Mecz Pogoń Szczecin - Warta Poznań ONLINE. "Portowcy" chcą...

Mecz Pogoń Szczecin - Warta Poznań ONLINE. "Portowcy" chcą się przełamać. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [8.12.2023]

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2023-12-08 20:30

Pogoń Szczecin

3

Warta Poznań

3

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc.

• W ostatniej kolejce w tym roku Pogoń pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem, natomiast Warta w Zabrzu zmierzy się z Górnikiem.

• Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Warta Poznań (w skali 1-6):

• Valentin Cojocaru - 2
    • Linus Wahlqvist - 3
    • Benedikt Zech - 3
    • Mariusz Malec - 2
    • Leonardo Koutris - 4, (Leo Borges - bez oceny)
    • Olaf Korczakowski - 3, (Mariusz Fornalczyk - 5)
    • Fredrik Ulvestad - 3, (Joao Gamboa - 3)
    • Rafał Kurzawa - 3
    • Alexander Gorgon - 2, (Luka Zahović - 4)
    • Kamil Grosicki - 4, (Wojciech Lisowski - bez oceny)
    • Efthymis Koulouris - 4

• Adrian Lis - 2
    • Jakub Bartkowski - 1
    • Dimitris Stavrópoulos - 3
    • Bogdan Tiru - 3, (Stefan Savić - 2)
    • Konrad Matuszewski - 2
    • Tomas Prikryl - 2, (Niilo Maenpaa - 3)
    • Mateusz Kupczak - 3
    • Maciej Żurawski - 4, (Dawid Szymonowicz - 2)
    • Miguel Luis - 3, (Dario Vizinger - 3)
    • Kajetan Szmyt - 4
    • Marton Eppel - 2, (Jakub Kiełb - bez oceny)
  • Świetny i niezwykle emocjonujący mecz w Szczecinie. Wydawało się, że Pogoń ma już zwycięstwo na tacy, ale znakomita końcówka Warty dają jej punkt.

• Koniec meczu! Pogoń remisuje z Wartą 3:3.

• Rafał Kurzawa zagrał na głowę Linusa Wahlqvista, ale ten podał wprost w ręce bramkarza.

• Ostry faul Mateusza Kupczaka, ale nawet bez żółtej kartki.

• Do drugiej połowy doliczone co najmniej cztery minuty.

• Dario Vizinger zagrał prostopadle do Kajetana Szmyta, ten ruszył sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w bramce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kajetan Szmyt doprowadza do remisu! Ależ mecz!!!

• Mariusz Fornalczyk wpadł w pole karne rywali, ale nie zdołał oddać strzału.

• Końcówka meczu w Szczecinie. Pogoń stara się utrzymywać przy piłce i nie dać rywalom szansy na kontratak.

• Ostatnia zmiana w Pogoni Szczecin. Wojciech Lisowski zastąpił Kamila Grosickiego.

• Zagranie w pole karne Warty, ale spokojnie interweniował Adrian Lis.

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Dimítrisa Stavrópoulosa, a ten uderzeniem głową wpakował piłkę do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dimitris Stavrópoulos daje kontakt Warcie!!!

• Natomiast w Warcie Poznań Jakub Kiełb zastąpił Martona Eppela.

• Roszada w Pogoni Szczecin. Leo Borges zmienił Leonardo Koutrisa.

• Kamil Grosicki wpadł z piłką w pole karne Warty, rozegrał ją z Luką Zahovićem, a na końcu "Grosick" precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kamil Grosicki trafia na 3:1!!!

• Linus Wahlqvist znów z piłką w "szesnastce" rywali, jednak zagrał nieudanie.

• Linus Wahlqvist dopadł do piłki w polu karnym Warty, ale nie zdołał się przy niej utrzymać.

• Pogoń prowadzi grę i liczy na podwyższenie prowadzenia.

• Natomiast w Pogoni Joao Gamboa zastąpił Fredrika Ulvestada.

• Roszada w Warcie. Stefan Savić zmienił Bogdana Tiru.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego bardzo nieudane.

• Mariusz Fornalczyk ruszył lewym skrzydłem i wywalczył faul. Dimitris Stavrópoulos ukarany żółtą kartką.

• Mariusz Fornalczyk z kolejnym strzałem, ale tym razem obok bramki.

• Natomiast Niilo Maenpaa zmienił Tomasa Prikryla.

• Dario Vizinger pojawił się w miejsce Miguela Luisa

• Trzy zmiany w Warcie Poznań. Dawid Szymonowicz zastąpił Macieja Żurawskiego

• Kamil Grosicki wpadł z piłką w pole karne Warty, zagrał wzdłuż bramki, a tam Jakub Bartkowski próbując wybić piłkę, umieścił ją we własnej bramce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Po bramce samobójczej Jakuba Bartkowskiego Pogoń prowadzi!!!

• Kamil Grosicki stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale przegrał pojedynek z Adrianem Lisem!

• Mariusz Fornalczyk uderzył z dystansu, ale tym razem piłka po rykoszecie trafiła do rąk Adriana Lisa.

• Mariusz Fornalczyk ruszył skrzydłem, ale tym razem nie zagroził bramce Warty.

• Luka Zahović doszedł do pozycji strzeleckiej, ale posłał futbolówkę tuż obok bramki!

• Zakotłowało się pod bramką Warty, ale piłka po zagraniu przez jednego z graczy gości powędrowała tuż nad bramką.

• Leonardo Koutris dobrze dośrodkował, ale goście wybili piłkę na rzut rożny.

• Kajtek Szmyt ukarany żółtą kartką. Nie zagra w ostatnim meczu tego roku.

• Mariusz Fornalczyk dostał piłkę przed polem karnym, pokusił się o strzał z dystansu, a piłka odbita od rywala zmyliła Adriana Lisa i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mariusz Fornalczyk doprowadza do wyrównania!!!

• Kajetan Szmyt pokusił się o strzał z dystansu, ale dobrze interweniował bramkarz.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Natomiast Luka Zahović pojawił się w miejsce Alexandra Gorgona.

• W przerwie dwie zmiany w Pogoni Szczecin. Mariusz Fornalczyk zastąpił Olafa Korczakowskiego

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na razie słabe spotkanie w Szczecinie. Warta wykorzystała jedyną szansę, którą miała. Gospodarze nie potrafią znaleźć sposobu na dobrą defensywę rywali.

• Koniec pierwszej połowy. Bez doliczonego czasu gry.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Jeszcze jedna akcja Pogoni i udało się wywalczyć rzut rożny.

• Efthymis Koulouris próbował obdarzyć podaniem partnera, ale piłkatrafiła do przeciwnika.

• Olaf Korczakowski uderzył z dystansu, jednak zrobił to niecelnie.

• Rafał Kurzawa zagrał w pole karne gości, a tam Fredrik Ulvestad podał niedokładnie.

• Ostatnie minuty meczu nieco mniej interesujące. Pogoń ma piłkę, ale nie wie co z nią zrobić.

• Rafał Kurzawa wrzucił piłkę w pole karne Warty i ponownie pewnie Adrian Lis.

• Miguel Luis pokusił się o uderzenie z dystansu, ale zrobił to nieudanie.

• Leonardo Koutris znowu ruszył lewą stroną, jednak tym razem wrzucił wprost w ręce Adriana Lisa.

• Pogoń straciła piłkę pod własnym polem karnym, ale goście nie skorzystali z okazji.

• Koronkowa akcja Pogoni, Leonardo Koutris świetnie zagrał ze skrzydła w pole karne Warty do Efthymisa Koulourisa, a ten trafił tylko w poprzeczkę!

• Faul gracza Warty w środku pola, jednak jeszcze bez żółtej kartki.

• Prostopadłe podanie w pole karne Warty spokojnie wyłapał bramkarz.

• Kamil Grosicki oddał strzał z dystansu, jednak piłka powędrowała obok bramki.

• Warta cofnęła się po zdobyciu bramki i umiejętnie broni.

• Kajetan Szmyt świetnie zagrał w pole karne Pogoni, ale tam Tomas Prikryl nie zdołał przyjąć piłki.

• Po stracie bramki Pogoń utrzymuje się przy piłce, ale na razie nie ma pomysłu jak zagrozić bramce rywala.

• Świetna wrzutka ze skrzydła na głowę Macieja Żurawskiego, a ten sytuacyjnym uderzeniem zdobył drugą bramkę z rzędu w lidze!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Warta obejmuje prowadzenie po trafieniu Macieja Żurawskiego!!!

• W pierwszych minutach niespodziewanie to Warta prowadzi grę. Na razie jednak bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Dłuższa akcja gospodarzy. Po wrzutce w pole karne do strzału głową doszedł Efthymis Koulouris, ale Adrian Lis skutecznie interweniował.

• Miguel Luis pokusił się o strzał z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Warty.

• Rozpoczynamy mecz Pogoni z Wartą!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie w Szczecinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Niestety niska temperatura sprawa, że frekwencja w ostatnich meczach tego roku nie jest zachwycająca.

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. W tym sezonie prowadził po jednym meczu obu zespołów. W meczu Warty ze Śląskiem podyktował rzut karny dla poznaniaków, ale Kajetan Szmyt nie wykorzystał "jedenastki".

• Filip Borowski (żółte kartki)
  • Wypowiedź Dawida Szulczka z konferencji prasowej przed meczem z Pogonią Szczecin znajdziecie TUTAJ.

• Dzisiaj obu zespołom bardzo zależy na zwycięstwie. Pogoń chce gonić czołówkę ligi, natomiast Warta zaczyna spoglądać w dół tabeli, bo Puszcza zaczęła punktować, a a jeszcze jedno zaległe spotkanie.

• Natomiast "Portowcy" po raz kolejny mieli bić się o mistrzostwo Polski. Jednak w połowie sezonu tracą aż jedenaście punktów do liderującego Śląska Wrocław. Szczecinianie nie potrafią wygrać od trzech meczów, a przed tygodniem uległa u siebie Górnikowi Zabrze 0:1. Rewanż w Pucharze Polski był już udany, , ale czołówka ligi ucieka coraz bardziej.

• Warta na początku sezonu była uznawana za zespół, który może zamieszać w lidze i napsuć krwi potentatom. W pierwszych meczach poznaniacy grali bardzo konsekwentnie i gromadzili punkty. Jednak w ostatnich tygodniach ich forma wydaje się słabsza. W trzech ostatnich meczach Warta zdobyła zaledwie jeden punkty. W bardzo ważnym meczu przegrała u siebie z Puszczą Niepołomice 0:2.

• Latem te zespoły zainaugurowały sezon 2023/24. Kibice w Grodzisku Wielkopolskim zobaczyli tylko jedną bramkę. Pogoń wygrała tamto spotkanie 1:0 po trafieniu Efthymisa Koulourisa. "Portowcy" w tamtym czasie zaangażowani byli w kwalifikacje Ligi Konferencji Europy.

• W środku tygodnia oba zespoły rywalizowały w 1/8 Fortuna Pucharu Polski. Pogoń potrzebowała dogrywki, by poradzić sobie z Górnikiem Zabrze. Na początku dodatkowym czasie gry Leo Borges dał zwycięstwo "Portowcom" i awans do ćwierćfinału. Natomiast Warta łatwo uległa na wyjeździe Jagiellonii Białystok 0:2.

• W ten weekend nadal mroźnie, ale murawa znakomicie przygotowana do gry.

• Witamy serdecznie! W drugim piątkowym meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin na własnym stadionie zmierzy się z Wartą Poznań. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Pogoń - Warta LIVE! Zrobiło się 2:1. Samobój byłego piłkarza gospodarzy
1/4
przejdź do galerii

Pogoń - Warta LIVE! Zrobiło się 2:1. Samobój byłego piłkarza gospodarzy ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Warta Poznań ONLINE. "Portowcy" będą chcieli się przełamać po słabych listopadowych meczach ligowych. Ostatni raz drużyna Jensa Gustafssona wygrała na początku zeszłego miesiąca przeciwko Puszczy Niepołomice (2:0).Z Wartą czekają na przełamanie! Gdzie oglądać? Relacja LIVE w GOL24 w piątek od godziny 20:30.

PKO EKstraklasa. Pogoń Szczecin - Warta Poznań ONLINE

Dwa ostatnie mecze Pogoni Szczecin zakończyły się zdecydowanie rezultatem niekorzystnym dla drużyny Jensa Gustafssona. "Portowcy" przegrali bowiem z Górnikiem Zabrze (0:1) oraz ze Stalą Mielec (2:3). Warto dodać, że w ostatniej kolejce z "Górnikami" przez większą część meczu grali jednego piłkarza więcej po tym jak Erik Janża obejrzał czerwony kartonik.

Ostatni raz Pogoń zdołała triumfować dokładnie 4 listopada, czyli na początku zeszłego miesiąca. Trochę czasu minęło. Od tamtego meczu z Puszczą Niepołomice (2:0) do dorobku punktowego dołożyli jeszcze jeden punkt po wywalczonym remis z Rakowem w Częstochowie (1:1).

- Byliśmy po występie w Zabrzu, trudny mecz, warunki i sporo narzekania. A my nie możemy narzekać, a tworzyć drużynę, udzielać sobie wsparcia, musimy być pewni siebie mimo okoliczności. W Szczecinie wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej
- przyznał Gustafsson na konferencji prasowej przed meczem z Wartą.

Z kolei drużyna prowadzona przez trenera Dawida Szulczka w ostatnich meczach radziła sobie zdecydowanie lepiej od Pogoni. Warta Poznań w poprzednich czterech kolejkach zdobyła... cztery punkty. Podopieczni 33-letniego szkoleniowca zdołali nawet wyrwac jeden punkt w spotkaniu z Legią Warszawa (2:2) przy Łazienkowskiej. Ostatecznie do meczu w Szczecinie będą również przystępować po porażce w ostatniej kolejce przeciwko Jagiellonii Białystok (1:2).

- Rok temu po pierwszej rundzie mieliśmy 25 punktów i 9. miejsce w tabeli. Ale ten spokój to pojęcie względne, a poza tym zabija on instynkt przetrwania. Bo czy rok temu w Płocku zima była spokojna, albo w Krakowie dwa lata temu? Nie ma czegoś takiego
- przyznał Szulczek na konferencji prasowej przed meczem z Pogonią.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
  • 21.07.2023 Warta Poznań - Pogoń Szczecin 0:1
  • 18.02.2023 Pogoń Szczecin - Warta Poznań 3:1
  • 7.08.2022 Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2
  • 18.12.2021 Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1
  • 1.08.2021 Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:1

Mecz Pogoń - Warta w osiemnastej kolejce poprowadzi sędzia Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Chcemy walczyć o miejsce w pucharach. Będą to ciężkie mecze, ale jeszcze jest szansa na dobre miejsce. Śląsk na razie ma dużą przewagę, ale w tabeli jest ciasno. Musimy jednak skończyć ten rok bardzo dobrze

Dawid Szulczek, trener Wart Poznań: - Pogoń jest trochę porównywalna do Jagiellonii i, patrząc na strukturę organizacji gry, także do Lecha. Pamiętam, jak rok temu graliśmy w Szczecinie i wówczas kibice wywiesili transparenty z krytycznymi hasłami wobec trenera Pogoni. A ja uważam, że sztab Pogoni pracuje na świetnym poziomie

Nie zagrają w meczu Pogoń - Warta:

Pogoń: Wahan Biczakczjan (pauza za żółte kartki), Kacper Smoliński, Stanisław Wawrzynowicz, Danijel Loncar, Marcel Wędrychowski (kontuzje)
Warta: Kacper Przybyłko, Adam Zrelak (kontuzje), Filip Borowski (pauza za żółte kartki)

Mecz Pogoń Szczecin - Warta Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Bartosz Gleń - Mateusz Rokuszewski. Relacja LIVE od godziny 20:30 w GOL24 - zapraszamy!