PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Widzew Łódź ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Widzew Łódź ONLINE. Pójść za ciosem. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2023-07-30 20:00

Pogoń Szczecin

2

Widzew Łódź

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Pogoń Szczecin ma zagrać na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, ale prawdopodobnie ten mecz "Portowcy" przełożą. Natomiast Widzew Łódź pojedzie do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.

• Joao Gamboa - 3
    • Mateusz Łęgowski - 3, (Alexander Gorgon - 2)
    • Wahan Biczachczjan - 3, (Marcel Wędrychowski - 3)
    • Luka Zahović - 4, (Rafał Kurzawa - 2)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Efthymis Koulouris - 4, (Wojciech Lisowski - bez oceny)

Widzew Łódź

• Henrich Ravas - 4
    • Patryk Stępiński - 4, (Mato Milos - bez oceny)
    • Serafin Szota - 3
    • Luis Silva - 2
    • Fabio Nunes - 2, (Imad Rondić - bez oceny)
    • Marek Hanousek - 3
    • Filip Przybułek - 2, (Dominik Kun - 2)
    • Fran Alvarez - 3, (Juljan Shehu - 3)
    • Bartłomiej Pawłowski - 4
    • Ernest Terpiłowski - 3, (Andrejs Ciganiks - bez oceny)
    • Jordi Sanchez - 3
  • Koniec meczu! Pogoń Szczecin wygrywa z Widzewem Łódź 2:1!

• Żaden z graczy Widzewa nie zdołał oddać strzału i akcja spaliła na panewce.

• Ostatni rzut rożny dla Widzewa! To będzie decydująca szansa.

• Końcówka spotkania mało emocjonująca. Pogoń chce dociągnąć ten wynik do końca, a Widzew nie potrafi się przeciwstawić.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana także w szeregach Widzewa Łódź. Imad Rondić pojawił się w miejsce Fabio Nunesa.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Wojciech Lisowski zastąpił Efthymisa Koulourisa.

• Natomiast Mato Milos pojawił się w miejsce Patryka Stępińskiego.

• Dwie kolejne zmiany w Widzewie Łódź. Andrejs Ciganiks zmienił Ernesta Terpiłowskiego

• Marcel Wędrychowski ponownie przed szansą! Jednak teraz młody gracz Pogoni nie trafił w rywala z bliskiej odległości!

• Zagranie w pole karne Widzewa, ale tam Marcel Wędrychowski nie zdołał zabrać się z piłką i ostatecznie ją stracił.

• W drużynie gospodarzy Rafał Kurzawa zmienił Lukę Zahovića.

• Kolejne zagranie w pole karne Pogoni i kolejny spalony.

• widzew

• Po kombinacyjnej akcji Widzewa Ernest Terpiłowski umieścił piłkę w bramce! Jednak arbiter dopatrzył się spalonego Bartłomieja Pawłowskiego.

• Kamil Grosicki pięknym strzałem z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę!

• Pogoń Szczecin wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Luka Zahović wpadł w pole karne, dograł wzdłuż bramki do Efthymisa Koulourisa, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pogoń Szczecin już na prowadzeniu po trafieniu Efthymisa Koulourisa!

• Natomiast Dominik Kun pojawił się w miejsce Filipa Przybułka.

• Dwie zmiany także w Widzewie Łódź. Juljan Shehu zastąpił Frana Alvareza

• Natomiast Alexander Gorgon pojawił się w miejsce Mateusza Łęgowskiego.

• Dwie zmiany w Pogoni Szczecin. Marcel Wędrychowski zmienił Wahana Biczachczjana

• Po rzucie rożnym z woleja uderzał Fabio Nunes! Piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła plac gry.

• Jordi Sanchez pokusił się o strzał z okolic pola karnego, ale gracz Widzewa trafił wprost w rywala.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Pogoni, ale zdecydowanie zbyt krótkie i łatwo poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

• Złe wykonanie rzutu rożnego, bez zagrożenia pod bramką gości.

• Efthymis Koulouris doszedł do pozycji strzeleckiej, ale jego uderzenie po rykoszecie opuściło boisko.

• Mateusz Łęgowski wpadł z piłką w pole karne Widzewa, ale atakowany przez dwójkę rywali, stracił piłkę.

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Luki Zahovića, a ten sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luka Zahović doprowadza do wyrównania!!!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Szczecinie. Pogoń przegrywa z Widzewem Łódź 0:1.

• Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po rzucie rożnym, ale żaden z graczy Widzewa nie zdołał oddać skutecznego strzału.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Fabio Nunes z żółtą kartką za ostry faul przy linii bocznej.

• Kolejny raz przed szansą na bramkę stanął Efthymis Koulouris, ale przegrał pojedynek z Henrichem Ravasem!

• Leonardo Koutris ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Prostopadłe podanie pod bramkę Widzewa, ale tam Wahan Biczachczjan faulował rywala.

• "Portowcy" naciskają rywali, ale wciąż obrona gości broni się przed stratą wyrównującej bramki.

• Kamil Grosicki popędził lewą stroną boiska, ale zagrał wprost do rywala.

• Obraz gry zaczyna się odmieniać. "Portowcy" coraz intensywniej atakują. Kwestią czasu wydaje się bramka wyrównująca.

• To powinna być bramka dla Pogoni! Dwukrotnie w stuprocentowych sytuacjach uderzali gracze Pogoni, ale najpierw świetnie interweniował Henrich Ravas, a później asekurujący go Patryk Stępiński!

• Leonardo Koutris dośrodkował wprost w ręce bramkarza gości.

• Joao Gamboa chciał zagrać w pole karne Widzewa, ale piłka nie przeszła przez blok obronny gości.

• Znowu Widzew częściej utrzymuje się przy piłce. Na razie goście lepiej prezentują się na początku meczu.

• Prostopadłe podanie w kierunku bramki Widzewa, ale tam spokojnie interweniował bramkarz.

• Efekt wykonania jak po drugiej strony boiska. Bez zagrożenia.

• Ładna, kombinacyjna akcja Widzewa i teraz to oni wywalczyli rzut rożny.

• Na razie bardzo słabo gospodarze wykonują rzuty rożne.

• Wahan Biczachczjan oddał mocny strzał z dystansu! Piłka po rykoszecie o centymetry minęła słupek bramki gości.

• Dante Stipica potrzebuje pomocy medycznej, ale raczej wróci do gry.

• Świetna, kombinacyjna akcja gości, piłka wędrowała jak po sznurku. Jordi Sanchez zagrał wzdłuż pola bramkowego do Bartłomieja Pawłowskiego, który wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartłomiej Pawłowski otworzył wynik meczu w Szczecinie!!!

• Dwa złe wykonane rzuty rożne, które nie zagroziły bramce gości.

• Wahan Biczachczjan dostał piłkę w polu karnym Widzewa, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Prostopadłe podanie do Jordi Sancheza, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Zaczynamy spotkanie w Szczecinie!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na wypełniony po brzegi stadionie Pogoni! Za chwilę rozpoczniemy widowisko.

• Natomiast oto zestawienie Pogoni Szczecin:

• Tak prezentuje się skład Widzewa Łódź na dzisiejsze spotkanie:

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Tomasz Musiał z Krakowa.

• W poprzednim sezonie Pogoń Szczecin wygrała u siebie z Widzewem Łódź 2:1 po bramkach Luki Zahovića i Wahana Biczachczjana. Dla łodzian jedynego gola zdobył Bartłomiej Pawłowski. W Łodzi po niesamowitym meczu padł remis 3:3. A bramka na wagę remisu dla Widzewa padła w setnej minucie meczu.

• Natomiast Widzew Łódź tydzień temu po szalonym meczu wygrał u siebie z Puszczą Niepołomice 3:2. Jako pierwsi wynik meczu otworzyli goście, ale bramki Frana Alvareza, Patryka Stępińskiego i Andrejsa Ciganiksa sprawiły, że to gospodarze wyszli z tego pojedynku zwycięsko. W końcówce beniaminek zdobył jeszcze kontaktową bramkę, ale zabrakło już czasu do wyrównania.

• Pogoń Szczecin bardzo intensywnie rozpoczęła ten sezon. Przed tygodniem "Portowcy" skromnie pokonali na wyjeździe Wartę Poznań 1:0 po debiutanckiej bramce Efthymiosa Koulourisa, a w ubiegły czwartek po niezwykle emocjonującym meczu rozbili irlandzki Linfield FC aż 5:2 w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Dzisiaj zadanie również nie będzie łatwe, bo do Szczecina przyjeżdża zespół, który zwłaszcza na początku sezonu jest bardzo groźny.

• Witamy serdecznie! Na zakończenie niedzielnego grania w 2. kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin przy pełnych trybunach zmierzy się z Widzewem Łódź! Na relację na żywo z tej batalii zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Pogoń - Widzew LIVE! Gospodarze odpowiedzieli. Co dalej?
1/5
przejdź do galerii

Pogoń - Widzew LIVE! Gospodarze odpowiedzieli. Co dalej? ©PAP/Marian Bielecki

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Widzew Łódź ONLINE. Na zakończenie „zredukowanej” 2. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się przed własną publicznością z Widzewem Łódź. Obie ekipy wygrały swoje pierwsze ligowe spotkania, więc jeżeli ta sztuka powiedzie się i dzisiaj, to po dwóch kolejkach będą mieć – obok Zagłębia Lubin - komplet punktów. Gdzie oglądać mecz Pogoń Szczecin - Widzew Łódź na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Widzew Łódź ONLINE

Jako że polskie ekipy zaczęły w tym tygodniu przygodę w eliminacjach do europejskich pucharów, już na starcie ligi doszło do małych przetasowań. Raków Częstochowa i Legia Warszawa skorzystały z możliwości „przełożenia” swojego meczu (odpowiednio z Koroną Kielce i Cracovią). Jednak nie wszyscy polscy „pucharowicze” zdecydowali się na ten krok.

Pogoń Szczecin – oprócz Lecha Poznań – nie zdecydowała się przełożyć spotkania 2. kolejki PKO Ekstraklasy, które przedziela dwumecz w II rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Tym samym zawodnicy Jensa Gustaffsona rozegrali już dwa oficjalne spotkania, w których wychodzili zwycięsko. Najpierw w lidze skromnie (1:0) pokonali na wyjeździe Wartę Poznań po trafieniu debiutującego w barwach „Portowców” Efthymiosa Koulourisa, a w czwartek – we wcześniej wspomnianych pucharach – ograć w delegacji północnoirlandzki Lindfield aż 5:2. Rewanż na Twardowskiego wydaje się być zatem formalnością, ale wcześniej trudne spotkanie z Widzewem Łódź.

Łodzianom w 1. kolejce stracha napędziła Puszcza Niepołomice. Beniaminek sprawił trudne warunki, ale ostatecznie Widzew – po emocjonującym widowisku obfitującym w piękne gole – wygrał 3:2, chociaż przegrywali już od 8. minuty. Wówczas na trafienie Artura Siemaszki odpowiedzieli Fran Alvarez, (po przerwie) Patryk Stępiński i rezerwowy Andrijs Ciganiks w doliczonym czasie gry. Rozmiary porażki zmniejszył zaś Rok Kidrić.

W poprzednim sezonie mecze Pogoni z Widzewem oglądało się z zapartym tchem. Zawodnicy Janusza Niedźwiedzia chcą teraz zrobić coś więcej – wywieźć ze Szczecina komplet punktów. Może być o to trudno. Ostatni raz ta sztuka udała się… 19 października 2009 r. w I lidze.
Dwa ostatnie mecze na Twardowskiego kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami gospodarzy.

Do tej pory obie drużyny grały ze sobą o ligowe punkty 54 razy. 16 razy górą byli piłkarze Pogoni, 13 razy nie było rozstrzygnięcia, a 25-krotnie triumfowali łodzianie.

Co ciekawe, aż tylko raz w 50 ostatnich bezpośrednich spotkaniach kibice nie zobaczyli ani jednej bramki.

Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin - Zaczęliśmy dobrze sezon w lidze, a teraz dołożyliśmy zwycięstwo w pucharach. Na tym chcemy budować. Piłkarze są na wysokim poziomie i także zmiennicy dają nam dużo jakości. Jestem zadowolony z głębi, którą mamy w składzie. To pomoże nam przed meczem z Widzewem, na którym już koncentrujemy się.

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: - Widzieliśmy, kto wczoraj wyszedł w podstawowym składzie i ile minut zagrał. Zobaczymy, jak trener Gustafsson ustawi w niedzielę zespół personalnie. Po takim meczu zawsze można dokonać kilku zmian, ale o tym dowiemy się dopiero w dniu spotkania. Pogoń ma wielu dobrych zawodników i może sięgnąć po rezerwowych. Trener wiele razy powtarzał, że jego zespół jest gotowy grać co trzy dni. Powrót w nocy nie jest komfortowy, ale mówimy o zawodowcach, więc nie powinno mieć to znaczenia.

Nie ma poważnych problemów w drużynie „Portowców”. Ewentualny znak zapytania stawiamy przy nazwisku Benedikta Zecha (zszedł wcześniej w meczu z Linfield FC). Zabraknąć może już Sebastiana Kowalczyka, który przenosi do występującego w MLS Houston Dynamics. Goście już bez Jakuba Sypka (transfer do Lechii Gdańsk).

Spotkanie Pogoń Szczecin - Widzew Łódź poprowadzi Tomasz Musiał. Jego asystentami będą Sebastian Mucha i Marcin Ciepły, a sędzią technicznym jest za to Łukasz Ostrowski. Za VAR odpowiadać będzie Szymon Marciniak, natomiast za AVAR – Adam Kupsik.

Ostatnie mecze bezpośrednie
28.01.2023 r. Widzew Łódź – Pogoń Szczecin 3:3 (Ekstraklasa)
17.07.2022 r. Pogoń Szczecin – Widzew Łódź 2:1 (Ekstraklasa)

Mecz Pogoń Szczecin - Widzew Łódź TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 19:55 w Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport. Ze Szczecina mecz skomentują Piotr Glamowski i Adam Gleń. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

20:00 Pogoń Szczecin - Widzew Łódź CANAL+ SPORT