield FC (5:2, 3:2) w II rundzie. Jednak już w następnej napotkali przeszkodę nie do przeskoczenia. Belgijski KAA Gent pewnie rozprawił się z drużyną Jensa Gustafssona.

W PKO Ekstraklasie Grosicki i spółka radzą sobie mocno średnio, gdyż na swoim koncie zgromadzili jedynie sześć punktów po dwóch zwycięstwach z Wartą Poznań (3:0) oraz Widzewem Łódź (2:1). Kolejne dwa spotkania padły łupem rywali "Portowców". Szczeciński klub poległ z Radomiakiem Radom (0:2) oraz ŁKS-em Łódź (0:1).

"Portowcy" dodatkowo pauzowali także w poprzedniej 6. kolejce, w której mieli zmierzyć się z Legią Warszawa. Z uwagi na rewanż stołecznego klubu z duńskim FC Midtjylland w czwartek drużyna Kosty Runjaicia zdecydowała się przełożyć spotkanie ligowe.

Z kolei Śląsk Wrocław do tej pory rozegrał wszystkie pięć meczów w trwającym sezonie Ekstraklasy. Podopieczni Jacka Magiery po trzech pierwszych kolejkach mieli raptem jeden punkt, po tym jak w inauguracyjnej serii gier zremisowali z Koroną Kielce (1:1) oraz w dwóch następnych seriach gier ulegli Zagłębiu Lubin (1:2) i Stali Mielec (1:3). Przełom nastąpił dopiero w meczu 5. kolejki, kiedy sensacyjnie pokonali wyżej notowanego Lecha Poznań (3:1).

Natchniona drużyna z Dolnego Śląska po tym zwycięstwie w ostatniej 6. serii gier pewnie rozprawiła się w delegacji z Widzewem Łódź (2:0).

- Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa. Drużyna zapracowała na to bardzo dobrą i konsekwentną grą. Ja w szatni po meczu powiedziałem tylko dwa słowa: Wygrał zespół. I teraz mogę to powtórzyć, wygrał zespół, który wiedział czego chce. Przed meczem mówiliśmy, że trzeba zostawić na boisku serce i trzeba zagrać z głową. Także determinacja, wola walki, kilka świetnie wyprowadzonych kontrataków w pierwszej połowie, potem kontrola meczu mimo tego, że Widzew napierał. Wybroniliśmy się i cieszymy się, że nie straciliśmy gola.
- przyznał trener Śląska Wrocław, Jacek Magiera po meczu z Widzewem na konferencji prasowej.

W bezpośrednich pojedynkach w poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy była górą drużyna z Dolnego Śląska, która dwukrotnie triumfowała z "Portowcami". Najpierw w drugiej kolejce rozprawili się u siebie 2:1, a następnie na wyjeździe w Szczecinie wygrali do zera - 2:0. Jak będzie tym razem?

Mecz Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław w zaległym meczu trzeciej kolejki poprowadzi sędzia Damian Kos/b] z Wejherowa. System VAR będą obsługiwać Jarosław Przybył oraz Radosław Siejka. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci [b]Bartosz Heinig i Dariusz Bohonos.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: Zaczęliśmy przygotowania do sezonu z zespołem, który dobrze się prezentował w ostatnich meczach. I tak wyglądaliśmy na początku sezonu. W Belgii to był mocny cios i mieliśmy kaca moralnego. Musimy wrócić do tego, jak chcemy grać – szybki i agresywny futbol. Jak to się uda to jesteśmy pobić każdego w tej lidze. Uda się to nam. W tych trudnych momentach trzeba też złapać pewną perspektywę w naszej wspólnej pracy. Skupialiśmy się na tym, by zaprezentować lepszy wizerunek

Jacek Magiera, trener Śląska: Wiedzieliśmy to co powiedziałem na poprzedniej konferencji – tutaj był angielski mecz. To co się działo na trybunach Widzewa to był europejski doping i wygrać w takich okolicznościach smakuje szczególnie. Miło tu było dla mnie przyjechać jako były zawodnik tego zespołu, choć co prawda zagrałem tylko czternaście meczów i strzeliłem jedną bramkę, ale miło było tutaj przyjechać i poprowadzić swój zespół do zwycięstwa. Dzisiaj krótka radość, a za chwilę koncentracja, bo w środę gramy kolejny mecz w Szczecinie. Nadrabiamy zaległości i wiemy, że o tym meczu już trzeba zapomnieć i przygotowywać się do kolejnego

Nie zagrają w meczu Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław:
Pogoń: Dante Stipica, Benedikt Zech (kontuzje)
Śląsk: -----

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 18:30 w GOL24 - zapraszamy!